Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie stravného

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte. Potrebujem poradiť. Zamestnanec bol na školení, doniesol mi za ubytovanie doklad, na ktorom bola vyčíslená suma raňajok ako samostatná položka. Na daný deň mu prináleží suma stravného 188 Sk a na doklade sú raňajky za 100 Sk. A na pozvánke na školenie je napísané, že školenie je bezplatné a organizátor hradí náklady na občerstvenie, vrátane obeda. Ako mám postupovať pri vyčíslení stravného? Mám mu nárok v súlade so zákonom krátiť % alebo ako? Viem akurát to, že mu ďalší mesiac odrátam stravný lístok, keďže daný deň neodpracoval - nástup na SC v ranných hodinách.Neviem aký postup je správny.Ďakujem Vám všetkým za pomoc múdre hlavičky.
Usporiadat
Veva Veva

Veva je offline (nepripojený) Veva

Ak aj ja môžem prispieť , nám pani ,ktorá vyučováva SC , povedala ak na pozvánke máte ,že spoločnosť ,ktorá robí školenie zabezpečila stravnú jednotku tak vtedy nám nepatrí náhrada stravného lebo o nás bolo postarané. Školiteľ hradí občerstvenie a obed , - to školenie bolo dvojdňové , alebo len prespal na hoteli z titulu vzdialenia bydliska a kde je večera , potom by som postupovala tak ako vladam ,odpočítala výšku ako mi máme stravnú jednotku 66,- a 122,-by som mu vyplatila ako náhradu stravného.
0 0
wisperka wisperka

wisperka je offline (nepripojený) wisperka

ahoj. potrebobala by som sa súrne spýtat, že ak zamestnanec išiel na viac dnovú služ.cestu a prvý den netrval viac ako 18 hodín a obed mali zadarmo, či možem krátit stravne o 40% za obed....ked si ranajky a večeru kupovali....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať