Zavrieť

Porady

Antispyware- a antivirus-programy

Ahojte,
mám laickú otázku:
Ak nainštalujem antivírový program a antispyware-program(proti prijímaniu nechcenej reklamy) napr. NOD 32, Ad-aware SE, Spy Emergency 2005, musím ho pravidelne spúšťať, aby počítač "prečistil", alebo on pracuje sám, t.j. keď nájde problém, sám ho odstráni bez môjho príkazu (prípadne ma o tom bude len informovať)? Vďaka
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

NOD32 sa Ti aktualizuje pri každom pripojení automaticky, AD-aware treba aktualizovať ručne a takisto z času na čas preskenovať PC, či si niečo nechytila. A ešte odporúčam nainštalovať firewall (Outpost, Zone Alarm alebo Kerio).
Naposledy upravil Braňo : 13.02.06 at 08:40
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Je dobré, keď si skombinuješ AD-aware a Spyboot lebo čo nenájde jeden nájde druhý.
0 0
Jana V. Jana V.

Jana V. je offline (nepripojený) Jana V.

Ďakujem moc!
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Origos
Je dobré, keď si skombinuješ AD-aware a Spyboot lebo čo nenájde jeden nájde druhý.
AD-aware mám a teraz dokonca v slovenčine. Ten Spyboot mi nehovorí nič. Je to free program? Dá sa niekde stiahnúť?
Vďaka?
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Ja pouzivam MS Antispyware, mam s nim lepsiu skusenost ako s AD-aware od Lavasoft-u. Ten mi vsetko nenasiel.
Aj ked niekde som cital, ze MS Antispyware umyselne prepusta Gator.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Odporúčam navštíviť stránku www.slunecnice.cz, tam je pomerne rozsiahla ponuka.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

STRELEC
AD-aware mám a teraz dokonca v slovenčine. Ten Spyboot mi nehovorí nič. Je to free program? Dá sa niekde stiahnúť?
Vďaka?
Free, podľa mňa dobrý, je aj poslovenčený. http://www.spybot.com/sl/index.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja používam AdAware, a Kerio.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

andrej_rv
Free, podľa mňa dobrý, je aj poslovenčený. http://www.spybot.com/sl/index.html
Ďakujem Andrej.
Už som si ho stiahol. A ešte jedna drobná otázočka: antiviráky by nemali byť nikdy aktívne dva. Neplatí to náhodou aj o AdAware a Spybot-e?
Vďaka.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

STRELEC
Ďakujem Andrej.
Už som si ho stiahol. A ešte jedna drobná otázočka: antiviráky by nemali byť nikdy aktívne dva. Neplatí to náhodou aj o AdAware a Spybot-e?
Vďaka.
To nie sú v podstate antiviráky (ako antivirák mám AVG..), ale programy na vychytávanie "snoriacich" programov, usmerňovačov na nežiadúce linky a pod. Aj jeden aj druhý "chytá" iné smetie, ja ich mám spolu. Niečo beží na pozadí a niečo spúšťam 1-2x týždenne.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

andrej_rv
To nie sú v podstate antiviráky (ako antivirák mám AVG..), ale programy na vychytávanie "snoriacich" programov, usmerňovačov na nežiadúce linky a pod. Aj jeden aj druhý "chytá" iné smetie, ja ich mám spolu. Niečo beží na pozadí a niečo spúšťam 1-2x týždenne.
Mal som len obavu,že AdAware a Spybot si pôjdu navzájom "po krku", resp. aspoň budú ma jeden pred druhým varovať.

Vďaka ešte raz!
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Môj antivírový program NOD 32 mi práve oznámil, že 16.11.2006 mi končí. Keďže z dôvodu zaneprázdnenia sa nemôžem venovať predĺženiu resp. zvoliť si iný ATV program (navyše som v tom absolútny laik) prosím skúsených o radu čo sa môže stať ak týždeň budem bez programu. Poskytuje NOD 32 ešte nejaký čas ochranu bez aktualizácie alebo uvedeným dňom prestane ochraňovať môj počítač. Nedokážem si to zistiť pretože minulý rok mi ATV program zaobstarali bez toho že by som dostala nejaké podmienky (dodané kamarátsky). Čítala som príspevky o bezplatných stiahnutiach z internetu, ale mám obavu - je to bezpečné keď je to bezplatne? Alebo ktorý by ste mi odporúčali zakúpiť pre domáce používanie počítača ? ďakujem za všetky rady.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Rada, Tvoj nod32 Ťa bude chrániť aj keď nebudeš mať aktualizácie, ale účinnosť ochrany dosť rapídne klesá. V dnešnej dobe sa vírusy rozšíria behom niekoľkých hodín celosvetovo.
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Mozno uplne vycerpavajuca odpoved neexistuje. Antivirak nemusi byt aktualizovany, ak nejdem na internet, tym padom ani nepreberam e-maily. K free antivirakom - moj osobny rebricek:
1. Active Virus Shield, novinka asi 3 mesiace od KasperskyLAb, free pre domace pouzitie, aktualizovany aj 3x denne vynikajuci, lebo chrani aj postu.
2. AVG
3. AVAST-osobne neodporucam, je slaby.
Bohuzial prve 2 po anglicky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A aký máte názor na F-Prot Antivirus?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Posúvam.

*
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ja mám najlepšie skúsenosti s NOD32 a Kaspersky Antivirus - žiaľ nie sú zdarma. Čo sa týka trójskych koní je dobré AVG Antispyware. Ako firewall mám Agnitum Outpost, výborný je aj Kerio.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

aj ja sa pripajam k NODU32, nerobil mi ziadne problemi s inymi softikami ako to zvyknu niektore ine antiviraky, viem ze aj tu sa mozu roznit nazory na ine druhy antivirakov a co sa tyka spamov, mne sa osvedcil Ad-Aware SE Profesional
Naposledy upravil camelfly : 25.12.06 at 19:37
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
NOD ma sklamal. Myslím, že výborný ja AVG.Na záškodníkov je vynikajúci Terminátor - free verzia. Najlepšie je hľadať na www.stahuj.cz.
V súčasnosti mám Pandu a zatiaľ som spokojná. Vychytá aj víry, aj hackerov, aj spywarov. Takže ostatné som odinštalovala. Osobne si myslím, že z času na čas nezaškodí otestovať PC aj niečím iným.
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

Janiela
NOD ma sklamal. Myslím, že výborný ja AVG.Na záškodníkov je vynikajúci Terminátor - free verzia. Najlepšie je hľadať na www.stahuj.cz.
V súčasnosti mám Pandu a zatiaľ som spokojná. Vychytá aj víry, aj hackerov, aj spywarov. Takže ostatné som odinštalovala. Osobne si myslím, že z času na čas nezaškodí otestovať PC aj niečím iným.

- väčšiu sprostosť som už dávno nečítal ! NOD sklamal, výborný AVG ??? !
- nemáš o tom ani šajnu!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať