Zavrieť

Porady

Zdruzenie a vsetko okolo toho ???

Dobry den,

v r.2001 sme si dve fyzicke osoby zalozili zdruzenie za ucelom podnikania v danej oblasti. V r. 2003 sme sa nezhodli a druhy clen mi oznamil ze konci ale na papieri to nemam a 7dni nato si zrusil zivnost. Moja otazka znie:

Existuje este toto zdruzenie, ak on uz nie je podnikatel ???

Ako sa vysporiadat v tomto zdruzeni, ak mame zavezky v urcitej hodnote avsak vsetci veritelia sa obratili na mna ako na clena, kedze som bol urceny spravou a vedenim uctovnictva v tomto zdruzeni???

Ako to je s financnymi vkladny vnesenymi do zdruzenia ???

Zatial Dakujem
Usporiadat
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

"Združenie zaniklo, už tým, že zrušil svoju živnosť. " mozete mi to podopriet neakim paragrafom alebo je to iba vas nazor /..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zdruzenie
uff uff takto sa nikam, nedostaneme, hhhmm skusim dat este raz otazku ktora ma zujima a "poprosim" o konkretnu odpoved>

Ako to mam vymahat? To ze zodpoveda za zavezky viem ale ako ich od neho vymahat, mam to najprv zaplatiti a potom to sudnou cestou vymahat alebo to mozem este pred tym ako to ja zapltim ...?

Záleží od toho ako na Teba tlačia veritelia , aby si nedostal exekútora , pretože to už sú potom vážne veci . Ešte skôr ako na súd , by som napísala jeden doporučený list , že vzhľadom na to , že bol zodpovedný počas činnosti združenia za záväzky ktoré v tej dobe vznikly, vyzývaš ho, aby sa finančne podielal na ich úhrade, určíš do dňa ..... a ak nie tak to podávaš na súd .Podaj na súd návrh na vysporiadanie tejto záležitosti , tak ako píše renča . Napíš podanie , prilož zmluvu o združení , fotokópiu ukončenia odstupujúceho člena , súpis všetkých záväzkov a zační to od neho vymáhať celú tú dlhujúcu sumu .

Ak by si už bol v situácii,že by bol exekútor tak ten musí zásadne uplatniť náhradu aj u vystupujúceho člena .

Zoberme priklad ja som v niesol do zdruzenia 400t a on 300t, vsetke peniaze sa spotrebovali na nakup, reziu atd., na konci je v pokladni 0 a na ucte 0 , ako tieto hodnoty vnesene do zdruzenia vysporiadat pri rozpusteni zdruzenia alebo teda ked on odisiel /tym padom zdruzenie zanika pretoze nemoze existovat o jednom clenovy, zaniklo v tedy ked skoncil zo zivnostou/ ???

Ak skončil živnosť a ešte by podnikal , tak by sa to bralo ako neoprávnené podnikanie .
Ešte odpovedaj na otázku , prosí Ťa oznamovali ste na DÚ , že združenie vzniklo , povereného člena , ktorý bude viesť účto a pri jeho odchode zo združenia ste oznámili aj ukončenie združenia a jeho výstup?

add - z coho sudne pojednavanie vzniklo je bezpredmetne a keby som este to mal vysvetlit tak by ste z toho mali taki predvolebny gulas ze by sme tu boli este buduci rok.... :-)

..............................
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zdruzenie
"Združenie zaniklo, už tým, že zrušil svoju živnosť. " mozete mi to podopriet neakim paragrafom alebo je to iba vas nazor /..
To nie je názor , ak zrušil na základe Živnostenského zákona živnostenský list , tým pádom nemôže ďaľej podnikať a mal vysporiadať aj daňovým priznaním všetky jeho podielové účasti na príjmoch a výdavkoch v roku odstúpenia v daňovom priznaní .Nakonieč musil aj zrušiť registráciu na DU, ZP , SP . To je jeho povinnosť .
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

Zita5
To nie je názor , ak zrušil na základe Živnostenského zákona živnostenský list , tým pádom nemôže ďaľej podnikať a mal vysporiadať aj daňovým priznaním všetky jeho podielové účasti na príjmoch a výdavkoch v roku odstúpenia v daňovom priznaní .Nakonieč musil aj zrušiť registráciu na DU, ZP , SP . To je jeho povinnosť .

Mno ale ide o to ze zdruzenie je vlastne > Niekolko osob, ktore sa mozu zdruzit , aby sa spolocne pricinili o dosiahnutie dojednaneho vysledku.

Kde tu mate nieco o tom ze musi mat zivnost, mne prave tvrdia ze ak on skoncil zivnost tak zmluva sa nijak medzi nami nemeni, a stael trva .
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

Zita5
To nie je názor , ak zrušil na základe Živnostenského zákona živnostenský list , tým pádom nemôže ďaľej podnikať a mal vysporiadať aj daňovým priznaním všetky jeho podielové účasti na príjmoch a výdavkoch v roku odstúpenia v daňovom priznaní .Nakonieč musil aj zrušiť registráciu na DU, ZP , SP . To je jeho povinnosť .

Mno ale ide o to ze zdruzenie je vlastne > Niekolko osob, ktore sa mozu zdruzit , aby sa spolocne pricinili o dosiahnutie dojednaneho vysledku.

Kde tu mate nieco o tom ze musi mat zivnost, mne prave tvrdia ze ak on skoncil zivnost tak zmluva sa nijak medzi nami nemeni, a stael trva .
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

1.Združenie podľa mňa nezaniklo.Združenie nezaniká vrátením živnostenského listu jedného člena združenia.Vzniká len neoprávnené podnikanie člena združenia,ktorý vystúpil zo združenia.
2.Majetok vytvorený z činnosti združenia sú aj pohľadávky.
3.Ak zaniklo združenie 2003 podľa tvojho tvrdenia tak nie je čo riešiť.Mali ste si vrátiť všetok majetok ktorý vznikol z činnosti združenia, vysporiadať sa s Daňovým úradom (odhlásenie z DPH a daň z príjmov pri skkončení živnosti) a len sa súdiť o hodnotu rozdelenia majetku.
4.V zmluve máte jasne stanovené že zodpovedáte za záväzky spoločne,t.j. jeden zaplatí a druhý si to vymáha.

Tento problém je možné riešiť len základe stanovenia:
-či a kedy zaniklo združenie,
-vystúpil právoplatne člen združenia,
potom je možné sa pohnúť v riešení.

To je presne to čo som uviedol - právnik a rozhodnutie súdu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=Zita5][quote=zdruzenie]Dobry den,

v r.2001 sme si dve fyzicke osoby zalozili zdruzenie za ucelom podnikania v danej oblasti. V r. 2003 sme sa nezhodli a druhy clen mi oznamil ze konci ale na papieri to nemam a 7dni nato si zrusil zivnost. Moja otazka znie:

Existuje este toto zdruzenie, ak on uz nie je podnikatel ???

Pokiaľ to nemáte písomne , že vystúpil zo združenia a neohlásili ste jeho výstup aj na daňový úrad , tak združenie de facto ešte existuje .

quote Zita

Však som Ti to napísala už v predchádzajúcom príspevku , preto citujem sama seba
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

krajsku sud ale zaujal stanovisko ze aj ustne vystupenie zo zdruzenia je platne vystupenie, takze papier podla nich nepotrebuje....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Napíš , či ste previedli ohlásenia o ukončení združenia na DÚ .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
[quote=Zita5][quote=Zita5]
zdruzenie
Dobry den,

v r.2001 sme si dve fyzicke osoby zalozili zdruzenie za ucelom podnikania v danej oblasti. V r. 2003 sme sa nezhodli a druhy clen mi oznamil ze konci ale na papieri to nemam a 7dni nato si zrusil zivnost. Moja otazka znie:

Existuje este toto zdruzenie, ak on uz nie je podnikatel ???

Pokiaľ to nemáte písomne , že vystúpil zo združenia a neohlásili ste jeho výstup aj na daňový úrad , tak združenie de facto ešte existuje .

quote Zita

Však som Ti to napísala už v predchádzajúcom príspevku , preto citujem sama seba
To sú dve odlišné veci na jednej strane združenie trvá lebo nebolo písom.ukončené a na druhej strane ako môže trvať ked jeden z účastnikov združenia nemá už ŽL a nepodniká.
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

Zita5
Napíš , či ste previedli ohlásenia o ukončení združenia na DÚ .
nie.............................
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

zdruzenie
krajsku sud ale zaujal stanovisko ze aj ustne vystupenie zo zdruzenia je platne vystupenie, takze papier podla nich nepotrebuje....
Združenie potom existuje ?
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

mno mal som prave na drate svojho advokata, a zadal mi takuto otazku >

Ako sa vysporaduvaju pasiva /aktiva ziadne niesu/ pri zaniku zdruzenia ???
Ako najlepise zrusit zdruzenie, vystupit, zrusit, rozpustit, vylucit ???
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

Peterka
Združenie potom existuje ?
to je otazka ci odpoved nepochopil som ten otaznik na konci ...
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

Zita5
..............................
no exekuciu mam uz davno z toho na krku a drzim ich na uzde len dobrym slovom, aby mi pockali nez sa to vsetko vyriesi, a zatial sa mi to dari, penale naskakuju a oni su trpezlivi ale neviem dokedy
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

zdruzenie
to je otazka ci odpoved nepochopil som ten otaznik na konci ...
To je jadro problému. Je rozhodnutie súdu že združenie môže byť aj jedna osoba (aj ja sa čudujem).
Ak zaniklo združenie -rieši sa zánik združenie a ak nezaniklo tak sa rieši len vystúpenie zo zrduženia a to je podľa mňa veľký rozdiel.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Myslím , že tam máte okolo združenia viacej problémov , do ktorých človek nevidí , dobre Ti bolo radené , len právnika treba a dať to do poriadku . Z každej strany vidím porušenie zákona .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zitka máš pravdu, mne to tiež celkom nie je celé jasné.
To sú dve odlišné veci na jednej strane združenie trvá lebo nebolo písom.ukončené a na druhej strane ako môže trvať ked jeden z účastnikov združenia nemá už ŽL a nepodniká. Ak sa to už rieši súdnou cestou, tak sám súd by sa mal vyjadriť či toto ako také združenie existuje. Je tam strašne veľa problémov , ešte dalšich o ktorých možno ani nevieme a my nie sme právnici. My už iba ohľadom účtovania združenia.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
Zitka máš pravdu, mne to tiež celkom nie je celé jasné.
To sú dve odlišné veci na jednej strane združenie trvá lebo nebolo písom.ukončené a na druhej strane ako môže trvať ked jeden z účastnikov združenia nemá už ŽL a nepodniká. Ak sa to už rieši súdnou cestou, tak sám súd by sa mal vyjadriť či toto ako také združenie existuje. Je tam strašne veľa problémov , ešte dalšich o ktorých možno ani nevieme a my nie sme právnici. My už iba ohľadom účtovania združenia.
renča1 , ja sa nechcem nikoho dotknúť , pretože to neplatí v každom prípade , ale sú podnikatelia , čo sa vrhnú do podnikania bez toho , aby poznali ako tak zákony , alebo aspoň sa snažili vžiť do problematiky podnikania . Každý takýto rozpad alebo rozchod firmy bez uváženia za a proti má svoje nedozierne následky .
0 0
RaP RaP

RaP je offline (nepripojený) RaP

Zdravím všetkých v porade
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať