Zavrieť

Porady

Pomoc pri kúpe foťáku

Ahojte

Potrebujem poradiť pri kúpe digitálneho fotoaparátu, cena tak cca do 100€
ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vlado 33 Pozri príspevok
Deň čo deň fotím, Vystriedal som kopu analógov, kompaktov, ultrazomov. Síce nič mi nesadlo tak som si kúpil zrkadlo.Tak mi prosím poraďte aký foťák?
tak sa najprv nauč fotiť
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

http://www.megapixel.cz/pruvodce
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

kopretinka Pozri príspevok
tak sa najprv nauč fotiť
Au, ta ale sadla
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Niečo som ti našiel podľa čoho sa orientuj: http://www.megapixel.cz/ktery-je-ten-pravy
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Ešte na záver. Bez manuálneho nastavenia napríklad nikdy neurobíš napr. toto. Lebo vždy ti vypáli blesk, alebo ti zvýši ISO (citlivosť) na maximum a budeš tam mať samý šum.
Naposledy upravil vlado 33 : 11.10.12 at 14:39
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vlado 33 Pozri príspevok
Ešte na záver bez manuálneho nastavenia napríklad nikdy neurobíš napr. toto, lebo vždy ti vypáli blesk. Alebo ti zvýši ISO (citlivosť) na maximum a budeš tam mať samý šum.
tak si treba vypnúť blesk,to bolo prvé,čo som urobila.....a na takéto nočné fotenie sa používa prednastavený program.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vlado 33 Pozri príspevok
Niečo som ti našiel podľa čoho sa orientuj: http://www.megapixel.cz/ktery-je-ten-pravy
toto absolútne nepomôže človeku,ktorý sem dá dotaz,mám 200 evri,čo si mám kúpiť.
Ak mám 200 evri,tak idem do najbližšieho elektra a kúpim si foťák,čo stojí do 200 evri a páči sa mi.Potom,ak zistí,či sa tomu chce venovať aj ďalej,potom,ak zistí,o čom je fotenie a čo znamenajú jednotlivé pojmy,a keď si ujasní,ČO CHCE FOTIŤ,potom,ak začne zisťovať,že existuje aj niečo iné ako automat...........tak MOŽNO potom nech sem príde a požiada o radu.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

fotené panasonic DMC-LS60.......takže nezáleží vždy na foťáku....treba aj niečo vedieť....niekomu je foťák úplne na nič,niekto urobí zaujímavé foto aj s mydlom....
Naposledy upravil kopretinka : 10.10.12 at 22:47
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

dobry Photoshop posli mi aj exif k tej fotke aby sme videli ako to bolo s tym lumixom a ci to bola automatika
0 0
tominoBLA tominoBLA

tominoBLA je offline (nepripojený) tominoBLA

ja mam rad nikon znacku
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vlado 33 Pozri príspevok
dobry Photoshop posli mi aj exif k tej fotke aby sme videli ako to bolo s tym lumixom a ci to bola automatika
ja nemám photoshop ten most mám aj na papieri. Bola som aj u profíkov na konzultácii,že či mám ďalej fotiť alebo sa na to vykašľať.....tiež sa čudovali,čo z toho foťáku vyliezlo,ale zhodli sa na tom,že má dobrý objektív.Bolo to fotené na prednastavenom programe na nočné fotenie
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

A preco mi teda neposles ten exif data ?Mna neoje*eš, ten fotak sa musel zblaznit ked vyplul taku fotku.
Naposledy upravil vlado 33 : 11.10.12 at 16:33
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

jahoszmsk Pozri príspevok
určite nekupuj foťák na "tužkové" baterky, aj keď sú dobíjacie, radšej Li-ion baterku.
Väčšiu blbosť som ešte nepočul. Vždy používam iba nabíjacie tužkové baterky bez pamäťového efektu a keď mám náhradné tak sa mi nestane že sa mi vybijú a som OFF. A v prípade núdze vždy môžem niekde kúpiť alkalické.
1 0
mandelinka mandelinka

mandelinka je offline (nepripojený) mandelinka

Pre tych, ktorym anglictina nerobi problem tak urcite odporucam http://www.dpreview.com/camerareview...cts&order=date - velmi detailne recenzie s ukazkami fotiek rozmanitych scen za roznych podmienok.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vlado 33 Pozri príspevok
A preco mi teda neposles ten exif data ?Mna neoje*eš, ten fotak sa musel zblaznit ked vyplul taku fotku.
kam ti to mám poslať? môžem ti poslať aj origo fotku.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vlado33,neviem,kam si poslal email,ja som mala vypnuté správy,teraz som ich zapla,takže môžeš poslať email do správy.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Nemám podľa čoho porovnať snímku (nebola to ona), ktorú si mi poslala lebo tie pôvodné si vymazala. Tak k tej asi toľko: Neostrosť na druhej strane piliera, spôsobená nízkym clonovým číslom F/2,8 (hĺbka ostrosti),hoci u kompaktoch, je obrovská aj pri takej to clone. Fotoaparát zaostril na tie kriaky pred mostom, čo je pri automatickom ostrení bežné. Bolo to fotené predpokladám zo statívu(čas 1,3 sek.). Podanie farieb a prepaly ako pri klasickom kompakte (malý čip 1/2,5“). Šum v norme, preto že si použila nízke ISO (100). Tu je vidieť ako softvér fotoaparátu skvelo zvládol odstránenie šumu a nastavenie expozície (v automatike). Jedno mi nesedí. Píšeš, že nemáš žiadny editor na úpravu foto. Ta prvá snímka makro, ktorú si poslala bola IMG ,čo znamená fotená CANONom a do RAW formátu (upravená a prevedená do JPG). Tak potom prečo si ju prezentovala ako od PANASONICku? Ale je to jedno, pokiaľ som ťa urazil prepáč a prajem veľa pekných foto.
0 0
Citroon22 Citroon22

Citroon22 je offline (nepripojený) Citroon22

dajú sa kúpiť do 100€ ..nie su to žiadne zázraky ale na bežné rodinné fotenie v pohode ..s niektorými sa dá urobit aj kvalitnejšia detailná fotka len sa s tým treba pohrať..
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

treba rozlišovat medzi "umeleckou" kvalitou a "technickou" kvalitou fotky ...

ano, pekna a hodnotna fotka sa da spravit aj s krabicou od topanok, ale technicku kvalitu nebude mat fotka z dnesnych lacnych kompaktov nikdy
a ja napr. nevidim dovod dehonestovat hoci aj "obycajne" rodinne alebo dovolenkove fotky marketingovymi šmejdami za par eur lebo "na take fotenie to stači" ... nestaci ... nemusim byt profesionalny fotograf aby som mohol pozadovat aj technicku kvalitu obycajnych rodinnych foto
ale tá "umelecka" kvalita je podmienkou, samozrejme, ak tá chýba, ziaden technicky zázrak ani za 3000€ nepomoze
0 0
Citroon22 Citroon22

Citroon22 je offline (nepripojený) Citroon22

hm a aké parametre musí mať foťák aby robil aj "technicky" kvalitné fotky? a aký je rozdiel medzi technicky a umelecky kvalitnými fotkami?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať