Zavrieť

Porady

poplatky za komunálny odpad

Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť.
Otvárame prevádzku 1. apríla, obchod. Bol som sa pýtať na mestskom úrade o dané poplatky. poplatok za TKO. vyrubili mi za celý kalendárny rok. Ale mi ideme prevádzkovať obchod až od apríla. čiže 3/4-ny roka a nie celý. Som zato, že by som zaplatiť len za ostatnú časť roka a nie za celý.
Ďakujem za rady. p.s. prosím Vás len mi neposielajte rady na linky o zákonoch o miestnych poplatkoch. niečo konkrétno- po lopate, aby som to pochopil. ďakujeeeeeeeeem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sprievodca5 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Vie mi niekto poradiť.
    Otvárame prevádzku 1. apríla, obchod. Bol som sa pýtať na mestskom úrade o dané poplatky. poplatok za TKO. vyrubili mi za celý kalendárny rok. Ale mi ideme prevádzkovať obchod až od apríla. čiže 3/4-ny roka a nie celý. Som zato, že by som zaplatiť len za ostatnú časť roka a nie za celý.
    Ďakujem za rady. p.s. prosím Vás len mi neposielajte rady na linky o zákonoch o miestnych poplatkoch. niečo konkrétno- po lopate, aby som to pochopil. ďakujeeeeeeeeem všetkým.
    ÁNo, predpis má byť len časť roka. Treba žiadať MÚ o vysvetlenie, resp. o prepracovanie. Alebo nahliadnuť do VZN, či to nemajú ošetrené tak, že na začatí prevádzkovania nezáleží.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Ak mesto vydalo rozhodnutie, tak sa odvolaj. Platiť máš len za tú časť roka, za ktorú produkuješ odpad.
    Je však aj tá možnosť, ktorá je uvedená v čl. 2, že si mesto odsúhlasilo VZN (ročný poplatok) - treba však vidieť.

    sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

    sprievodca5
    dobrý deň. tak som sa dopátral, vďaka Vám - ďakujem. VZN v Lipt. Mikuláši účtuje poplatok za kalendárny deň. Nie tak ako mi bolo povedané na mestskom úrade. Takže ma chceli okradnúť. Pôjdem tam a znovu sa ich na to opýtam a uvidím, čo mi na to povedia. Potom si ich vychutnám. Mám to vytlačnené a uvidíme ako sa budú potom správať. Je to strašné s tou štátnou správou, musíte ich kontrolovať a ešte sú aj dosť nepríjemný, nie každý. Tak sa nedajte a oplatí sa každú informáciu podanú nejakou inšt. preveriť. majte sa

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sprievodca5 Pozri príspevok
    dobrý deň. tak som sa dopátral, vďaka Vám - ďakujem. VZN v Lipt. Mikuláši účtuje poplatok za kalendárny deň. Nie tak ako mi bolo povedané na mestskom úrade. Takže ma chceli okradnúť. Pôjdem tam a znovu sa ich na to opýtam a uvidím, čo mi na to povedia. Potom si ich vychutnám. Mám to vytlačnené a uvidíme ako sa budú potom správať. Je to strašné s tou štátnou správou, musíte ich kontrolovať a ešte sú aj dosť nepríjemný, nie každý. Tak sa nedajte a oplatí sa každú informáciu podanú nejakou inšt. preveriť. majte sa
    Nedaj sa, neplať zbytočne len preto, že niekto nepozná pravidlá.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    sprievodca5 Pozri príspevok
    dobrý deň. tak som sa dopátral, vďaka Vám - ďakujem. VZN v Lipt. Mikuláši účtuje poplatok za kalendárny deň. Nie tak ako mi bolo povedané na mestskom úrade. Takže ma chceli okradnúť. Pôjdem tam a znovu sa ich na to opýtam a uvidím, čo mi na to povedia. Potom si ich vychutnám. Mám to vytlačnené a uvidíme ako sa budú potom správať. Je to strašné s tou štátnou správou, musíte ich kontrolovať a ešte sú aj dosť nepríjemný, nie každý. Tak sa nedajte a oplatí sa každú informáciu podanú nejakou inšt. preveriť. majte sa
    este si to dobre prepocitaj

    § 57
    Sadzba poplatku
    Sadzba poplatku za kalendárny rok sa stanovuje
    a) 0,166 € za jeden kilogram komunálnych odpadov a drobných stavebných odpadov alebo
    0,053 € za jeden liter alebo dm3 komunálnych odpadov a drobných stavebných odpadov, pre
    právnické osoby a podnikateľov, ktoré požiadali o množstvový zber7,
    b) 0,0575 € za osobu a kalendárny deň pre poplatníkov - fyzické osoby podľa § 56ods.2 písm. a),
    c) 0,0575 € za osobu a kalendárny deň pre poplatníkov - právnické osoby podľa § 56 ods.2 písm. b),
    d) 0,0575 € za osobu a kalendárny deň pre poplatníkov - podnikateľov podľa § 56 ods.2 písm. c),

    e) 0,0575 € za lôžko a kalendárny deň pre fyzické osoby, a podnikateľov poskytujúcich ubytovacie služby,
    f) 0,0575 € za počet miest určených na poskytovanie služby a kalendárny deň pre podnikateľov poskytujúcich reštauračné a kaviarenské služby alebo iné pohostinské služby (bez ubytovania).

    poplatky za komunálny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.