Zavrieť

Porady

Exekutor a co moze a nemoze.

Na ucte mi sedia niekolki exekutori. Mam ho teda obstaveny. Na ucte je momentalne cez 100e. Pokial viem, exekucii nepodlieha ciastka okolo 99.56e (neviem ju presne). Pred niekolkymi mesiacmi som si vybral 50e. Teraz som si chcel vybrat tu stovku. V banke mi povedali, ze nemam narok, ze maximalne zvysok do sumy 99.56e a ze ani to vlastne nedostanem, lebo vyber neexekvovatelnej ciastky moze byt iba raz. Takze ako to vlastne je? Podla mojej logiky sa jedna o 99.56e MESACNE (aj ked nie som zamestnanec, ale SZCO) tak tato suma by zhruba zodpovedala nejakmu financnemu minimu pre prezitie. Mozem si teda kazdy mesiac vybrat tych 99e, alebo exekutor a banka postupuju v sulade zo zakonom ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Baca1966
    misoft, kde by som nasiel zakon ktory to hovori?? Potrebujem to otrepat banke a exekutorom o hlavu.
    Exekučný poriadok §70 http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/exekucny-poriadok/
    Suma, nepostihnuteľná exekúciou: http://www.porada.sk/t186047-vypocet...re-2012-a.html
    draik Nepostihnuteľná suma z účtu (§104) a nepostiheľná suma pri zrážkach zo mzdy (§70) sú rozdielne veci.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Podľa zákona suma nepodliehajúca exekúcii je pevne daná 99,58 e (teda nie za týždeň, mesiac a pod.)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    99,58€ je zákonom stanovená suma na účte, na ktorú nemôže exekútor siahnuť na mesiac. Teda je možné každý mesiac s účtom do tejto sumy "operovať", ale ani o cent viac. Všetko ostatné na účte nad 99,58€ môže exekútor "zbaliť"!

    Baca1966 je offline (nepripojený) Baca1966

    Baca1966
    misoft, kde by som nasiel zakon ktory to hovori?? Potrebujem to otrepat banke a exekutorom o hlavu.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Baca1966 Pozri príspevok
    misoft, kde by som nasiel zakon ktory to hovori?? Potrebujem to otrepat banke a exekutorom o hlavu.
    ..

    ..joj, banky a exekútori majú silné kotrby, tých neprebiješ...a pokiaľ na tvoj účet nepríde nejaký vyšší vklad,ktorý by pokryl splátku, tak tých 99 nevyberieš nijakovsky...pokiaľ nebude splatený dlh...ale exekútor ti môže siahnuť na iný majetok..
    misoft ...napr. autíčko, bytík, nábytoček, chatka, čačky-mačky (šperky) a pod.

    Exekutor a co moze a nemoze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.