Zavrieť

Porady

sprostredkovacie činnosti v oblasti služieb/práce

Ahojte ... poraďáci ....
Veľmi Vás pekne prosím o radu :-)
Moj znamy podnika ako geodet a ja by som chcel jeho cinnost akosi sprostredkovavat.
Ja by som to chcel robit uplne priamo, ze budem napr. na svojich web strankach ponukat geodeticke sluzby a de facto potom to takto aj fakturovat, avsak nie som si isty ci to robit mozem, nakolko to je viazana zivnost. A sice na ZU mi povedali, ze ak to chcem fakturovat ako geodeticke prace, tak musim mat zivnost - sprostredkovanie v oblasti prace, ale ze ked si budem fakturovat iba proviziu, tak to bude sprostredkovanie v oblasti sluzieb. Ako napisat si oba zivnosti v zasade nie je problem. Problem je len to, ci mozem napr. na svojej stranke napisat, pripadne aj do reklamy, ze popnukam geodeticke prace, alebo že spotredkuvam geodeticke prace ... a ako to mozem potom fakturovat ...

Prip. ak mate ine navrhy, tak budem rad za kazdu radu ...

Ďakujem pekne poradaci! Velmi si Vas cenim :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Dobrý deň, ja by som to riešil tým spôsobom, že na ŽL by som si napísal vykonávam sprostredkovateľskú činnosť v oblasti služieb. Čo sa týka webovej stránky by som napísal, že v spolupráci s geodetom zabezpečím geodetické služby a samotná fakturácia by prebehla tak, že geodet, ktorý by fakturoval svoju službu klientovi, Vy by ste geodetovi fakturovali len tzv.proíiziu dajme tomu 18 % z každého zaplateného obchodu. Je to v podstate práca obchodného zástupcu.
    Naposledy upravil zamborskyjan : 09.04.12 at 06:25

    sprostredkovacie činnosti v oblasti služieb/práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.