Zavrieť

Porady

Dotacia z UP-kontrola

Dobry vecer, nakolko mam kontrolu z Uradu prace,ako som vyuzila dotaciu na zacatie podnikania,chcem sa opytat,ake polozky mozem nakupit z tejto dotacie.Dotacia bola na vedenie uctovnictva. V podnik.zam. bolo : nakup PC, odvody, nakolko som vsak neplatila odvody do SP, musim namiesto toho nieco ine zdokladovat..prosim ,poradte..
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

batorek Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím vier mi niekto poslať vzor na prehľad o použití príspevku, ktorý sa predkladá polročne na UP. Zobrali sme pekne vytlačený peňažný denník aj s označením nákupu z dotácií a pani nás vyrazila , že ona potrebuje mať na predpísanom tlačive, že ona nemá čas na to aby kontrovala peňaž. denník. a ešte potrebuje všetky kópie dokladov aj výdavkov. dokladov podľa por. čísla čo sa týka dotácie je to task normálne. Ďakujem batorek
Mozno toto pomoze
UP - vzor.jpg  
1 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Ďakujem za vzor určite pomôže vyplníme to podľa toho. Batorek
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

ešte by som sa chcela spýtať že keď má schválené z dotácie platiť odvody do ZP
čo platil pred priajatím dotácie môžme to tam dať alebo len po prijatí dotácie čo bolo platené???????

príklad ZP zaplatil 8.2.2012 a dotácia mu nabehla na účet 25.2.2012.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Ak zmluva s Upsvar bola podpísaná skôr, ako 8.2.2012, môže..
0 0
martin33AA martin33AA

martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

pán
Celý problem je len v dokaldovaní - milá moja bločky sa nezahadzujú v tomto prípade - ked si žinostník uplatnuje pausalvydavky. tie služia vylučne na vyučtovanie dotácie UPSVaR. Minutie dotácie vydokladuješ úradu dokladmi - faktúrami a neviem čím ešte a to na tie veci-prostriedky - ktoré sú uvedené v "zámere" na iné "bločky" úrad neprihliada. Teda ti presne výjde aj suma ktorú vrátiš úradu. Ak bločky nemáš je najvyšší čas prestať "fetovať" a rýchlo hladať v košoch, na smetiskách, v rodine a neviem kde ešte:-). Podľa usmernenia ústredia totiž pri záverečnom vyučtovaní úrad prihliada výlučne na výdavky uvedené v zámere. Tak ak máš neičo naviac - výluč to, ak niečo menej nájdi to.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

martin33AA Pozri príspevok
Celý problem je len v dokaldovaní - milá moja bločky sa nezahadzujú v tomto prípade - ked si žinostník uplatnuje pausalvydavky. tie služia vylučne na vyučtovanie dotácie UPSVaR. Minutie dotácie vydokladuješ úradu dokladmi - faktúrami a neviem čím ešte a to na tie veci-prostriedky - ktoré sú uvedené v "zámere" na iné "bločky" úrad neprihliada. Teda ti presne výjde aj suma ktorú vrátiš úradu. Ak bločky nemáš je najvyšší čas prestať "fetovať" a rýchlo hladať v košoch, na smetiskách, v rodine a neviem kde ešte:-). Podľa usmernenia ústredia totiž pri záverečnom vyučtovaní úrad prihliada výlučne na výdavky uvedené v zámere. Tak ak máš neičo naviac - výluč to, ak niečo menej nájdi to.
Trosku neskoro, uz sa tu riesi nieco ine ako zadavatelkina otazka, tej uz kontrola prebehla a dopadla dobre. Dobre je aj citovat prispevok na ktory odpovedate, lebo potom je v tom dost chaos.
0 0
Adriana7675 Adriana7675

Adriana7675 je offline (nepripojený) Adriana7675

som :-)
ahojte....do koľkých rokov mi môže prísť kontrola z ÚP. dotáciu som brala v roku 2006. Ďakujem
0 0
erika s. erika s.

erika s. je offline (nepripojený) erika s.

Príjemca pomoci je povinný archivovať všetky písomnosti a doklady počas doby 10 rokov od poskytnutia príspevku.
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ahojte,
chcela by som sa Vás spýtať do akej výške sú odvody do ZP a SP uznaným výdavkom z dotácie?
Klient mi niečo také spomínal, že len do výšky čo mal v zámere napísané, čiže max 47,58 mesačne na ZP a 112,66 na SP. Od Januára sa to zvýši takže zvyšok si musí dopaltiť z vlastných? Je to pravda? nič som zatiaľ o tom nenašla.
Ďakujem
0 0
kvetinka909 kvetinka909

kvetinka909 je offline (nepripojený) kvetinka909

Uznané má len do takej sumy, ktorú má uvedenú v podnikateľskom pláne.
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ďakujem.
Kde nájdem nejaké poučenie alebo vysvetlenie čo presne uznajú za výdavok a čo nie hlavne do akej výšky?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

kvetinka909 Pozri príspevok
Uznané má len do takej sumy, ktorú má uvedenú v podnikateľskom pláne.
To vážne? Nám bolo povedané, že povinné odvody si môže dať do N.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
To vážne? Nám bolo povedané, že povinné odvody si môže dať do N.
Povinné odvody sú VOZD, čerpanie dotácie je však možné len do výšky schválenej v podnik.pláne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ešte by ma zaujímalo, že ako prebieha taká kontrola z UP. Ak mám miesto podnikania doma, tak nám bolo povedané, že môžu prísť aj na "návštevu". Mal už niekto takú návštevu doma? A čo sa týka dokladov, napr. za nákup notebooku, alebo tlačiarne a pod. stačia len faktúry, alebo je potrebné pripnúť k nim aj záručný list? Ide o to, že mám klienta, ktorý má len bločky a faktúry ale záručné listy k tomu mi nepredložil. Má povinnosť alebo stačí faktúra za nákup notebooku? Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímalo, že ako prebieha taká kontrola z UP. Ak mám miesto podnikania doma, tak nám bolo povedané, že môžu prísť aj na "návštevu". Mal už niekto takú návštevu doma? A čo sa týka dokladov, napr. za nákup notebooku, alebo tlačiarne a pod. stačia len faktúry, alebo je potrebné pripnúť k nim aj záručný list? Ide o to, že mám klienta, ktorý má len bločky a faktúry ale záručné listy k tomu mi nepredložil. Má povinnosť alebo stačí faktúra za nákup notebooku? Vďaka.
Dokladom o nákupe je faktúra + doklad o úhrade (príj.pokl.doklad alebo výpis z BU).
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Povinné odvody sú VOZD, čerpanie dotácie je však možné len do výšky schválenej v podnik.pláne.
+ 15% navýšenie, ale aj tak do ZP nevyjde z dotácie tých 55,02, len 54,72 Eur
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
+ 15% navýšenie, ale aj tak do ZP nevyjde z dotácie tých 55,02, len 54,72 Eur
Ak vyčerpáš ostatné položky v súlade s podn.plánom, nevidím v tom žiadny problém. Celá suma odvodov je VOZD, do POZD zahrnieš len časť čerpanú z dotácie.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
+ 15% navýšenie, ale aj tak do ZP nevyjde z dotácie tých 55,02, len 54,72 Eur
Pri zostavovaní podnik. plánu bolo treba myslieť na to, že odvody sa každý rok zvyšujú, takže prepočet odvodov nerobiť súčasné odvody x 24, ale v pláne ich bolo treba navýšiť. Ale zase tých pár eur neurobí vedu..
0 0
Darina Z Darina Z

Darina Z je offline (nepripojený) Darina Z

Nasla som takuto otazku a celkom ma zaujala....len odpoved na nu nikde nieje....co vy nato???


Dobry den....nasla som tuto temu a dost ma vysachovala nakolko znamy tiez poziadal dotaciu ako SZCO a tiez kupoval naradie od FO, ktora, je ale sucasne aj PO, ale nemal ju v sro. v jeho pripade, zohrala aj velku ulohu zakazka, ktoru dostal a musel hned konat nakolko mu zabezpecovala robutu na 3 mesiace, ale podmienkou bolo dane naradie so sebou.ak by naradie kupoval tak ako planoval, nestihlo by mu to prist a prisiel by o zakazku. z toho dovodu sa rozhodol pre takuto kupu od FO.dobre vieme ako je to s pracami na stavbe v zime a este aj v tejto dobe, ked je velka nezamestnanost a z toho vyplyva aj konkurencia. clovek nema kedy rozmyslat. co by ste v takomto pripade odporucali????ist na urad prace a prekonzultovat s nimi danu skutocnost na ktoru prisli, alebo cakat co po kontrole???ma sa pripravit na vratenie adekvatnej ciastky??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať