Zavrieť

Porady

Vypustenie žumpy - Vie mi niekto poradiť prosím?

mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

máme doma žumpu,no je cca 31 m od ulice a auto,ktoré by nám mohlo vytiahnuť žumpu sa mi do dvora nedostane,a ani nemá tolko hadíc.Môžem žumpu vypustiť do záhrady? ďakujem
Naposledy upravil Dav : 23.03.12 at 08:29
Usporiadat
Bozek stavitel Bozek stavitel

Bozek stavitel je offline (nepripojený) Bozek stavitel

Znamy pouziva tie tablety na chate na zumpu.Tam sa mu hovnocuc nedostane vobec. Necha posobit a potom vypolieva okolo chaty a vypusti do lesa.Ziadny smrad a les okolo prekvita. Ja by som to v tvojom pripade riesil podobne.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

peto pidli Pozri príspevok
debile 30 metrov hadíc???si sa z konom zrazil??? vyvevy maju kapacitu 8 až 10 metrov v priemere 10 ny savice... aj to za podmienok ze netaháš neake tažké sračky...
Pidli, pidli, ak reaguješ na takmer rok starý príspevok len preto, aby si niekomu vynadal do debilov, to tiež o niečom svedčí ... Na začiatok poraďáckeho života si sa teda už uviedol...
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

wagner Pozri príspevok
Trochu som sa zasmiala na niektorých príspevkoch. Iba na objasnenie. Aj ja mám žumpu viac ako 30 m od cesty a keď mi prišli vytiahnuť žumpu, zistili, že hadíc majú iba desať metrov. ( do dvora sa nedostanú, je tam garáž) Aby som si zohnala. Zohnala som, ale pýtal za požičanie na pol hodinu 20 €. Tak som kúpila čerpadlo a žumpu vyťahujem na trávniky za domom. Nie tam, kde sadím. Inak zákon alebo vyhláška - žiaľ číslo neviem, umožňuje vyťahovať žumpu na vlastný pozemok, pokiaľ v obci nie je kanalizácia. Podmienka je, že žumpu môžeš na ornú pôdu vytiahnuť iba vtedy, pokiaľ tam nie je zasadená zelenina apod.(mimo vegetačného obdobia - tak cituje zákon, alebo vyhláška) Mimo vegetačného obdobia tam žumpu vytiahnuť môžeš. Ale môžeš ju vytiahnuť na trávniky, lúky apod. vo svojom vlastníctve aj počas vegetačného obdobia.
zajímal by ma ten predpis, ktorý takéto niečo umožňuje, ja som bol vtom, že nakladanie s odpadovými a splaškovými vodami upravuje zákon o vodách.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

peto pidli Pozri príspevok
debile 30 metrov hadíc???si sa z konom zrazil??? vyvevy maju kapacitu 8 až 10 metrov v priemere 10 ny savice... aj to za podmienok ze netaháš neake tažké sračky...
keď už reaguješ na starší príspevok, najskôr porozmýšľaj, zadávateľ píše o vzdialenosti nie o hĺbke resp. výške vodného stĺpca dosiahnutého podtlaku. Ten zaleží od hustoty sacej kvapaliny, atmosferického tlaku a tiažového zrýchlenia.
Inak už si videl žumpu 8 až 10 metrov od zemou? ja nie.
0 0
Gogope Gogope

Gogope je offline (nepripojený) Gogope

Dľžka hadice 10m vodorovne na zemi sa rovná približne 1m do hĺbky. Takže ak ponorné kalové čerpadlo udáva výtlak 15m a žumpa je hlboká 3m, tak 15-3=12 a 12m výtlaku sa rovná približne 120m hadice. (dúfam že som niekomu pomohol)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať