Zavrieť

Porady

Obch.register / ukladanie listín do zb.listín

Sme nová sro od r.2003, čo vlastne máme poslať a ako na obch.register ako ukladanie listín do zb.listín - účtovnú závierku? Aké kolky k tomu treba, treba aj overenie podpisu notárom...? Vie mi k tomu niekto poradiť? Ďakujem.
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
maja
Ja som to podala ešte 19.5. za roky 2000,1,2,3 a neplatila som nič. Ešte stále mi neodpísali koľko budem platiť. Pri vašich skúsenostiach som teda stááášne zvedavá koľko budú chcieť koruniek...
keď tak nahlas rozmýšľam... tak platiť nebudeš asi nič, lebo v čase, keď sa rozhodovali, že ti napíšu list, že im máš "vycálovať" 4000,- Sk, už mali na stole rozhodnutie parlamentu o tom, že od 1.10.2004 bude vkladanie listín do Zbierky listín bezplatné, takže od svojho "skutku" odstúpili

... bodaj, by som mala pravdu, však? :p
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

26.10.2004 - Čiastka 237563. Vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 25/2004 Z. z., ktorou sa ustanovujú vzory tlačív na podávanie návrhov na zápis do obchodného registra a zoznam listín, ktoré je potrebné k návrhu na zápis priložiť

aby sa nezabudlo do budúcna
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ktorý § prikazuje zasielať závierku aj do Obchodného vestníka ? Resp., ak je to nutné na akú adresu sa to má posielať?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ľuba
Ktorý § prikazuje zasielať závierku aj do Obchodného vestníka ? Resp., ak je to nutné na akú adresu sa to má posielať?
Vyplýva to z § 21 ods. 1 zákona o účtovníctve 431/2002 v znení nesk. predpisov a § 3 ods. g zákona o obchodnom registri č. 530/2003. Zasiela sa to na príslušný registrový súd-t.j. tam kde je formy zapísaná v OR. Presne o príslušnosti pojednáva §4 zákona 530/2003 o OR.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Na stránkach epi som našla článok z DaÚ 4/2005, kde sa píše že povinnosť zverejňovať závierku v Obchodnom vestníku majú len auditované spoločnosti. Je to pravda ? Ja som doteraz posielala závierku iba na súd a vždy mi prišla fa. z Vestníka. jedná sa mi o to, či to už teraz súd automaticky neposúva do Vestníka, treba to tam špeciálne poslať ?
Naposledy upravil Ľuba : 04.05.05 at 08:07
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

prikladám vzorový list
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ľuba
Na stránkach epi som našla článok z DaÚ 4/2005, kde sa píše že povinnosť zverejňovať závierku v Obchodnom vestníku majú len auditované spoločnosti. Je to pravda ?
Áno v Obchodnom vestníku uverejňujú závierku len auditované spoločnosti ale do zbierky listín ukladajú závierku všetky obchodné spol., teda aj s.r.o.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Do zbierky listín dúfam, že netreba žiadne kolky a nič netreba overovať pri závierke.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Už je to bez poplatku . Bola som tam v piatok .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
maja
Ja som to podala ešte 19.5. za roky 2000,1,2,3 a neplatila som nič. Ešte stále mi neodpísali koľko budem platiť. Pri vašich skúsenostiach som teda stááášne zvedavá koľko budú chcieť koruniek...
Já som teraz bola v piatok osobne na podateľni Okr.súdu .Zaniesla som roky 2002,2003,2004 a povedala , že nič sa neplatí .
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
PROSÍM ĽUDKOVIA NEMÁTE NIEKTO VÝROČNÚ SPRÁVU - POTREBUJEM TO EŠTE DNES NAPÍSAŤ .... moc dík ak náhodou niekto má a prilepí, alebo ak nechcete verejne poprosím SS - kôli údajom... NEZNEUŽIJEM !!!!
HľADáM A NENACHáDZAM, ak tú niekde je poprosím o link - bnestíham ani žiť............ v ď a k a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sway
PROSÍM ĽUDKOVIA NEMÁTE NIEKTO VÝROČNÚ SPRÁVU - POTREBUJEM TO EŠTE DNES NAPÍSAŤ .... moc dík ak náhodou niekto má a prilepí, alebo ak nechcete verejne poprosím SS - kôli údajom... NEZNEUŽIJEM !!!!
HľADáM A NENACHáDZAM, ak tú niekde je poprosím o link - bnestíham ani žiť............ v ď a k a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skús
http://www.porada.sk/showthread.php?...=v%FDro%E8n%E1
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
moc vďakaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!! nestíham hľadať iné - bude dobrá OK!!!
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte. idem prvý krát zasielať do zbierky a do vestníka overenú UZ. Do teraz sme nemali povinnosť auditu.
Audítor mi overe UZ a výročnú správu v máji a ešte nebola schválená. Vyhotovili mi audítorskú správu ktorú zviazali spolu s UZ a s výročnou správou.
Valné zhromaždenie prebehlo v júli a vtedy bola aj schválená. Teraz neviem či môže do tej správy dopísať schválenie na výkazy alebo nie. Alebo mám vystaviť nové výkazy a tam dať dátum schválenia a odfotiť audítorskú správu.
A takto to poslať do zbierky listín.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

prosíííííííííímmmmmmmmmmmm
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať