Zavrieť

Porady

Obch.register / ukladanie listín do zb.listín

Sme nová sro od r.2003, čo vlastne máme poslať a ako na obch.register ako ukladanie listín do zb.listín - účtovnú závierku? Aké kolky k tomu treba, treba aj overenie podpisu notárom...? Vie mi k tomu niekto poradiť? Ďakujem.
Usporiadat
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

dakujem jana GT, a co hovorite ostatní, mate v tom vsetci jasno??? Tak sa prosim podelte o skusenosti...ci na kazdom sude to funguje inak...jeden za to plati, druhy nie, jeden 1000 druhy 600....hmm?
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

prosim o nazor, ak posielam do zbierky listín zavieku naraz za rok 2002 a 2003 mam zaplatit za kazdu 1000Sk kolok, alebo iba za 1? Ako by ste to urobili?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

môj názor je, že kadžú závierku platíš samostatne. Ale je to len názor.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Danka Kosibová
prosim o nazor, ak posielam do zbierky listín zavieku naraz za rok 2002 a 2003 mam zaplatit za kazdu 1000Sk kolok, alebo iba za 1? Ako by ste to urobili?
Nelám si hlavu, jednoducho to pošli a oni ťa už vyzvú, že koľko treba zacvakať..
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Danka, skús si pozrieť zákon o správe daní a poplatkov, tam myslím sú poplatky aj v zbierke listín. Ale keďže posielaš dve samostatné veci, tak budeš musieť platiť 2x. Už podľa nového zákona o obchodnom registri (účinného do 30.9.2004), to stačí posielať ako kópie v jednom vyhotovení. Ja som začiatkom roka posielala uzávierku roka 2002 (ešte podľa starého zákona 2x) a platila som 2x :-(((
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ahojte

ja som posielala tento rok za 3 posledné obdobia, na to mi prišla výzva na zaplatenie 3000 kolka ten sme nalepili na výzvu a poslali späť a vybavené...
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

dakujem velmi pekne za rady a názory...uz to mám pekne nachystane, prilozila som dva kolky po 1000,- Sk...a sup na postu....posielam kopie zviazane v rýchloviazaci....a sprivodny list...za rok 2002 a 2003. Dufam, ze to bude ok.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

teraz citam novelu obchod. zíkonníka,platnú od 1.10.2004, kde je uvedene, ze sa rusí "polozka 17 e) zo sadzobníka hovoriaca o tom, ze za ulozenie do zbierky listín sa platí 1000 sk"čítajme:
č. 71/1996 o súdnych popl...Položka 17 e) za uloženie listiny do zbierky listín, ak ide o listinu, ktorá sa ukladá do zbierky listín bez zápisu 1 000 Sk

č. 432/2004 2. V sadzobníku v položke 17 sa vypúšťa písmeno e).


TAkze to znamená, ze uz sa za to neplatí? A ja som 30.9. 2004 poslielala do zbierky listín uzávieku za rok 2002 a 2003....takze som prisla o 2000 ??????
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

rosemary
Marianna, a robili ste to aj tento rok, lebo Obchodný vestník ma vyzval na zaplatenie 3000,- inak mi nezverejnia, pokiaľ nazaplatím, súd ma zasa vyzval, aby som priložila kolky.
Posielala som to za r. 2003 niekedy v júni, zatiaľ ma nikto nevyzval na zaplatenie. Tak neviem, či mám tých 1 000,- Sk doplatiť alebo ako?
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
práve som prišiel z OR Bratislava 1, kde som na podateľni uložil Výročnú správu a Účtovnú závierku za rok 2003 ako aj Uznesenie z VZ o schválení HV za rok 2003 a pani mi potvrdila na priehradke, že nič nebudem platiť.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Vopred neplati nikto, každý pošle do ZL to, čo mu vyplýva zo zákona(bez kolkov!!!) a počká si na výzvu súdu, koľko má platiť.
O.K.???
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
dvd - po novelizácii zákona od 1.10.2004 sa neplatí za zverejnenie - vecí čo som popísal ja...
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Môžem sa opýtať ešte raz ?

1. Na Daň úrad sa posiela po schválení účtov.záv. 1x Súvaha a 1x Výkaz ziskov a strát. Poznámky sa už neposielajú.

2. Do Zbierky listín ( Okresný súd )opäť 1x Súvaha a 1x Výkaz ziskov a strát + Poznámky, Auditorská správ, Zápisnica o rozdelení HV ( Výročná správa ).
Posielajú sa originály alebo stačia kópie ?

3. Už nikde inde sa neposielajú žiadne tlačivá ?

Viem, že je to tu už o tom popísané, ale stále nemám jasno.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

mam jednu pikosku, posielala som do zbierky listín uzavierku za rok 2002, 2003 (staci kopie, neoverene), posielala som to 29.9.2004, kedy platilo ustanovenie o tom, ze sa platí 1000 Sk kolkami. No a vcera mi prisiel list, ze nakolko to k ním prislo 4.10.2004 (v case, ked bolo zrusene ustanovenie o spoplatnení vkladov do zbierky listin), tak mi tých 2000 sk vratia.


Dobre, nie?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Yvvetta, myslím, že je to správne, teda aj ja toto všetko na tieto úrady takto odovzdávam, takže dúfam, že som na nič nezabudla

na OR SR dávam originály, vždy ich mám niekoľko ks, takže mi nechýbaju
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Danka Kosibová
mam jednu pikosku, posielala som do zbierky listín uzavierku za rok 2002, 2003 (staci kopie, neoverene), posielala som to 29.9.2004, kedy platilo ustanovenie o tom, ze sa platí 1000 Sk kolkami. No a vcera mi prisiel list, ze nakolko to k ním prislo 4.10.2004 (v case, ked bolo zrusene ustanovenie o spoplatnení vkladov do zbierky listin), tak mi tých 2000 sk vratia.


Dobre, nie?
Danka, tak to je úplne perfektné, ja mám zas opačný problém, za rok 2003 som doručila niekedy v januári a mi vyrubili 6000 SK!!!!! nechápem prečo, lebo by to malo byť len 1000 SK, tak sa teraz s nimi naťahujem
riešil to už aj náš právnik, bol tam a povedal, že všetko je OK, tak som poslala 1000 Sk kolok, no a teraz po pol roku mi odpovedali, že mi to neuverejnia, lebo som zaplatila len 1000 Sk a mala som zaplatiť 6000 Sk, no pochopíte to???
takže sa s nimi naťahujem ďalej, nedám im predsa navyše 5000 Sk
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

luckasari, jasne, ze im nic nedaruj...kto da Teba 5000 len tak??? na aky zakon sa odvolávajú pri tých 6000 sk, nedaj sa....Oni iba skusaju, ako vsetky institucie, ja som si od poistovne "vyhadala" poistné plnenie...Drzim palce a ozvi sa ako si dopadla...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Luckasari
Danka, tak to je úplne perfektné, ja mám zas opačný problém, za rok 2003 som doručila niekedy v januári a mi vyrubili 6000 SK!!!!! nechápem prečo, lebo by to malo byť len 1000 SK, tak sa teraz s nimi naťahujem
riešil to už aj náš právnik, bol tam a povedal, že všetko je OK, tak som poslala 1000 Sk kolok, no a teraz po pol roku mi odpovedali, že mi to neuverejnia, lebo som zaplatila len 1000 Sk a mala som zaplatiť 6000 Sk, no pochopíte to???
takže sa s nimi naťahujem ďalej, nedám im predsa navyše 5000 Sk
Lucka, ja som platila nie 1000,- Sk, ale 3000,- Sk. To mi prišiel taký list a nakoniec som aj do Zbierky listín volala, a tetuška mi povedala, že to je preto, lebo ja som to posielala 2x (podľa starého zákona to bolo treba posielať 2x) a to sa počíta 2x poplatok, a ešte som posielala aj zápis zo zasadnutia VZ, takže ešte 1x poplatok. Ja som im to posielala 16.1.2004 a výzva na uhradenie správneho poplatku bola písaná 15.3.2004. Bola som z toho taká vyjašišená, že som nakoniec ten poplatok zaplatila... a ... vtedy som ešte nemala ani páru o novom zákone o obchodnom registri
Naposledy upravil vladan : 27.10.04 at 09:57
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ja to tiež riešim až dnes moc dík za tlačivo - len škoda že sa doň nedá písať.., ale dííík.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja som to podala ešte 19.5. za roky 2000,1,2,3 a neplatila som nič. Ešte stále mi neodpísali koľko budem platiť. Pri vašich skúsenostiach som teda stááášne zvedavá koľko budú chcieť koruniek...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať