Zavrieť

Porady

životne poistenie

Dobrý den, skoncilo mi zivotne poistenie so sporenim po 15rokoch a pred vyplatenim nasporenej sumy sa so mnou chce zastupca poistovne stretnut a urcite mi ponukne nove poistenie. prosim poradte ci to ma vobec vyznam. Mam 40 rokov a urcite uz nechcem poistku so sporenim, lebo dostanem vyrazne menej ako som tam dal... dakujem
Usporiadat
La Femme La Femme

La Femme je offline (nepripojený) La Femme

Dakujem richard za odpoved. A ak teda mozem, tak sa skusim dalej opytat.
Co sa tyka cielov: potrebujem sporenie v dlhodobom horizonte- na dochodok a privitala by som este nieco s nepravidelnymi vkladmi v kratsom casovom horizonte. Ale dochodok ma pali viac.
Co sa tyka ciastky: v tom mam tiez jasno. Co sa tyka formy sporenia/investovania. Som pomerne konzervativna /s tym nic nenarobim/, znesiem skor mensie riziko a uspokojim sa s mensim vynosom /samozrejme nie pod urovnou inflacie/. Vychadzaju mi z toho podielove fondy s pomerne bezpecnym portofoliom. No a tu sa uz dostavam do problemov, nakolko nemam dostatok vedomosti, informacii a citim sa neista. S tym suvisi dalsi bod- clovek, ktory by sa mi o investicie staral. Netusim, kde sa taky hlada, netusim, ako si overit, ci je kompetentny a netusim ako si zistit, ci na mne neumerne nezarobi. Aby si rozumel, nemam problem zaplatit za sluzby, zaplatit primeranu sumu a dostat za nu primeranu sluzbu. Bohuzial doteraz som zaplatila len neprimeranu cenu za ziadnu sluzbu. A to ma dost ser...Este raz dik za kazdu radu.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

La Femme Pozri príspevok
Dakujem richard za odpoved. A ak teda mozem, tak sa skusim dalej opytat.
Co sa tyka cielov: potrebujem sporenie v dlhodobom horizonte- na dochodok a privitala by som este nieco s nepravidelnymi vkladmi v kratsom casovom horizonte. Ale dochodok ma pali viac.
Co sa tyka ciastky: v tom mam tiez jasno. Co sa tyka formy sporenia/investovania. Som pomerne konzervativna /s tym nic nenarobim/, znesiem skor mensie riziko a uspokojim sa s mensim vynosom /samozrejme nie pod urovnou inflacie/. Vychadzaju mi z toho podielove fondy s pomerne bezpecnym portofoliom. No a tu sa uz dostavam do problemov, nakolko nemam dostatok vedomosti, informacii a citim sa neista. S tym suvisi dalsi bod- clovek, ktory by sa mi o investicie staral. Netusim, kde sa taky hlada, netusim, ako si overit, ci je kompetentny a netusim ako si zistit, ci na mne neumerne nezarobi. Aby si rozumel, nemam problem zaplatit za sluzby, zaplatit primeranu sumu a dostat za nu primeranu sluzbu. Bohuzial doteraz som zaplatila len neprimeranu cenu za ziadnu sluzbu. A to ma dost ser...Este raz dik za kazdu radu.
existuje kopec bank ponukajucich sporiace ucty so zaujimavym urokom ... ING 1,75%, mBank 2,1%, atd ... kde mozes kedykolvek prikladat a mas ich neviazane a vynos garantovany ...
co sa tyka podielovych fondov, neodporucal by som ich ani najvacsiemu nepriatelovi ...
a nakoniec, clovek starajuci sa o investicie je nezmysel pri sporeni radovo v desiatkach eur mesacne ... ten sa oplati pri investiciach v desiatkach tisic eur ... z coho by si ho chcela zaplatit, ked pri sporeni dajme tomu 1000€ rocne dosiahnes vynos aj pri optimistickych 3% len nieco cez 20€ ? za rok ...
1 0
La Femme La Femme

La Femme je offline (nepripojený) La Femme

No bubkoch, to su presne veci nad ktorymi uvazujem.
Sporiace ucty v bankach s urokom 1,75%, alebo 2,1% sa ti zdaju vhodne na sporenie na dochodok? Ked vyska inflacie je nejakych 3,5 %? Urok nieco cez 1 % mam na sporiacom ucte k beznemu uctu- si odkladam na darceky na vianoce
A presne ma trapi otazka cloveka. Oplati sa mi vobec takeho cloveka platit, ak sa pohybujem presne ako hovoris radovo v desiatkach eur mesacne, ako drviva vacsina tohto naroda?
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

- spravny postreh, ze vynos 1,75% ti nezabezpeci dochodok, ale len znahodnotenie penazi v case
- tieto sporiace produkty su naozaj vhodne len na kratkodobe sporenie na darceky
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

richardhudec Pozri príspevok
- spravny postreh, ze vynos 1,75% ti nezabezpeci dochodok, ale len znahodnotenie penazi v case
- tieto sporiace produkty su naozaj vhodne len na kratkodobe sporenie na darceky
a aky produkt ti zabezpeci dochodok a neznehodnotenie penazi v case ???
podielove fondy ? nedaj sa vysmiat ... tam mas len "moznosť" zarobit viac, bohuzial realita svedci o niecom inom, ako som pisal ja by som v zivote do ziadneho podieloveho fondu nedal dobrovolne ani cent ... ani do penazneho ...
zivotne poistenie ? to je este vacsia strata ako podielove fondy ...
sporiace ucty a terminovane vklady hoc aj s tými sučasnymi 1,75% alebo 2,1% su to najlepsie, najvynosnejsie a NAJISTEJSIE co moze byt ak clovek chce aspon nejaku garanciu ze nepride o peniaze ...
1 0
kytica kytica

kytica je offline (nepripojený) kytica

kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac
Kapitalové poistenie je sporenie a riziko smrti, to sa nemôže meniť iba znižovať a zvyšovať sumy. Od januára 2013 životné poistenie žien sa cenovo zrovnoprávni s mužmi, čiže ženy budú mať životky drahšie. Dobu šetrenia by Ti mal dať poradca ako si Vy určíte a nie ako to on napíše. Kapitalové poistenie je garantovaný úrok 2,5 % a podieľ na zisku
poisťovne väčšina pripisuje cca 1% naviac čiže celkový úrok je 3,5, ale závisí od zisku.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

kytica Pozri príspevok
Kapitalové poistenie je sporenie a riziko smrti, to sa nemôže meniť iba znižovať a zvyšovať sumy. Od januára 2013 životné poistenie žien sa cenovo zrovnoprávni s mužmi, čiže ženy budú mať životky drahšie. Dobu šetrenia by Ti mal dať poradca ako si Vy určíte a nie ako to on napíše. Kapitalové poistenie je garantovaný úrok 2,5 % a podieľ na zisku
poisťovne väčšina pripisuje cca 1% naviac čiže celkový úrok je 3,5, ale závisí od zisku.
ano, poistne uz bude rovnake pre zeny aj pre muzov ale to vobec neznamena to co pises, ze zenu ho budu mat drahsie ...
treba rozlisovat ci ide o rizikove poistenie alebo sporenie ...
1. rizikove poistenie zdražie pre zeny a ZLACNIE pre muzov
2. sporenie a dochodkove poistenie ZLACNIE pre zeny a ZDRAZIE pre muzov
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ak v 65-ke končí životné poistenie, napr. Amslico, ale aj Alianz. Ponuka poisťovne je nadväzujúce nové poistenie ešte aj na ďalších 20 rokov, až do 85 roku veku, je to výhodné? Na čo si treba dávať pozor?
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

Výhodné to určite nie je. Treba si uvedomiť, že poistenie smrti v tak vysokom veku stojí už veľmi veľa. Keď to mám orientačne vyčísliť, kým 20-ročný človek sa poistí na sumu 3000€ za 0,45€/mes., 65-ročný za 15-20€/mes., keď si zoberieme ešte poistnú dobu do 85 rokov, poistenie na 3000€ môže stáť aj 30-40€/mes. Vynásob si to 12 mesiacmi a 20 rokmi a uvidíš koľko do poisťovne vložíš a do koľkého roku by si musela umrieť, aby sa to oplatilo. Čo sa týka šetrenia v poistke, nemá žiaden zmysel, nakoľko už si na dôchodku a peniaze potrebuješ, nie je ti treba si šetriť peniaze do 85 rokov, pretože potom už absolútne nebudeš ani vládať ich využiť.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

richardhudec Pozri príspevok
Výhodné to určite nie je. Treba si uvedomiť, že poistenie smrti v tak vysokom veku stojí už veľmi veľa. Keď to mám orientačne vyčísliť, kým 20-ročný človek sa poistí na sumu 3000€ za 0,45€/mes., 65-ročný za 15-20€/mes., keď si zoberieme ešte poistnú dobu do 85 rokov, poistenie na 3000€ môže stáť aj 30-40€/mes. Vynásob si to 12 mesiacmi a 20 rokmi a uvidíš koľko do poisťovne vložíš a do koľkého roku by si musela umrieť, aby sa to oplatilo. Čo sa týka šetrenia v poistke, nemá žiaden zmysel, nakoľko už si na dôchodku a peniaze potrebuješ, nie je ti treba si šetriť peniaze do 85 rokov, pretože potom už absolútne nebudeš ani vládať ich využiť.
Myslím, že je to spojené aj s úrazovým poistením, len sa obávam, že pre vyššie riziko úrazov tam budú vylúčené poistné udalosti, spôsobené prípadným zdravotným stavom.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Hlavne NERUŠTE staré poistky uzatvorené pred r. 1990 aj keby Vás neviem ako lomili aby ste ich zrušili !

Aj keď sa platia mesačne pomerne malé sumy , TIETO Poistky sú pre klienta NAJVÝHODNEJŠIE !
1 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

Ak sa rozprávame o 65 ročnom človeku, tak je pravdepodobne na dôchodku. Znamená to, že má pravidelný príjem či chodí po vonku, kope v záhradke, leží v nemocnici, alebo sedí doma na gauči. V prípade, že si daný človek zlomí v dôsledku úrazu ruku, bude sa musieť zo záhradky presunúť domov na gauč, alebo do nemocnice. Náklady na život sa tým nezvýšia a príjem zostáva stále rovnaký. Znamená to, že úrazové poistenie nemá veľmi význam, podobne, ako keď má človek finančnú rezervu. Samozrejme, že je pravdou, že by boli pravdepodobne vylúčené určité úrazy spôsobené zdravotným stavom, resp. bolo by v prípade úrazov za takýchto okolností krátené plnenie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Indeed Pozri príspevok
Hlavne NERUŠTE staré poistky uzatvorené pred r. 1990 aj keby Vás neviem ako lomili aby ste ich zrušili !

Aj keď sa platia mesačne pomerne malé sumy , TIETO Poistky sú pre klienta NAJVÝHODNEJŠIE !
to máš pravdu .. lenže tu ide o prepracovanie poistky, ktorá teraz končí - "nadväzujúce nové poistenie" ... určite tam nebudú pôvodné podmienky .. a takisto pri úrazovom poistení sú nejaké vekové stropy - aj to treba brať do úvahy ...
Naposledy upravil Katy a R : 24.09.12 at 14:17
0 0
diablicaXYZ diablicaXYZ

diablicaXYZ je offline (nepripojený) diablicaXYZ

Poprosím o radu aj ja. Pred týždňom som uzavrela životné poistenie s pripoistením na rakovinu ženských orgánov. Dnes som pri podprobnom študovaní mojej poistky zistila toto: Koniec poistenia je v roku, kedy oslávim 100 rokov čo sa určite nedožijem. Pripoistenie na ženské orgány mám do 60 a nemám tam poistenú smrť úrazom, akékoľvek úrazy, PN, oslobodenie od platenia... Jednoducho je tam len smrť (neviem aká, ale asi iba prirodzená) a rakovina ženských orgánov. Mám platiť 25 E mesačne a zdá sa mi to privysoká cena na toto poistenie. Dožitie poistky je na 100% v nedohľadne. Pani z poisťovne si na mne asi veľmi dobre zarobila. Odporúčate takého poistenie zrušiť kým sa dá?? Ďakujem
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

diablicaXYZ Pozri príspevok
Poprosím o radu aj ja. Pred týždňom som uzavrela životné poistenie s pripoistením na rakovinu ženských orgánov. Dnes som pri podprobnom študovaní mojej poistky zistila toto: Koniec poistenia je v roku, kedy oslávim 100 rokov čo sa určite nedožijem. Pripoistenie na ženské orgány mám do 60 a nemám tam poistenú smrť úrazom, akékoľvek úrazy, PN, oslobodenie od platenia... Jednoducho je tam len smrť (neviem aká, ale asi iba prirodzená) a rakovina ženských orgánov. Mám platiť 25 E mesačne a zdá sa mi to privysoká cena na toto poistenie. Dožitie poistky je na 100% v nedohľadne. Pani z poisťovne si na mne asi veľmi dobre zarobila. Odporúčate takého poistenie zrušiť kým sa dá?? Ďakujem
mozes ju zrusit do 2 mesiacov, staci napisat ziadost o zrusenie do 2 mesiacov
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

Predpokldam, ze ide o investicne poistenie - tie byvaju uzatvorene do 100. roku zivota. Dolezite su vsak odkupne hodnoty, ktore (ak si uzatvoria zmluvu s korektnou poistovnou) by mali byt napisane v zmluve. Vacsinou sa pohybuju v rozhrani 10-25 rokov - v dnesnej dobe myslim, ze neexistuje investicna poistka, ktora by mala odkupne hodnoty na viac ako 25 rokov (okrem nejakych zazrakov).To je to, co sa vztahuje na tvoju setriacu (investicnu zlozku). Pripoistenie na zenske organy - aby sa to dalo detailnejsie zhodnotit, potreboval by som vediet podrobnosti o tom pripoisteni - poistna suma, mesacne poistne, tvoj vek, percenta plnenia pri roznych ochoreniach. Ale pravdu povediac, vacsinou sa pripoistenia neoplacaju a urcite, ak mas dostatocnu financnu rezervu, tak ho nepotrebujes. Pripoistenia ako PN urazy a podobne su len hluposti pre nezodpovednych ludi, ktore sa neoplatia - statistika hovori, ze poistovna musi byt ziskova, kedze je na opacnej strane poisteny, tak ten musi byt automaticky stratovy. No a co sa tyka smrti, nepoznam tvoju situaciu, zavazky, nakolko potrebujes mat smrt poistenu a ci vobec. Takisto neviem ani v akej vyske mas poistenu smrt a o aky produkt ide. Podla tych zenskych organov, nie je to nahodou ten zazracny novy produkt Eva Plus od Amslica??? Urcite odporucam zrusit - ak chces setrit, tak nie cez poistku a ak chces byt poistena, tak sa poisti len v rizikovej poistke, ale len na veci, ktore realne potrebujes, nie co ti niekto povie, ze potrebujes. Tak asi tolko...
0 0
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

Mám otázku. Som 12rokov poistený v Amslicu, poistenie-Zlatý Kapitál Plus. Peniaze by sa mi maly zhodnocovať min.5% ročne. Na výpisoch však mám sumu pre prípad dožitia okolo 4481 eur. Ak uvážim že im platím 215 eur ročne, za dobu 20rokov tam budem mať zhruba tolko kolko im dám. Oplatí sa v tom pokračovať alebo to mám zrušiť? Zrušiť to chcem aj preto že som si kúpil motorku a vo výnimkách z vyplatenia poistenia jasne stojí okrem spústy iných vecí aj vedenie motocykla z obsahom motora nad 125ccm.Poisťováčka sa ma snaží presvedčiť že tá výnimka sa vzťahuje iba na pripoistenie. Boli niekomu už vyplatené tie percentá (5%)alebo je to len namotávka?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

magor12 Pozri príspevok
Mám otázku. Som 12rokov poistený v Amslicu, poistenie-Zlatý Kapitál Plus. Peniaze by sa mi maly zhodnocovať min.5% ročne. Na výpisoch však mám sumu pre prípad dožitia okolo 4481 eur. Ak uvážim že im platím 215 eur ročne, za dobu 20rokov tam budem mať zhruba tolko kolko im dám. Oplatí sa v tom pokračovať alebo to mám zrušiť? Zrušiť to chcem aj preto že som si kúpil motorku a vo výnimkách z vyplatenia poistenia jasne stojí okrem spústy iných vecí aj vedenie motocykla z obsahom motora nad 125ccm.Poisťováčka sa ma snaží presvedčiť že tá výnimka sa vzťahuje iba na pripoistenie. Boli niekomu už vyplatené tie percentá (5%)alebo je to len namotávka?
preco si myslis ze poistenie mas zdarma, ze poistovna je banka a ze produkt ktory platis je terminak ?

poradkyna ma pravdu ... ak je vedenie motocykla vo vylukach, tyka sa to len pripoisteni a aj to len urazov ktore sa stanu v suvislosti s vedenim motocykla, nie akychkolvek urazov
0 0
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

Ono tych 5% p.a. je garantovana technicka urokova miera, ktora sa pri novsich poistkach pohybuje niekde okolo 2,5%, preto sa starsie kapitalove poistky este ako-tak oplatili. Tych 5 percent je ale hruby vynos, tebe sa z toho strhavaju poplatky za poistenie smrti (predpokldam, ze suma totozna so sumou na dozitie) a samorejme este vsetky mozne ine poplatky, ktore nikdy nikto nevidel okrem cloveka, ktory ich vymyslel. To je nevyhoda kapitaloveho poistenia a preto ty zarobis za 20 rokov na tej zmluve len 181€, co vychadza vynos 0,43% p.a. v cistom. Samozrejme, ak nejake peniaze z tej rocnej platby idu na pripoistenia, percento vynosnosti sa zvysuje. Plus nejake drobne eura, ktore ti poistovna venuje, nakolko velmi vyhodne zverene peniaze investovala.

Z tvojho prispevku nie je jasne, ci si si zmluvu uzatvaral za ucelom setrenia, alebo poistenia, ale nakolko tvrdis, ze to chces zrusit z dovodu, ze by neboli vyplatene poistne plnenie, tak si si uzatvoril zly produkt. Ak si sa chcel poistit, mal si si uzatvorit rizokove, alebo urazove poistenie.

Nakolko ja poistky vo vseobecnosti neuznavam a fakty hovoria vacsinou proti poistkam, ja osobne by som si nasiel inu altenativu, ako zhodnocovat financne prostriedky a v pripade nutnosti by som sa rizikovo poistil. Co sa tyka vynimiek, plati, co mas napisane v zmluve. Ta poistovacka moze byt len chuderka, co ledva zmaturovala a nikdy v zivote si tie podmienky neprecitala. Ak to mas napozaj napisane v zmluve, ze nebude vyplatene poistne plnenie z titulu smrti v pripade, ak umries jazdou na motorke s objemom nad 125, tak tie peniaze nedostanes. Takze asi tolko, dufam, ze som zodpovedal na vsetky otazky. Aaa, este informacia k odkupnej hodnote - ocakavaj niekde na urovni 1700-2000€ v pripade zrusenia. Skor pocitaj s tou nizsou ciastkou.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

richardhudec Pozri príspevok
Ono tych 5% p.a. je garantovana technicka urokova miera, ktora sa pri novsich poistkach pohybuje niekde okolo 2,5%, preto sa starsie kapitalove poistky este ako-tak oplatili. Tych 5 percent je ale hruby vynos, tebe sa z toho strhavaju poplatky za poistenie smrti (predpokldam, ze suma totozna so sumou na dozitie) a samorejme este vsetky mozne ine poplatky, ktore nikdy nikto nevidel okrem cloveka, ktory ich vymyslel. To je nevyhoda kapitaloveho poistenia a preto ty zarobis za 20 rokov na tej zmluve len 181€, co vychadza vynos 0,43% p.a. v cistom. Samozrejme, ak nejake peniaze z tej rocnej platby idu na pripoistenia, percento vynosnosti sa zvysuje. Plus nejake drobne eura, ktore ti poistovna venuje, nakolko velmi vyhodne zverene peniaze investovala.

Z tvojho prispevku nie je jasne, ci si si zmluvu uzatvaral za ucelom setrenia, alebo poistenia, ale nakolko tvrdis, ze to chces zrusit z dovodu, ze by neboli vyplatene poistne plnenie, tak si si uzatvoril zly produkt. Ak si sa chcel poistit, mal si si uzatvorit rizokove, alebo urazove poistenie.

Nakolko ja poistky vo vseobecnosti neuznavam a fakty hovoria vacsinou proti poistkam, ja osobne by som si nasiel inu altenativu, ako zhodnocovat financne prostriedky a v pripade nutnosti by som sa rizikovo poistil. Co sa tyka vynimiek, plati, co mas napisane v zmluve. Ta poistovacka moze byt len chuderka, co ledva zmaturovala a nikdy v zivote si tie podmienky neprecitala. Ak to mas napozaj napisane v zmluve, ze nebude vyplatene poistne plnenie z titulu smrti v pripade, ak umries jazdou na motorke s objemom nad 125, tak tie peniaze nedostanes. Takze asi tolko, dufam, ze som zodpovedal na vsetky otazky. Aaa, este informacia k odkupnej hodnote - ocakavaj niekde na urovni 1700-2000€ v pripade zrusenia. Skor pocitaj s tou nizsou ciastkou.
dve fakticke:
1. ak tam je TUM, je to kapitalovka, nie IZP ... to znamena, ze poistne za poistenie smrti sa nestrhavaju z vynosu, ale sa pocita samostatne za dane riziko, poisteny ho ale nevidi, lebo je zapocitane do celkoveho poistneho za hlavne poistenie
2. nevyplatenie plnenia za smrt sa moze tykaz len toho pripoistenia ... akakolvek smrt v hlavnom poisteni je akakolvek smrt, tam vyluky nie su ... snad len vojnove konflikty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať