Zavrieť

Porady

neurogénna tetánia-máte skúsenosti?

žena
ahoj, zakladám novú tému-neurogénná tetánia, kedže je vraj tetanikov v dnešnej dobe veľa a uvítala by som Vaše postrehy, skúsenosti rady ako sa naučiť zvládať túto chorobu...ako Vás liečia..mne ju zistili nedávno , ale problémy už mám pár rokov, zo začaitku boli prejavy raz za rok,potom raz za dva-tri mesiace a tak....prejavuje sami to hlavne v noci,zobudza ma to zo spánku mám púocit vnutorného trasu chvenia, trpnu mi ruky nohy, hlava, v hlave mám tlaky, pocit nedostatku vzduchu, úzkosť, behanie na WC, a teraz dokonca ma v noci zobudí pocit, že mi niečo tečie do hrdla a ja sa dusím, neviem či to patrí k tejto diagnoze....psychiatrička mi dala magnézium, rivotril kvapky, ktoré su psych.aj fyzicky návykové, nepáči sa mi to...iný lekár sa vyjadril,že to není dobrá volba, on by dal nejaké asesory(neviem či som si to dobre si zapamätala).a ja som si ešte pridala vápnik..mám 36 rokov a tri malé dti, takže mám neuveriteľný strach čo bude ďalej a či všetko čo sa mi prejavuje patrí pod túto diagnózu, lebo mi vlastne urobili len základné odbery a kardiologické vyšetrenie a emg na neurologii...npoznáte niekto lekára ktorý sa špecializuje na túto tetániu?na čo si dávať pozor, čo užívate Vy?ďakujem za prípadné názory....
Naposledy upravil Dav : 23.07.12 at 20:11
Usporiadat
Zdravotnica Zdravotnica

Zdravotnica je offline (nepripojený) Zdravotnica

Hokus pokus, stále sa tu píše rozpráva o niečom, čo ...čím sa nezabezpečuje stabilita a vyzdravenie , vyliečenie. V tomto prípade psycholieky nezabezpečia vyliečenie...
Je potrebné zistiť príčinu, prečo sa v tele nevie absorbovať vápnik /paratyrocyt - parathormon/. v takomto prípade telo neakceptuje príjem vápnika, a v prípade nedostatku bioflavonoidov ako aj prírodnej síry, nemôžu sa vytvárať obnovovať a regenerovať kolagénové štruktúry rôznych častiach organizmu.
celotelovou analýzou sa dajú zistiť príčiny, a následne oslobodzovať telo od príčin, následne stabilizovať funkčnosť orgánov a tým aj ozdravenie...
nejde to však za týždeň, tak ako vzniká chorobný proces dlhodobým nesprávnym stravovaním a nezisťovaním príčin, tak aj ich odstraňovanie nie je rýchle...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zdravotnica
Hokus pokus, stále sa tu píše rozpráva o niečom, čo ...čím sa nezabezpečuje stabilita a vyzdravenie , vyliečenie.
...
Prešiel som si všetky Tvoje príspevky ...
Vo všetkých píšeš o NIEČOM , no nič konkrétne ...
Sa robíš , chceš byť niečim tajomná alebo zaujímavá ???
Od nicku " Zdravotnica " by som čakal jasné ... u Teba skôr ide o niečo iné . Snažíš sa proste nalákať potencionálnych zákaznikov , robíš si biznis ...
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

Zdravím Vás všetkých ! , prečítal som si všetky Vaše názory, rôzne fóra,miliončlánkov o tejto problematike.... je mi ale dosť divné, že píše sa dosť často, že Tetánia je vyvolaná z nedostatku Vápnika... ale prečo potom sa na túto vec má doplňovať horčík? kedže som sa dočítal ze horčík zabranuje vstrebávanie práve toho potrebneho Vápnika... Je Vás veľmi veľa, myslím si že toto by sa dalo využiť práve tak že namiesto toho že každý píše na tých fórach o svojich problémoch a čo mu sposobuje tetánia (vsetci pisete na 95% to iste co k nicomu nevedie) , co keby sme radsej zacali tak, ze budeme skusat co komu pomohlo, zacat analyzovat a skusit sa dopracovat ku samotnému problému a korenu tejto veci....
- jeden clovek moze dopnovat len vapnik bez magnezia,
- druhy len magnezium,
- treti moze vyradit zo svojho jedalnicka potraviny s obsahol Lepku ktory tiez je velmi zly a zabranuje
vstrebavaniu vapnika...
- stvrty moze vyskusat ze zacne jest len tepelne neupravovanu stravu co je tiez velmi dolezite lebo pri kazdej
zjedenej tepelne upravenej strave vznikaju v tele automaticky infekcie, napr infekcia v tenkom creve , ktore
ma za ulohu z mimo ineho aj vstrebavanie vapnika,

podla mojho nazoru je tetania ako aj 99% vsetkych chorob na svete sposobena zlym stravovanim, navykmi.... +samozrejme ten stres ...... podla mna takymto sposobom sa istotne dostaneme k vysledku ktorý mozeme formovat, komunikovat a preberat.... v jednote a v mnozstve je sila, tak navrhujem toto vyuzit a vyskusat.... doktori dnes nemaju sajnu o chorobach liecia len symtomy blbci ... zijem uz 27rokov a vsetko sa snazim riesit bez doktorov, liekov, atd... zaklad moj je zdrava strava, psychicka vyrovnanost a sila, +cvicenie je pre mna uspechom č. 1 ..... som zastancom toho ze nase tela su silne stroje, nastavene tak ze ked im poskytneme dobre a kvalitne ziviny... tak sa same dokazu dostat zo vsetkeho a zregenerovat totalne...
ak zdielate moj nazor, budem rad ak sa k tomu postavime spolu a skusime to takto ...
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

[QUOTE="Dwayne"... doktori dnes nemaju sajnu o chorobach liecia len symtomy blbci ... [/QUOTE]

Som jeden z tých doktorov, ktorých ste práve nazvali blbcami, ktorí o chorobách nemajú šajnu, takže moje príspevky kľudne nemusíte brať vážne ak chcete a kľudne sa liečte i naďalej sami.

Pre ostatných, ktorí si to nemyslia to zhrniem takto:
tetánia, teda neurogénna tetánia môže byť spôsobovaná viacerými faktormi, pri zjednodušenom zhrnutí sa dá povedať, že je
1. buď spôsobovaná nedostatkom kalcia v krvi /to môže byť spôsobované znova viacerými faktormi napr. zníženým príjmom v potrave, vtedy stačí doplniť calcium, alebo príjem je dostatočný ale daný človek má mierny, alebo väčší zápal v terminálnom ileu /to je posledná časť tenkého čreva, kde sa tenke črevo napája na hrubé črevo/ pretože iba v tejto časti čreva sa vstrebáva kalcium z potravy do ľudského tela. Ak je tam zápal, tak to vstrebávanie poriadne nefunguje a človek má nedostatok kalcia. A propo preto niektorým pomôže, keď svojvoľne prejdú na bezlepkovú stravu, pretože kľudne môžu mať nejakú formu celiakie a ani o tom nevedia, takže ak svojvoľne vysadia lepok, čiže alergén, tak sa zápal upraví, vstrebávanie kalcia sa obnoví a záchvaty tetánie miznú. Alebo je
2. psychogénna, t.z. príčiny nie sú z nedostatku kalcia, ale sú primárne psychické, spôsobované dlhodobým stresom, ktorý vyvoláva po čase zmeny nielen psychofyziologické, ale dokonca až metabolické.
Bod. číslo jedna patrí do rúk doktora - gastroenterológia, imunológa či neurológa.
Bod číslo dva patrí do rúk doktora - klinického psychológa
Preto ak príde pacient k nám psychológom a nemá porobené odbery krvi /hlavne na tie hladiny kalcia v krvi/ tak ho zväčša ani neberieme do terapie, kým sa "nevylúčia" tzv. somatické príčiny neurogénnej tetánie /teda nízke hodnoty kalcia, celiakia a pod./

P.S. niekto sa tu pýtal prečo užívajú horčík, keď im chýba kalcium - horčík užívajú preto lebo je tzv. sedatívny a spasmolytický, teda uvoľňuje svalstvo, ktoré je pri tetánii beztak kŕčovito napnuté, takže je to len doplnkové.
4 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

samozrejme ten moj výrok patri na vacsinu doktorov.... som rád ze su aj takí , ktorí vedia kde je sever ... a konecne som sa dostal k nejakemu inteligentnemu a sofistikovanemu stanovisku o Tetánii.... týmto sa Vám chcel ospravedlniť, je vidieť, že patríte k tým , ktorí vedia kde je ten sever .... takže začnem doplňovať vápnik zo stravy, plus nejaké tie doplnky stravy s vápnikom .... magnézium rozmýslam ci mám doplnovat tiez ... kedze magnézium zabranuje vstrebávanie toho vápnika... co si o tom myslíte? ............. +vylúčim lepkove potraviny uplne a zacnem sa snazit jest tepelne neupravovanú stravu... myslim si ze ked spojim tieto veci tak by sa výsledok mohol dostavit..... a ak nie.. tak potom by som sa mal dostat k Vášmu bodu č. 2 .....
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

chcem sa spýtať.. poznáte Vysetrenie krvi neinvazivne pomocou AMP ? bol som na tom a mal som takéto hladiny:


Koncentrácia Ca. mmol/l :Moj vysledok : 2,34 a norma vseobecna je od 2,25 do 3
Koncentácia MG. mmol/l : Mojvysledok : 0,97 a norman vseobecna je od 0,7 do 0,99


Takze môj prípad je ten druhý ?

Môžem Vám zaslať celý ten dokument čo mi vyšiel na AMP a nemohli by ste sa prosím Vás pozrieť na tie hodnoty či by ste nevedeli mi povedat nieco blizsie? .... Ďakujem Vám pekne...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Takže žiješ už 27 rokov? No to je vážne veľa.Čiže ideš doplnovať vápnik?Nejako si opomenul tú poznámku o zlom vstrebávaní v terminálnom ileu z akejkoľvek príčiny.Ak je to tvoj prípad,tak sa možeš vo vápniku aj kúpať,génius.
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

ved prave preto som pisal ze s tym je spojeny pravdepodobne aj lepok ktory vylucim , + veci s obsahom kys. stavelovej a fytovej.... napr spenat atd... +veci dalsie veci ktore zabranuju strebavanie vapnika napr kava, nadmerne solenie atd...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No,chyba je v tom,že je to len pravdepodobne.Okrem lepku je tisíc iných možností.
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

hm... a tieto moznosti vsetky ... aka je na to metoda? nejake gastrovysetrenie ci ?..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Chcel si bez doktorov,či?:-Q
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

zistujem vsetky possibilities
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak len zisťuj.Hru....ty ma urazíš a ja ti za to pomôžem nehrám.
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

takze predpokladam ze si tiez doktor, a preco sa zaradujes automaticky do toho vreca medzi ostatnych, o ktorych som vravel ze liecia len symptomy a nevedia nic len tabletky ordinovat? jedina chyba v mojom prejave bola, ze som tam nenapisal cest vynimkam
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

re: Dwayne - OK, ospravedlnenie sa prijíma, toľko za mňa

inak zapojila sa i BXL miami, som rád, tiež má čo k tomu povedať ako profesionál /je to doktorka/, počúvajte ju, vie o čom hovorí, inak ja som sa teraz zapojil asi po vyše roku, možno i viac, neviem, čo som tu nebol /nemôžem si pomôcť ale od doby ako Richard a kol. zmenili grafickú podobu a štruktúru Porady, nemôžem si na to zvyknúť/ že by "stará štruktúra?"
skrátka stará verzia porady mi graficky i štruktúrou vyhovovala oveľa viacej, takže moc sem už nechodím, priznávam. Na druhej strane ako som teraz videl mnohé známe nicky ako alaya1, bucháč, BXL miami a mnohí ďalší zo starej Porady, ktorých si veľmi vážim, tak mi nedalo nezapojiť sa. Skrátka nostalgia. Asi už kurnik starnem.

ešte k posledným otázkam Dwayne: viete ja si žiaľ myslím, že samovyšetreniami a samoliečbou sa v tomto prípade moc ďalej nepohnete, napr. to svojvoľné vysadenie lepku bez akéhokoľvek relevantného vyšetrenia na celiakiu je podľa mňa čistá hovadina, ktorá zrovna prinesie viac škody ako osohu, lebo potom sa pravdu nedozviete už vôbec, ak pôjdete potom niekedy na vyšetrenie bude skrátka skreslené. S tým špenátom, dobre chápem, chcete sa vyhnúť kyseline šťavelovej, ok vo väčšom množstve vytvára obličkové či močové kamene lebo kryštalizuje, ale to sa tvorilo ľuďom, ktorí jedávali v minulosti šťavel ako rastlinu niekde to volali "šóška" a jedli to vo veľkom jak surové ako šalát alebo tepelne upravené, že i z toho robili mliečne omáčky. Ak si dáte občas špenát tak sa Vám predsa nemôže nič stať. Ak samozrejme nemáte zrovna hemochromatózu /teda patologický nadbytok železa v krvi/.

A potom ešte, ako správne podotkla BXL miami, tých príčin je ešte oveľa viacej a tie treba vylúčiť. Až potom budete múdrejší ako sa hovorí.
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Hlavne treba pochopiť to,čo chápe aj každý blbý doktor a síce,že človek nie je auto.Nedá sa rozobrať,pozrieť a zložiť a každý jeden reaguje na danú situáciu inak.Treba kompletné vyšetrenie a zrejme ho aj spravené máš.A na základe vyšetrení sa pokračuje v liečbe.A pri tejto dg treba psychologa,nech je z akéhokoľvek dôvodu.
2 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

Ok, som rád ospravedlňujem sa týmto aj pani doktorke BXLMiami , bol som výbušný, musim zapracovat na tejto mojej stránke :P
.... k tomu lepku ešte... test na celiakiu mi robili v lekárni na to je nejaký ten tester ... to mi vyslo v poriadku.... ale rozmýšlam stále nad tým vyšetrením krvi AMP a výsledkom ze Ca mam v norme, keby som mal ten prvý typ Tetánie tak by sa mi tam ukázal nedostatok ze ?
.... jeden doktor mi povedal ze mam najprv doplnat magnesium, ale ze Calcium este nie... netusite prosim Vas preco mi to takto usporiadal?
Ok takže až tak razantne nemusim obmedzovat ten spenat... sice robim si kazde rano taky napoj kde rozmixujem spenat,uhorku,mrkvu, jablko,banan,grapefruit, ... tak obcas tam ten spenat nedam nech ho nejem teda kazdy den....
mimochodom Ďakujem za Vaše reakcie, veľmi si to vážim
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

vieš mi vysvetliť prečo to na každé ranajky mixuješ?Miesto aby si vymýšľal čo ano a čo nie,vymysli radšej akému lekárovi budeš veriť .V poznatkoch má pred Tebou náskok 10 rokov.
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

a co je na tom akoze? tak na ranajky asi nemam cas hodinu jest pol kila ovocia a zeleniny po jednom, radsej si to rano spravim a pak v praci v takom stave zjem povedz mi teda co ty ranajkujes ?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To na čo mám práve chuť.Ale takýto mix ovocia a zeleniny by ma určite nenapadol .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať