Zavrieť

Porady

Daň z predaja pozemkov

Poradí mi niekto . V roku 2002 prepísali na mňa rodičia pozemky darovacou zmluvou. V roku 2005 som tieto pozemky predal.

Podlieha tento príjem dani z príjmov


ďakujem
Usporiadat
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Je zdaniteľný predaj pozemku / teda rozdiel medzi cenou nadobúdajúcou a predajnou/ vo vlastníctve právnickej osoby - občianskeho združenia v trvaní viac ako 5 rokov, pokiaľ sa počas doby vlastníctva nevyužíval na podnikanie a ani prenájom? / Bol len zaradený v inventári majetku OZ./ Mám za to, že nie.
Ako to je ale, keď právnická osoba po takej dlhej dobe - piatich rokov teraz prenájme na určité obdobie pozemok za úhradu inému a po skončení nájmu ho predá. Potom sa už tých predošlých päť rokov neráta.? a začína sa doba rátať odznova?
Ako je to keď sa síce prenájme pozemok, ale bez úhrady?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

oslobodnenie podľa § 9 daň. zákona sa týka iba FO, nie PO....tak sa bude rozdiel cien určite zdaňovať...a prenájom za 0 ,-€? kde taký pozemok je ????
aspoň za symbolickú cenu, narp. za daň z nehnuteľnosti, aby ste ako OZ neboli vlastníctvom , resp. prenájmom nemali stratu....ale pozor na spriaznené osoby....
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Ďakujem zo srdca, za rýchlu odpoveď. Podarilo sa mi to zistiť aj na DÚ SR. Toto teda máme za sebou.
Teraz ideme prenajať pozemok ako OZ - právnická osoba, na podnikateľský účel pre s.r.o., ktorá si tam urobí zberňu šrotu. Zo získaného prenájmu budeme platiť dane z príjmov. Len aby sme podpísali dobrú zmluvu. Dnes tie s.r.očky zaniknú za sekundu a niet koho náháňať za dlhy. Ak by sme si chceli dať okomentovať takú zmluvu, dá sa to aj tu? Teraz ešte nemáme peniaze, tak to musíme riešiť tu, a je to tu aj poučnejšie a zábavnejšie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať