Zavrieť

Porady

Niečo, čo tu ešte nebolo :)

Želám Všetkým krásny deň
Úvodom by som chcel trocha opísať situáciu v ktorej sa momentálne nachádzam. Som študentom vysokej školy s veľmi dobrým nápadom , len je škoda, že nemôžem žiadať o žiadny finančný príspevok od mesta. Takisto vôbec netuším ako to funguje s dotáciami z EU. Môj projekt je zameraný na rozvoj cestovného ruchu, vidieka, a určite by to skvalitnilo život v oblasti, pre ktorú to plánujem. Aké možnosti mám ako študent ? Ide totiž o väčšiu sumu peňazí potrebnú k investícii. Môžem osloviť s týmto nápadom nejakého investora ak je fakt prínos tohto projektu veľmi veľký a určite bude výhodnou investiciou? Čo za to žiadať, ak sám nemám potrebné peniaze ? Dajte mi nejaké nápady, myšlienky ktoré by mo pomohli pohnúť sa vpred.
Usporiadat
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

marjankaj Pozri príspevok
Veď to je úplne jasné, čo máš žiadať od investora. Predsa tie euri. To nie je problém. Poblém je ak takého investora nájdeš, presvedčiť ho, že sa mu tie euri vrátia aj so ziskom. Ale ak mu ten projekt budeš tajiť ako tu na porade, tak neviem čím by si ho mohol presvedčiť.
Som študent, s nulovou praxou s obchodnými rokovaniami Som ochotný ten projekt poskytnuť s nákresmi, analýzami komplet v celku, pýtam sa však čo si mám za to žiadať ja, či ten projekt predať alebo mám žiadať jeho financovanie a žiadať si funkciu správcu alebo ... to proste chcem vedieť
0 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
mattto Pozri príspevok
na základe jedného príspevku si urobil rozbor mojej osobnosti a vieš o mne všetko? šikovný chlapec, veď ti investora ani nepotrebuješ, určite ho nebude zaujímať návratnosť, stačí keď mu povieš, že dôchodcovia tam nebudú chodiť, ani cudzinci, iba pár jedincov zo 100 tis., ktorý prídu na dovolenku z Írska na dovolenku

nebaví ma dohadovať sa s deckom, ktorého ego je tri krát väčšie ako jeho schopnosti veľa šťastia pri rokovaní s investormi, takýmto štýlom komunikácie ti svet padne k nohám
Rozdiel medzi nami je zrejme ten, že ty dokážeš byť frajerom asi len na internete za zavretými dverami vlastnej izby že ? Sebavedomie ti dvíhajú vyhraté levely nejakej hry, alebo kôli čomu máš ten pocit, že si tu najmúdrejší ? Ak sa nevieš vyjadriť k veci, nevyjadruj sa vôbec, spravíš tým myslím najlepšiu službu pre tých, ktorý ozaj stoja o normálny názor a nie o tvoje mudre prejavy. Dám ti radu, nájdi si priateľku, a venuj sa aj iným veciam okrem internetu a frajerovania tu, pomáha to
0 4
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mladých by si tam možno dostal na akciu typu woodstock a starých na akciu, na ktorej by boli tí čo učinkovali na woodstocku
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MRichardM Pozri príspevok
Som študent, s nulovou praxou s obchodnými rokovaniami Som ochotný ten projekt poskytnuť s nákresmi, analýzami komplet v celku, pýtam sa však čo si mám za to žiadať ja, či ten projekt predať alebo mám žiadať jeho financovanie a žiadať si funkciu správcu alebo ... to proste chcem vedieť
No žiadať si môžeš čo chceš. Len či nájdeš niekoho, kto bude ochotný zaplatiť tvoje požiadavky.
Aj pekári by si mohli žiadať za jeden rožok 100 €. Ale to by im zrejme nikto nekúpil.
0 0
pre_podnikanie pre_podnikanie

pre_podnikanie je offline (nepripojený) pre_podnikanie

Poskytujeme služby v oblasti: Poradenstvo pri predaji firmy. Oceňovanie firiem. Tvorba business plánov a finančné analýzy. ...viac
bez ohladu na to ci je projekt uskutocnitelny alebo nie, je treba aktivitu mladych podporit. ved sa mozu ucit aj na vlastných chybach, hlavne ze nie su pasivni.
nieco o investoroch - business angels som pisal tu (aj ked investuju skor do technologických projektov):
http://www.porada.sk/t190671-investo...up-firiem.html
Mozu to vsak byt kludne aj podnikatelia v tvojom regione, ktorych oslovis.
Tiez nezabudaj aj na to ze aj ked ziadas peniaze budes potrebovat tak ci tak aj vlastne zdroje vo vyske cca 30% a viac celkovej investicie, ktore budes musiet naliat do projektu este predtym nez tam vobec vstupi investor. Ziaden investor nepojde do projektu ktoreho riziko neuspechu ponesie len on sam. Tiez tvojich 30% bude zarukou ze to s projektom mylis vazne a mas motivaciu na nom pracovat aby so o svoje peniaze neprisiel.
Ak by si chcel projekt predat, musis mat v rukach viac nez len napad a spracovane plany.
Mozno este jedna rada, nauc sa nebyt v konfrontacii defenzivny, investori nie su jednoduchi ludia pre diskusiu.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

MRichardM Pozri príspevok
Som študent, s nulovou praxou s obchodnými rokovaniami Som ochotný ten projekt poskytnuť s nákresmi, analýzami komplet v celku, pýtam sa však čo si mám za to žiadať ja, či ten projekt predať alebo mám žiadať jeho financovanie a žiadať si funkciu správcu alebo ... to proste chcem vedieť
Ty musíš investorovi najskôr niečo ponúknuť, a je len na ňom či tú ponuku príjme, či ti dá peniaze. Ty predsa nemôžeš od investora žiadať, ty ho musíš presvedčiť, aby do tvojho projektu vložil peniaze, čiže viacmenej prosiť a musíš mať celý zámer dobre rozpracovaný, teda aj s návratnosťou.
0 0
pre_podnikanie pre_podnikanie

pre_podnikanie je offline (nepripojený) pre_podnikanie

Poskytujeme služby v oblasti: Poradenstvo pri predaji firmy. Oceňovanie firiem. Tvorba business plánov a finančné analýzy. ...viac
http://www.podnikatelskynapadroka.sk...sit-napad.html
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

šírava bola in za čias CCCP
.
investovať do tejto vodnej nádrže, keď ani množstvo vody v nej nieje nijak garantované, keďže hladina vody závisí od okolitých riek, a celá vodná nádrž slúži pre elektrárne, je čisté šialenstvo.

apropo kvalita vody
http://actamont.tuke.sk/pdf/1999/n1/11Bugel.pdf

a základná poučka,
kde nieje konkurencia, tam nieje ani trh.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

mattto Pozri príspevok
na základe jedného príspevku si urobil rozbor mojej osobnosti a vieš o mne všetko? šikovný chlapec, veď ti investora ani nepotrebuješ, určite ho nebude zaujímať návratnosť, stačí keď mu povieš, že dôchodcovia tam nebudú chodiť, ani cudzinci, iba pár jedincov zo 100 tis., ktorý prídu na dovolenku z Írska na dovolenku

nebaví ma dohadovať sa s deckom, ktorého ego je tri krát väčšie ako jeho schopnosti veľa šťastia pri rokovaní s investormi, takýmto štýlom komunikácie ti svet padne k nohám
Svoju úroveň si potvrdil,... zrejme si chýbal na hodine slovenčiny, keď sa preberala gramatika spisovného jazyka
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...trochu som aj čakal , že ako sa vyvŕbi diskusia ....

MRichardM Pozri príspevok
Možno sme sa nestretli na správnej ceste v chápaní celého projektu... Nejedná sa o kolotoče Ani o trápne atrakcie, ide o to, čo je bežné v každom vyspelom meste na slovensku a v rekreačných oblastich. Z tohto slova vychádzajme Čo bolo za komačov si nechaj pre deti ako motiváciu pre lepší život. Bavme sa o realite, o dnešku, z minulosti nevyťažíš nič. Ale z tohto je možnosť vyťažiť dosť, kedže realita na šírave je krutá...
...správne si vystihol ....realita je krutá , no nie iba na Šírave ...
Pokiaľ sa dobre pamätám , tak niekedy bola táto oblasť nazývaná aj Slovenské more ...
No vtedy sa vonku nejak nedalo ísť ...a teraz ???
Kto pôjde na Šíravu , keď v podstate za tie isté love môže ísť k moru , kde je úroveň služieb oveľa vyššia ...vo všetkom .....viď porovnanie V. Tatry a Alpy ...

K tej minulosti ???...keď už nič iné , tak z nej sa dá ťažiť veľa....napríklad skúsenosti na nezaplatenie ...
MRichardM Pozri príspevok
Ak je pre teba 100 000 ľudí michalovského okresu úzka skupina ľudí, tak si potom naivný a nechcem povedať, že hlúpy, ale musím... Bavme sa teda na tvoju notu..... Starší ľudia - súhlasím. Mladí ľudia, zastavme sa tu KAŽDÝ VÍKEND je ich na šírave pár tisíc. Takisto ak sa tu chceš baviť o peňažnej stránke. Možno si aj ty zaslepený Blavák a nevidíš dalej ako za značku BRATISLAVA... a neuvedomuješ si, že šírava je zdrojom oddychu pre stále mnohých, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať na dovolenky každý rok. Cudzinci - súhlasím. ... .... Asi toľko k tomu. Podobný projekt funguje s veľkým úspechom na Oravskej priehrade, teda v jej blízkosti.....Cena samotného projektu je však 150 000 € a tu je jediný problém, ktorý mi bráni, aby som to ihneď spustil
150 litrov ????....ejha ....solídna suma .......

...no aj tak , zo zadania témy ..." Niečo , čo tu ešte nebolo " mi vyplýva , že to fakt musí byť teda " terno " , lebo čo už tu všetko bolo ....
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

niella Pozri príspevok
Svoju úroveň si potvrdil,... zrejme si chýbal na hodine slovenčiny, keď sa preberala gramatika spisovného jazyka

máš pravdu, sú to detinské chyby, písal som to v rozčúlení, takéto chyby nezvyknem robiť nabudúce skús aj niečo k téme
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

buchač Pozri príspevok
...trochu som aj čakal , že ako sa vyvŕbi diskusia ....


...správne si vystihol ....realita je krutá , no nie iba na Šírave ...
Pokiaľ sa dobre pamätám , tak niekedy bola táto oblasť nazývaná aj Slovenské more ...
No vtedy sa vonku nejak nedalo ísť ...a teraz ???
Kto pôjde na Šíravu , keď v podstate za tie isté love môže ísť k moru , kde je úroveň služieb oveľa vyššia ...vo všetkom .....viď porovnanie V. Tatry a Alpy ...

K tej minulosti ???...keď už nič iné , tak z nej sa dá ťažiť veľa....napríklad skúsenosti na nezaplatenie ...

150 litrov ????....ejha ....solídna suma .......

...no aj tak , zo zadania témy ..." Niečo , čo tu ešte nebolo " mi vyplýva , že to fakt musí byť teda " terno " , lebo čo už tu všetko bolo ....
Nie, nebolo to tu a dal by som všetko zato, že nie a vdaka všetkým za radu A aby som poopravil mylné predstavy, nejde o investíciu do šíravy samotnej...Šírava ako celok mala už dávno fungovať ako S.r.očka podľa mna.... radšej pod jeným vlastníkom ako pod milionmi vlastnikov malých pozemkov ktorí sa o to nestaraju .... Ďakujem všetkým za venovanie sa tejto diskusii, za pomoc pri odpovedaní mojích otázok... Vážim si to a aj napriek negatívnym úvahám niektorých jedincov, ktorí celý život presedeli na tejto stránke a hrali sa tu na najmudrejších podnikateľov vid mattto, sa pokúsim uskutočniť to, a mattto bude mať ako prvý človek VIP fleka + vlastnú izbu s psychiatrom
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

MRichardM Pozri príspevok
Nie, nebolo to tu a dal by som všetko zato, že nie a vdaka všetkým za radu A aby som poopravil mylné predstavy, nejde o investíciu do šíravy samotnej...Šírava ako celok mala už dávno fungovať ako S.r.očka podľa mna.... radšej pod jeným vlastníkom ako pod milionmi vlastnikov malých pozemkov ktorí sa o to nestaraju .... Ďakujem všetkým za venovanie sa tejto diskusii, za pomoc pri odpovedaní mojích otázok... Vážim si to a aj napriek negatívnym úvahám niektorých jedincov, ktorí celý život presedeli na tejto stránke a hrali sa tu na najmudrejších podnikateľov vid mattto, sa pokúsim uskutočniť to, a mattto bude mať ako prvý človek VIP fleka + vlastnú izbu s psychiatrom

ofučané dieťa
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

mattto Pozri príspevok
ofučané dieťa
si čudný, dostal si všetko mlieko od mamky či polku naschvál striekala bokom ?
0 2
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

MRichardM Pozri príspevok
si čudný, dostal si všetko mlieko od mamky či polku naschvál striekala bokom ?
takto sa bav s kamarátmi na pokeci, porada je diskusia o niečom inom. Napísal som ti svoj názor o cieľovej skupine, ten sa z 2/3 zhodoval s tvojim, keďže si napísal, že dôchodcovia ani cudzinci na Šíravu nebudú chodiť. Potom si sa do mňa pustil nezmyselnými osobnými poznámkami a útokmi.

Ak nevieš diskutovať na úrovni, argumentovať vecne, miesto toho urážať, nie si vyspelá osobnosť a v businesse nič nedokážeš, tam s tebou nebude súhlasiť 80% ľudí. Ak každého takého človeka budeš napádať, posielať ho na psychiatriu, robiť mu "osobnostný profil", ďaleko sa nedostaneš...
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

mattto Pozri príspevok
takto sa bav s kamarátmi na pokeci, porada je diskusia o niečom inom. Napísal som ti svoj názor o cieľovej skupine, ten sa z 2/3 zhodoval s tvojim, keďže si napísal, že dôchodcovia ani cudzinci na Šíravu nebudú chodiť. Potom si sa do mňa pustil nezmyselnými osobnými poznámkami a útokmi.

Ak nevieš diskutovať na úrovni, argumentovať vecne, miesto toho urážať, nie si vyspelá osobnosť a v businesse nič nedokážeš, tam s tebou nebude súhlasiť 80% ľudí. Ak každého takého človeka budeš napádať, posielať ho na psychiatriu, robiť mu "osobnostný profil", ďaleko sa nedostaneš...
Myslím, že spôsob akým sa s tebou bavím je hodný tvojho povrchného správania, a keď raz nevieš pochopiť určité veci, a najmä jednoducho formulovanú otázku na ktorú som si žiadal jednoducho formulovanú odpoveď, a namiesto toho si robíš posmešky z ľudí, ktorí nesedia za internerom 24 hodín denne ako ty, myslím že všetko to, čo som napísal bolo opodstatnené. A to čo dokážem, už nechaj namňa. Sleduj to pozorne na internete, 24 hodín denne Toľko z mojej strany k tebe Prajem pekný večer
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MRichardM Pozri príspevok
Nie, nebolo to tu a dal by som všetko zato, že nie a vdaka všetkým za radu A aby som poopravil mylné predstavy, nejde o investíciu do šíravy samotnej...Šírava ako celok mala už dávno fungovať ako S.r.očka podľa mna.... radšej pod jeným vlastníkom ako pod milionmi vlastnikov malých pozemkov ktorí sa o to nestaraju .... Ďakujem všetkým za venovanie sa tejto diskusii, za pomoc pri odpovedaní mojích otázok... Vážim si to a aj napriek negatívnym úvahám niektorých jedincov, ktorí celý život presedeli na tejto stránke a hrali sa tu na najmudrejších podnikateľov vid mattto, sa pokúsim uskutočniť to, a mattto bude mať ako prvý človek VIP fleka + vlastnú izbu s psychiatrom
...he ......a JA mu budem rád robiť spoločníka .....ale pod podmienkou , že aj psychológa zabezpečíš .....

Ten zvyšný servis už nechaj na nás .......na Zemplíne sú krásne ženy ...

...si neodpustím na záver ...

Tak Ti poviem ....to , čo sme my poniektorí zabudli , tak to sa Ty asi už nikdy nenaučíš ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Dnes ako nájsť tichého spoločníka
18:15 fberente

Junior Member
Členom od: 20.06.11
Miesto:
Príspevky: 3
pochváliť
Dobrý deň prajem
Mal by som na vás jednu otázku mám jeden celkom zaujímavý podnikateľský nápad z oblasti IT o ktorý by podľa mojich prieskumov bol celkom zaujímavý záujem ale potreboval by som na začiatok získať istý obnos financií
Chcel by som sa opýtať aké sú tu možnosti ako kontaktovať prípadných investorov a hlavne kde ich nájdem
Ďakujem za odpovede.

Každý deň má niekto zaujímavý podnikateľský nápad, akurát nemá peniaze na jeho realizáciu. A až bude mať peniaze, zasa to nebude až taký zaujímavý podnikateľský nápad.......




0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

hubatá Pozri príspevok
Dnes ako nájsť tichého spoločníka
18:15 fberente

Junior Member
Členom od: 20.06.11
Miesto:
Príspevky: 3
pochváliť
Dobrý deň prajem
Mal by som na vás jednu otázku mám jeden celkom zaujímavý podnikateľský nápad z oblasti IT o ktorý by podľa mojich prieskumov bol celkom zaujímavý záujem ale potreboval by som na začiatok získať istý obnos financií
Chcel by som sa opýtať aké sú tu možnosti ako kontaktovať prípadných investorov a hlavne kde ich nájdem
Ďakujem za odpovede.

Každý deň má niekto zaujímavý podnikateľský nápad, akurát nemá peniaze na jeho realizáciu. A až bude mať peniaze, zasa to nebude až taký zaujímavý podnikateľský nápad.......




Až ten TVOJ nápad bude mať hodnotu 6600 € a budeš si istá že ti to prinesie čosi viac ako len dlhy, potom sa môžme o niečom baviť Nedávam tu nápady typu vyšívanie obrúskov a dovoz shitných šiat z číny či zakladanie e-shopov na predaj botasiek Si len ďalšia, ktorá mi tu spamuje plochu, otázka znela a bola postavená úplne ináč, čo mám žiadať od investora v mojej pozícii... Musím sa zasmiať nad tým, že tu hádžete doslova bludy a myslíte si, ako ste ma dostali XYZ žije v rozprávke, kde mu bolo povedané, že všetko je tak, ako povie on...a ty hubatá, nechápem celkom, kam smeroval tvoj príspevok Na míle vzdialený mojej otázke
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

MRichardM Pozri príspevok
Až ten TVOJ nápad bude mať hodnotu 6600 € a budeš si istá že ti to prinesie čosi viac ako len dlhy, potom sa môžme o niečom baviť Nedávam tu nápady typu vyšívanie obrúskov a dovoz shitných šiat z číny či zakladanie e-shopov na predaj botasiek Si len ďalšia, ktorá mi tu spamuje plochu, otázka znela a bola postavená úplne ináč, čo mám žiadať od investora v mojej pozícii... Musím sa zasmiať nad tým, že tu hádžete doslova bludy a myslíte si, ako ste ma dostali XYZ žije v rozprávke, kde mu bolo povedané, že všetko je tak, ako povie on...a ty hubatá, nechápem celkom, kam smeroval tvoj príspevok Na míle vzdialený mojej otázke

Erich Fromm: Byť objektívny, používať svoj rozum je možné len vtedy, keď človek dospeje k pokore, keď sa zbaví detinských snov o vševedúcnosti a všemohúcnosti.

skús porozmýšľať, nebojuj s každým
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať