Zavrieť

Porady

Chcem žiť na vidieku

Som chalan pochádzajúci z dediny a veľmi chcem vrátiť sa žiť na dedinu, vidiek, farmu...Problém je že som zaseknutý kvôli práci v BA už 7 rokov a život tu ma deprimuje, zhon, stres, workoholizmus,všade autá ktoré vás zrážajú už aj na chodníkoch, skoro žiadni normálni kamoši na inteligentnejšie trávenie voľného času o babách ani nehovoriac, všetci sa len flákať po nák. centrách a chľastať, proste nič pre mna. Môžem kašlat na dobre platený manažersky post ked ma takýto život nebaví.Chcem žiť v pokojnom dedinskom či vidieckom prostredí, starať sa o zvieratká, rastliny, byť obklopený prírodou, horami a prostými ľuďmi proste chem mat vidiecky život aj ked to mnohým príde ako blbosť...S hľadaním práce na strednom sk som zatial neuspel a asi sa mi to tak skoro ani nepodari a to som fakt ochotny robit skoro hocičo len nech mám na základné živobytie ...Viem že mi sotva niekto v tomto poradí ale ak by niekoho napadlo, ako sa môžem v tomto mojom sne posunúť dalej alebo ak viete aj o niečom konkrétnom tak napíšte kľudne..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak toto si si určite pozrite do konca.Možno niečo na zamyslenie.Video, ktoré by som nazval človek s veľkým Č.Užasné.

Životní příběh člověka který mohl být bohatý, úspěšný a žít život v luxusu moderního světa, místo toho odjel do Indie pomáhat druhým.

V Radžastánu, v Indii, učí v neobyčejné škole vesnické ženy a muže -- mnoho z nich negramotných -- stát se solárními inženýry, řemeslníky a lékaři v jejich vlastních vesnicích.

Škola se jmenuje Bosá univerzita a její zakladatel, Bunker Roy, vysvětluje, jak funguje.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/503-b...d-boseho-hnuti
0 0
mariocka1103 mariocka1103

mariocka1103 je offline (nepripojený) mariocka1103

Som pracujúca matka na plný úväzok. ...viac
Som tiež z Oravy, a nakoľko viem aká je momentálna situácia čo sa týka zamestnania tu u nás , tak by som ti odporúčala urobiť si popri tej vysnívanej chalúpke alebo dome nejakú menšiu farmu. A za výrobkami, ktoré by si ponúkal(syr, mäso, zelenina, ....) by sa tvoji kolegovia určite potrhali. Vieš niečo v štýle bio. A mal by si aj pokoj aj peniaze.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

mariocka1103 Pozri príspevok
Som tiež z Oravy, a nakoľko viem aká je momentálna situácia čo sa týka zamestnania tu u nás , tak by som ti odporúčala urobiť si popri tej vysnívanej chalúpke alebo dome nejakú menšiu farmu. A za výrobkami, ktoré by si ponúkal(syr, mäso, zelenina, ....) by sa tvoji kolegovia určite potrhali. Vieš niečo v štýle bio. A mal by si aj pokoj aj peniaze.
na skutočné bio časť populácie nemá a tá čo na to má radšej nedá pri predstave že by mohol zaplatiť za 2 dcl niečo cez 1€, niekoho obchádzajú mrákoty al na časopis ktorý vzápätí vyhodí neváha dať aj 2€, Inak vyrobiť bio znamená 5 rokov prechodného obdobia až potom ak splníš kritériá môžeš povedať že máš bio.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Ludia,nechcem vyrývať do tých čo by tak radi hospodárili na vidieku,chovali dobytok atd. Ale tam nieje problém z rolami,problém je inde,jednoducho ked ťa vyrobenie produktu stojí 1€ a ty ho musíš predať za 80 centov tak človeka rýchlo prejde chuť v tomto podnikať.A začať uplne od nuly,že kúpim pozemok,stroje atd.Takmer nemožné.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Takze ak chce niekto na vidiek kvoli idylke, tak tam musi mat zabezpeceny biznis, ktory ho zivi. V opacnom pripade je tazko povedat, ci lepsie hladovat na dedine alebo v meste.[/QUOTE]

Presne takto som to ja aj ja myslela ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Martin1310 Pozri príspevok
Ludia,nechcem vyrývať do tých čo by tak radi hospodárili na vidieku,chovali dobytok atd. Ale tam nieje problém z rolami,problém je inde,jednoducho ked ťa vyrobenie produktu stojí 1€ a ty ho musíš predať za 80 centov tak človeka rýchlo prejde chuť v tomto podnikať.A začať uplne od nuly,že kúpim pozemok,stroje atd.Takmer nemožné.
O tom tu uz boli temy... Ak budes spoliehat na Tesco, ze ti to preda, tak, ako mnohi spoliehali na BMG, ze im zhodnoti uspory - tak sa dockas iba toho, ze vyrobis za 1 a predas za 0,80. Podnikat znamena starat sa o vyrobu, marketing, predaj... Aj je tieto vsetky oblasti dodnes vo svojej firme riadim, alebo aspon kontrolujem.

Ja viem, nie je asi mozne, aby clovek, ktori doji v gumakoch aj predaval. Ale v ramci nejakej mensej rodinnej firmy to mozne je. Jedni pasu, doja, ini vyrabaju syr, balia, dalsi sa stara o marketing a predaj. Ma to jediny hacik. Nemoze dojit ten, ktory vie predavat a nemoze robit marketing ten, kto vie dojit.

Na Slovensku maju mnohi naozaj specificky vztah k marketingu, tych 40 rokov komunizmu tu zanechalo hlboku stopu. Napriklad v Kremnici, nad namestim je akysi zabudnuty, podla vsetkeho skrachovany (isiel som tade neskoro vecer, ale evidentne vyzera trvalo zavrety) obchod s cistiacimi potrebami. No ani niet divu, ze nijako neprosperoval. Maju tam totiz dodnes slogan "Vaša špina, naša radosť". Teda ktosi si zjednodusil cely marketing na to, ze kdesi letmo zachytil spravu, ze reklama by mala byt vtipna a takto to dopadlo. Ten clovek sice mozno vie drhnut podlahu, ale o predaji nevie nic... Priciny neuspechu v podnikani mozu byt naozaj rozne.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

vulxy Pozri príspevok
pekne sa tato tema zvrhla.....zacalo to tuzbou po bezstresovom zivote na vidieku a uz sa tu radite ako rozbehnut biznis na dedine.
Pravdu máš. Život na dedine je o neustálej práci. Ale zároveň je to život oveľa slobodnejší ako v meste, bez smogu, bez stresu. Vyrastala som na dedine a na dedinu si idem vždy oddýchnuť. Ráno sa človek vystrie na nádvorí, prezrie kúsok zeleného trávnika, záhradu, koľko toho vychádza a čo teba ešte zasadiť. Nakálať zopár kúskov dreva, ak by prituhlo, navariť čaj z čerstvej púpavy a osladiť bazovým sirupom. K maslovému chlebu tanier čerstvej zeleniny, bez tlačenice na akciách v marketoch. Pri stole s čerstvo natrhanými kvetmi vo váze je nálada od rána úžasná. Lebo žiť z niečoho treba, a preto je táto téma najmä o robote, ako píše miso. O každodennej robote. Pre seba a svojich blízkych, na čerstvom vzduchu, s dostatočným pohybom. A keď treba, dopestovať, či vyrobiť aj na predaj. Ale to je už o inom. To už je o biznise. Táto téma je však viac o živote. pekná téma po dlhom čase.
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

všetko je to v prvom rade len a len o nás samých, darmo sa tu rozčuľujeme o napr. nekvalitných potravinách, ktoré nám sem dovážajú - budú nám ich sem dovážať do doby lež ich my budeme kupovať. Ak by ich väčšina ľudí prestala kupovať, prestali by ich dovážať. Bolo tu spomínané, že neporovnávajme Japonsko lebo je to iná kultúra ale napr. Rakúsko. Tam si nikto nedovolí predávať všelijaké škodlivé šmejdy pretože by to nikto nekupoval a hnali by ho svinským krokom. Ale to je o našej akejsi "vyspelosti". Tým, že tieto veci sami podporujeme tak sa ich nezbavujeme. V rubrike stavba som v minulosti písal o niektorých stavebných materiáloch, ktoré majú dokázateľne škodlivé účinky na ľudské zdravie. Sú na to všade vo svete urobené seriózne vedecké štúdie. Už dobrých desať rokov o tom hovorím a aké sú reakcie ľudí. To nevadí, to nemôže byť pravda, však je to ale lacnejšie. Pokiaľ nepochopíme a nezmeníme naše myslenie /každý musí začať od seba/ tak sa nebude nič meniť ani v najbližších desaťročiach. Napr. v Nemecku je v stavebníctve napr. formaldehyd zakázaný od 1987 roku, rovnako ako isokyanády a PCP. U nás sa takmer výlučne predáva stavebný materiál najposlednejšej kvality s vysokým obsahom formaldehydu, lebo je najlacnejší. Tí, ktorí to sem vozia, vedia, že sa im to oplatí, lebo to tu predajú. A to už nehovorím o tom, že u nás podľa platnej legislatívy je povolený ešte aj v potravinárskom priemysle. Pritom vieme, že spôsobuje rakovinu. Je to len o našom povedomí a rozhodovaní sa, každého z nás deň čo deň.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pikoška Pozri príspevok
Pravdu máš. Život na dedine je o neustálej práci. Ale zároveň je to život oveľa slobodnejší ako v meste, bez smogu, bez stresu. Vyrastala som na dedine a na dedinu si idem vždy oddýchnuť. Ráno sa človek vystrie na nádvorí, prezrie kúsok zeleného trávnika, záhradu, koľko toho vychádza a čo teba ešte zasadiť. Nakálať zopár kúskov dreva, ak by prituhlo, navariť čaj z čerstvej púpavy a osladiť bazovým sirupom. K maslovému chlebu tanier čerstvej zeleniny, bez tlačenice na akciách v marketoch. Pri stole s čerstvo natrhanými kvetmi vo váze je nálada od rána úžasná. Lebo žiť z niečoho treba, a preto je táto téma najmä o robote, ako píše miso. O každodennej robote. Pre seba a svojich blízkych, na čerstvom vzduchu, s dostatočným pohybom. A keď treba, dopestovať, či vyrobiť aj na predaj. Ale to je už o inom. To už je o biznise. Táto téma je však viac o živote. pekná téma po dlhom čase.
...mi povídej ...makám jak fretka...
...odkedy sa môžem realizovať , šak som normálne pookrial na tie moje staré kolená...
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Inak ešte mi napadá, je to aj o tých tradíciách a povedomí ako som písal vyššie. Prestali sme si vážiť pôdu a príliš ľahko sme zabudli a opustili myšlienku, že práve pôda je to čo nás bude živiť. Nie Brusel alebo dovoz z krajín EU. Ak bude sucho a v EU sa nič neurodí, tak nám nič nepošlú a my môžeme trávu žuť. Jedna z vecí, ktoré ma tiež trápia je to ako sme sa rýchle vzdali požiadavky vlastnej sebestačnosti. Myslím teraz poľnohospodárskej. Pritom sa stále hovorí o kríze.Pritom som presvedčený, že ak by sa výrazne pomery zhoršili, vyhrajú tí, ktorí budú schopní aspoň akej takej sebestačnosti.
3 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Žijem čiastočne na dedine a aj v meste a nebudem klamať, že čím som staršia z mesta doslova utekám. Nič na svete mi nevynahradí lúku a háj za domom, kam vybehnem, keď mi je ťažko, našu maličkú záhradu a večere na terase pod hviezdnatou oblohou pri ohníku.
Máš odvážne myšlienky až ti ich závidím.
... a keď si dokážeš kladne odpovedať na otázky typu "nevadí mi keď sa občas poriadne ušpiním, musím skoro vstávať a práca okolo domu záhrady a u teba aj zvierat (máme len psa) je niekedy akoby bez konca" tak sa môžeš do toho smelo pustiť
Ako tu bolo vyššie spomenuté založenie farmy je hlavne pre individualistov, pretože ten, čo chce viesť farmu musí tvrdo pracovať, nemá to vôbec nič spoločné s dobrodružstvom, pretože deň na farme je tvrdý a dovolenka skoro v nedohľadne, vždy sa niekto musí postarať o zvieratá, musia sa napr. skoro ráno podojiť a potom je kolotoč celý deň. Podľa mňa sa to nedá robiť len z čistej lásky ku zvieratám, pretože zvieratá na farme sú väčšinou bezmenné a nie sú ani členmi rodiny. Ich život je založený na na dávaní úžitku - mlieko, mäso, čiže treba si vedieť reálne predstaviť ako tieto zvieratká skončia. K tomu aby sme ich mohli chovať, ošetrovať potrebujeme skúsenosti a kapitál.
Čo sa týka pestovania zeleniny a pod. nikdy nie je zaručená dobrá úroda, všetko záleží od počasia.
Čiže keď sa to zhrnie práca na farme dá veľa možností garantuje pobyt a pohyb na čerstvom vzduchu, je dobrodružná a fascinujúca zároveň ale i tak je treba myslieť na to koľko fariem bojuje o prežitie, pretože produkovať bio výrobky je jedna vec a predať ich za rozumnú cenu je vec druhá.
Takýto krok potrebuje rady od ľudí, ktorí sa v tejto práci pohybujú a vedia ti rozumne zodpovedať veľa "pre a proti".
Neviem, či máš priateľku ak áno aký má názor ona? Ak nie - je podľa mňa lepšie nespojiť prácu aj s bývaním v mieste práce, pretože šance na stretnutie niekoho budú o to menšie.
3 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

No ja sa pridávam k ludmile a bucháčovi a tiež často utekám tým smerom. A presne ako to napísala ludmila - čím som starší, tým častejšie utekám. Niekde tu napísal 220870, že by nebýval v BA ani za nič. Rovnako by ste ma tam ani párom volov nedostali a keď tam občas musím chodiť - pracovne,tak keď odchádzam z BA , myslím, že by som aj ludmilu predbehol
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
......ešte také malé podpichnutie ...
...že na čo sa teším ???
Nuž , viď nižšie ....sú síce staršieho dáta , ale predsa ...

Foto čučoriedok mám niekde na záložnom disku ...
IMAG0422.jpg  
IMAG0471.jpg  
1/1
0 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

hlope kúp si buď nejakú chatku na vidieku, aspon víkendy by si trávil mimo. Ale v nejakej satelitnej dedinke si kúp domček. Samozrejme neviem, aký je prievan v Tv. penazenke.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Mne tie satelitné dedinky pripadajú ako paneláky,akurát byty niesú nad sebou ale vedla seba ale možno sa mi to len zdá.Je to všetko geometricky usporiadané,nevidíš tam živú dušu všetci sú stále zalezený vnútri alebo tam vôbec niesu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a v minizáhrade akurát tuje, bŕŕ
niekedy sa sadili len ako stromoradie k márnici...
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

citroon a co vlastne vies robit? lebo ak nic okrem "manazovania" tak sa dokazes uzivit a prizivit len v meste.
ides na to uplne zle. chod na dva roky zit do londyna, tokia alebo new yorku. potom zacnes snivat o pokojnom dedinskom zivote v bratislave
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

chandler Pozri príspevok
citroon a co vlastne vies robit? lebo ak nic okrem "manazovania" tak sa dokazes uzivit a prizivit len v meste.
ides na to uplne zle. chod na dva roky zit do londyna, tokia alebo new yorku. potom zacnes snivat o pokojnom dedinskom zivote v bratislave
To je samozrejme jedna z moznosti. No dnes je to uz ine, manazera mozes robit aj z Hornej Dolnej. Staci pripojenie na net. Ja by som uz dnes mohol riadit firmu odkialkolvek, jediny dovod, preco ostavam v BA je, ze chcem dopriat vzdelanie detom.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

buchač Pozri príspevok
...mi povídej ...makám jak fretka...
...odkedy sa môžem realizovať , šak som normálne pookrial na tie moje staré kolená...
A o tom to je, Jurko. Na slnečnom nádvorí naberieš serotonín, ušetríš na antidepresívach, z natrhanej púpavy a šťavela sa detoxuješ, ušetríš na chemických sajrajtoch od lobistov lekární, vyhodíš condrosulf, lebo máš pohyb na kĺby pri okopávaní, ušetríš na postrekoch, lebo menej je viac. A na dedine žijú zväčša spôsobom z ruky do úst, ale vlastnou rácou. Zamestnanosť je tu cyklicky sa opakujúca - v zdravotnom stredisku, zopár ľudkov v obchodoch, zopár na pošte, v obecnom zastupiteľstve a v obecnej polícii. Zopár podnikateľov, chválabohu z mesta, ostatní na Úrade práce. Ale je tu veselo, sused Ti nič neukradne, a susedia sú takí, akými sme my susedmi, takže tak. Navyše kvitne práve orgován, o radosť viac. Takže sme tu takmer všetci za vodou. Ja síce len občas, no energia vydrží dostatočne dlho. Tiež makám ako fretka.... a zdravotníkom dávam podstatne menej do kešene. V zdravom tele zdravý duch. Robím púpavový med, tak padám a už som ticho.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pikoška Pozri príspevok
Na slnečnom nádvorí
...máš pohyb na kĺby
...ale je tu veselo, sused Ti nič neukradne, a susedia sú takí, akými sme my susedmi, takže tak.
...no energia vydrží dostatočne dlho. Tiež makám ako fretka....
V zdravom tele zdravý duch. ak padám a už som ticho.
...na slnečnom nádvorí dnes dostali klby statočne zabrať...so susedovcami sa pekne zdravíme , ešte aj tí viac opálení sú slušný a tým pádom aj ja ...
No energia išla vonku ...pred chvíľkou , keď som lopatu & company do kôľne šmaril , som si cukorku zmeral ...holt , málo sladký som dnes , ešte aj na mňa tých 4,7 mmol je primálo , hneď som do seba nalial colu ...
Energia musí do večera......šak kto pôjde miesto mňa do krčmy ?????....

...že padáááááám ( jak zvykne malinká ......) ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať