Zavrieť

Porady

Daňový úrad mešká s vrátením preplatku dane z príjmu.

Zdravím. Dodnes (10.5. - posledný deň kedy je daňový úrad povinný vrátiť vzniknutý preplatok na dani z príjmu FO) mi neprišiel preplatok. Mám sa ísť spýtať na DÚ tých "super úžasných a milých" tiet alebo mám ešte pár dní počkať? Daňový úrad je vraj povinný zaplatiť úrok z omeškania každému daňovníkovi, ktorému do spomínaného dátumu nevrátil daňový preplatok 10% zo sumy preplatku. Hmm?
Usporiadat
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
Kontakt s Daňovým úradom čistý des
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maska2 Pozri príspevok
Kontakt s Daňovým úradom čistý des
dnes nie je stránkový deň - v pondelok, stredu by nemal byť žiadny problém.
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
Tak to vtedy veru aj budem musieť riešiť..myslela som ,že ak by bolo niečo zle, zvyknú kontaktovať , vyzvať ,volať ...a nič....prvýkrát žiadam vrátiť a je tu problém....no bude ho treba doriešiť
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja som včera tiež riešila jeden preplatok lebo nedošiel a dozvedela som sa toto.
Klient mal trvalý pobyt v r.2010 - žilina a následne 2011,2012 - Košice.
A údajne ho daňový úrad v Žiline ešte nepreregistroval do Košíc, takže treba čakať - lehota, nelehota.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U nás je každý deň stránkový
Strankové hodiny:
Po: 08:00-16:00
Ut: 08:00-16:00
St: 08:00-17:00
Šv: 08:00-16:00
Pi: 08:00-14:00

Asi majú veľa zamestnancov
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronikasad Pozri príspevok
ak si neuviedla č.u. v DP, nemalo by sa to stať (iba ak by mali tvoje číslo účtu z predch.rokov a správkyňa dane ho tam poslala omylom.
Nie , ja vždy dávam cez poštovú poukážku Potom vám napíšem ako to dopadlo
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Daňový úrad nám po našej urgencii, neskoršie z neznámych dôvodov, vrátil preplatok až 25.5.2012... Vypočítala som si sankčný úrok, dlžná suma x 10 % x 15 dní omeškania /365... Máme o ten úrok požiadať, alebo ho DU automaticky zaplatí na náš účet. Máte s tým niekto skúsenosti?
Naposledy upravil blondy : 27.05.12 at 13:39
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
blondy Pozri príspevok
Daňový úrad nám po našej urgencii, neskoršie z neznámych dôvodov, vrátil preplatok až 25.5.2012... Vypočítala som si sankčný úrok, dlžná suma x 10 % x 15 dní omeškania /365... Máme o ten úrok požiadať, alebo ho DU automaticky zaplatí na náš účet. Máte s tým niekto skúsenosti?
posúvam
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Mňa by to tiež zaujímalo.... Môjmu synovi došiel preplatok 1.6.2012 s dátumom podania na DÚ 31.5.2012. Nezmenil trvalé bydlisko a DP mu robím tri roky.
Keby sme sa my omeškali s platbou...... jáááááááááááj!
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

blondy Pozri príspevok
Daňový úrad nám po našej urgencii, neskoršie z neznámych dôvodov, vrátil preplatok až 25.5.2012... Vypočítala som si sankčný úrok, dlžná suma x 10 % x 15 dní omeškania /365... Máme o ten úrok požiadať, alebo ho DU automaticky zaplatí na náš účet. Máte s tým niekto skúsenosti?
Nemusíš žiadať. Daňový úrad má povinnosť zo zákona rozhodnúť o priznaní úroku zo sumy neskôr vyplateného preplatku...

§ 79
Daňové preplatky a úrok



(3) Ak správca dane vráti daňový preplatok po lehote ustanovenej v odseku 2, je povinný v lehote do 15 dní od vrátenia daňového preplatku rozhodnúť o priznaní úroku zo sumy daňového preplatku. Pri výpočte úroku sa použije trojnásobok základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky platnej v posledný deň lehoty, v ktorej mala byť suma daňového preplatku podľa tohto zákona vrátená; ak trojnásobok základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky nedosiahne 10 %, pri výpočte úroku sa namiesto trojnásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky použije ročná úroková sadzba 10 %. Úrok sa priznáva za každý deň omeškania. Správca dane tento úrok zaplatí do 15 dní od doručenia rozhodnutia o priznaní úroku.
Ak správca dane eviduje voči daňovému subjektu daňový nedoplatok, použije tento úrok alebo jeho časť v lehote na jeho zaplatenie podľa § 55 ods. 6 a 7. Rovnako správca dane zaplatí daňovému subjektu úrok aj v prípadoch oneskoreného vrátenia nadmerného odpočtu a spotrebnej dane, na ktorú bolo uplatnené jej vrátenie, ak sa nadmerný odpočet a spotrebná daň nepoužijú podľa § 55 ods. 6 a 7.
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zabudla som Vám napísať...Tiež som čakala poštou DB a nič,,,,vždy uvádzam uhradiť poštou...A oni ho poslali na firemný účet FO..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať