Zavrieť

Porady

Pomoc pri kúpe foťáku

Ahojte

Potrebujem poradiť pri kúpe digitálneho fotoaparátu, cena tak cca do 100€
ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

pridavam sa do tejto temy

chcela by som kupit fotak, ale neviem podla akych parametrov sa mam orientovat, hlavne nechcem nic nastavovat
chcem fotit vonku, rodinu, dovolenky, proste take bezne fotenie
cenovo max 200 E
vdaka za kazdu radu
0 0
Michal Choleva Michal Choleva

Michal Choleva je offline (nepripojený) Michal Choleva

Je tazke sa orientovat cez marketingove parametre Kazdopadne je dolezite, aby mal lepsi opticky zoom a ked chces jednoduchost, tak potom by som asi poradil v tej cene nieco taketo: http://www.superdeal.sk/digitalne-fo....p6717523.html
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Michal Choleva Pozri príspevok
Je tazke sa orientovat cez marketingove parametre Kazdopadne je dolezite, aby mal lepsi opticky zoom a ked chces jednoduchost, tak potom by som asi poradil v tej cene nieco taketo: http://www.superdeal.sk/digitalne-fo....p6717523.html
a co znamena lepsi opticky zoom?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Nikdy nehovor nikdy, lebo sa ti môže stať, že budeš chcieť niečo fotiť a ono to nepôjde.To manuálne nastavenie u drahších modelov tam nie je pre srandu.Len to chce trochu záujmu.
0 0
Michal Choleva Michal Choleva

Michal Choleva je offline (nepripojený) Michal Choleva

Napriklad tu je to napisane strucne a prehladne: http://www.megapixel.cz/jak-vybrat-digitalni-fotoaparat
Lepsi opticky zoom = aspon 10x. Potom vsak ma fotak vacsie telo, viac manualnych nastaveni a pod. Napr. tento Nikon.
1 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Nie kazdy ten zoom potrebuje.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

vlado 33 Pozri príspevok
Nikdy nehovor nikdy, lebo sa ti môže stať, že budeš chcieť niečo fotiť a ono to nepôjde.To manuálne nastavenie u drahších modelov tam nie je pre srandu.Len to chce trochu záujmu.
suhlasim, ale ja chcem fotit hlavne svojho syna, a kym nieco nastavim, aj zaspi
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

myara Pozri príspevok
pridavam sa do tejto temy

chcela by som kupit fotak, ale neviem podla akych parametrov sa mam orientovat, hlavne nechcem nic nastavovat
chcem fotit vonku, rodinu, dovolenky, proste take bezne fotenie
cenovo max 200 E
vdaka za kazdu radu

pri vybere fotaku zohladnuj hlavne nasledujuce fakty
1. cim menej MPx, tym lepsie ... teda radsej 10MPx ako 16MPx
2. cim mensi rozsah zoomu, tym lepsie ... teda radsej 3x alebo 5x ako 20x
3. cim nizsia svetelnost (hlavne tá druhá na najdlhsej ohniskocej vzdialenosti), tym lepsie ... teda radsej f/2,8-4,5 ako f/3,5-6,3
4. cim vacsi čip, tym lepsie ... je rozdiel mat vacsi 1/1,8" ako malicky 1/2,5"

az potom zohladnuj veci ako ergonomia, farba, typ pamatovej karty, typ baterie, moznosti manualneho nastavenia atd ...
2 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Svetelnosť je napísaná na objektíve, no veľkosť čipu na samotnom tele fotáku asi nenájdem, však?
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

bubkoch Pozri príspevok
pri vybere fotaku zohladnuj hlavne nasledujuce fakty
1. cim menej MPx, tym lepsie ... teda radsej 10MPx ako 16MPx
2. cim mensi rozsah zoomu, tym lepsie ... teda radsej 3x alebo 5x ako 20x
3. cim nizsia svetelnost (hlavne tá druhá na najdlhsej ohniskocej vzdialenosti), tym lepsie ... teda radsej f/2,8-4,5 ako f/3,5-6,3
4. cim vacsi čip, tym lepsie ... je rozdiel mat vacsi 1/1,8" alebo malicky 1/2,5"

az potom zohladnuj veci ako ergonomia, farba, typ pamatovej karty, typ baterie, moznosti manualneho nastavenia atd ...
dakujem, takto som si to predstavovala
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Letko Pozri príspevok
Svetelnosť je napísaná na objektíve, no veľkosť čipu na samotnom tele fotáku asi nenájdem, však?
Na tele fotaku asi nie. Teda aspon som sa s tym doteraz nestretol. Ono je problem to niekedy najst aj v samotnej technickej specifikacii.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Za 200 €čka nekúpi s väčším čipom ako 1/2,3, u kompaktov je to štandard. A nezáleží náhodou aj na výrobcovi aký softvér ponuka?
Naposledy upravil vlado 33 : 10.10.12 at 14:44
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

pozrela som si nas stary fotak (Sony DCS P8), a ten ma tieto parametre
3,2 MPx
3x opticky zoom
svetelnost 2,8-5,2
cip neviem

oplati sa mi teda kupovat novy?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Mám 18 MPx a viem si nastaviť rozlíšenie 640x480 čo je 1,3 MPx. O akých pixeloch je tu reč? Alebo nikdy by si nechcela väčšiu foto ako A 4 ?
Naposledy upravil vlado 33 : 10.10.12 at 13:04
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

myara Pozri príspevok
pozrela som si nas stary fotak (Sony DCS P8), a ten ma tieto parametre
3,2 MPx
3x opticky zoom
svetelnost 2,8-5,2
cip neviem

oplati sa mi teda kupovat novy?

nie, novy ti na 100% lepsiu fotku neurobi
btw cip ma 1/2,7, co je sice najmensi, ale pri 3MPx to nie je take zle ako ked taky isty malicky davaju so 16MPx
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vlado 33 Pozri príspevok
Mám 18 MPx a viem si nastaviť rozlíšenie 640x480 čo je 1,3 MPx. O akých pixeloch je tu reč. Alebo nikdy by si nechcela väčšiu foto ako A 4 ?
znizenie rozlisenia nema vplyv na kvalitu obrazu, lebo velkost pixelov sa nezmeni ... vplyv to ma len na velkost vysledneho suboru

a ta posledna otazka je demagogia, lebo 18MPx ti tá plastova optika na fotku jednoducho neprenesie ... a vdaka malickemu cipu aj ten zvysok detailov bude len zašumene blato ... pri sucasnych kompaktoch nema vobec zmysel uvazovat o velkej tlaci
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

To nezáleží od Mpx. to záleží od svetelných podmienok, nastavenia expozície a od foťáku ako takom. Každý výrobca ponúka svoj softvér na úpravu šumu, ostrosti, vyváženia bielej, podania farieb a.t.ď. Jasné že, aj od svetelnosti a kvality objektívu.Jasné že z BENQom neurobiš to čo s CANONom. Jasné že z kompaktom neurobíš to čo zo zrkadlovkou.
Naposledy upravil vlado 33 : 10.10.12 at 14:47
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vlado 33 Pozri príspevok
To nezáleží od Mpx. to záleží od svetelných podmienok, nastavenia expozície a od foťáku ako takom. Každý výrobca ponúka svoj softvér na úpravu šumu, ostrosti a.t.ď. Jasné že, aj od svetelnosti a kvality objektívu.Jasné že z BENQom neurobiš to čo s CANONom. Jasné že z kompaktom neurobíš to čo zo zrkadlovkou.
to prave zalezi hlavne od MPx ...
mas pravdu kazdy vyrobca ma svoj softver na upravu a potlacenie sumu, ale prave potlacenie sumu (ktoreho tam prirodzene je tym viac cim viac MPx je na cipe) sposobuje blato a stratu detailov ...

suhlasim ze s kompaktom neurobis to co so zrkadlovkou, ale ked uz vyberam v triede kompaktov, vyberam podla toho co pisem vyssie aby som co najviac potlacil negatíva ...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Letko Pozri príspevok
Svetelnosť je napísaná na objektíve, no veľkosť čipu na samotnom tele fotáku asi nenájdem, však?
kuk sem:
http://cs.wikipedia.org/wiki/APS-C

fyzická velkosť čipu je ale o niečom inom...
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Deň čo deň fotím, Vystriedal som kopu analógov, kompaktov, ultrazomov. Síce nič mi nesadlo, tak som kúpil zrkadlo.Tak mi prosím poraďte aký foťák?
Naposledy upravil vlado 33 : 10.10.12 at 15:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať