Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti s programom Alfa Plus

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto programom. Ja v ňom mám jeden veľký problém. V evidencii DPH sa nedajú zotriediť doklady podľa interného čísla. Do stĺpca daňový doklad mi berie externé čísla došlých faktúr, čo je podľa mňa úplná hlúposť. Ani v omege a ani v pôvodnej alfe s tým nie je problém.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Laguna13 Pozri príspevok
A je vôbec možné používať ešte starú Alfu, keď si zaplatíme ALFA plus? Takto v priebehu roka sa mi nezdá rozumné čosi v účtovníctve vďaka programom meniť. Tiež by som prešla na ALFU plus (ak už musím) až od 1.1.2013.
Využívať môžeš, ale aktualizácie nedostaneš. Ako sa budú správať na linke zákaznickej podpory pri konzultáciach - neviem.
Úhradou zvýhodnenej predd.faktúry na ALFU plus nárok na podporu ALFY zaniká - mám to overené v KROSe.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SilMar Group Pozri príspevok
tiež som nad tým uvažovala - že ak, tak od začiatku nového roka... len je otázne, či nechajú tu akciu...
Myslím, že akcie budú aj koncom roka. Na DOD prezentovali trvanie len do 6.6. a už to predlžili do 31.8. Firma zrejme očakávala väčší záujem svojich zákazníkov o prechod na ALFu plus.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

veronikasad Pozri príspevok
Myslím, že akcie budú aj koncom roka. Na DOD prezentovali trvanie len do 6.6. a už to predlžili do 31.8. Firma zrejme očakávala väčší záujem svojich zákazníkov o prechod na ALFu plus.
jeden z neviemktorých zakonov - neopravuj niečo, čo funguje... fakt som zvedava, či tá nová alfa bude taká užasná...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SilMar Group Pozri príspevok
jeden z neviemktorých zakonov - neopravuj niečo, čo funguje... fakt som zvedava, či tá nová alfa bude taká užasná...
Možno neskôr - keď vychytajú "muchy" bude sa s ňou pracovať pohodlnejšie. Do konca roka by som prechod všetkých svojich firiem neriskovala. Bola som na prezentácii s tvorcom SW v Žiline.
2 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

veronikasad Pozri príspevok
Možno neskôr - keď vychytajú "muchy" bude sa s ňou pracovať pohodlnejšie. Do konca roka by som prechod všetkých svojich firiem neriskovala. Bola som na prezentácii s tvorcom SW v Žiline.
tak to nevyzerá dvakrát optimisticky, radšej asi počkám ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SilMar Group Pozri príspevok
tak to nevyzerá dvakrát optimisticky, radšej asi počkám ...
zatial jediné pozitívum, že môžeš v jednom riadku rozdeliť platbu podla stlpcov peň. denníka - napr. pri odvodoch zamestnávatela za zamestnancov.
Napr. so zaúčtovaním hromadnej úhrady faktúr (uhradenej jednou sumou) na jednom doklade zatial neuvažujú - čo mi chýba rovnako, ako rozúčtovanie miezd.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JA som optimista v tomto a zostanem čakateľom.Pokračujem v starej ALFE a zatiaľ aj v Omege. Uvidíme čo vymyslia .

V ALFE plus zatiaľ nevidím niečo, čím by som si strašne uľahčila prácu.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
JA som optimista v tomto a zostanem čakateľom.Pokračujem v starej ALFE a zatiaľ aj v Omege. Uvidíme čo vymyslia .

V ALFE plus zatiaľ nevidím niečo, čím by som si strašne uľahčila prácu.
Ak by mi 30.6.2012 nekončil balík podpory, postupovala by som rovnako.
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

Ahojte,
viete mi niekto kto používate Alfa plus poradiť? Čo treba nastaviť alebo upraviť v programe, ak pri nahadzovaní príjemky a po výpočte nákupnej ceny, mi celková faktúrovaná cena vyjde vždy buď o nejaké centy viac, alebo menej. Som už z toho zúfalá. Pátram po tom už niekoľko dní a stále mi to nechce vyjsť na presno...Za odpovede ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

LILIEZ Pozri príspevok
Ahojte,
viete mi niekto kto používate Alfa plus poradiť? Čo treba nastaviť alebo upraviť v programe, ak pri nahadzovaní príjemky a po výpočte nákupnej ceny, mi celková faktúrovaná cena vyjde vždy buď o nejaké centy viac, alebo menej. Som už z toho zúfalá. Pátram po tom už niekoľko dní a stále mi to nechce vyjsť na presno...Za odpovede ďakujem.
Sklad v Alfe nerobím, ale nebude to nastavením ceny s malým počtom desatinných miest ? Nedá sa ti zvýšiť o jedno ?
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

veronikasad Pozri príspevok
Sklad v Alfe nerobím, ale nebude to nastavením ceny s malým počtom desatinných miest ? Nedá sa ti zvýšiť o jedno ?
Skúšala som to nastaviť na dve aj tri desatinné miesta a stále mi to vykazuje rozdiely. aj ručne som to skúšala opraviť, mám tam aj % zľavu, aj tú som už ručne opravovala a nič. Predajnú mi vypočíta pekne, ale nákupnú našu nie doladiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

LILIEZ Pozri príspevok
Skúšala som to nastaviť na dve aj tri desatinné miesta a stále mi to vykazuje rozdiely. aj ručne som to skúšala opraviť, mám tam aj % zľavu, aj tú som už ručne opravovala a nič. Predajnú mi vypočíta pekne, ale nákupnú našu nie doladiť.
Zavolaj na podporu do Krosu, možno sa im tam "chybička vloudila"
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

Skúsim, každopádne ďakujem za odpoveď, pekný deň.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

SilMar Group Pozri príspevok
Otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako to bude naďalej s podporou programu Alfa, keďže ste na trh vypustili Alfa plus.

Odpoveď:
Dobrý deň, program ALFA budeme aj naďalej podporovať (hotline a poradenstvo). Obdobie, kedy skončíme s programom ALFA Vám v tomto období nevieme presne povedať.
Mne na infolinke vraveli ze obdobie kedy budu aktualizacie je cca 1 rok
Nechapem preco nas takto nutia kupovat program o ktory nemame zaujem - este som sa nerozhodla ktoru fakturu uhradim ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kattka.c Pozri príspevok
Mne na infolinke vraveli ze obdobie kedy budu aktualizacie je cca 1 rok
Nechapem preco nas takto nutia kupovat program o ktory nemame zaujem - este som sa nerozhodla ktoru fakturu uhradim ....
Katka, ak uhradíš ALFA plus, trvaj na tom, aby ti sprístupnili aj balík podpory na ALFU. Mne to urobili. Komunikuj písomne.
Pokial si to nevybavíš a budeš do konca roka robiť v ALFe, nárok na balík podpory nemáš.
0 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

veronikasad Pozri príspevok
Ako sa budú správať na linke zákaznickej podpory pri konzultáciach - neviem.
K tomuto viem svoje. Správajú sa veľmi slušne a trpezlivo (ja by som už sám seba zabil). A určite poradia (možno len ja som sa pýtal na nejaké triviálnosti). Ak som narazil na nejaká špek, konzultovali s vývojom, výsledky oznámili. Už teraz sa v tom dá robiť a myslím že v januári to bude riadne odladený program.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dafy Pozri príspevok
K tomuto viem svoje. Správajú sa veľmi slušne a trpezlivo (ja by som už sám seba zabil). A určite poradia (možno len ja som sa pýtal na nejaké triviálnosti). Ak som narazil na nejaká špek, konzultovali s vývojom, výsledky oznámili. Už teraz sa v tom dá robiť a myslím že v januári to bude riadne odladený program.
Vytrhol si moju odpoveď z kontextu. Myslela som ňou, že ak prejdeme na ALFu plus, nedostaneme informácie k programu ALFA (platí pre tých zákazníkov, ktorým balík podpory skončil 30.6. a zaplatili len faktúru za ALFA plus).

Voči správaniu pracovníkov na infolinke nemám žiadne výhrady, tiež ich veľmi obdivujem za ich profesionálnosť.
0 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

veronikasad Pozri príspevok
Vytrhol si moju odpoveď z kontextu.
Prepáč, máš pravdu, neprečítal som citáciu.
0 0
Timea13 Timea13

Timea13 je offline (nepripojený) Timea13

Dobrý deň, prešla som na Alfu plus, môj počítač spĺňa parametre pre jej inštaláciu, ale aj tak v porovnaní s Alfou ide spustenie programu veľmi pomaly, u Alfy je to záležitosť niekoľkých sekúnd, a pri Alfe plus až tri minuty, pritom je v nej zatiaľ len jedna malá databáza. Som sklamaná, aj celková práca v programe je oproti Alfe pomalšia, čo potvrdili aj v Krose. Tak dlho mi trvá aj archivácia pri zatváraní programu. Máte s tým nejaké skúsenosti?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Timea13 Pozri príspevok
Dobrý deň, prešla som na Alfu plus, môj počítač spĺňa parametre pre jej inštaláciu, ale aj tak v porovnaní s Alfou ide spustenie programu veľmi pomaly, u Alfy je to záležitosť niekoľkých sekúnd, a pri Alfe plus až tri minuty, pritom je v nej zatiaľ len jedna malá databáza. Som sklamaná, aj celková práca v programe je oproti Alfe pomalšia, čo potvrdili aj v Krose. Tak dlho mi trvá aj archivácia pri zatváraní programu. Máte s tým nejaké skúsenosti?
Mám podobné skúsenosti, zatial som prešla len s jednou firmou. Myslela som, že chyba je v mojom PC ...
PC nemám pripojený na net, myslela som, že je to z toho dôvodu, že net pri prihlásení a odhlásení hľadá.
0 0
Načítať ďalšie