Zavrieť

Porady

platca dph

prosím o radu.oplatí sa my stať sa platcom dph ak nakupujem tovar v hodnote 2000,3000€ mesačne a plánujem že od leta budem aj variť takže moje nákupy sa ešte zvýšia.jedná sa o alko a nealko nápoje,cigarety,chipsy,tičinky a pod..mám otvorený bar
Usporiadat
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

silviaa Pozri príspevok
Dajme tomu, žeby som tu s.r.o-čku odkúpila, ktorá bola využívaná na podnikanie z prenájmu a už v tom nechce pokračovat. Môj hlavný zámer je, že platím odvody do zdravotnej poisťovne a od augusta budem musieť aj do sociálnej, čiže odvody musím platiť tak či tak. (chcela by som to využiť) Keby sa mi vrátila dph (z toho by som si mohla byt zariadiť) čiže by som ušetrila na zariadení. A kedže v ňom nebudem mať miesto podnikania, tak musím s ním podnikať (priateľ, bude platiť nájom). Jednoducho povedané, keď mi vrátia dph, zariadim z nich byt. To, že keď ho náhodou predám, toho som si vedomá, že dphčku budem musieť vrátiť.
No hneď mám lepší obraz

Je to jedna z možností odkúpiť SRO, ktorá je platcom DPH. Rýchle a efektívne - súhlasím.
Pokiaľ bude so spoločnosťou podpísaná pracovná zmluva budeš platiť do SP ale toho si si zrejme vedomá.
Keby si si dala iba odmenu za výkon funkcie konateľa (mandátna zmluva a pod.) tak by si platila iba do ZP.

Ale stále môžeš do toho bytu presunúť sídlo spoločnosti, ale to ťa zrejme napadlo.

Tak teraz neviem či je k tomu ešte čo povedať.
0 0
silviaa silviaa

silviaa je offline (nepripojený) silviaa

Ďakujem za rady Áno to ma napadlo, ale nebudem musieť potom vyňať miesto z bytového fondu a dať to ako podnikateľský priestor a to sa bude počítať na metre? Alebo budem musieť mať samostane vyhradenú miesnosť?
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

silviaa Pozri príspevok
Ďakujem za rady Áno to ma napadlo, ale nebudem musieť potom vyňať miesto z bytového fondu a dať to ako podnikateľský priestor a to sa bude počítať na metre? Alebo budem musieť mať samostane vyhradenú miesnosť?
Pokiaľ je to iba sídlo spoločnosti nie. Pokiaľ by to bola napr. kancelária tak áno.
0 0
silviaa silviaa

silviaa je offline (nepripojený) silviaa

Super, tak bude to sídlo A ešte keď môžem, mám ešte jednu otázku. Viem, že je lepšie byť s.r.o-čka ako živnostník, ktorý je dobrovoľný platca dph. Oplatilo by sa mi to aj keby som bola živnostník platca dph? (lebo teraz som sa dozvedela, že mi nezaložia byt, ktorý je na s.r.o.) Vďaka Vám, mám v tom jasnejšie, ešte raz ďakujem.
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

silviaa Pozri príspevok
Super, tak bude to sídlo A ešte keď môžem, mám ešte jednu otázku. Viem, že je lepšie byť s.r.o-čka ako živnostník, ktorý je dobrovoľný platca dph. Oplatilo by sa mi to aj keby som bola živnostník platca dph? (lebo teraz som sa dozvedela, že mi nezaložia byt, ktorý je na s.r.o.) Vďaka Vám, mám v tom jasnejšie, ešte raz ďakujem.
Zaujímavé, ktorá banka nezaloží nehnuteľnosť pokiaľ je napísaná na SRO ?
Predsa je majetkom spoločnosti tak isto ako aj živnostníka - osoby. Takže ňou bude ručiť spoločnosť úplne rovnako.

Obchodné ručenie sa toho podľa mňa vôbec netýka, aj keď možno z pohľadu dôveryhodnosti.

Ale v podstate sa dá uplatniť ten istý princíp aj u živnostníka, nevýhoda akurát v odvodoch.
0 0
marianna123 marianna123

marianna123 je offline (nepripojený) marianna123

Dobrý deň, poradí mi niekto ohľadne predaja obchodných podielov v s.r.o., kde FO predajú časť obchodných podielov akciovej spoloč. Koho je to príjem? komu sa to zdaňuje? poprosím o odpoveď, je to dosť súrne...ďakujem veľmi pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marianna123 Pozri príspevok
Dobrý deň, poradí mi niekto ohľadne predaja obchodných podielov v s.r.o., kde FO predajú časť obchodných podielov akciovej spoloč. Koho je to príjem? komu sa to zdaňuje? poprosím o odpoveď, je to dosť súrne...ďakujem veľmi pekne
A čo to má s dph? Si
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

marianna123 Pozri príspevok
Dobrý deň, poradí mi niekto ohľadne predaja obchodných podielov v s.r.o., kde FO predajú časť obchodných podielov akciovej spoloč. Koho je to príjem? komu sa to zdaňuje? poprosím o odpoveď, je to dosť súrne...ďakujem veľmi pekne
Súhlasím s Tweety

Ale k otázke... Predaj obchodných podielov nepodlieha dani z príjmu.
0 2
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
marianna123 Pozri príspevok
Dobrý deň, poradí mi niekto ohľadne predaja obchodných podielov v s.r.o., kde FO predajú časť obchodných podielov akciovej spoloč. Koho je to príjem? komu sa to zdaňuje? poprosím o odpoveď, je to dosť súrne...ďakujem veľmi pekne
Prečo zaraďuješ takúto otázku do DPH ? Obchodný podiel nemá nič s DPH.

K samotnému zdaňovaniu pripájam vysvetlenie :

http://www.pp.sk/1566/Zdanenie-preda...DUPP32970.aspx
0 0
marianna123 marianna123

marianna123 je offline (nepripojený) marianna123

preto som to zaradila sem, pretože som nevedela čo a ako to tu funguje, ale už som nato prišla...ospravedlňujem sa, ak som vám zasiahla na nepravé miesto.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
marianna123 Pozri príspevok
preto som to zaradila sem, pretože som nevedela čo a ako to tu funguje, ale už som nato prišla...ospravedlňujem sa, ak som vám zasiahla na nepravé miesto.

Nie nezasiahla si mi žiadne miesto... Veď som odpovedala, a pridala aj podľa mňa užitočný link.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať