Zavrieť

Porady

má to ešte zmysel?

Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
MÁ TO ZMYSEL- ešte si mladé dievča, 50 r.-akurát začína skutočný život...
druhý krát - prvý krát v 40-tke
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

bojím sa, bojím sa žiť!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dav Pozri príspevok
Vždy sa snažiť nájsť na svojej situácii niečo pozitívne. Napríklad si sama - dobré je, že nemáš na krku napríklad alkoholika. Bojíš sa ísť do práce - dobré je, že nejakú máš.
ježiši...... radšej sama ako mať na krku nejakého magora.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jeden Český herec odpovedal na otázku moderátorky.Pán Novotný vy ste vždy usmiaty a vyzeráte šťastne, vy nemáte problémy môžete nám poradiť ,ako byť stále šťastný...........odpoveď ja keď mám problém tak ho okamžite vyriešim.Ak sa ten problém nedá riešieť ,tak je to neriešiteľlná blbosť ,zabudnem na to.neviem aká ste duša možno jedovatá ako had (podobne ako moja svokra) a možno by po vás mohli dať druhé meno dobru.Niekedy pomôže maličkosť možno ak pomôžete iným sa vám to vráti.Ja by som chcel mať vašu slobodu 5 minút a už som na druhej strane zemegule.Neviem či dokážete pochopiť toto ,ale skúste si to dobre prečítať.http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4...ns-mapa-vedomi
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gymka Pozri príspevok
bojím sa, bojím sa žiť!
Nechápem. Ostatní sa boja smrti a ty sa bojíš žiť?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

marjankaj Pozri príspevok
Nechápem. Ostatní sa boja smrti a ty sa bojíš žiť?
nechápeš, bo si asi nebol dole skoro v mariánskej priekope
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

nebojím sa smrti, bojím sa umierania. je to život, ked každý deň vstávaš s nechuťou, ked si nemôžeš nič dovoliť, v živote som nebola na dovolenke, ked stále sa pozoruješ, či ti nebúši srdce, či sa ti netočí hlava, v práci sa cítiš ako outsider, a nevieš nájsť nič pekné na čo by si sa tešil????????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
po nemecky viem veľmi dobre, ale neviem si predstaviť, že ja chorá by som sa mala o niekoho starať, ved pomaly sa treba starť o mňa. Ste všetci veľmi zlatí, že mi radíte, mám pocit, že niekoho zaujímam, dakujem
V prvom rade sa musíš pomocou lekára dostať po psych. stránke do poriadku, viem, nie je to ľahké, ale dostaneš sa z toho, určite je to len dočasné, a uvidíš, budeš sa na svet pozerať inými očami. Čo by to bolo za ženu, keď pre jedného chlapa hádže flintu do žita.
6 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

gymka, vsetci ludia maju nejake problemy.A kazdy si mysli, ze ten jeho je asi ten najhorsi...

Mna ked chyti nejaka depresivna nalada, ze sa mi nieco nedari,alebo ze mam nejaky problem, tak si pozriem zopar pribehov z Modreho z neba.
Ked pozeram, co vsetko dokazu ludia prezit,ake rozne tragedie, ci celozivotne trapenia, tak si uvedomim, ze tie moje "velke problemy" su iba obycajne prkotiny...
6 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

gymka Pozri príspevok
nebojím sa smrti, bojím sa umierania. je to život, ked každý deň vstávaš s nechuťou, ked si nemôžeš nič dovoliť, v živote som nebola na dovolenke, ked stále sa pozoruješ, či ti nebúši srdce, či sa ti netočí hlava, v práci sa cítiš ako outsider, a nevieš nájsť nič pekné na čo by si sa tešil????????
Mala by si sa o týchto pocitoch rozprávať aj s lekárom. Nechcem zľahčovať tvoj strach, ale sú aj iné diagnózy. Poznám paniu, 3x do týždňa dialýza,čaká na transplantáciu obličky a optimizmu má na rozdávanie.
7 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ja nehovorím o chlapovi, som rozvedená niekoľko rokov, v tom nie je problém
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
V prvom rade sa musíš pomocou lekára dostať po psych. stránke do poriadku, viem, nie je to ľahké, ale dostaneš sa z toho, určite je to len dočasné, a uvidíš, budeš sa na svet pozerať inými očami. Čo by to bolo za ženu, keď pre jedného chlapa hádže flintu do žita.
niekedy mám pocit, že zato vôbec nestoja....sú to pekné mrchy.... toľké roky v chlapskom kolektíve....stále sa meniacom ...uf...dobre....dobre chlapi sú aj nejaké výnimky....možno
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
ja nehovorím o chlapovi, som rozvedená niekoľko rokov, v tom nie je problém
Tak potom? Choď von, do prírody, medzi ľudí, určite si nájdeš spriaznenú dušu, treba sa tešiť z každého dňa, aj keď nie je podľa naších predstáv.
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jednoznačne gymka nečakať a OKAMŽITE hľadať odbornú pomoc. Potrebuješ preliečiť, ale nie doma, potrebuješ byť hospitalizovaná a načerpať nových síl, novej energie a zbaviť sa suicídnych myšlienok.
12 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ako sa mám tešiť z dňa, vidno, že si nezažil pp
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ahoj gymka, len nezostávaj sama so svojimi pocitmi. Je lepšie sa vyrozprávať ako to dusiť v sebe. Tak aspoň tu buď a určite sa vždy nájde niekto, kto bude s tebou "debatovať".
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

gymka Pozri príspevok
ako sa mám tešiť z dňa, vidno, že si nezažil pp
Máš pravdu gymka, kto nezažil neurotické psychické poruchy, nechápe, aké to je nemať chuť na nič, nechcieť nikoho, nútiť sa do všetkého a mať problém si ráno vyčistiť zuby.

Arizona Ti v príspevku č. 3 priložila link témy o PP. Je to veľmi dobrá téma o tejto chorobe a je tam naozaj veľa užitočných príspevkov, ako s touto pliagou bojovať.

Možno mi teraz neuveríš, ale poznám minimálne dvoch ľudí, čo sa z PP dostali. Sú stále pod kontolou lekára, ale ich život sa otočil o 180 stupňov a baví ich to zas.
6 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

danushka má v jednom pravdu, strašne sa cítim vyčerpaná, všetko riešim sama, sama sama,. od nákupu, po opravy v dome, auta, chorú mamu, vydatú dcéru, čo si našla milenca...... mám toho dosť!!!!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

gymka, vies sa vobec tesit z malickosti?
no a co, ze si nebola na dovolenke - zajdi si na prechadzku a vnimaj veci okolo seba
mas pracu, mas kde byvat, mas deti - dospele, samostatne - tes sa!
co tak prestat sa zaoberat sama sebou a radsej nezistne pomoct niekomu inemu?

pridam este jedno video, ktore nepotrebuje komentar

10 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

gymka Pozri príspevok
danushka má v jednom pravdu, strašne sa cítim vyčerpaná, všetko riešim sama, sama sama,. od nákupu, po opravy v dome, auta, chorú mamu, vydatú dcéru, čo si našla milenca...... mám toho dosť!!!!
no ale ja som na tom rovnako okrem vydatej dcéry čo si našla milenca, ale to je predsa jej život ona vie začo-prečo ale inak dcéru mám, to aká je.... tak tvoja s milencom je asi čajový odvar
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať