Zavrieť

Porady

Prerobenie starsieho domu...s akym rozpoctom ratat?

Ahojte.
Chceme kupi starsi dom a bude tam treba hned urobit:
1,novy strop-zaizolovany (to co je teraz stare bue treba zhadzat a davat nanovo priecne dreva-krokvy?-a tepelnu izolaciu.Nasledne odspodu sadrokarton a zhora drevo asi
2,nove latkovanie a znovuulozenie skridle
3,plastove okna
4,kurenie
5,voda
6,kuchynska linka+rura s varnou platnou alebo sporakom
7,nova kupelna

No hlavne ma zaujima ta strecha a strop.Dom ma rozmeri 9x9 m.Voda sa da dat bud zo studne alebo obecna.
Len naozaj neviem v akych cenach sa toto vsetko pohybuje a nerad by som sa nechal oklamat dakou firmou.
Dakujem
Usporiadat
vladek21 vladek21

vladek21 je offline (nepripojený) vladek21

najviac úniku tepla je cez okna. O to maľovanie, skus kúsok namaľovať s novou farbou ak sa ti nebude trhať stara maľovka tak môžeš maľovať. Ak sa bude odlupovať chytať na valec musíš oškrabať starú maľovku, natiahnuť lepidlo so sieťkou a okožovať, omaľovať.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja by som strechu celkom určite zhodil,

nechal by som len mury ,prip. ešte nejaké piliere by som dorobil ,

PODŠALOVAL by som, poviazal železo a dal vyliať betónovu DEKU vcelku /neskutočne by to tento dom spevnilo/

a na deke by som vybudoval krásné, obyvateľné , rozsiahlé podkrovie aj s množstvom odkladacích priestorov /v ostrych uhloch strechy/
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak by mala ísť strecha dole, tak sa to zrejme neoplatí. Holé múry sú pomerne malá časť rozpočtu, navyše by sa musela brať do úvahy súčasná dispozícia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať