Zavrieť

Porady

Modré z neba

Ahojte!
Rozmyslala som, ci to nedat do kaviarne, napokon som sa rozhodla hodit to do kultury, lebo to, co nam media ponukaju svojim sposobom kulturou je alebo by malo byt.
Uplne ma dnes rozhodila jedna vec - urcite kazdy poznate Modre z neba a ich stranku na facebooku. Citala som tam dnes viacero prispevkov ohladom rodiny, ktora byva nedaleko nas - zo zameny manzeliek. Vacsina z nich bolo vymazanych, pritom neobsahovala ziadne vulgarizmy, len poukazovali na to, ze idu pomahat niekomu, kto si ich pomoc nebude vazit a aby si dali pozor. Aj moj prispevok zmazali - bol bez vulgarizmov. Navyse mi zabolkovali pristup - nieco pisat na nastenku a komentovat. Tak som sa kvalitne nas... nasrdila a zalozila som skupinu Modre z neba bez cenzury ako zadostucinenie, kde si ludia mozu pisat svoje osobne pohlady bez cenzury, bez mazania... hlavne ide o to, aby tam pisali ludia, ktori poznaju skutocnu situaciu tych, ktorym Modre z neba pomaha. Z hlbky duse verim, ze sa tam najdu aj taki, ktori si pomoc skutocne zasluzia, doteraz som im fandila a vyvysovala do neba ako pomahaju, teraz som rozcarovana a zacinam mat pocit, ze je to len dalsia falosna charita, ze ide len o sledovanost a o pretrcanie sa sponzorov, ktore mi doteraz vobec nevadilo, ved napokon pomahaju, to je hlavne... Ale zda sa - figu borovu...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chokma Pozri príspevok
Livia, ak ty budes chciet napr. niekoho obdarovat, lebo v telke zbadas ich biedu a ja budem vediet, lebo ich jednoducho poznam osobne, ze ta ich bieda nie je skutocna alebo tvoj dar zahodia alebo ho predaju a kupia si alkac, tak povazujem za svoju povinnost ta s tym oboznamit a ak aj napriek tomu svoj dar das, je to uz tvoja vec. Lenze to je prave to, ze mi bolo odoprete pravo vec objasnit... nie preto, ze by som na niekoho utocila, ale ze niekomu to nehra do karat. A tuto temu som zaviedla prave na objasnovanie takychto veci, lebo mi to jednoducho lezi na srdci. Pretoze ludia by mali vediet, komu pomahaju a ci je ich dar pomocou.
Ušetri si čas s plnením tvojej "povinnosti" - NEPRISPIEVAM!!! niekomu len na základe toho, že je v telke A to sa týka aj tých kadejakých SMS-kových "biznisov"
Chokma Pozri príspevok
Pretoze ludia by mali vediet, komu pomahaju a ci je ich dar pomocou.
Len to píšeš na nesprávne stránky - pochybujem, že Lidl, dm drogerie a neviem aké firmy sponzorujúce Modré z neba, prídu zrovna na Poradu alebo na tebou založenú stránku na Facebooku, aby zistili, ako zle pomohli A ľudia, ktorí si to prečítajú, sponzormi nie sú. Celé to povedie len k tomu, že sprostá Slovač bude závidieť ešte viac.

Niekedy (asi) minulý rok pomohlo modré z neba rodine - nepamätám si to presne, ale bola to babka, ktorá sa starla o 4 (?) deti. Ich rodičia boli tuším alkoholici a boli už po smrti. A asi im doma robili kúpeľňu alebo im zaviedli vodovod (?). Vážne si to nepamätám, nie je až také podstatné, čo dostali. Podstatné je, že tam boli ešte raz (asi vo vianočnom špeciály) a tam hovorili, ako im ľudia ZÁVIDELI, čo dostali, že ich ohovárali, že to vôbec nemali dostať, lebo aj tak budú z nich alkoholici ako ich rodičia. A to hovori deckám, ako keby tie mohli za svojich rodičov. A prorokujem, že takto to dopadne aj na to Facebooku - ohováranie, závidenie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pavol54 Pozri príspevok
1.šokovala ma správa že 30% z toho čo sa vyzbiera cez rôzne dobročinné nadácie ide na ich prevádzkovú réžiu. - nikdy žiadna pouličná kasička...
Kedysi sa dal daňový základ znížiť o zaplatený dar. Potom to bolo zrušené a Mikloš (? monžo nie on, ale niekto iný) povedal, že 9 z 10 SK, ktoré sa vyberú na daroch, idú naspäť do súkromného sektora, nie na dobročinnosť.

Kasičky? Ani ja nedávam (okrem Dňa narcisov - ak sa náhodou niekto objaví). "Kasičkárky" sa vždy tak zákerne postavia ku dverám do obchodu, takže sa im človek nevyhne Zažila som situáciu, že im pani slušne odmietla prispieť a jedna "kasičkárka" za ňou začala ironicky kričať, že "Ďakujeme".
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chokma Pozri príspevok
Livia, aj ked sa nepozname, skus sa vzit do mojej situacie... keby si ty bola na mojom mieste... Ja som sa uz do tvojej vzila a chapem tvoju reakciu.
Keby som ja bola na tvojom mieste, tak by mi to bolo u r..i - z môjho to nejde, načo si ničiť zdravie tým, že ma to bude rozčuľovať/trápiť/...?
Nie som Vilova fanúšička. Nie som ani fanúšička Modrého z neba, pozerám to skutočne výnimočne (zabite ma - pozerala som ten vianočný špeciál, ale to bol jediný diel, ktorý som videla celý).
A dá sa zahrať aj fyzické postihnutie - v Čechách jedna tak hrala postihnutú športovkyňu, sedela na vozíčku, pritom jej nič nebolo a dokázala vybrať od ľudí tisíce CZK.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

KoxXxo Pozri príspevok
Myslíš, že si to ten 12-ročný chlapec včera nezaslúžil?
Ten chlapec zo vcera bol uzasny!

Mne osobne by sa viac pacilo,keby mu namiesto vyletu do Egypta,ci notebooku nasli sponzora,ktory by jeho tazko chorej matke platil stalu opatrovatelku,aby si aj chlapec uzil detstva,alebo sponzora,ktory by chlapcovi platil napr. studium,ked tu uz jeho matka nebude...

Ci je vyber ucinkujucich ferovi,alebo nie, neviem posudit. A tiez ma neprekvapuje, ze televizia zohana pripady,co im zvysia sledovanost. To je dnes bezne...zial
Ale stale verim tomu, ze ta pomoc,ci urobenie radosti tazko chorym,ci zomierajucim ludom je vo vacsine pripadov opravnena.

A zaroven ma stve, ze v 21.storoci ziju u nas ludia bez elektriny a bez inych zakladnych zivotnych potrieb a na hranici chudoby...
6 0
nokia007 nokia007

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac
čo koho do toho komu modré z neba pomáha?????!! čo vy to platíte? jasne ,ze to vymazali,oni to platia oni rozhodnu komu pomôzu. kto vám dáva právo rozhodovať o tom kto si ich pomoc zaslúzi??? ludská závisť nemá hranícc....mať tak vaše problémy a dôvody na jedovanie sa... divák tu nerozhoduje kto bude mať od modrého z neba pomoc,je to ich relácia za ich peniaze,a keď sa rozhodnú pomocť neakému zmrdkovi je to stále len a len ich vec!
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Modré z neba zo zásady nepozerám, ale jeden diel som si predsa nenechala ujsť. Išlo o odvysielanie príbehu, mojich bezprostredných susedov.
Priblížim Vám osud rodiny: Mladá rodinka s troma dcérami a posledným vytúženým synom Šimonkom - malého Šimonka, týždeň pred skončením prázdnin, zabila na chodníku mladá kočka s dvojtýždňovým vodičákom ,bývajúca cca 200 metrov od nás. Mama malého Šimonka sa tak trápila až sa do roka utrápila k smrti.
Modré z neba rodine vysnívali spolužiačky zo strednej školy. Možno sa chceli trošku aj zviditeľniť, ale to Modré z neba, by som rodine dopriala aj viackrát.
O mne síce v TV Narkóza nehovorili, ale iba ja viem .........


A druhý prípad ? Síce nebol predmetom vysielania, ale stal sa. Rodina zhodou okolností tiež so štyrmi deťmi - tri dievčatá a jeden chlapec. Elektrika odpojená, svietili sviečkami a chodili nakupovať do môjho obchodu na sekeru vždy keď uvideli moje auto pred obcodom.

Darmo ma predavačky odhovárali, aby som im nič nedala, keď som uvidela niektoré s tých detí s papierikom v ruke, zoznamom čo majú "kúpiť" a otáznikom v očiach, či budú mať kurča a salámu, bola som hluchá a slepá voči rečiam mojich predavačiek.
Keď sa účet vyšplhal nad 10000.- vtedy ešte slovenských korún - spozornela som a začala som načúvať mojim zamestnancom.

Záver? Ku mne chodili "nakupovať na sekeru" potraviny a za "hotové " chodili kupovať chľast do iného obchodu.
Či sa mi tie peniaze vrátili to ponechám na Vás, aby ste si domysleli. Takže tak.

A príbeh s "kasičkami" mám tiež, ale ten až po 31. marci,ak bude téma aktuálna, je trocha dlhší.........ale do kasičiek určite neprispievam !!!!!!
7 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Chokma určite nečakala, že sa dočká toľkého hlbokého nepochopenia.
Ide jej o princíp. Čo popisuje, je adresné.
V prípade Chokmy by ma tieto príspevky naštartovali iba k podpisovej akcii v obci spolu so starostom a hodiť to do druhej TV. Prinajmenšom.
Chokma nerobí sudcu, Chokma otvára ľuďom iba oči.

Čo sa týka sledovanosti, aj s ich koláčikmi (Rusko), tak tento človek sa tiež veľmi negatívne podpísal svojou programovou štruktúrou hneď od začiatku pod zdravotný stav obyvateľstva. Vysielať Akty X o 14.00 v bežný deň, aby to mohli sledovať aj deti, hanba je slabé slovo.Vtedy som si o ňom urobila úsudok, ktorý som dodnes nezmenila.
Nemám rada zneužívanie a manipuláciu akéhokoľvek druhu.
Držím Chokme palce, nech to dotiahne.

Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.
2 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
torchu matematiky

kolko stoji 1 sekunda reklamneho priestoru v "TV" pocas "peak tajmu" resp, vo vysokej sledovanosti?

kolko stoji 1 relacia a vydavky (uplatnia si to aspon ako "naklady" v ucte?)

co ja viem, daju tak do 30 000 eur na 1 relaciu?

3-5 tisic na 30 sekund ? kolko reklamy tam vopcaju ? 6-8minut na kazdych 22-28 minut filmu?

hmm, nemam relevantne udaje, ale tak isto nejdu do minusu

preto nepozeram TV nech sa zadrhnu s reklamami..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

korela Pozri príspevok
Chokma určite nečakala, že sa dočká toľkého hlbokého nepochopenia.
Ide jej o princíp. Čo popisuje, je adresné.
V prípade Chokmy by ma tieto príspevky naštartovali iba k podpisovej akcii v obci spolu so starostom a hodiť to do druhej TV. Prinajmenšom.
Chokma nerobí sudcu, Chokma otvára ľuďom iba oči.

Čo sa týka sledovanosti, aj s ich koláčikmi (Rusko), tak tento človek sa tiež veľmi negatívne podpísal svojou programovou štruktúrou hneď od začiatku pod zdravotný stav obyvateľstva. Vysielať Akty X o 14.00 v bežný deň, aby to mohli sledovať aj deti, hanba je slabé slovo.Vtedy som si o ňom urobila úsudok, ktorý som dodnes nezmenila.
Nemám rada zneužívanie a manipuláciu akéhokoľvek druhu.
Držím Chokme palce, nech to dotiahne.

Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.
a ja neznášam, nenávidím počítačové hry, kde krv tečie potokom.. skúste mrknúť do detskej izby, tam to všetko začína.. darmo budete kritizovať TV.. svet je teraz taký.. a lepšie to už nebude..
bohužial...
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Prispevok darovany jednemu chudakovi bol odobraty druhemu chudakovi ... napisal Tolstoj. Toto je princip celej charity, najprv vyrobime chudakov, potom ich obdarujeme, aby sme ulahcili svedomiu a otvorili si cestu do raja, lebo, co ked nahodou existuje. :-)
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

korela Pozri príspevok
Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.

Gen. riaditeľke sa nečudujem, sledovanosť nepustí a urobia pre ňu všetko. Ja sa čudujem ľuďom, ktorý to kritizujú, ale deň pre nich začína teleránom. To je diagnóza.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

KoxXxo Pozri príspevok
Gen. riaditeľke sa nečudujem, sledovanosť nepustí a urobia pre ňu všetko. Ja sa čudujem ľuďom, ktorý to kritizujú, ale deň pre nich začína teleránom. To je diagnóza.
Všetko? V koho záujme?
Všetci vieme, že je to o peniazoch. Peniaze nie sú všetko. Za peniaze si čistú dušu ešte nikto nekúpil.
K dg - ja ňou netrpím. Ja si vyberám čo čítam, počúvam, pozerám.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ewita888 Pozri príspevok
a ja neznášam, nenávidím počítačové hry, kde krv tečie potokom.. skúste mrknúť do detskej izby, tam to všetko začína.. darmo budete kritizovať TV.. svet je teraz taký.. a lepšie to už nebude..
bohužial...
Detské izby. Ako u koho.
"Masmédium

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Masmédium (obyčajne v množnom čísle; iné názvy: masové médium, médium) je:

  • v užšom zmysle masovokomunikačný prostriedok (iné názvy hromadný oznamovací prostriedok, prostriedok hromadnej komunikácie, prostriedok masovej komunikácie) – pozri aj prostriedok a masová komunikácia
  • v širšom zmysle aj príslušné zariadenie, inštitúcia či organizácia.

Masmédiá sú tá časť, skupina médií, ktoré sú špecificky navrhnuté tak, aby zasiahli veľmi veľké obecenstvo (typicky aspoň tak veľké ako celé obyvateľstvo štátu).
Je to široko rozšírený sprostredkovateľ informácií všetkého druhu ako tlač, rozhlas, televízia a pod. Hoci masmédiá predstavujú vysokohodnotný kultúrny výdobytok, stavajú pred filozofiu kultúry otázky svojimi sčasti negatívnymi kultúrnopolitickými účinkami. Nevyhnutnosť oslovovať všetkých a obracať sa preto na „priemerného recipienta“, má okrem iného tieto následky:

  1. to, čo sa ponúka, predkladá sa spravidla na všeobecne zrozumiteľnej úrovni, s čím nevyhnutne súvisí zjednodušovanie, nepresné formulácie, banálne doplnky a pod., z čoho podpriemerne vzdelaní prijímatelia, ktorých je väčšina z publika, prijímajú hlavne heslá a prosté obraty bez toho, že by si premysleli celok;
  2. ak tieto heslá „stvárňujú“ jazyk, tak sa masmédiá cítia nútené, prispôsobovať sa tomuto jazyku, čím sa legalizuje toto „spriemerňovanie“ jazyka.

Masmédiá vznikli v 20. rokoch 20. storočia s príchodom celoštátnych rozhlasových sietí a s hromadným rozširovaním novín a časopisov. Masmediálne publikum predstavuje podľa niektorých výkladov tvarovateľnú masovú spoločnosť so špeciálnymi charakteristickými vlastnosťami, zvlášť atomizovanie alebo nedostatok pospolitosti, ktoré sa javí obzvlášť prípustné vplyvu súčasných masmédiálnych techník ako reklama a propaganda. Popularitu získava aj v blogosfére pri odkazovaní sa na média hlavného prúdu."


Bod 1 a 2 hovoria za všetko.

Takže mne stále z toho vychádza iba jedno, že vedia čo činia.
Ostatné je na ľuďoch. Na jednotlivcovi. Každý má slobodnú vôľu, každý sa rozhoduje sám za seba, za svoju rodinu.
Prečo sa má človek nechať deformovať?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Firmy sa zmenili, uz nevyrabaju tovar alebo vykony, dnes kazda firma vyraba peniaze a vyslednemu produktu prisposobi vsetko. Je to ako v prirode, cim viac penazi, tym vacsi revir. Akurat zviera ma iba taky revir, ktory dokaze samo usledovat, iba clovek najde hlupakov, ktori mu ho pomozu zvacsit v nadeji, ze im ostane nejaka kost z hodovania velkych. Asi je tak svet velkym strojitelom naprogramovany. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alabut Pozri príspevok
Firmy sa zmenili, uz nevyrabaju tovar alebo vykony, dnes kazda firma vyraba peniaze a vyslednemu produktu prisposobi vsetko. Je to ako v prirode, cim viac penazi, tym vacsi revir. Akurat zviera ma iba taky revir, ktory dokaze samo usledovat, iba clovek najde hlupakov, ktori mu ho pomozu zvacsit v nadeji, ze im ostane nejaka kost z hodovania velkych. Asi je tak svet velkym strojitelom naprogramovany. :-)
V duchu tvojho príspevku, má človek ešte svoj revír, alebo je ľudstvo už za plotom ZOO?
Snáď nám zostáva ešte slobodná vôľa.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

nokia007 Pozri príspevok
čo koho do toho komu modré z neba pomáha?????!! čo vy to platíte? jasne ,ze to vymazali,oni to platia oni rozhodnu komu pomôzu. kto vám dáva právo rozhodovať o tom kto si ich pomoc zaslúzi??? ludská závisť nemá hranícc....mať tak vaše problémy a dôvody na jedovanie sa... divák tu nerozhoduje kto bude mať od modrého z neba pomoc,je to ich relácia za ich peniaze,a keď sa rozhodnú pomocť neakému zmrdkovi je to stále len a len ich vec!
Neviem, ci pisem po eskimacky... asi ano. Ja nikomu nekafrem do rozhodnutia utratit peniaze a ani nezavidim. Bola by som skutocne rada, keby niekomu spravili kupelnu a ta kupelna by tam stala aj o rok. Hneva ma, ze to tak jednoducho nebude a nielenze nebude, ze to tak ani teraz nie je... ze niekto si napise, ze rodina sa uplne zmenila, pritom houby a ked si ja dovolim otvorit hubu a dovolim si len jednoducho bez vulgarizmov nesuhlasit a svoj prispevok zargumentovat tym, ze zijem v ich okoli, tak si to vymazu. Neviem ako vy, ale toto nie je sloboda slova. Media to aspon tak vykrikuju, ze tu mame roznost nazorov. Vobec by som preto takyto postup necakala.
A nejde mi tu len o Lidl, Dm a tie firmy, lebo si myslim, ze tym tiez zalezi na tom, aby ludia nevideli, ze vlastne ich pomoc nebola pomocou, ze islo len o ich reklamu... ide o to, aby ste to vedeli vy ako divaci. Lenze tak ako sa to dotklo mna sa to dotkne vas az ked sa vas to bude osobnejsie tykat, ked budete poznat skutocnost a dovolite si v dobrej voli upozornit niekoho na to - ja som to fakt robila v dobrej voli - myslela som si, ze si to nejako preveria, alebo aspon napisu, ze dakuju za podnet, ze to budu riesit a uvidia ako nasmeruju svoju pomoc, lenze stalo sa, co som napisala, preto sa ma to tak dotklo - lebo som zacala mat pocit, ze nejde vskutku o nejake preukazovanie dobra...

A tej rodine sa snazilo pomoct uz vela ludi, bohuzial ich pomoc sa minula ucelu, este im boli na smiech... V ich osade je viac takych rodin. Ich rodicia su alkoholici, dokonca aj fetaci a dokonca sa k svojim rodicom vratili z detskych domovov a cele to pokracuje. Takze si aspon nezakryvajme oci a nehrajme sa na velku premenu ako nam to aj Vilo v Markize namaluje, ze nastala. Nic sa nezmenilo, kazdy sa moze presvedcit a ist tam bez televiznych kamier...

Za tento moj nazor som bola cenzurovana. Ze nesuhlasim so sladkym Vilovym zaverom, ze rodina sa zmenila. Kto chce pochopit, tak moje rozhorcenie pochopi a kto nie, tak nie. Mozno raz, ked zazije cosi podobne a ja mu potom poviem, preco to niekde vypisuje a preco sa rozhorcuje...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

korela Pozri príspevok
Chokma určite nečakala, že sa dočká toľkého hlbokého nepochopenia.
Ide jej o princíp. Čo popisuje, je adresné.
V prípade Chokmy by ma tieto príspevky naštartovali iba k podpisovej akcii v obci spolu so starostom a hodiť to do druhej TV. Prinajmenšom.
Chokma nerobí sudcu, Chokma otvára ľuďom iba oči.

Čo sa týka sledovanosti, aj s ich koláčikmi (Rusko), tak tento človek sa tiež veľmi negatívne podpísal svojou programovou štruktúrou hneď od začiatku pod zdravotný stav obyvateľstva. Vysielať Akty X o 14.00 v bežný deň, aby to mohli sledovať aj deti, hanba je slabé slovo.Vtedy som si o ňom urobila úsudok, ktorý som dodnes nezmenila.
Nemám rada zneužívanie a manipuláciu akéhokoľvek druhu.
Držím Chokme palce, nech to dotiahne.

Keby Chokma nenahodila túto tému, chcela som otvoriť tému na naše médiá. Nikomu neprekáža ako na slovenských komer. TV akceleruje hnus? Uvedomujete si, v čom budú vyrastať vaše deti, vnúčatá?
Aký dopad to môže mať v budúcnosti aj na vás?
Čudujem sa tak peknej, inteligentnej a určite aj vzdelanej žene - generálnej riaditeľke Markízy, čo ju k tomu vedie , aby sa pod toto podpisovala.
Počnúc Teleránom (telebulvárom) hneď od rána, končiac krvipreliavaním každodenným.
JOJ ešte horšie.
diky za pochopenie...
nahodila som to na porade napr. preto, ze si to tu precitate ako divaci viaceri a tiez preto, lebo ste zovsadial a ze budete vediet povedat svoje osobne svedectva, kedze po tej cenzure sa moja malicka dovera v objektivnost medii vyparila. radsej uverim neosobnym nickom, pre mnohych som ja neosobny nick... ako telke. keby ma necenzurovali tak hrubo, tak by som sa nad to povzniesla, jednoducho by som si povedala, ze nik nemoze vsetko odkontrolovat a ze kazdy z nas pomoze ako sa da a co clovek s pomocou urobi, to je uz na nom... lenze preco mi blokli pristup a vymazali prispevky - nielen moje, ale aj dalsich ludi - aby to, co maluju, bolo dokonale.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Melnick Pozri príspevok
Modré z neba zo zásady nepozerám, ale jeden diel som si predsa nenechala ujsť. Išlo o odvysielanie príbehu, mojich bezprostredných susedov.
Priblížim Vám osud rodiny: Mladá rodinka s troma dcérami a posledným vytúženým synom Šimonkom - malého Šimonka, týždeň pred skončením prázdnin, zabila na chodníku mladá kočka s dvojtýždňovým vodičákom ,bývajúca cca 200 metrov od nás. Mama malého Šimonka sa tak trápila až sa do roka utrápila k smrti.
Modré z neba rodine vysnívali spolužiačky zo strednej školy. Možno sa chceli trošku aj zviditeľniť, ale to Modré z neba, by som rodine dopriala aj viackrát.
O mne síce v TV Narkóza nehovorili, ale iba ja viem .........


A druhý prípad ? Síce nebol predmetom vysielania, ale stal sa. Rodina zhodou okolností tiež so štyrmi deťmi - tri dievčatá a jeden chlapec. Elektrika odpojená, svietili sviečkami a chodili nakupovať do môjho obchodu na sekeru vždy keď uvideli moje auto pred obcodom.

Darmo ma predavačky odhovárali, aby som im nič nedala, keď som uvidela niektoré s tých detí s papierikom v ruke, zoznamom čo majú "kúpiť" a otáznikom v očiach, či budú mať kurča a salámu, bola som hluchá a slepá voči rečiam mojich predavačiek.
Keď sa účet vyšplhal nad 10000.- vtedy ešte slovenských korún - spozornela som a začala som načúvať mojim zamestnancom.

Záver? Ku mne chodili "nakupovať na sekeru" potraviny a za "hotové " chodili kupovať chľast do iného obchodu.
Či sa mi tie peniaze vrátili to ponechám na Vás, aby ste si domysleli. Takže tak.

A príbeh s "kasičkami" mám tiež, ale ten až po 31. marci,ak bude téma aktuálna, je trocha dlhší.........ale do kasičiek určite neprispievam !!!!!!
Diky za tu osobnu skusenost. Takto nejako si to predstavujem. Chcem vediet ako to vidia ludia z okolia. BEZ CENZURY. A skutocne ma tesi, ze su aj pozitivne pripady. Ako som uz zdoraznila, nejde o osieranie relacie, ale o PRAVDU. Tu, ktoru mne zakazali hovorit na svojej stranke...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chokma Pozri príspevok
...
A nejde mi tu len o Lidl, Dm a tie firmy, lebo si myslim, ze tym tiez zalezi na tom, aby ludia nevideli, ze vlastne ich pomoc nebola pomocou, ze islo len o ich reklamu... ide o to, aby ste to vedeli vy ako divaci. Lenze tak ako sa to dotklo mna sa to dotkne vas az ked sa vas to bude osobnejsie tykat, ked budete poznat skutocnost a dovolite si v dobrej voli upozornit niekoho na to - ja som to fakt robila v dobrej voli - myslela som si, ze si to nejako preveria, alebo aspon napisu, ze dakuju za podnet, ze to budu riesit a uvidia ako nasmeruju svoju pomoc, lenze stalo sa, co som napisala, preto sa ma to tak dotklo - lebo som zacala mat pocit, ze nejde vskutku o nejake preukazovanie dobra...

A tej rodine sa snazilo pomoct uz vela ludi, bohuzial ich pomoc sa minula ucelu, este im boli na smiech... V ich osade je viac takych rodin. Ich rodicia su alkoholici, dokonca aj fetaci a dokonca sa k svojim rodicom vratili z detskych domovov a cele to pokracuje. Takze si aspon nezakryvajme oci a nehrajme sa na velku premenu ako nam to aj Vilo v Markize namaluje, ze nastala. Nic sa nezmenilo, kazdy sa moze presvedcit a ist tam bez televiznych kamier...

Za tento moj nazor som bola cenzurovana. Ze nesuhlasim so sladkym Vilovym zaverom, ze rodina sa zmenila. Kto chce pochopit, tak moje rozhorcenie pochopi a kto nie, tak nie. Mozno raz, ked zazije cosi podobne a ja mu potom poviem, preco to niekde vypisuje a preco sa rozhorcuje...
Lidl, dm a iné firmy si môžu sponzorovať, čo chcú, koľko chcú, ako chcú, aj tak tam budem/nebudem nakupovať rovnako ako predtým
Chokma, myslím si, že "štáb" má vopred všetko pripravené/vybavené/zabezpečené: ako pomôžu, kam "odlifrujú" rodinu, kto to zreaizuje, oslovia tie firmy dopredu, takže aj keď ich upozorníš, asi to už nebudú meniť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

KoxXxo Pozri príspevok
Gen. riaditeľke sa nečudujem, sledovanosť nepustí a urobia pre ňu všetko. Ja sa čudujem ľuďom, ktorý to kritizujú, ale deň pre nich začína teleránom. To je diagnóza.
Sledovanosť nepustí? Keby som vyhlásila anketu tu na Porade, kto pozerá Farmára a takéto podobné .... (žiadne vhodné slušné slovo mi neprichádza na um), kto pozerá Sultána, kto pozerá podobné priblblé telenovely, tak 99 % ľudí napíše, že oni to nepozerajú, neznášajú, nemôžu vystáť... Tak kto to potom sleduje?! Pre koho sa tieto idiotské programy vyrábajú, keď ich väčšina ľudí nesleduje? Ako vôbec hodnotia sledovanosť? Dostanem nejaký prístroj, zapnem Jednotku - grc, zapnem Dvojku - grc, zapnem Jojku - grc, zapnem Markízu - grc, vzdám to, vypnem telku, ale každá TV má pripísaný "bodík", že som ju sledovala? Alebo druhá možnosťo: grc, grc, grc, grc - tak si vyberiem ten z grcov, ktorý mi najmenej vadí a TV dostane pripísaný "bodík" za sledovanosť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať