Zavrieť

Porady

Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Letko Pozri príspevok
A najlepšie by to bolo podľa mňa objednaním cez svoju zdravotnú poisťovňu či už cez internet alebo telefonicky.
Príklad:
Prihlásil by som sa na svoje konto v zdravotnej poisťovni (cez net), môj lekár by tam mal rozpis kedy má voľný termín a takto by som si ho zarezervoval. Platil by som už priamo poisťovni.

Bolo by to podobné ako keď si objednávam lístky do divadla alebo na koncert, kde platím sprostredkovateľovi a viem si aj vybrať miesto na sedenie.

Takto by boli poplatky oficiálne a lekári by boli odbremenení od narážok na ich osobu. Prípadné sťažnosti (reklamácie) by riešili priamo zdravotné poisťovne.
No to ale na Slovensku nie je realizovateľné,pretože by ste prišli všetci na to,že problémy nerobia lekári ale niekto druhý a to rozhodne v súčasných podmienkach nie je žiaduce.Nevyhovuje to poistovniam,štátu a ani politickým stranám.Akonáhle by ste zistili čo a ako a koľko za Vás vlastne platia,museli by sa z toho zodpovedať a to určite nedovolí nikto tam hore.Už pomerne dlho sa všetci čo do zdravotníctva vidia modlia,aby to ešte chvíľu vydržalo takto ako to je.Okrem lekárov samozrejme,tých to teda zo dňa na deň baví menej.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
BXLmiami Pozri príspevok
No to ale na Slovensku nie je realizovateľné,pretože by ste prišli všetci na to,že problémy nerobia lekári ale niekto druhý a to rozhodne v súčasných podmienkach nie je žiaduce.Nevyhovuje to poistovniam,štátu a ani politickým stranám.Akonáhle by ste zistili čo a ako a koľko za Vás vlastne platia,museli by sa z toho zodpovedať a to určite nedovolí nikto tam hore.Už pomerne dlho sa všetci čo do zdravotníctva vidia modlia,aby to ešte chvíľu vydržalo takto ako to je.Okrem lekárov samozrejme,tých to teda zo dňa na deň baví menej.
Za pokus by to stálo. Jeden kompatibilný softvér pre poisťovne a lekárov a už len zmeniť pohľad z "nezrealizovateľné" na "poďme do toho"
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Chceš povedať,že všetci máme ZASE kúpiť nový softvér?Mal si povedať hned o čo Ti ide.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nie, uvediem príklad:
Prihlásiš sa ako lekár na web stránku, dajme tomu www.objednanieulekara.sk. Tam budeš mať kalendár s objednanými pacientmi.
Ja sa prihlásim na svoju zdravotnú poisťovňu alebo na www.objednanieulekara.sk a tam si zarezervujem termín.
Softvér a web stránku by spravovali napr. zdravotné poisťovne v pomere podľa množstva poistencov.

Ja sa objednám, vie o tom poisťovňa, vieš o tom ty. Ak budeš mať dovolenku, klikneš to na ten web stránke a poisťovňa mi dá vedieť, že môj termín bol zrušený alebo presunutý,...

Tebe poisťovňa zaplatí určitú čiastku za to objednanie a poisťovňa si to vypýta odo mňa.

Jednoduché, prehľadné, účinné.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Jednoduché,prehľadné,účinné a nerealizovateľné.
1-Ako vyriešime že pacienti vezmú termín a neprídu...bežná prax.
2-ako vyriešime zákonné časy?
3-a tým pádom ako vyriešime čakacie lehoty?
4-čo ty ako pacient povieš na to,že poistovna za Teba zaplatí 10 minut aj ked potrebuješ u lekára hodinu?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Zišli by sa im registračné pokladnice a bol by prehľad koľko zarobia. Ale aj tak budu robiť bez bločka-príde známy,..........
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
1. ak sa objednajú a neprídu, budú mať napr. 48 hodín pred vyšetrením možnosť storna zdarma, 24 hodín polovica poplatku, do 24 hodín zaplatia. Aj keď si kúpim lístok na autobus cez internet a necestujem, je to moja chyba.
2. tomu nerozumiem
3. ako sa to rieši teraz?
4. tak ako v bode 3
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

1-je to v rovine sci fi,nevymáhateľné,je národný šport nezaplatiť komukoľvek,nielen lekárovi.
2-koľko času potrebuješ na napr.neurologické vyšetrenie podľa Tvojho odhadu?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
1. kto na to nemá alebo nechce, bude čakať v čakárni ako doteraz. Beriem to len ako pridanú hodnotu, zvýšenie pohodlia, prehľadnosť.
2. tak to vôbec netuším. Nech bude napr. každú hodinu jeden internetový pacient a keď ho vyšetrí lekár skôr, zoberie zatiaľ pacienta z čakárne. Veď tie časy vedia lekári. Zmení sa to, že namiesto toho, aby som telefonoval k lekárovi alebo sa tam išiel osobne objednať, prihlásim sa na internet a objednám sa takto.

Dobrá vec je už aj elektronický výpis či ako sa to volá. Prihlásim sa a vidím čo mi bolo účtované. Prečo by som sa takto nemohol aj objednať k lekárovi?
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Forma objednania nie je až taká podstatná. Podstatné sú nezmyselné poplatky.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lebo by vyšetril dvoch ľudí za hodinu,takže možno maximum 10 denne a to som ešte veľa povedala.Takže by si si s tou seknutou chrbticou poriadne počkal.Takto lekár vletí,spraví čo vládze,niekedy aj dvaja dnu a čakáte možno o trochu menej.Poistovna platí za Vás 10 minut a dosť.
všetci sa boja poriadku v tejto oblasti.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nerozumiem, veď aj teraz sa pacienti objednávajú na určitý termín a platia si za to.

Aj tak sa to nikde nepohne, lebo som to len ja a ty, kto o tomto diskutuje, čo nepredstavuje žiadnu reprezentatívnu vzorku.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

BXLmiami Pozri príspevok
Lebo by vyšetril dvoch ľudí za hodinu,takže možno maximum 10 denne a to som ešte veľa povedala.Takže by si si s tou seknutou chrbticou poriadne počkal.Takto lekár vletí,spraví čo vládze,niekedy aj dvaja dnu a čakáte možno o trochu menej.Poistovna platí za Vás 10 minut a dosť.
všetci sa boja poriadku v tejto oblasti.
Chúdence idete sa pretrhnúť. Ako teda vysvetlíš, že začínate o 8:00 a končíte o 12:00-13:00 česť výnimkám.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

1-máme z poistovní limity
2-máme aj inú prácu-napr.téma kde sa niekto rozčuľoval,že čaká na popis EEG.Co myslíš,kedy to robíme?A aj kúpele,posudky pre všetky inštitucie sveta,hodnotenia atd atd.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ale sale nechapem, preco za objednanie POPLATOK, naco a zaco, zlodejina
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

V Šaci platíte za "otvorenie dverí" (takto to nazval lekár) 1,20 eur. Ale za objednanie neplatíte .
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Chudáci lekári. Sú na tom tak zle, že keby nevyberali poplatky za objednanie, tak by musleli sedieť každý večer pred kostolom a dožobrať si ušlý zisk. Za rohom nasadnú do X6 a s pocitom dobre vykonanej práce ufujazdia domov. Neberte žobrakom palicu!
1 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ja len že typický obraz Slovákov...

Zlí lekári - nič nerobia, nič nevedia, len hrabú veľké peniaze a jazdia na drahých autách;
Zlí učitelia - nič nerobia, nič nevedia, celé prázdniny sa flákajú;
Zlí ... doplňte povolanie svojho suseda... - nič nerobí, a určite hrabe veľké peniaze;
To len my ... doplňte svoje povolanie... - celý život ťažko pracujeme, máme zodpovednosť, študujeme a dostávame almužnu..
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Môžem doplniť:

Zlí občania, stále sa im niečo nepáči, pchajú všade nos, nedržia hubu a krok.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Andy Kralik Pozri príspevok
Ja len že typický obraz Slovákov...

Zlí lekári - nič nerobia, nič nevedia, len hrabú veľké peniaze a jazdia na drahých autách;
Zlí učitelia - nič nerobia, nič nevedia, celé prázdniny sa flákajú;
Zlí ... doplňte povolanie svojho suseda... - nič nerobí, a určite hrabe veľké peniaze;
To len my ... doplňte svoje povolanie... - celý život ťažko pracujeme, máme zodpovednosť, študujeme a dostávame almužnu..
Si vedľa jak tá jedľa. Nikto nepíše, že lekárom závidí ich zarobené peniaze. Tu je však reč o peniazoch, ktoré nezarobili. Tu je reč o peniazoch, ktoré drzo od nás pacientov vymohli na nezmyselných poplatkoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať