Zavrieť

Porady

Ako vypočítať vymeriavací základ - dohoda

Dobrý deň prajem,

súrne potrebujem pomoc. Akurát vypisujem mesačný výkaz poistného a príspevkov. Robím to prvýkrát a musím sa priznať, že si pripadám v španielskej dedine. Potrebujem vyplniť Vym.základ pre UP a GP a neviem ako na to....Ako to mám vypočítať resp. z čoho. Zamestnávam ich na dohodu o vykonaní práce a hodinovú mzdu majú 3,3 a dvaja 2,3. Mám ich na dohodu od 27.3.2012. Vypočítavam to len na tých pár dní v mesiaci marec, či na celý mesiac?
Som skúšala aj hľadať ako im mám vypočítať ten vymeriavací základ ale fakt netuším, nič som nenašla čo by mi pomohlo resp. čomu by som pochopila

Ďakujem Vám všetkým za rady
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stormcatcher Pozri príspevok
Príjemný večer.
Čo je vymeriavací základ pre garančné a úrazové poistenie evidovaného na UP, keď má mesačné príjmy max. do výšky aby nebol vyradený z UP. Napr. 140€ aká suma bude na páske?
Ďakujem
VZ je hrubá mzda (odmena), ktorú uchádzač o zamestnanie v danom mesiaci dosiahol
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

veronikasad Pozri príspevok
VZ je hrubá mzda (odmena), ktorú uchádzač o zamestnanie v danom mesiaci dosiahol
napr. na páske je hrubá mzda 118,20 a GP 0,29 a UP 0,94.
ak som našiel správne čísla na stránke SP na výpočet, tak potom sumy na GP a UP nesedia.
mohla by si nejaký ukážkový výpopčet?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stormcatcher Pozri príspevok
napr. na páske je hrubá mzda 118,20 a GP 0,29 a UP 0,94.
ak som našiel správne čísla na stránke SP na výpočet, tak potom sumy na GP a UP nesedia.
mohla by si nejaký ukážkový výpopčet?
Ďakujem
sumy sedia
GP je 0,25 % z 118,20
UP je 0,80 % z 118,20

Odvody platí len zamestnávatel - do 31.12.2012 zamestnanec žiadne odvody neplatí
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

veronikasad Pozri príspevok
sumy sedia
GP je 0,25 % z 118,20
UP je 0,80 % z 118,20

Odvody platí len zamestnávatel - do 31.12.2012 zamestnanec žiadne odvody neplatí
Ďakujem, už nám to vyšlo. Jednalo sa o zamestnávateľa
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať