Zavrieť

Porady

v exekucnej veci ustanovenie za opatrovnika

zdravím,bol na mňa dotaz,žiaľ ja netuším ako ho zodpovedať,tak sa pýtam vás.

Došiel vraj list s textom
V exekučnej veci oprávneného Sociálna poisťovňa so sídlom ***, pobočka *** proti povinnej *** nar. ... vás vyzývame aby ste v lehote 10 dní súdu oznámili či súhlasíte s ustanovením za opatrovníka povinnej ***

Nič viac tam nebolo. Neuviedli v akej veci,o čo ide,len to. O čo vlastne ide,ako majú reagovať? Daná povinná je normálne zastihnuteľná na adrese,ktorú dokonca uviedli v danom liste. Ďakujem za odpoveď.
Snáď sa tu už niečo také neriešilo,prebehol som hall,no nič som nenašiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Povinný je ten, kto dlhuje sociálnej poisťovni .Tak Vy musíte najskôr vysvetliť kto je povinný , keď potrebuje opatrovníka.

    pattrik je offline (nepripojený) pattrik

    pattrik
    no veď áno,povinná je tá,čo dlhuje...ale o čo im ide,keď poslali takýto list..povinná je jedna osoba a tieto žiadosti poslali inému dospelému členovi jej domácnosti..bez bez uvedenia akejkoľvek informácie,o čo vlastne ide..povinná je dospelá osoba,spôsobilá na právne úkony,svojprávna,pracujúca v zahraničí

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Stať sa opatrovníkom nie je povinnosť. Na druhej strane by bolo vhodné, keby povinná informovala oprávneného/súd, že existuje a na danej adrese sa zdržiava a teda, že nie dôvod na ustanovenie opatrovníka. Opatrovníka v exekučnom konaní určí súd na návrh exekútora, ak nie je pobyt povinného známy resp. sa mu nepodarilo doručiť zásielku do cudziny (a v iných prípadoch). Súdu sa zrejme vrátila neprebratá zásielka s vyznačením od pošty "adresát neznámy". Ak súd ustanoví opatrovníka, exekúcia sa rozbehne. A naprávať to potom nebude ľahké.

    pattrik je offline (nepripojený) pattrik

    pattrik
    takže čo by bolo vhodné teraz spraviť?
    aby povinná v lehote,v ktorej súd ustanovil na prejavenie súhlasu za opatrovníka,informovala daný súd,že existuje,ničomu sa nebráni? prípadne aby požiadali o splátkový kalendár na úhradu pohľadávky?alebo na to by už bolo neskoro?

    v exekucnej veci ustanovenie za opatrovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.