Zavrieť

Porady

darovaná s.r.o.

Ahojte poraďáci,
dostali sme darom s.r.o. Pôvodne v nej boli dvaja majitelia s rovnakým podielom. U nás bude len jeden. firma bola v inom meste ako bude teraz a budeme rozširovať aj živnosti. bude tam aj registračná pokladňa. Neviete mi ako poradiť ako postupovať? Čo urobiť ako prvé a následné? a ďalší veľký problém pre mňa ako to potom všetko zaúčtovať?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    ak tomu spravne rozumiem, mate moznost bezodplatne ziskat sro. o tom, ze zmena sro, nema vplyv na zavazky sro, je tu na porade dost popisane a zrejme ste si zvazili, ake su vyhody a nevyhody nadobudnutia "starej" sro.
    takze, ak ma byt sro vasa a podnikat ako zamyslate, mali by ste s existujucimi spolocnikmi spisat tieto listiny:
    zapisnica z vz o udeleni suhlasu na prevod obchodnych podielo, rozsirenie predmetu podnikania, zmena sidla, zmena konatelov
    zmluvy o prevode op
    uplne znenie zakl. listiny.
    Nasledne ohlasite nove zivnosti a vetky zmeny date zapisat do obchodneho registra.
    zmenu sidla bude potrebne oznamit na danovy urad.
    Pekny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.