Zavrieť

Porady

Stupne náročnosti

Je zamestnávateľ povinný každému zamestnancovi určiť tzv. stupeň náročnosti pracovných miest? Myslím tým 6 stupňov uvedených v §120 ZP. Čo ak má v pracovnej zmluve uvedenú iba základnú hrubú mesačnú mzdu bez stanovenia stupňa, napr. 20 000 Sk. Prosím vyjadrite sa ako to riešite.
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
dada 1
Áno platí to pri mes. mzde a počíta sa to tak ako píšeš.
Ďakujem aj tebe.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janka6685
Žiadali sme o príspevok na znevýhodneného uchádzača o zamestnanie a v zmluve máme uvedenú mzdu 6 500,-. Úrad práce nezaujíma, že je pracovník zaradený v zlom stupni? Čiže teraz bude treba všetky zmluvy prerobiť a poslať ich na úrad práce, aby zmenil príspevok.
Janka, Úradu predsa ty dávaš informácie, akú mzdu bude mať uchádzaš ... ešte som sa nestretla s tým, aby Úrad kontroloval, či som ho zaradila do správneho stupňa a či má správnu výšku mzdy ... a aké zmluvu máš na mysli, pracovnú alebo zmluvu s Úradom?
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Janka6685
Vďaka.
Žiadali sme o príspevok na znevýhodneného uchádzača o zamestnanie a v zmluve máme uvedenú mzdu 6 500,-. Úrad práce nezaujíma, že je pracovník zaradený v zlom stupni? Čiže teraz bude treba všetky zmluvy prerobiť a poslať ich na úrad práce, aby zmenil príspevok.
Janka, ja mám skúsenosť s Úradom práce, že dodatočne sa výška príspevku, ak už bola zmluva podpísaná, nedá zvyšovať. Súvisí to s tým, že tieto peniaze čerpajú z daného rozpočtu a dodatočne nechcú nič meniť. Daj vedieť, ako si pochodila s tou zmenou.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vlaďa: Len som si myslela, že to dávajú preverovať a kontrolovať. Preto som bola spokojná, že je to v poriadku. A tá suma je aj v pracovných zmluvách aj v zmluve s úradom práce. Ale to čo som napísala som skôr len "nahlas" rozmýšľala.


svobodova: Dám vedieť. Ale asi to bude ako píšeš. Oni neradi dávajú viac, skôr menej.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Niektorí tu píšete,že inšpektorát práce bol na kontrolu stupňov náročnosti.U nás boli tiež,ale len na čiernu prácu,ale či sa dodržiava mzdách stupen náročnosti to nekontrolovali./škoda,lebo často mávame minim.mzdy,ale všetci rovnaké,najmenšiu /. Chcela som sa vlastne opýtať,či niekto z Vás dostal za toto aj pokutu,alebo či existuje za to nejaký postih.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ešte musím podotknúť, že o stupni som pri vyrábaní pracovných zmlúv ani neuvažovala. V tejto firmu, ktorú má teraz môj snúbenec, totiž on predtým pracoval a zmluvy som robila na základe jeho pracovnej zmluvy. Myslela som si, že keď to takto robila veľká firma, pod ktorú spadali, že je to v poriadku.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

A kde by ste zaradili šoférov - vodičov kamiónov??
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

ilona
Niektorí tu píšete,že inšpektorát práce bol na kontrolu stupňov náročnosti.U nás boli tiež,ale len na čiernu prácu,ale či sa dodržiava mzdách stupen náročnosti to nekontrolovali./škoda,lebo často mávame minim.mzdy,ale všetci rovnaké,najmenšiu /. Chcela som sa vlastne opýtať,či niekto z Vás dostal za toto aj pokutu,alebo či existuje za to nejaký postih.
Ten súhlas tam nepatrí chcela som reagovať a klikla som vedľa. My sme mali kontrolu s IP a kontrolovali aj stupne náročnosti jedného sme mali zle zaradeného, priradila som mu nižší stupeň dali nám to do zápisu a bola aj pokuta ale nie len kvôli tomu.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Janka6685
Ešte musím podotknúť, že o stupni som pri vyrábaní pracovných zmlúv ani neuvažovala. V tejto firmu, ktorú má teraz môj snúbenec, totiž on predtým pracoval a zmluvy som robila na základe jeho pracovnej zmluvy. Myslela som si, že keď to takto robila veľká firma, pod ktorú spadali, že je to v poriadku.
Tá veľká firma mala pravdepodobne kolektívnu zmluvu.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
dada 1
Tá veľká firma mala pravdepodobne kolektívnu zmluvu.
Keď majú kolektívnu zmluvu, môžu zaradiť do nižšieho stupňa???
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janka6685
Keď majú kolektívnu zmluvu, môžu zaradiť do nižšieho stupňa???
kolektívna zmluva je podriadená zákonníku práce, preto nesmie znevýhodňovať zamestnancov ... zaradenie zamestnanca do nižšieho stupňa ako určuje zákonník práce je, podľa mňa, znevýhodňovaním
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan
kolektívna zmluva je podriadená zákonníku práce, preto nesmie znevýhodňovať zamestnancov ... zaradenie zamestnanca do nižšieho stupňa ako určuje zákonník práce je, podľa mňa, znevýhodňovaním
To som si myslela, len som nepochopila, čo tým dada myslela.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

moji sefovci-konatelia v-su zamestnancami firmy a ako inac maju minimalne mzdy-jeden je ako riaditel a druhy jeho zastupca,cize by som ho mala zaradit do nejakeho stupna a napr 6500*2,0=13000,- by som mala brat ako jeho hrubu mzdu a z tej ratat odvody?
ja tu robim pracu utovnícky,ale tiez som konatel spolocnosti-do akeho stupna sa zaradim ja? -uctovnicka do 4 stupen -je to spravne? dakujem-ja ale nemam minimalnu mzdu
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Máme zamestnancov, ktorí majú v pracovnej zmluve minimálnu mzdu. Na výplatu však nikdy nemajú len tú,ale aj nejaké osobné hodnotenie, prémie výkonnostné. Hodinovku však majú naozaj len minimálnu.

Podľa stupňov náročnosti by však mali byť v 2. stupni.

Môžeme tak aj ďalej postupovať, alebo je to zle?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP
Máme zamestnancov, ktorí majú v pracovnej zmluve minimálnu mzdu. Na výplatu však nikdy nemajú len tú,ale aj nejaké osobné hodnotenie, prémie výkonnostné. Hodinovku však majú naozaj len minimálnu.
Podľa stupňov náročnosti by však mali byť v 2. stupni.
Môžeme tak aj ďalej postupovať, alebo je to zle?
Všetky náležitosti mzdy by mali byť ošetrené v pracovnej zmluve, alebo v smernici o odmeňovaní(napr. kvartálne prémie, výkonnostné....)
Mária M
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Dobrý deň.
Ja mám taký problém, že k 31.12.2008 odišli dvaja zamestnanci, ktorí boli zaradení do 2 skut. stupňa nároč. to znamená min.mzda
8100 +1620 čo mi program dával ako doplatok do min. mzdy.Teraz som za dcember dala odstupné + dovolenky a program
mi tam nevypočítal dopl. do min. mzdy ale len odst. a dovol.
Pýtam sa kto má skúsenosť tak to má byť alebo to zle robí program. Vlastne min. mzdu + stupeň dosiahol, lebo tam má odstup. Díky batorek
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Odstupné sa do mzdy nepočíta, t.j.má mať mzdu+doplatok do MMN + dovolenku a odstupné. Pritom dovolenkový priemer pre dovolenku a odstupné má mať tiež navýšený na minimálny mzdový nárok.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

batorek Pozri príspevok
Dobrý deň.
Ja mám taký problém, že k 31.12.2008 odišli dvaja zamestnanci, ktorí boli zaradení do 2 skut. stupňa nároč. to znamená min.mzda
8100 +1620 čo mi program dával ako doplatok do min. mzdy.Teraz som za dcember dala odstupné + dovolenky a program
mi tam nevypočítal dopl. do min. mzdy ale len odst. a dovol.
Pýtam sa kto má skúsenosť tak to má byť alebo to zle robí program. Vlastne min. mzdu + stupeň dosiahol, lebo tam má odstup. Díky batorek
Podľa mňa to máš v programe zle zadané. Pokiaľ majú 2. stupeň, je mzda 9.720,-, doplatok do min. mzdy tam nemá prečo byť zadaný. Potom by to mal program vypočítať dobre.
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Ja to tak zadávam do programu že základ 8100,- Sk a zadám stupeň náročnosti napr. 2 tak mi tam dopočíta do tých 9720,- Sk. ako dopl. do min. mzdy. Podľa teba kuchárky a čašníci patria do 2 stupňa náročnosti. Díky batorek
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Ako by ste zatriedili kuchára a čašníka podľa stupňa náročnosti?
čašník podľa mňa 2. stupeň, ale s kuchárom som na pochybách.
Batorek
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať