Zavrieť

Porady

Obch.register / ukladanie listín do zb.listín

Sme nová sro od r.2003, čo vlastne máme poslať a ako na obch.register ako ukladanie listín do zb.listín - účtovnú závierku? Aké kolky k tomu treba, treba aj overenie podpisu notárom...? Vie mi k tomu niekto poradiť? Ďakujem.
Usporiadat
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

dík Luckasari si moc zlatá akurát to dávam do obálky lebo som to doteraz nestíhala, dnes je síce už 29. tak dufam že ma DU nebude pokutovať za ten deň ale od nich je možné všetko.
Ešte som sa chcela spýtať na poznámky, tie posielať už nebudem veď tam sa nič nemenilo ani nedopisoval žiadny dátum a tiež neviem čo mám napísať na ten OR ako sprievodný list....
Niekto tu dal prílohu "odporúčaný vzor pre účt.jednotky bez povinnosti auditu" a je tam Vec: Individuálna účt. závierka za rok..........-predloženie
..nezdá sa mi tá individuálna...
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja som si minuleho roku napisala svoj list - vid priloha
tohto roku som este nepodavala na OR, takze neviem, ci musi byt predpisana priloha, alebo bude stacit moj sprievodny list
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Luckasari, na ten OR to je nejak termínované lebo ja tu už nebudem mať konateľa až v pondelok tak či to počká.
A ďalšia vec, ja som to po minulé roky vôbec nikam nezverejňovala ani nič podobné ani to odo mňa nikto nechcel, musí sa to teda doplniť alebo sa mám na to vykašlať a poslať to len za min.rok?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

no na obchodny register sa to ma zverejnit do 30 dni po schvaleni, hovori o tom zakon o uctovnictve §21
co sa tyka minulych rokov, my sme vysledky zverejnovali kazdy rok, neviem, ci sa to bude pokutovat aj spatne, este som si poriadne neprecitala novy zakon o obchodnom registri, viem, ze teraz sa to uz urcite pokutuje, no ale spatne?
mozno niekto iny bude vediet a napise, alebo sa skusim pozriet a potom ti napisem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
odporúčam doplniť minulé roky - teda uložiť do zbierky listín
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Vladan - koľko rokov treba doložiť? Mám pripravený 2003 a 2002. Treba aj tie ďalšie?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
to by som musela pozrieť odkedy platí v zákone, že treba ukladať, ale tuším tam spadá aj rok 2001. Ak máš možnosť pozrieť si staré znenia Obchodného zákonníka, tak skús hľadať. Ja som podávala prvýkrát za rok 2001. Pekný deň
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ináč v Zbierke zákonov bol uverejnený nový Obchodný zákonník a zákon o obchodnom registri, ktoré budú účinné od 1.10.2004. Sú tam nejaké zmeny. Takže sadám za kompjuter a idem zvolať valnú hromadu, nech to ešte stihnem v starom zákone. ahojte
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ešte taká vec k tomu valnému zhromaždeniu, to by malo zasadať najmenej raz do roka a na schválenie účt.závierky je najneskorší termín 30.6. takže dnes je tých 30dní na podanie aj na daň.úrad aj na OR.

Vladan, myslíš že ak okopírujem súvahy a výkazy ziskov a strát za roky 2002 a 2001 a pošlem to spolu s rokom 2003 tak bude všetko v poriadku? Stačia aj kópie? Nemám tu totiž dnes konateľa a nemám ani dosť tlačív na to aby som to všetko poprepisovala (môžem si stiahnuť tlačivo z netu a poslať to na tom?)

Ďakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
- ten termín na schválenie účtovnej závierky sa mi nejak nevidí, ja mám infošky, že to stačí aj 31.12.200xxx
- novela Obchodného zákonníka, Zákon o Obchodnom registri je už upravená na tento termín (ktorý spomínaš), ale táto novela začne byť účinná až od 1.10.2004

Keď som posielala súvahy a výkazy ziskov a strát, tak to boli kópie - ale za rok 2003 som ešte neposielala, čiže som nepozerala zákony, či sa to náhodou nezmenilo. Skús pozrieť zákon o Obchodnom registri, tam to nájdeš akou formou sa to posiela (ale tuším, že kópie budú stačiť)

ak si si istá s tým dátumom na schválenie a podanie na DÚ - napíš podľa ktorého zákona, paragrafu, vyhlášky ... a pod. lebo nerada by som bola, keby som to prešvihla
Pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

vladan, soráááč že som ťa s tým dátumom 30.6. zavádzala teraz som prelustrovala zákon a fakt to tam nie je tak som hladala dalej, lebo túto informáciu mám nejako zafixovanú v mozgu a nakoniec som to našla v zakladateľskej listine že si to tak spoločníci stanovili, tak sa velice ospravedlnujem
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Vedel by niekto poradiť, ako je to v prípade, keď auditor závierku schváli, ale valné zhromaždenie nie, kvôli tomu, že spoločníci nevedia dohodnúť. Takýmto spôsobom nemám schválené závierky za posledných päť rokov. Mám povinnosť zverejňovať a posielať do zbierky listín? Ďakujem vopred za každú odpoveď.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

...no my sme sa rozhodli, ze si tieto zalezitosti ideme dat pekne do poriadku. Precitala som si vsetky prispevky. Vie mi to niekto napisat v bodoch ako mam postupovat, co kam v akej forme poslat...a co to stoji a tiez terminy na splnenie, ktore mi uz davno isto usli Sme s.r.o bez povinnosti auditu. Doteraz sme nikde nikam nic nedavali...Dakujem velmi pekne, velmi pekne, velmi pekne...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Nedá mi, aby som sa nepripojila do diskusie. V daňovom type od Verlagu sa okrem iného píše:Za uloženie účtovnej závierky do zbierky listín je súdny poplatok 1 000 Sk. Vyplýva to z položky 17 písm e/ sadzobníka súdnych poplatkov. Už priamo v tomto poplatku je zahrnutý aj poplatok za zverejnenie účtovnej závierky do zbierky listín v Obchodnom vestníku. Podklady do redakcie Obchodného vestníka v zmysle § 10 ods.2 zákona o obchodnom registri zašle registrovaný súd elektronickou formou. Za zverejnenie oznámenia v Obchodnom vestníku už firma neplatí. Aké máte skúsennosti? Odo mňa chcel Obchodný vestník 3 000,-Sk, registrovaný súd za uloženie 2000,-Sk
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Ja posielam každoročne fotokópiu "zápisu z valného zhromaždenia", súvahu a výkaz ziskov a strát. Posielam to na príslušný Okresný súd. Následne nám koncom roka Ministerstvo spravodlivosti zašle faktúru na 600,- Sk za uloženie listín do zbierky listín.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

marianna a posielas k tomu aj nejake kolký??? a co prílohu??? a od ktorého roka to robis?
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Marianna, a robili ste to aj tento rok, lebo Obchodný vestník ma vyzval na zaplatenie 3000,- inak mi nezverejnia, pokiaľ nazaplatím, súd ma zasa vyzval, aby som priložila kolky.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som za rok 2003 posielala na okresný súd súvahu a výsledovku, a potom mi došlo z okr. súdu také tlačivo, kde ma vyzvali na zaplatenie poplatku 1000,-- Sk, resp. malo to byť v kolkoch, ktoré som prilepila na to tlačivo.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

janaGT, posielala si iba kopie (neoverene)? alebo aj prílohu (poznámky)? a od ktoreho roku to posielas?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Danka Kosibová
janaGT, posielala si iba kopie (neoverene)? alebo aj prílohu (poznámky)? a od ktoreho roku to posielas?
poslala som len kópie neoverené - výsledovku a súvahu, prílohu som neposlala. A firme som to posielala len za rok 2003, ináč funguje od roku 2001, ale predošlá kolegyňa to neposielala. Takže za našu firmu to je len rok 2003. Zatiaľ neprišla žiadna pokuta, neviem či to nejako kontrolujú a kto to kontroluje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať