Zavrieť

Porady

Modré z neba

Ahojte!
Rozmyslala som, ci to nedat do kaviarne, napokon som sa rozhodla hodit to do kultury, lebo to, co nam media ponukaju svojim sposobom kulturou je alebo by malo byt.
Uplne ma dnes rozhodila jedna vec - urcite kazdy poznate Modre z neba a ich stranku na facebooku. Citala som tam dnes viacero prispevkov ohladom rodiny, ktora byva nedaleko nas - zo zameny manzeliek. Vacsina z nich bolo vymazanych, pritom neobsahovala ziadne vulgarizmy, len poukazovali na to, ze idu pomahat niekomu, kto si ich pomoc nebude vazit a aby si dali pozor. Aj moj prispevok zmazali - bol bez vulgarizmov. Navyse mi zabolkovali pristup - nieco pisat na nastenku a komentovat. Tak som sa kvalitne nas... nasrdila a zalozila som skupinu Modre z neba bez cenzury ako zadostucinenie, kde si ludia mozu pisat svoje osobne pohlady bez cenzury, bez mazania... hlavne ide o to, aby tam pisali ludia, ktori poznaju skutocnu situaciu tych, ktorym Modre z neba pomaha. Z hlbky duse verim, ze sa tam najdu aj taki, ktori si pomoc skutocne zasluzia, doteraz som im fandila a vyvysovala do neba ako pomahaju, teraz som rozcarovana a zacinam mat pocit, ze je to len dalsia falosna charita, ze ide len o sledovanost a o pretrcanie sa sponzorov, ktore mi doteraz vobec nevadilo, ved napokon pomahaju, to je hlavne... Ale zda sa - figu borovu...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Neprečítala som si túto tému celú, televíziu pozerám občas, no z toho čo som videla usudzujem, že určite je lepšie pre rodiny a hlavne aj pre deti pozerať reláciu Modré z neba ako nejaké Paradyse, alebo farmu,farmára a pod. Niekto tu napísal, že keď ukážu biedu v tejto relácii, deti možno rodičia týmto vystavujú posmechu a šikane. Tak toto je veľmi smutné, že namiesto pomoci sa ešte niekto dokáže aj vysmievať.Je to o rodičoch ako to vysvetlia deťom. Ľudia si nevedia uvedomiť, že utrpenie ktoré tu ukazujú môže postretnúť každého z nás.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nech su nazory akekolvek aj nase pohlady a postrehy,jedno musime uznat,keby pomohli co i jednej rodine ktora je v nudzi,tak ma tato relacia zmysel-aj ked komercia vadi,ale je tu posolstvo ludskej solidarity,pomoci a humanity-vcera ma dojalo to ako rodine pomohli spoluziaci,spolupracovnici a ludia z blizkeho okolia
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Začni s petíciou na zrušenie relácie "Modré z neba". Čestné pionierske, že ti ju podpíšem
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

ľudia keby ste vedeli, že Rozboril za jednu reláciu ako moderátor a hlavne producent zarobí toľko čo Vy za celý rok, hneď by Vás tie ružové okuliare o snahe pomáhať prešli, zo svojho nedal ani euro a firmy to robia jedine pre vlastné PR, lebo relácia má vysokú sledovanosť
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
trisestri Pozri príspevok
nech su nazory akekolvek aj nase pohlady a postrehy,jedno musime uznat,keby pomohli co i jednej rodine ktora je v nudzi,tak ma tato relacia zmysel-aj ked komercia vadi,ale je tu posolstvo ludskej solidarity,pomoci a humanity-vcera ma dojalo to ako rodine pomohli spoluziaci,spolupracovnici a ludia z blizkeho okolia
Súhlasím s Tebou.

Nepozerám na to, či si ten a ten zvyšuje sledovanosť, či to robí za pomoci sponzorov, ale teší ma hlavne , že veľa rodinám bola poskytnutá pomoc.A to rodinám, ktoré ju fakt potrebovali.Veľa krát pomohli malým detičkám, chorému rodičovi a podobne .......čo ozaj trhá srdce. A ak ozaj bolo niečo zneužité, tak nech si spytuje svedomie ten kto pomoc prijal a zneužil.U mňa je Rozboril človekom s veľkým srdcom a snahou pomôcť tomu, kto pomoc potrebuje.Touto reláciou si získal veľa divákov.Nie každý by mohol a bol schopný takúto reláciu pripravovať a moderovať.Treba k tomu odhodlanie a ozaj silného človeka.

Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma nemusíte ani komentovať .
4 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím s Tebou.

Nepozerám na to, či si ten a ten zvyšuje sledovanosť, či to robí za pomoci sponzorov, ale teší ma hlavne , že veľa rodinám bola poskytnutá pomoc.A to rodinám, ktoré ju fakt potrebovali.Veľa krát pomohli malým detičkám, chorému rodičovi a podobne .......čo ozaj trhá srdce. A ak ozaj bolo niečo zneužité, tak nech si spytuje svedomie ten kto pomoc prijal a zneužil.U mňa je Rozboril človekom s veľkým srdcom a snahou pomôcť tomu, kto pomoc potrebuje.Touto reláciou si získal veľa divákov.Nie každý by mohol a bol schopný takúto reláciu pripravovať a moderovať.Treba k tomu odhodlanie a ozaj silného človeka.

Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma nemusíte ani komentovať .
smutná to doba, kedy sa hyena zarábajúca na utrpení a bolesti ostatných považuje za človeka s veľkým srdcom
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

mattto Pozri príspevok
ľudia keby ste vedeli, že Rozboril za jednu reláciu ako moderátor a hlavne producent zarobí toľko čo Vy za celý rok, hneď by Vás tie ružové okuliare o snahe pomáhať prešli, zo svojho nedal ani euro a firmy to robia jedine pre vlastné PR, lebo relácia má vysokú sledovanosť
Samozrejme, že na tom každý zarobí, ale ktorý moderátor v televízii nezarobí? Ak by si pozeral Modré z neba, videl by si, že neraz dal Rozboril aj zo svojho vrecka a nie málo. Samozrejme, že tie firmy to robia aj pre svoju reklamu, ale niektorým rodinám to veľmi pomôže. Ako pomôže reklama, ktorú pozeráš v telke?
Zitka úplne vystihla aj môj názor a plne s ňou súhlasím.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie. Taktiež pomáham tam, kde je to treba, pomáham aj netovým priateľom, ktorých som nikdy nevidela, len som vedela, hoci aj z Porady, že potrebujú pomoc, a viem, že sme tu viacerí, ktorí pomohli či už finančne, alebo materiálne a vôbec som nemala pocit, že pomáham niekomu, aby som sa zviditeľnila, pomáham bez moderátorského platu len z toho, čo nám dôchodcom štát dá...
Nezáviďme prosím tým, o kom nevieme, či pomoc skutočne potreboval, nemali sme obuté ich topánky, nevieme, kde tlačia. Viem, že aj táto relácia je o reklame a komercii, ale zároveň dúfam, že poskytnutá pomoc bola venovaná tým, ktorí ju potrebovali, či vari nie? Možno sa niekto nabalil, ale verím, že nikoho z vás to nebolelo, ani ste neskúsili ich život žiť.
Ďakujem za to, že ste si prečítali môj príspevok.
5 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

"Aký to bol pocit, keď ti zomrel otecko?
Asi si nebola smutná len tak normálne, ale veľmi však?
A AKO AŽ VEĽMI si bola smutná?"

Toto mi vzdy vadilo - aj ako fanusicke Modreho z neba...


Dalej okrem spominanej cenzury (nazvite si to ako chcete... ak niekto maze nevyhovujuce prispevky, ktore ale nijako nikoho neurazaju a nenadavaju a ide o take medium, podla mna ide o cenzuru a ak to aplikuju na viacerych, tak deformuju verejnu mienku)... prekaza mi, ak neuvadzaju v pribehoch cele fakty a zamerne ich vypustia, ako v pripade pribehu o chlapcovi, ktory sa stara o mamu vraj sam... napokon vysvitne, ze nie sam, len sa to akosi nepovedalo. a este spucuju fanusicku, ktora mala dobru volu a chcela im dat radu, ze maju zo zakona pravo na opatrovatelku - (ona sama ma totiz vazne choreho syna a preskakala toho vela, aby mu tu opatrovatelku zaobstarala - bohuzial neuspesne, musela ho dat do ustavu). Ministerstvo zacalo vec po odvysielani pribehu preverovat... Na co je to dobre? Napriek tomu, ze ta rodina ma skutocne tazky osud, este im pritazili. Ale tak - lepsie sa plakalo, ze?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ondrejvla Pozri príspevok
Nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie. Taktiež pomáham tam, kde je to treba, pomáham aj netovým priateľom, ktorých som nikdy nevidela, len som vedela, hoci aj z Porady, že potrebujú pomoc, a viem, že sme tu viacerí, ktorí pomohli či už finančne, alebo materiálne a vôbec som nemala pocit, že pomáham niekomu, aby som sa zviditeľnila, pomáham bez moderátorského platu len z toho, čo nám dôchodcom štát dá...
Nezáviďme prosím tým, o kom nevieme, či pomoc skutočne potreboval, nemali sme obuté ich topánky, nevieme, kde tlačia. Viem, že aj táto relácia je o reklame a komercii, ale zároveň dúfam, že poskytnutá pomoc bola venovaná tým, ktorí ju potrebovali, či vari nie? Možno sa niekto nabalil, ale verím, že nikoho z vás to nebolelo, ani ste neskúsili ich život žiť.
Ďakujem za to, že ste si prečítali môj príspevok.
Nemas za co, precitala.
Nezavidim, ale prave naopak - doprajem viac ako len jednorazovu pomoc. Prave preto som sa ozvala. Nedaleko nas je iste socialne zariadenie, ucia tam bezdomovcov ako si prerozdelit peniazky, aby im vydrzali na cely mesiac. A o tento princip mi islo - aby si nezakryvali oci pred tym, ze ich pomoc bude len jednorazova a ze by bolo dobre, aby videli rodinu komplexne a podla toho pomoc prisposobili. Ak je toto zavist - prosim. Asi su im milsie prispevky od fanusikov, v ktorych nad nimi spievaju oslavne ody a praju si kazde rano dobry den a vecer dobru noc ako dobre mienene rady...
A mas pravdu, nik nevie, co ma kto za sebou. Napriek tomu by sme nemali zatvarat oci pred situaciou, aka je. Zober si takych romov z osady... aj oni maju za sebou urcite pozadie, vychovu a preto su, aki su. Ze si odmontuju aj prave darovany radiator a odovzdaju ho do srotu. Je zle, ak to vidis, a podla toho nasmerujes svoju pomoc? Ci - darujem a pred ostatnym zavriem oci, aj tak budem mat dobry pocit?
Nemusi byt za vsetkym len zavist ako to Vilo pri pomaly kazdom prispevku proklamuje... viem o tom, pretoze som na Modrom z neba frcala kazdu stredu.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

http://www.cas.sk/clanok/153543/vilo...dstatnena.html

Tento pribeh niekto videl?
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Chokma Pozri príspevok
Ahojte!
Rozmyslala som, ci to nedat do kaviarne, napokon som sa rozhodla hodit to do kultury, lebo to, co nam media ponukaju svojim sposobom kulturou je alebo by malo byt.
Uplne ma dnes rozhodila jedna vec - urcite kazdy poznate Modre z neba a ich stranku na facebooku. Citala som tam dnes viacero prispevkov ohladom rodiny, ktora byva nedaleko nas - zo zameny manzeliek. Vacsina z nich bolo vymazanych, pritom neobsahovala ziadne vulgarizmy, len poukazovali na to, ze idu pomahat niekomu, kto si ich pomoc nebude vazit a aby si dali pozor. Aj moj prispevok zmazali - bol bez vulgarizmov. Navyse mi zabolkovali pristup - nieco pisat na nastenku a komentovat. Tak som sa kvalitne nas... nasrdila a zalozila som skupinu Modre z neba bez cenzury ako zadostucinenie, kde si ludia mozu pisat svoje osobne pohlady bez cenzury, bez mazania... hlavne ide o to, aby tam pisali ludia, ktori poznaju skutocnu situaciu tych, ktorym Modre z neba pomaha. Z hlbky duse verim, ze sa tam najdu aj taki, ktori si pomoc skutocne zasluzia, doteraz som im fandila a vyvysovala do neba ako pomahaju, teraz som rozcarovana a zacinam mat pocit, ze je to len dalsia falosna charita, ze ide len o sledovanost a o pretrcanie sa sponzorov, ktore mi doteraz vobec nevadilo, ved napokon pomahaju, to je hlavne... Ale zda sa - figu borovu...

Modré z neba mám rada, aj keď by som chcela reagovať nato, že v podstate nechápem prečo vymazávajú príspevky negatívneho charakteru, možno im ide o to, aby boli na facebookárskej stránke len pozitívne reakcie........... Ale je úplne jasné, že relácia zarába na tom, čo robí a tiež sa dá povedať, že zarába na ľudskom nešťastí... Lenže princíp je ten, pomôcť ľudom, ktorí to potrebujú, tak relácia má u mňa veľké plus ( samozrejme nájde sa veľa ľudí, ktorí potrebujú pomôcť )... Rada si reláciu pozriem, no niektoré príbehy sa pozerajú ťažko a to hlavne tie, kde ľudia trpia...
0 0
mafia10 mafia10

mafia10 je offline (nepripojený) mafia10

nenasiel som
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mafia10 Pozri príspevok
nenasiel som
...ani ja ......lenže ČO ????

Kto hľadá , ten nájde...
Kto umí , ten umí ......kto neumí .....tak hľadá ..........respektíve čumí ....
0 1
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.topky.sk/cl/100313/130739...m-sa-vyfackal-
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

skor nez ide Vilo niekomu protekcne zhanat robotu,mal by si toho cloveka aj vsetky okolnosti dosledne preverit,teraz v tom ze olutoval prvykrat ze isiel plnit sen,tak nemal celu vinu hadzat iba na mladeho,maslo na hlave ma aj sam z celym stabom aj s kamosmi na mestkej policii http://sturcel.blog.sme.sk/clanok.as...96563&bk=29923
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

vilovi sa vyhraza zalobou
Odkaz pre jedného človeka zo včerajšieho Modrého z neba.
Milý dotyčný, od rána sa vyhrážaš, ako dáš na nás žalobu kvôli tomu, že tu ktosi zverejnil istú Tvoju "kauzu". Tak, v prvom rade, nezverejnili sme ju my! Ak by si nás dopredu informoval o nej (pretože istý register si logicky nepreverujeme), možno by sme za Tebou ani nešli. Ďalej, keďže študuješ na vysokej škole, mal by si vedieť, že sú isté zákonné obmedzenia v súvislosti s prácou v Mestskej polícii. Ak by si nás na to upozornil, mohli sme zháňať inú prácu a celej tejto "šlamastike" by si sa vyhol. Takže, mám pre Teba odkaz: ak chceš podať tú žalobu, urob to. Som zvedavý, za čo. A rád pôjdem osobne na to pojednávanie, aby som Ti povedal, že si nezodpovedný nevďačník. Zatiaľ Ti to len odkazujem.
P.S. Ale poradím Ti inú vec. Ak chceš urobiť niečo užitočné a rehabilitovať sa, príď teraz v sobotu na ďalšie nakrúcanie Modrého z neba do štúdia a verejne sa ospravedlň svojmu otcovi. Mal by si! A potom budeš naozaj otvorený frajer. Príď okolo obeda, vieš kam!
Vilo Rozboril
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
skor nez ide Vilo niekomu protekcne zhanat robotu,mal by si toho cloveka aj vsetky okolnosti dosledne preverit,teraz v tom ze olutoval prvykrat ze isiel plnit sen,tak nemal celu vinu hadzat iba na mladeho,maslo na hlave ma aj sam z celym stabom aj s kamosmi na mestkej policii http://sturcel.blog.sme.sk/clanok.as...96563&bk=29923
Vidis, o toto islo mne, ked som tam pisala na ich stranku na fcb, nech vedia okolnosti, pripadne nech si ich preveria, ked si myslia, ze som zavistlivec, ktory chce len kydat. Im sa ale nic preverovat nechcelo... radsej pekne vsetkych umlcali, ved 99 percent Slovenska bude aj tak vidiet len to, co oni odvysielaju.

Teraz by som mohla napisat par pikosiek o rodine, ktorej MzN "pomohlo", rucim za to, zeby vela prajnych ludi bolo prekvapenych, ale nebudem si drat prsty pisanim, aby som tu nakoniec bolo oznacena za zavistlivca. Napokon nikomu moje pisanie nepomoze. Kazdy nech sa presvedci sam - na kauzach zo svojho blizkeho okolia.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
vilovi sa vyhraza zalobou
Odkaz pre jedného človeka zo včerajšieho Modrého z neba.
Milý dotyčný, od rána sa vyhrážaš, ako dáš na nás žalobu kvôli tomu, že tu ktosi zverejnil istú Tvoju "kauzu". Tak, v prvom rade, nezverejnili sme ju my! Ak by si nás dopredu informoval o nej (pretože istý register si logicky nepreverujeme), možno by sme za Tebou ani nešli. Ďalej, keďže študuješ na vysokej škole, mal by si vedieť, že sú isté zákonné obmedzenia v súvislosti s prácou v Mestskej polícii. Ak by si nás na to upozornil, mohli sme zháňať inú prácu a celej tejto "šlamastike" by si sa vyhol. Takže, mám pre Teba odkaz: ak chceš podať tú žalobu, urob to. Som zvedavý, za čo. A rád pôjdem osobne na to pojednávanie, aby som Ti povedal, že si nezodpovedný nevďačník. Zatiaľ Ti to len odkazujem.
P.S. Ale poradím Ti inú vec. Ak chceš urobiť niečo užitočné a rehabilitovať sa, príď teraz v sobotu na ďalšie nakrúcanie Modrého z neba do štúdia a verejne sa ospravedlň svojmu otcovi. Mal by si! A potom budeš naozaj otvorený frajer. Príď okolo obeda, vieš kam!
Vilo Rozboril
Ja toto bohuzial beriem ako Vilov ubohy pokus o objektivitu veci - ze su aj dobre - aj zle pripady, a Vilo je spravnak. Hahahaha. Po mojej skusenosti viac nie som ochotna im verit. Rovnako ako ked hovoril po odvysielani kauzy tej "mojej" rodiny ako im vsetci mozu pisat na stranku na fcb a aj im vynadat. No hahahahha. Ja som nikomu nenadavala a co spravili? Traposi. Nech si zjedia, co si navarili.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ondrejvla Pozri príspevok
Nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie. Taktiež pomáham tam, kde je to treba, pomáham aj netovým priateľom, ktorých som nikdy nevidela, len som vedela, hoci aj z Porady, že potrebujú pomoc, a viem, že sme tu viacerí, ktorí pomohli či už finančne, alebo materiálne a vôbec som nemala pocit, že pomáham niekomu, aby som sa zviditeľnila, pomáham bez moderátorského platu len z toho, čo nám dôchodcom štát dá...
Nezáviďme prosím tým, o kom nevieme, či pomoc skutočne potreboval, nemali sme obuté ich topánky, nevieme, kde tlačia. Viem, že aj táto relácia je o reklame a komercii, ale zároveň dúfam, že poskytnutá pomoc bola venovaná tým, ktorí ju potrebovali, či vari nie? Možno sa niekto nabalil, ale verím, že nikoho z vás to nebolelo, ani ste neskúsili ich život žiť.
Ďakujem za to, že ste si prečítali môj príspevok.
Uplne s tymto suhlasim. je mi zle z toho, ako tu na PORADE, ludia zavidia aj tu pomoc, ci je to pomoc zo srdca, ci pre medializaciu. Ak by mal niekto onko,. chore dieta, alebo dieta, ktore musi vlacit na chrbate hore schodmi, pripadne bol celorocne priputany na lizko, tak by to boli ine prispevky--je mi naozaj tych ludi velmi luto, mali by dopriat, ale naco, ked ja nemam, nech nema ani on.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať