Zavrieť

Porady

Daňový úrad mešká s vrátením preplatku dane z príjmu.

Zdravím. Dodnes (10.5. - posledný deň kedy je daňový úrad povinný vrátiť vzniknutý preplatok na dani z príjmu FO) mi neprišiel preplatok. Mám sa ísť spýtať na DÚ tých "super úžasných a milých" tiet alebo mám ešte pár dní počkať? Daňový úrad je vraj povinný zaplatiť úrok z omeškania každému daňovníkovi, ktorému do spomínaného dátumu nevrátil daňový preplatok 10% zo sumy preplatku. Hmm?
Usporiadat
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

veronikasad Pozri príspevok
ktorá to bola správkyňa ?
To si nechám pre seba radšej.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martin Karas Pozri príspevok
Mám preplatok na 100%. A pozeral som si fotokópiu daňového priznania a mám všetky položky správne vyplnené (podpisy, o čo žiadam, dátum a pod.)
aj čitatelné číslo účtu ?
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

srska Pozri príspevok
ešte k tým 10% - to je ročná úroková sadzba a nie 10% z prípadného preplatku
Čo som sa dočítal, tak penále sú trojnásobok aktuálnej úrokovej sadzby ECB resp. ak tento súčin nedosahuje 10% tak penále sú 10% za každý deň omeškania.
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

veronikasad Pozri príspevok
aj čitatelné číslo účtu ?
áno, 2x som ho kontroloval. Daňové priznanie síce bolo vyplnené elektronicky ale číslo účtu som tam dopisoval ja. Začiernil som políčko poštovým poukazom a zakrížikoval som políčko na účet.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martin Karas Pozri príspevok
áno, 2x som ho kontroloval. Daňové priznanie síce bolo vyplnené elektronicky ale číslo účtu som tam dopisoval ja. Začiernil som políčko poštovým poukazom a zakrížikoval som políčko na účet.
Poštovým poukazom, a zakrúžkovať účet, tak to majú terazky dilemu, lebo to sú dve rozličné možnosti.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Martin Karas Pozri príspevok
Čo som sa dočítal, tak penále sú trojnásobok aktuálnej úrokovej sadzby ECB resp. ak tento súčin nedosahuje 10% tak penále sú 10% za každý deň omeškania.
z §79 563/2009:
...
Pri výpočte úroku sa použije trojnásobok základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky platnej v posledný deň lehoty, v ktorej mala byť suma daňového preplatku podľa tohto zákona vrátená; ak trojnásobok základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky nedosiahne 10 %, pri výpočte úroku sa namiesto trojnásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky použije ročná úroková sadzba 10 %. Úrok sa priznáva za každý deň omeškania.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Poštovým poukazom, a zakrúžkovať účet, tak to majú terazky dilemu, lebo to sú dve rozličné možnosti.
a sme doma
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martin Karas Pozri príspevok
Čo som sa dočítal, tak penále sú trojnásobok aktuálnej úrokovej sadzby ECB resp. ak tento súčin nedosahuje 10% tak penále sú 10% za každý deň omeškania.
zrejme si chýbal na hodine, keď ste preberali výpočet denného úroku z ročnej úrokovej sadzby.
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

srska Pozri príspevok
a sme doma
Ja som mal pôvodne krížik pri poštovom poukaze. Ale toto políčko som začiernil a dal krížik pri "na účet" a tetuša pri odovzdávaní ho pre istotu pretrela zatieratkom. Čiže jediný krížik, krúžok, bodka, čiarka alebo neviem čo tam bolo, bolo pri účte
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Martin Karas Pozri príspevok
áno, 2x som ho kontroloval. Daňové priznanie síce bolo vyplnené elektronicky ale číslo účtu som tam dopisoval ja. Začiernil som políčko poštovým poukazom a zakrížikoval som políčko na účet.
2x ti preplatok nepošlú
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
2x ti preplatok nepošlú
Možno dilemu vyriešia 50:50.( ale tomu neverím) Ale v každom prípade pochybil.
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

veronikasad Pozri príspevok
zrejme si chýbal na hodine, keď ste preberali výpočet denného úroku z ročnej úrokovej sadzby.
mne výpočty nikdy nešli a nehanbím sa za to...som dobrý v niečom inom
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

Tweety Pozri príspevok
Možno dilemu vyriešia 50:50.( ale tomu neverím) Ale v každom prípade pochybil.
Takto isto som to spravil s daňovým priznaním známeho (ktoré som odovzdával za neho) a jemu prišli peniaze na účet už cca pred týždňom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martin Karas Pozri príspevok
Takto isto som to spravil s daňovým priznaním známeho (ktoré som odovzdával za neho) a jemu prišli peniaze na účet už cca pred týždňom.
ALe spravil si to nesprávne, jasne malo byť určené, či poštovým poukazom, alebo na účet. Takže skús zavolať správkyňu a informuj sa, prečo začo,( veď sa tiež môžu rozhodnúť, ako daň vyrovnajú,či? )
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

Tweety Pozri príspevok
ALe spravil si to nesprávne, jasne malo byť určené, či poštovým poukazom, alebo na účet. Takže skús zavolať správkyňu a informuj sa, prečo začo,( veď sa tiež môžu rozhodnúť, ako daň vyrovnajú,či? )
Takto mi to povedala tetuša, ktorej som to odovzdával - povedal som jej, že by som to chcel radšej na účet ako poštovým poukazom. A presne ten istý postup (zatretie "poštovým poukazom" a označenie "na účet") mal aj kamarát na daň. priznaní - pred mojimi očami to robila a jemu peniaze prišli.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martin Karas Pozri príspevok
Takto isto som to spravil s daňovým priznaním známeho (ktoré som odovzdával za neho) a jemu prišli peniaze na účet už cca pred týždňom.
Martin, "zopár" DP som už za svojej praxe urobila. Každý správca dane má iný systém (a rozdielny počet daňovníkov), ktorým musí spracovať vrátenie preplatku. Pri väčšom počte vracajú buď podľa abecedy, alebo podľa dátumu odovzdania DP. Ak tvoj kamartát nepatrí k tej istej správkyni, preto ten posun v čase vrátenia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martin Karas Pozri príspevok
Takto mi to povedala tetuša, ktorej som to odovzdával - povedal som jej, že by som to chcel radšej na účet ako poštovým poukazom. A presne ten istý postup (zatretie "poštovým poukazom" a označenie "na účet") mal aj kamarát na daň. priznaní - pred mojimi očami to robila a jemu peniaze prišli.
Tá tetuša to teda neurobila správne, ale ako som už uviedla, informuj sa priamo u zdroja, povedz, že si to tam neurčil celkom správne, a že čo a ako, či preto meškajú.
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

veronikasad Pozri príspevok
Martin, "zopár" DP som už za svojej praxe urobila. Každý správca dane má iný systém (a rozdielny počet daňovníkov), ktorým musí spracovať vrátenie preplatku. Pri väčšom počte vracajú buď podľa abecedy, alebo podľa dátumu odovzdania DP. Ak tvoj kamartát nepatrí k tej istej správkyni, preto ten posun v čase vrátenia
Ja chápem, len dúfam, že mi to príde čoskoro - treba platiť za školu. Ale ďakujem za informácie a rady
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

Tweety Pozri príspevok
Tá tetuša to teda neurobila správne, ale ako som už uviedla, informuj sa priamo u zdroja, povedz, že si to tam neurčil celkom správne, a že čo a ako, či preto meškajú.
Vďaka za radu, v pondelok si buď zavolám alebo sa tam rovno zastavím.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

a prečo nie ešte dnes? šak tlf. fungujú a ide o tvoje peniaze

AK dnes zavoláš, môžete to ihneď aj vyriešiť a peniažky máš o jeden deň skôr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať