Zavrieť

Porady

Vyplatenie dlhov

Dobrý deň, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc. S manželom sme mali finančné problémy a banka nám zosplatnila úver. Momentálne máme obaja super prácu a snažíme sa posplácať si dlhy ktoré nám predtým vznikli. Obaja sme zamestnaný, no exekúcie nás dobiehajú. V bankách máme okrem zosplatnenej hypotéky aj ďalšie delikventné úvery, takže sa k bankovej pôžičke, ktorú by sme teraz už mohli bez problémov splácať, nedostneme. Banka nám dovolila splátkový kalendár ale v júni musíme vyplatiť zvyšnú čiastku vo výške cca 14000€. Viete mi niekto poradiť nejakú spoločnosť, ktorá nerieši úverové registre. Som si vedomá, že to bude určite drahšie ako v banke, ale určite nechceme aby sa z nás stali bezdomovci. Prosím poradte, ako je možné predísť dražbe, resp. kde by sme teraz získali zddroje? ĎAkujem za každú radu vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ja mam veľmi dobré skusenosti s CFH Poprad ,


    jej dcerska spoločnosť AutoFinance, a.s, Pod lesom 22, 06001 Kežmarok

    sa venuje nielen poskytovaniu uverov na kupu auta ,

    ale aj poradenstvu a zlučovaniu , či predčasnému splacaniu uverov.

    052/2388970 052/3213000 0918/322 516 0908/440 486 fax:052/2388977 mail ponuka@autofinance.sk
    mattto a zhodou okolností si ich obchodný zástupca? ))
    kukuriatko dakujem za info určite sa čo najskôr skúsim skontaktovať, no keď budú preverovať register, tak som zas na začiatku ale ďakujem za info.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    práveže spoločnosti, ktoré "neriešia" úverovú minulosť, z Vás urobia bezdomovcov. Na Vašom mieste by som si požičal od rodiny, predal nejaký majetok, určite by som nevyužil žiadnu takúto spoločnosť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Radsej sa skuste dohodnut s exekutormi ,ci bankami na splatkovych kalendaroch.

    Preco banka povolila spl. kalendar a tak vysoku sumu chce vyplatit naraz?
    kukuriatko banka nám počká so splatnosťou do júna ale dovtedy musíme platit 1000€ splátky, čo je trošku viac ako máme príjem dohromady. a zvyšok nemáme naozaj odkiaľ zohnať, keďže sme v úverovom registry

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Dnes ponúkajú banky, že všetky dlhy zlúčia do jedného dlhu a ten potom dlžník spláca. Napr. Poštová banka. Teraz má reklamu na niečo podobné aj Slov. poisťovňa. Splatí tvoje dlhy a ty to potom v menšej, ale jednej, s dlhším časovým úsekom splácaš.
    kukuriatko keďže sme už vedený v úverovom registri nepomôže nám s tým žiadna banka

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Erzebeth Pozri príspevok
    Dnes ponúkajú banky, že všetky dlhy zlúčia do jedného dlhu a ten potom dlžník spláca. Napr. Poštová banka. Teraz má reklamu na niečo podobné aj Slov. poisťovňa. Splatí tvoje dlhy a ty to potom v menšej, ale jednej, s dlhším časovým úsekom splácaš.
    Slovenska poistovna? mas asi na mysli Slovensku sporitelnu
    nechapem, ako si to mozu ludia mylit, ved poistovna s takym nazvom, je zlucena s Allianzom
    akurat, ze im to sotva niekto zluci, ked uz maju exekucie

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak nemáte nehnuteľnosť na založenie a dobré príjmy, tak o nebankovkách ani neuvažujte. V banke skrz delikvencie úver nedostanete, skôr by som žiadal o pomoc rodinu a známych.

    kukuriatko je offline (nepripojený) kukuriatko

    Som v podstate žena na pokraji šialenstva v riadnych dlhoch, ktoré som si zavinila sama :-( ...viac kukuriatko
    banka nastavila splátkový kalendár na 6 mesiacov každý mesiac 1000€ a na koniec doplatiť zvyšok, čo je asi 14000. s exekútormi sme sa ako tak dohodli na splátkach ale zosplatnená hypotéka je asi náš koniec :-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.