Zavrieť

Porady

ako správne schudnúť?

taký normálny chalan
Čaute.

Za 3 roky sa mi podarilo dosiahnuť "krásnych svinkských" 121 kg (výška 186cm) a to z 85 kg . Spolu s manželkou sme úplne zmenili životný štýl z bežného jem 2x denne a jak zmyslov zbavený, na delím poctivo stravu, jem menšie dávky jedla, častejšie. Za relatívne krátku dobu sa nám podarilo zhodiť pekných pár kilogramov. Začali sme začiatkom apríla 2012 a k dnešnému dňu mám 112 kilogramov a manželka chudne rovnakým tempom. Cítime sa lepšie a chceme žiť zdravo, máme určené ciele hmotnostné aj čisto subjektívne osobné. Chcel by som sa tu poradiť, porozprávať či si len vymeniť skúsenosti s podobne "postihnutými" kamošmi ... Chcem povedať, že som šťastný s týmto novým životným štýlom a rád pokecám aj s inými.
Usporiadat
Ivonell Ivonell

Ivonell je offline (nepripojený) Ivonell

Ja odporúčam knihu od Igora Bukovského- teraz to zíde. Žiadne diéty pri ktorých schudnete ale aj priberiete naspäť Jesť 5 krát denne menšie porcie. Začať sa hýbať- bez toho to nejde . Nájsť si pohyb , ktorý Vás bude baviť . Neznášam beh a posilňovňu tak nebehám a nechodím tam. Radšej sa idem prejsť , idem na jogu alebo zumbu. Každému vyhovuje niečo iné ako v športe tak aj v jedle. Preto je hlavné naučiť sa inak myslieť nechcieť schudnúť za týždeň kilá, ktoré ste naberali po celý rok.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ivonell Pozri príspevok
Ja odporúčam knihu od Igora Bukovského- teraz to zíde. Žiadne diéty pri ktorých schudnete ale aj priberiete naspäť Jesť 5 krát denne menšie porcie. Začať sa hýbať- bez toho to nejde . Nájsť si pohyb , ktorý Vás bude baviť . Neznášam beh a posilňovňu tak nebehám a nechodím tam. Radšej sa idem prejsť , idem na jogu alebo zumbu. Každému vyhovuje niečo iné ako v športe tak aj v jedle. Preto je hlavné naučiť sa inak myslieť nechcieť schudnúť za týždeň kilá, ktoré ste naberali po celý rok.
Buky nevynašiel nič nové pod slnkom...dokonca ani tú teplú vodu ........
Každá diéta má jojo efekt ...
Keby len jedna fungovala , tie ostatné by nebolo potrebných ...
Tí " autori " by následne skrachovali ...

Napísal síce tých publikácií dosť http://www.martinus.sk/knihy/autor/Igor-Bukovsky/ ...no nič moc ...

Sadnem , prelustrujem múdrosti iných , doplním nejaké obrážťoky a hups do tlačiarne ....a ďaľší " odborník " na svete ( akože ja ) ...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

DanielaSL Pozri príspevok
Ja som sa začala stravovať podľa Mačingovej a našla som konečne stravu..z ktorej som zdravá..sýta..a zároveň chudnem. Zbavila som sa závislosti od sladkého a nejako mi došlo ....že zdravá strava = dobrý pocit a žiadne potiaže...nijaké nafukovanie a nijaké pálenia záhy. Bola som v špitáli a hneď po prvom dni bol aj zažívací problém. Takže jednoznačne..ostávam pri zdravej strave. Aj muž sa pridal..aj keď on sem tam si dopraje...slaninku, chlieb...veď je už štíhly sťa mladík....
na nete som nenasla podrobny popis tej 28-dnovej kury.nemohla by si to tu prilepit?
len nie vo Worde-to neotvorim.
vdaka
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
na nete som nenasla podrobny popis tej 28-dnovej kury.nemohla by si to tu prilepit?
len nie vo Worde-to neotvorim.
vdaka


...ži a chudni ......

1 .DEN Snidaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med
Oběd: Brokolices česnekem+strouhany nízkotučný sýr
Večeře: Salát s červené řepy + strouhaný sýr

2 .DEN Snídaně: Mrkev+ jablko+ořechy+hrozinky+med
Oběd: Fazolové luskys česnekem+strouhaný sýr
Večeře: Salát z červené řepy+vařené vajíčko

3. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med
Oběd: Salát z červené řepy +strouhany sýr
Večeře: Mrkvový perkelt+strouhaný sýr

4. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky +med
Oběd: Mrkvová perkelt+strouhaný sýr
Večeře: Prokladána cuketa
atď....
http://www.week.cz/28-denni-ocistny-...d.php?1,565658

alebo

http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dakujem JURAJ;
ja som dala do google :stravovanie podla Macingovej a tam mi vyhodilo take vseobecne,ale tento podrobny popis nie...
velmi pekne dakujem,mozno to skusim.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
osky Pozri príspevok
dakujem JURAJ;
ja som dala do google :stravovanie podla Macingovej a tam mi vyhodilo take vseobecne,ale tento podrobny popis nie...
velmi pekne dakujem,mozno to skusim.
Toto je je stránka...www.lahkechudnutie.sk.....a ak si na FB, tak si tam nájdi Harmonické stravovanie podľa A. Mačingovej. Najlepšie je ale mať knihu....Najedzte sa do štíhlosti.
1 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

1 0
neostar neostar

neostar je offline (nepripojený) neostar

No aj ja by som si mal asi tiež upraviť jedálníček a začať trošku športovať, lebo som si vypočital online index telesnej hmotnosti (BMI) na www.viacprezdravie.sk a pri výške 178kg, 88kg som na tom dosť zle. Dobre by bolo isť na 80, no bude to tažké...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
neostar Pozri príspevok
No aj ja by som si mal asi tiež upraviť jedálníček a začať trošku športovať, lebo som si vypočital online index telesnej hmotnosti (BMI) na www.viacprezdravie.sk a pri výške 178kg, 88kg som na tom dosť zle. Dobre by bolo isť na 80, no bude to tažké...
Skús podľa Mačingovej a nebude...uvidíš. Môžeš jesť dosýta...a keď nebudeš cítiť hlad, tak ono to ide ľahko. Nezmyselné uberanie jedla je nanič. Cítiš hlad a nerozmýšľaš o inom len o jedení.... A zvládol to hravo aj môj muž. Treba sa len naučiť na iné poskladanie potravín....
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
kniha niekedy nie je všetko, úprava stravy je však jednou z hlavných podmienok pre schudnutie. Chudnutie , získanie správnosti v postupoch podmieňuje aj znalosť , čo nesprávne funguje v organizme, či je súlad - harmónia medzi hypotalamom - štítnou žľazou, pankreasom-...
tieto záležitosti sú veľmi dôležité, lebo ak budeme chcieť schudnúť, a budeme mať v začiatkoch nejakú pankreatitídu, môžeme určitými postupmi ešte viac zaťažiť pankreas a následne spôsobiť pre neskorší vek podklady k diabetes, a podobne...
pozor na ovocie, - kyseliny, kyslé prostredie, ...veľké nebezpečenstvo pre pankreás...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ten kto ma chyteny pankreas...tak uz mu asi nejake znamenie dava...ze je zle...
ovocie pre redukcii hmotnosti iba doobeda......ziadne banany,hrozno a ine druhy s velkym cukrom..

A tu je rec skor o inom stravovani...nie o diete...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

DanielaSL Pozri príspevok
Skús podľa Mačingovej a nebude...uvidíš. Môžeš jesť dosýta...a keď nebudeš cítiť hlad, tak ono to ide ľahko. Nezmyselné uberanie jedla je nanič. Cítiš hlad a nerozmýšľaš o inom len o jedení.... A zvládol to hravo aj môj muž. Treba sa len naučiť na iné poskladanie potravín....
Dani, ide ti to aj bez cvičenia? Predpokladám, že nohu posilňuješ, ale nie je to predsa nejaké behanie ...ja som pribrala hlavne po operácii a aj to iba /väčšinou/na brucho..myslíš, že by som to mala skúsiť?
U nás to bude inak ťažké, lebo každý je štíhly
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Val..z toho brucha to ide ťažko..ja som sa kvôli nohe a daňovým vôbec nehýbala..a teraz ani toľko nie....ale ono to skutočne funguje..ješ a váha klesá a klesajú aj objemy..si na FB? Tam sú aj foto ľudí ako zišli...minule tam jedna dala foto riflí..aké nosila a aké nosí teraz. Určite to skús...uvidíš ako ťa to chytí také stravovanie. Kamoška to drží aj s mamou vyše 80-ročnou..a to mi stále tvrdila, že nemá pevnú vôľu....tak im to zachutilo, že po detoxe sa stravujú tak naďalej. Vieš ...keď uvidíš ten rozdiel ako sa budeš zdravotne cítiť...tak už ti ani nedá inak jesť.
3 0
kuky969 kuky969

kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

DanielaSL Pozri príspevok
A my sme sa s mužom pred pár rokmi dali zase na stravovanie v rámci 90-dňovej diéty. Toto sa mi páčilo viac ako delená strava. Môj muž išiel za dva mesiace tak s váhou dole, že sa všetci pýtali, či je chorý..... 14 kg som schudla aj ja... a to sme absolútne žiadny cielený šport nerobili.... Išlo to samé. Akurát moje zdravotné problémy mi to skomplikovali...a hoci som sa dlho váhovo držala, nakoniec som sa aj tak vrátila k pôvodným kilám... Ale ide leto, bude viac zeleniny ... ako budem schopná začať si variť, tak idem znova na to.
Moj nazor je taky ze pokial len clovek upravi stravu a schudne ....teda bez cvicenia ...riskuje tzv. "nezdravo chudu" postavu ( viac google) co ze vraj zo zdravotneho hladiska nie je tiez nic-moc...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kuky969 Pozri príspevok
Moj nazor je taky ze pokial len clovek upravi stravu a schudne ....teda bez cvicenia ...riskuje tzv. "nezdravo chudu" postavu ( viac google) co ze vraj zo zdravotneho hladiska nie je tiez nic-moc...
hej a to ako....telu ubúdajú kilá iba úpravou stravy iba určitú dobu....ked si telo na určité množstvo stravy zvykne teda zredukované už nechudne, ale ak pridá cvičenie potom váha klesá......o postave o ktorej hovoríš ty iba ak by hladoval....teda ako vychudnuté modelky....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak to tu už v nejakej forme nie je :

http://www.innerlight.sk/pribeh-o-na...hranuje-zivot/
0 0
kuky969 kuky969

kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

clanok k "nezdravo chudej postave"
http://www.vladozlatos.com/blog/clan...udi-ludia.html
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

DanielaSL Pozri príspevok
Val..z toho brucha to ide ťažko..ja som sa kvôli nohe a daňovým vôbec nehýbala..a teraz ani toľko nie....ale ono to skutočne funguje..ješ a váha klesá a klesajú aj objemy..si na FB? Tam sú aj foto ľudí ako zišli...minule tam jedna dala foto riflí..aké nosila a aké nosí teraz. Určite to skús...uvidíš ako ťa to chytí také stravovanie. Kamoška to drží aj s mamou vyše 80-ročnou..a to mi stále tvrdila, že nemá pevnú vôľu....tak im to zachutilo, že po detoxe sa stravujú tak naďalej. Vieš ...keď uvidíš ten rozdiel ako sa budeš zdravotne cítiť...tak už ti ani nedá inak jesť.
Ja som minulého roku v máji začala Dukanovu diétu a schudla som 17 kg do polovice augusta. Doteraz si tie kilá udržiavam, aj keď sem tam zhreším. Ešte mám z čoho schudnúť, tak si to znovu v tom istom období chcem zopakovať. Dukanovej diéte som vďačná, že mi zmizla migréna, ktorá ma trápila 30 rokov a to boli ťažké bolesti hlavy. Škoda, že som sa o nej dozvedela až v 60-tke.
3 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
pohodička Pozri príspevok
Ja som minulého roku v máji začala Dukanovu diétu a schudla som 17 kg do polovice augusta. Doteraz si tie kilá udržiavam, aj keď sem tam zhreším. Ešte mám z čoho schudnúť, tak si to znovu v tom istom období chcem zopakovať. Dukanovej diéte som vďačná, že mi zmizla migréna, ktorá ma trápila 30 rokov a to boli ťažké bolesti hlavy. Škoda, že som sa o nej dozvedela až v 60-tke.
Poznám Dukanovu diétu..ale je to len "diéta". Ja by som napríklad pri nej asi zahynula...mäso je pre moju krvnú skupinu škodlivé. Mne sa páči ako Mačingovej stravovanie myslí komplexne na všetkých a je zostavené tak, aby nič organizmu nechýbalo. A je to zmena stravovania..nie diéta. Inak aj moja známa držala Dukanovu diétu..schudla 8 kg..samozrejme ju to potom omrzelo..a pribrala ešte viac ako schudla. Ľudia čo sa stravujú podľa Mačingovej ostali prekvapení ako sa im napríklad vyčistila pleť...zbavili sa rôznych problémov ako je nafukovanie, pálenie záhy....závislosti na sladkom.
4 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ja som tiež milo prekvapená, pretože mi pomaly s kilami začínal stúpať tlak do 140/100 (celý život som mala 120/80). Cítim sa oveľa lepšie, nepotím sa toľko, neunavím sa tak rýchlo a nikdy nemám pocit hladu (môj problém bol hlavne v sladkostiach a chlebe ). Jem veci, ktoré som predtým neochutnala a naopak.Dokonca na množstvo možno zjem viac, pretože jem pravidelne len iné. Všetko je sila zvyku. Teraz viem, že sa takto chcem stravovať stále. Mne sa ťažšie udržiavala diéta prísne, pretože denne varím pre šesť osôb, z toho pre dve deti, pri varení som jedlo musela ochutnávať, ale zvládla som to. Namiesto rýchlej chôdze som bicyklovala na stacionári 20 min. denne. Teraz už bicyklujem len 3x v týždni (zlenivela som), ale váhu udržiavam na 80-tke. Ono by to chcelo viac voľného času pre seba a mne také niečo nehrozí. Je to údel starých mám, ktoré bývajú s mladými a tešia sa z toho.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať