Zavrieť

Porady

s.r.o-čka v dlhoch a preberanie jej zákazníkov

Dobrý deň budem rada ak mi poradíte. Mojej známej matka má sro-čku v ktorej má dlhy a exekúcie a pri poslednej exekútor poslal jej zákazníkom príkaz aby všetky neuhradené faktúry čo jej ešte dĺžia v žiadnom prípade ani jej neuhrádzali ale posielali na exekútorský účet. Nakoľko moja známa u nej aj pracuje (je zamestnaná na TPP) navrhla jej aby si ona založila živnosť a prebrala od sro-čky zákazníkov s ktorými ona spolupracovala a ktorý jej ešte dlžia nejaké nezaplatené faktúry. Teda pokračovala v predaji toho istého tovaru čo sa predával v sro-čke. Známa má ale obavy či takéto kananie kedže sa v tom nevie orientovať nieje protizákonné. Poraďte ako by mala ďalej postupovať. Môže ona ako sro-čka jej vyfakturovať daný tovar aby ho ona mohla ďalej predávať? Napr. Mrkvička bral tovar z sro-čky ktorej dodnes dĺži 300€ známa odkúpi tovar z sro-čky a Mrkvičkovi ho predá už pod novým obchodným menom a samozrejme ho Mrkvička zaplatí na účet známej je to takto v poriadku? Neprejdu na ňu matkine dlhy? Čo s takouto sro-čkou ktorá nemá žiadny majetok len dlhy a niečo málo podľadávok. Ako by sa dala takáto firma zrušiť konkurzom alebo likidáciou? Budem vďačná ak má niekto takúto skúsenosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    s.r.o-čka v dlhoch a preberanie jej zákazníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.