Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti s programom Alfa Plus

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto programom. Ja v ňom mám jeden veľký problém. V evidencii DPH sa nedajú zotriediť doklady podľa interného čísla. Do stĺpca daňový doklad mi berie externé čísla došlých faktúr, čo je podľa mňa úplná hlúposť. Ani v omege a ani v pôvodnej alfe s tým nie je problém.
Usporiadat
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Veronika, príjem z predaja obchodného podielu som uviedla v VIII oddiely na r. 6 ( par. 8 odst. 1 písm.f ). Tak neviem. A samozrejme, manželku som na tej 2. strane neuviedla, preto mi to nevzalo do DP. Toto už mám, ale stále mi neberie ten predaj podielu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

megyzah Pozri príspevok
Veronika, príjem z predaja obchodného podielu som uviedla v VIII oddiely na r. 6 ( par. 8 odst. 1 písm.f ). Tak neviem. A samozrejme, manželku som na tej 2. strane neuviedla, preto mi to nevzalo do DP. Toto už mám, ale stále mi neberie ten predaj podielu
rozpíš sumy a riadky v odd. č. X. aspoň po r.č.82

Príjem z predaja OP by sa ti mal prejaviť až na riadku 81, ktorý je súčtovým riadkom r. 80+74+75, pretože príjem z predaja OP je pasívny príjem bez nároku na odpočet NČZD
Naposledy upravil veronikasad : 24.03.13 at 16:21
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Veronika, strašne ti ďakujem, máš pravdu, ten predaj sa mi zobrazil na r. 81. Veronika prosím ťa ešte pre istotu z príjmu za predaj môžem skutočne odrátať sumu 925,97 € a nie 500 € - par. 52j odst.2? S.r.o. bola nadobudnutá v januári 2010. Ďakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

megyzah Pozri príspevok
Veronika, strašne ti ďakujem, máš pravdu, ten predaj sa mi zobrazil na r. 81. Veronika prosím ťa ešte pre istotu z príjmu za predaj môžem skutočne odrátať sumu 925,97 € a nie 500 € - par. 52j odst.2? S.r.o. bola nadobudnutá v januári 2010. Ďakujem
No vidím, že mi neveríš aj napriek tomu, že som Ti v príspevku citovala zákon...
http://www.porada.sk/t212501-predaj-...ml#post2285268
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Och Aljok, tak uvediem veci na správnu mieru - nie je to vôbec o tom, že by som ti neverila, ale písala som tam dva príspevky, jeden o 500 € a druhý o tých 925 €, ty si mi odpísala na ten druhý aj so znením celého paragrafu, ibaže nech som ho čítala opakovane stále mi z neho nebolo jasné, že je to tých 925 €. Bála som sa, či si si všimla môj príspevok o tých 500 €, preto som to chcela " zaistiť". Takže to pripočítaj mojej hlúposti, nie nedôvere voči tebe. ( stačí ak si pozrieš moje mnohé otázky, kde potrebujem dodatočne 4 ďalšie odpovede, kým pochopím... ). Neviem čo by som by porady robila!
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, idem robiť DP k DPH prvýkrát v Alfe plus, a mám problém s riadkami DPH. V Alfe sa mi to zdalo jednoduchšie. Prosím Vás, aký je rozdiel, ak dám sadzbu N - nevstupuje a sadzbu 0% ? Totižto mám faktúru z tuzemska za reklamu od neplatcu DPH a neviem, či mám dať sadzbu N, alebo 0%. Poradíte? Vďaka.

P.S. Ako je možné, že nie je k dispozícii príručka k Alfe plus? Prešla som z Alfy do Alfy plus a poslali mi len tenkú brožúrku. To akože príručku si mám dokúpiť? Ak áno, tak to nie je fér. Vy ju máte?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ahojte, idem robiť DP k DPH prvýkrát v Alfe plus, a mám problém s riadkami DPH. V Alfe sa mi to zdalo jednoduchšie. Prosím Vás, aký je rozdiel, ak dám sadzbu N - nevstupuje a sadzbu 0% ? Totižto mám faktúru z tuzemska za reklamu od neplatcu DPH a neviem, či mám dať sadzbu N, alebo 0%. Poradíte? Vďaka.

P.S. Ako je možné, že nie je k dispozícii príručka k Alfe plus? Prešla som z Alfy do Alfy plus a poslali mi len tenkú brožúrku. To akože príručku si mám dokúpiť? Ak áno, tak to nie je fér. Vy ju máte?
Fa od neplatcu nevstupuje do evidencie DPH - uvedieš N
Príručka k dispozícii je. V papierovej forme som si ju zakúpila tuším za 10€ priamo v Žiline na bezplatnej prezentácii ALFA+.

Kros ponúka aj príručku v elektronickej forme - informuj sa na hotline, neviem či táto je bezplatná

http://www.kros.sk/35597
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

VĎaka Veronika, ešte ak môžem, ak mám služby oslobodené od DPH, tak tam dávam 0% sadzbu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
VĎaka Veronika, ešte ak môžem, ak mám služby oslobodené od DPH, tak tam dávam 0% sadzbu?
aké služby a od koho ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
aké služby a od koho ?
napr. poštovné, rôzne poplatky, alebo aj províziu z Prvej stavebnej atď.....

Alebo, kedy vlastne uvádzam sadzbu dane 0%, ak pri neplatcoch dávam "N". Vďaka.

.....a ešte pri samozdanení uvádzam "N"?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

A ešte Vás prosím, ako si rozúčtujem doklad, ak mám 1 doklad a na ňom 1 položka ide do zásob a druhá položka do služieb? V Alfe som to musela (alebo som nevedela) zadať 2x. Tu vraj sa to dá jedným dokladom. Poradíte? Srdečná vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
A ešte Vás prosím, ako si rozúčtujem doklad, ak mám 1 doklad a na ňom 1 položka ide do zásob a druhá položka do služieb? V Alfe som to musela (alebo som nevedela) zadať 2x. Tu vraj sa to dá jedným dokladom. Poradíte? Srdečná vďaka.
ano, dá sa to pri zadávaní pokladničného dokladu alebo bankového výpisu (odvody za zamestnancov). V stlpci peňažného denníka máš "R"-ko, keď naň klikneš, vstúpiš do dokladu, kde cez pridaj si môžeš úhradu rozdeliť do stlpcov, ktoré potrebuješ.
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás, ako účtujete v Alfe plus tržby z ERP, ale časť týchto tržieb uhradil zákazník kartou, čiže terminál? Vďaka.


.....ešte doplním.

Mám pred sebou potvrdenku pre obchodníka o úhrade tržby kartou Maestro zo dňa 18.2.2013, avšak na výpise z BU vôbec taký príjem nie je. Ako je to prosím Vás možné? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil mondes : 19.04.13 at 07:18
0 0
cigy cigy

cigy je offline (nepripojený) cigy

Ja som celou Alfou plus dosť znechutená. Firma Kros nám dokázala, že aj obchodný partner, s ktorým máte pomaly 20 ročnú bezproblémovú spoluprácu, vás môže nakoniec dobehnúť. Alfu plus nám vlastne vnútili, ale keby som vedela, čo to bude, asi si kúpim iný soft. Ja mám svojej roboty vyše hlavy a program mi ju má uľahčiť a nie komplikovať. Ozaj nemám nervy na ďalšie študovanie fungovania ich nových tabuliek. Je to pomalé, neprehľadné. Ja sa potrebujem posadiť k počítaču a robiť. Keď som si pred tými x rokmi kúpila Alfu, bola som nadšená. Toto je cele zle.
8 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Ahojte. Dajú sa tlačiť adresy odberateľov na obálky z označených faktúr v programe Alfa plus? Vystavím cca 60 faktúr a chcem vytlačiť vo faktúrach obálky s adresou odberateľa. Vo faktúrach túto možnosť som zatiaľ nenašla. Ako to robíte Vy? Ďakujem za pomoc.
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Tiež som prešla na Alfa plus a priznám sa, že som trošku sklamaná. Príručku som si stiahla z ich stránky, ale vôbec tam nemajú zapracovaný kontrolný výkaz. Môžete mi niekto, kto má väčšie skúsenosti s týmto programom povedať, či sa dajú do KV priamo zadávať údaje? Mne to nejde, viem sa doň len pozrieť cez tlač a náhľady, ale tam sa už vpisovať nič nedá. A ešte by som poprosila, ako účtujete 80 % PHL. Keď som to rozpísala v jednom doklade, tak mi to vošlo do evidencie DPH správne, ale do KV nie. A návod na stránke Krosu neviem nájsť.
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

emma01
Tiež som prešla na Alfa plus a priznám sa, že som trošku sklamaná. Príručku som si stiahla z ich stránky, ale vôbec tam nemajú zapracovaný kontrolný výkaz. Môžete mi niekto, kto má väčšie skúsenosti s týmto programom povedať, či sa dajú do KV priamo zadávať údaje? Mne to nejde, viem sa doň len pozrieť cez tlač a náhľady, ale tam sa už vpisovať nič nedá. A ešte by som poprosila, ako účtujete 80 % PHL. Keď som to rozpísala v jednom doklade, tak mi to vošlo do evidencie DPH správne, ale do KV nie. A návod na stránke Krosu neviem nájsť.
Ďakujem.
Kros robí v týchto dňoch podrobné školenia ku kontrolnému výkazu, ak ti nestačí "navigovanie", ktoré ti poskytnú na hotline. Zadávanie PHM u daňovníkov, ktorí nevedú knihu jázd majú doriešené v kontrolnom výkaze aj peňažnom denníku. Nie je potrebný už žiadny interný doklad.
http://www.kros.sk/skolenie1#program

Mám jednéh omesačného platitela DPH, dva kontrolné výkazy som už odosielala načítaním z ALFA+, nebol žiadny problém.
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Ďakujem, už som písala dotaz do Krosu a idú mi poslať postup. Lebo keď som postupovala podľa pokynu k účtovaniu 80 % PHL, ktorý vydal Kros 10. 7. 2013, tak do KV nevstupovali správne údaje. Len nechápem, prečo ten postup nezverejnia všetkým užívateľom a posielajú ho len na vyžiadanie. Očakávala som od tejto verzie Alfy viac. Čo zatiaľ oceňujem, je rozpis v jednom doklade.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

emma01
Ďakujem, už som písala dotaz do Krosu a idú mi poslať postup. Lebo keď som postupovala podľa pokynu k účtovaniu 80 % PHL, ktorý vydal Kros 10. 7. 2013, tak do KV nevstupovali správne údaje. Len nechápem, prečo ten postup nezverejnia všetkým užívateľom a posielajú ho len na vyžiadanie. Očakávala som od tejto verzie Alfy viac. Čo zatiaľ oceňujem, je rozpis v jednom doklade.
Požiadaj o zasielanie Noviniek emailom
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Teraz som dostala postup od Krosu na zaúčtovanie 80 % PHL a aby boli správne uvedené sumy v evidencii DPH aj v KV, interný doklad je potrebné vystaviť.
0 0
Načítať ďalšie