Zavrieť

Porady

životne poistenie

Dobrý den, skoncilo mi zivotne poistenie so sporenim po 15rokoch a pred vyplatenim nasporenej sumy sa so mnou chce zastupca poistovne stretnut a urcite mi ponukne nove poistenie. prosim poradte ci to ma vobec vyznam. Mam 40 rokov a urcite uz nechcem poistku so sporenim, lebo dostanem vyrazne menej ako som tam dal... dakujem
Usporiadat
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

ivustek Pozri príspevok
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
A deti vedia o tom že máte uzavreté takéto poistenie a aké sú podmienky poistenia?? Lebo osobne si myslím a súhlasím s richardhudec, že v prípade že sa Vám niečo stane tak bude pre tie deti ľahšie rozbiť to "prasiatko" ako vymáhať peniaze od poistovne (aj keď to bude menšia suma...) a tie peniaze z prasiatka budú isté, kdežto od poistovne, ktorá sa bude krútiť, vonkoncom nie...
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

expeeert Pozri príspevok
A deti vedia o tom že máte uzavreté takéto poistenie a aké sú podmienky poistenia?? Lebo osobne si myslím a súhlasím s richardhudec, že v prípade že sa Vám niečo stane tak bude pre tie deti ľahšie rozbiť to "prasiatko" ako vymáhať peniaze od poistovne (aj keď to bude menšia suma...) a tie peniaze z prasiatka budú isté, kdežto od poistovne, ktorá sa bude krútiť, vonkoncom nie...
preco by to mali VYMAHAT od poistovne? ved ked pride k poistnej udalosti, tak poistovna jednoducho plati a hotovo, nikto nemusi nic vymahat...kde by sme uz boli
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
expeeert Pozri príspevok
A deti vedia o tom že máte uzavreté takéto poistenie a aké sú podmienky poistenia?? Lebo osobne si myslím a súhlasím s richardhudec, že v prípade že sa Vám niečo stane tak bude pre tie deti ľahšie rozbiť to "prasiatko" ako vymáhať peniaze od poistovne (aj keď to bude menšia suma...) a tie peniaze z prasiatka budú isté, kdežto od poistovne, ktorá sa bude krútiť, vonkoncom nie...
však máme aj to prasiatko
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

myara Pozri príspevok
preco by to mali VYMAHAT od poistovne? ved ked pride k poistnej udalosti, tak poistovna jednoducho plati a hotovo, nikto nemusi nic vymahat...kde by sme uz boli
V prípade že dôjde k poistnej udalosti, tak poisťovňa jednoducho neplatí, poisťovňa vtedy pozerá poistné podmienky, hľadá rôzne výnimky a rozmýšľa ako zaplatiť čo najmenej, resp. vôbec. A začne poistná byrokracia - potrebujú taký doklad, onaký doklad, nemáte splnené toto, chýba vám hento...
Mne rodičia tiež uzavreli živ. poistenie, keď mi skončilo a bol som ho riešiť na poisťovni, tak mi poisťovák núkal všetky možné nové poistenia a pripoistenia a blbosti, vykresľoval grafy, až kým som sa ho nespýtal, či mi môže ukázať alebo poslať návrh zmluvy a poistné podmienky, že si to preštudujem doma. Začal sa vyhovárať, tak som mu povedal zbohom...
Vždy sa treba pýtať na podmienky a výnimky z poistenia! Čo všetko treba v prípade udalosti doložiť, vydokladovať a pod. Toto sa týka v podstate každého druhu poistenia.
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

expeeert Pozri príspevok
V prípade že dôjde k poistnej udalosti, tak poisťovňa jednoducho neplatí, poisťovňa vtedy pozerá poistné podmienky, hľadá rôzne výnimky a rozmýšľa ako zaplatiť čo najmenej, resp. vôbec. A začne poistná byrokracia - potrebujú taký doklad, onaký doklad, nemáte splnené toto, chýba vám hento...
Mne rodičia tiež uzavreli živ. poistenie, keď mi skončilo a bol som ho riešiť na poisťovni, tak mi poisťovák núkal všetky možné nové poistenia a pripoistenia a blbosti, vykresľoval grafy, až kým som sa ho nespýtal, či mi môže ukázať alebo poslať návrh zmluvy a poistné podmienky, že si to preštudujem doma. Začal sa vyhovárať, tak som mu povedal zbohom...
Vždy sa treba pýtať na podmienky a výnimky z poistenia! Čo všetko treba v prípade udalosti doložiť, vydokladovať a pod. Toto sa týka v podstate každého druhu poistenia.
samozrejme, ze poistovna vyplaca len ak su splnene podmienky, ktore boli dane, ale to neznamena, ze sa poistne plnenie od poistovne vymaha
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

ivustek Pozri príspevok
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.
Napíšte sem alebo mne do súkromnej pošty aký je to typ zmluvy, to znamená v akej poisťovni a aké poistenie celkovo, tiež napíšte koľko za čo platíte, teda parametre zmluvy ako takej, a budeme sa na to vedieť pozrieť aj s argumentami, a nie len tak naslepo tipovať čo s tou zmluvou urobiť.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ivustek Pozri príspevok
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.
keďže už ti prišla akceptácia .. a je to tam tak uvedené - tak to určite nebolo uzatvorené "omylom" na 40 rokov.
stavím sa, že keby ti to dala na 25 rokov (bavíme sa o kapitálovej poistke ) - tak to mesačné poistné by bolo oveľa, oveľa vyššie pri rovnakej poistnej sume - a to by si jej nebola zhltla pri uzatváraní poistenia ...
jemne povedané - dala si sa "zviesť" ..
Môžeš si to overiť (že koľko by bolo poistné pri rovnakej PS) - myslím, že každá poisťovňa má call centrum ...
Pozor na termíny - ak uvažuješ o zrušení (výpovedi)
1 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

presne tak...
nazov produktu, v ktorej poistovni je to uzatvorene, od ktoreho datumu je to uzatvorene, ake su poistne sumy za zakladne poistne plus pripoistenia a samozrejme ake poistne sa plati za kazde pripoistenie zvlast...pri tychto udajoch budeme mudrejsi a bude sa dat podrobnejsie rozanalyzovat zmluva - ci sa vobec oplati...este samozrejme poprosim informaciu o tom, kolko maju deti rokov a ked si zhrnies celkove mesacne vydavky domacnosti, tak kolko percent tvoria z tvojho prijmu a rovnako kolko z manzelovho nechcem sa takto verejne pytat na konkretne sumy, preto to staci vyjadrit percentualne a podla tychto infomracii ti budeme vediet presne vysvetlit a poradit, nakolko je potreba ta vobec poistit, na ake sumy a ci to realne ten tvoj uzatvoreny produkt aj naplna...plus informacia - uzatvorila si si to teda vyslovene ako poistku pre pripad, ze by sa nieco stalo, vsak??
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Poistku som uzavrela 29.6.2012, tak mám ešte nejaký čas na zrušenie. Poslala som súkromnú správu, keďže sa nechcem rozpisovať o konkrétnej poisťovni.
Všetkým ďakujem za názory.
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

posli mi mail na hudecrichard@gmail.com, lebo ako novacik na porade este nemam moznost poslat ti sukromnu spravu naspat...odpoved uz mam napisanu, poslem ti to mailom...
0 0
Beveluga Beveluga

Beveluga je offline (nepripojený) Beveluga

Ahoj,
zmluvu môžeš zrušiť v zmysle OZ. V tomto prípade sa určite nebude dať upraviť poistná doba poistenia. Tiež zastávam názor, že v dnešnej dobe uzatvárať poistenie na príliš dlhú dobu so súčasným výnosom, je pre klienta nezaujímavé.M.
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Zmluvu som úspešne zrušila, prišli už aj peniaze, ktoré som vložila ako prvú splátku - prišla celá suma, nestiahli si nič.
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
môže mi niekto prosim napisat niečo o životnej poistke pre mladých SD4????Je výhodná, či nie, dakujem za každu odpoved,
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Pre niekoho môže byť dobrá, pre niekoho nie, v každom prípade ste napísali málo parametrov o Vás
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bez ohladu na "tvoje parametre" treba neustale dookola opakovat až kym to ludia nedostanu do krvi: akekolvek poistenie so sporenim je hovadina ako voda v koši a je vyhodne len a len pre poistovnu ...
poistenie ma služit na poistenie voči nahodnym rizikam, ked chces sporit, existuje kopec vyhodnejsich a vynosnejsich produktov - mimo poistovne ...
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

digehe1 Pozri príspevok
môže mi niekto prosim napisat niečo o životnej poistke pre mladých SD4????Je výhodná, či nie, dakujem za každu odpoved,
AJ by si mohol prezradiť, v akej poisťovni tento produkt majú....
0 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Mala by to byť Kooperativa, oni takto označujú tarify pokiaľ sa nemýlim, ak to je ono, tak to je Dlhodobé poistenie so sporením a pripoisteniami.
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
áno je to kooperatíva,a malo by to byť na 15rokov,ked si to prepočitam tak poistovni zaplatim vlastne preplatim cez 2.6OOeur,ono ked by som nevyužila takže by som ich prerobila,zasa na druhej strane keby došlo k nejakemu urazu,a pod. by to bola výhoda pre mna,takže ju neuzavriem,,,,,dakujem tým, ktorí si našli chvilu a odpovedali mi,,,
0 0
La Femme La Femme

La Femme je offline (nepripojený) La Femme

bubkoch Pozri príspevok
bez ohladu na "tvoje parametre" treba neustale dookola opakovat až kym to ludia nedostanu do krvi: akekolvek poistenie so sporenim je hovadina ako voda v koši a je vyhodne len a len pre poistovnu ...
poistenie ma služit na poistenie voči nahodnym rizikam, ked chces sporit, existuje kopec vyhodnejsich a vynosnejsich produktov - mimo poistovne ...
Suhlasim s tym, ze sporenie cez poistovne je hovadina. Uz dlhsiu dobu riesim ako si sporit- aj na dochodok tak, aby to nebola hovadina. Dostavam sa do stadia absolutnej bezradnosti. S lahkonadpriemernym intelektom, bez ekonomickeho vzdelania som horkotazko pochopila zakladne suvislosti. Na viac nemam cas ani energiu. Nakoniec stale narazim len na agenta s teplou vodou, ktory mi ponukne IZP, ako super investiciu. Vies dat radu, ako sporit a kde vobec zacat?
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

ako sporit a kde zacat???
- urci si ciel, za akym ucelom chces sporit - to je jedna z najdolezitejsich veci, aby si bola motivovana sporit a aby ta to "bavilo" s tym, ze si sporis na to, aby si sa mala v buducnosti dobre tym, ze si zabezpecis tymi peniazmi urcite ciele...
- urci si ciastku, ktoru si ochotna sporit systematicky a dlhodobo - nemala by byt ani nizka, aby ciele zabezpecila, ani vysoka, aby ta nejaky sposobom "skrtila"...idealna suma na nejake systematicke sporenie je DO 10 percent z prijmu a na zabezpecenie velkych cielov ako byvanie, deti, dochodok minimalne 50 euro, aby to aj realne nieco zabezpecilo...
- najdi si formu investovania/sporenia, ktora je pre teba najlepsia a ktora ti vyhovuje (odporucam minimalny vynos vo vyske inflacie, pretoze v opacnom pripade to nema zmysel - ak bude vynos vacsi, islo by dokonca aj o zhodnocovainie investicie v case, co je super)
- najdi si cloveka, ktory sa ti o sporenie/investiciu bude starat - myslim realne starat, nakolko starat sa streba o kazdy financny produkt, aby prinasal zelany a dobry efekt...prave preto, ze ty sa do toho nevyznas (myslim financny trh), tak by sa ti mal o investiciu starat niekto, kto sa tejto praci venuje a realne aj vykonava servis...servisom myslim napriklad podchytenie investicie v case krizy, kedy sa napriklad niektore fondy prepadavaju aj o 50 percent, tak aby ti to ten clovek dokazal vcas podchytit a naopak, v case ozivenia ekonomiky, aby ti dokazal z penazi vytrieskat maximum (realne aj 40 percent p.a. - niektore akciove fondy v roku 2009)
- je super, ze sa aspon snazis chapat zakladne suvislosti a ako vidim, pochopila si ich spravne, takze si na spravnej ceste...uprimne ti poviem na zaklade skusenosti, ze si jedna z mala ludi, ktori sa aj realne zaujimaju o tu spravnu formu zabezpecovania si sporenia, pretoze vacsina ludi automaticky bez precitania zmluvy podpisuje absolutne bludy a potom sa po rokoch cuduju, ake hluposti im to ti super poradcovia v zivotnej poistke uzatvorili...
- velmi rad zodpoviem aj dalsie otazky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať