Zavrieť

Porady

ustanovenie opatrovnika

Chcela by som sa spýtať, či je možné ustanoviť opatrovníka v prípade smrti oboch rodičov. Napriek tomu, že má svojich krstných rodičov, ako opatrovníka v prípade, že by sa nám rodičom niečo stalo, chcela by som aby bol zverený niekomu inému. Verím, síce, že k tomu nepríde, ale chcela by som ho tak viac menej zabezpečiť. Len neviem či zákon niečo také pozná. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    krstní rodičia neznamenajú nič, ak ostane mal. dieťa bez osobnej starostlivosti, súd rozhodne o jeho osvojení, ak sú splnené podmienky. Neexistuje možnosť, že v prípade smrti rodičov, dieťa automaticky "putuje" ku krstným rodičom

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Ak maloleté dieťa ostane bez rodičov, resp. osoby ktorá je schopná, ochotná a spôsobilá sa oň starať, musí zakročiť súd a rozhodnúť, o výchovnom opatrení - to nemusí byť rovno adopcia. To je len jedna z možností, a o nej by mal súd rozhodovať až vtedy, keď je to dôvodné, vzhľadom na jej právne dôsledky. Sú aj iné opatrenia - zverenie inej (iným) osobám - to by mohli byť napr. tí krstní rodičia (ale nie z titulu, že sú krstní rodičia, ale preto, že súd uznal, že vhodné aby bolo dieťa im zverené do výchovy a rozhodol tak), ústavná výchova či pestúnska starostlivosť.

    katka278 je offline (nepripojený) katka278

    katka278
    toto je velmi citliva tema a samozrejme krstni rodicia neznamenaju nic,treba preukazat schopnost postarat sa o maloletych

    ustanovenie opatrovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.