Zavrieť

Porady

má to ešte zmysel?

Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
Usporiadat
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ďakujem, ďakujem vám všetkým, že ste tu, že máte o mňa záujem, že mi chcete pomôcť. teraz si idem dať hypnogen a spať. zajtra zase jeden pos..... tý deň.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Dobre sa vyspi. Dobrú noc ti prajem a dúfaj, že zajtra bude o kúúúúúúštiček lepšie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no neviem-tie zoznamky na nete sú teraz plné všelijakých úchylakov...
Stanko, ja som si tiez nasla manzela na zoznamke. Uchylakov mozes stretnut kdekolvek. Niekedy sa ludia zoznamovali cez inzeraty a teraz na internete. Nesmie hned o sebe napisat vsetko a prve stretnutia urcite niekde na verejnosti. Potom to je uz len o dobrom odhade cloveka. Nech sa s niekym zoznamis na akomkolvek mieste, nikdy neviec co sa z neho vykluje...
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
ďakujem, ďakujem vám všetkým, že ste tu, že máte o mňa záujem, že mi chcete pomôcť. teraz si idem dať hypnogen a spať. zajtra zase jeden pos..... tý deň.
Pred necelým mesiacom si v PP ešte iným radila.
http://www.porada.sk/t15978-p100-pan...ml#post2049395
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

gymka Pozri príspevok
ďakujem, ďakujem vám všetkým, že ste tu, že máte o mňa záujem, že mi chcete pomôcť. teraz si idem dať hypnogen a spať. zajtra zase jeden pos..... tý deň.
prečo sa takto "špikuješ" ved ked svieti slniečko hned je deň krajší....
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Tweety Pozri príspevok
Pred necelým mesiacom si v PP ešte iným radila.
http://www.porada.sk/t15978-p100-pan...ml#post2049395
Nuž, Tweety, asi ju to zlomilo, to sa stáva. Bojujeme každý deň. Niekedy je lepšie, inokedy horšie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rozviedla som sa a si samostatná, nikto ti "nekuká" cez plece, mám 50 rokov a čo? To je nejaký vysoký? Akurát taký pohodový , dcéra sa vydala tak sa choď za ňou pozrieť, nech aj ona priloží dačo , syn chodí na vysokú školu a pochválil sa, ako mu to ide? Spýtala si sa, zaujímaš sa o neho?, zarobím málo relatívny pojem, niektorí zarobia úplné minimum a žijú, nič si nemôžem dovoliť blbosť - niečo uberieš, niečo si pridáš - striedaj, môj život je práca-domov-spať tak to zmeň: práca-mesto-kaviareň (1,5€ za kafčo môžeš 1x za týždeň obetovať)-domov (máš internet a Poradu)- a až potom na kutě, liečim sa na panickú poruchu skús sa odreagovať a trochu na to zabudnúť, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava tak to povedz doktorovi, nemám priateľov ďalšia somarina, máš, len sa asi od nich strániš, otoč to, som sama a už nebudeš. Má to ešte vôbec zmysel? Kua - všetko má zmysel!!!! Čo by ste poradili?
Rada: niečo som hore hodil, ďalšia - nahoď trochu "kamufláže" na "fasádu", nahoď lepšie háby, v kaviarni sa usmievaj a uvidíš - možno sa mnohí aj otočia.
12 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Gymka, ide leto, vtedy je svet krajsi. Musis v nom hladat to lepsie. Nepoddavat sa depresiam. Drzim palce aby si zajtra videla svet krajsi...
4 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

áno, tweety, radila, svet bol akýsi lepší ale tento týždeň som úplne dole, dole. možno som vtedy niekomu pomohla, ale dnes to vidím ináč.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

nika.sum Pozri príspevok
Gymka, ide leto, vtedy je svet krajsi. Musis v nom hladat to lepsie. Nepoddavat sa depresiam. Drzim palce aby si zajtra videla svet krajsi...
Máš pravdu, ako si povedala že ide leto. Je jar a vtedy bývajú tie mrchy depresie u niektorých ľudí neodbytné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
áno, tweety, radila, svet bol akýsi lepší ale tento týždeň som úplne dole, dole. možno som vtedy niekomu pomohla, ale dnes to vidím ináč.
No vidíš, je to len prechodné, len sa nevzdávaj, zver sa lekárom, ako som už napísala, a uvidíš, budeš sa na svet usmievať. Veď Ťa potrebuje mamka, syn a čo ty vieš, kto ešte. Aj my ostatní nemáme každý deň najlepší, čo majú na to povedať smrteľné chorí, a nevzdávajú to. Držím Ti prsty, nech rýchlo odoženieš tie smutné myšlienky a dáš sa dokopy.
6 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ja sa cítim lepšie na jeseň a v zime. moja stará mama hovorila: Len sa smej, smej, po smiechu býva plač - tak to bolo aj s mojimi radami pre PP. minulý týždeň som musela odísť z práce, točila sa mi hlava, mala som vysoký tlak, v nemocnici mi dali magnézium a išla som domov a odtvedy to ide so mnou dolu vodou.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Trochu čierneho humoru: keď som si tu tak čítala, s akou nechuťou až beznádejou si predstavuješ, že zajtra ideš do práce (plus financie), len tak zo žartu som si pomyslela "nebude to náhodou učiteľka?" - kuknem na profil a bingo! vitaj v klube podľa nicku tipujem gympel... a teraz vážne: k PP sa asi pridáva taký pekný školský syndróm vyhorenia, takže rozhodne hlasujem za pomoc odborníka. A cena útechy - 46 dní do letných prázdnin
Neber to ako zľahčovanie tvojho problému, je mi jasné, že to nemáš ľahké, ale na druhej strane si dokázala super poradiť druhým ľuďom, takže netušená sila sa v tebe skrýva, len ju objav a bojuj. Sme s tebou, drž sa!
6 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

gymka Pozri príspevok
áno, tweety, radila, svet bol akýsi lepší ale tento týždeň som úplne dole, dole. možno som vtedy niekomu pomohla, ale dnes to vidím ináč.
Tak sa skús poriadne odraziť a zase budeš "hore". Neboj, určite sa to otočí a zase bude lepšie. Úprimne držím palce.
Dobrú noc všetkým.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivuliatko Pozri príspevok
Trochu čierneho humoru: keď som si tu tak čítala, s akou nechuťou až beznádejou si predstavuješ, že zajtra ideš do práce (plus financie), len tak zo žartu som si pomyslela "nebude to náhodou učiteľka?" - kuknem na profil a bingo! vitaj v klube podľa nicku tipujem gympel... a teraz vážne: k PP sa asi pridáva taký pekný školský syndróm vyhorenia, takže rozhodne hlasujem za pomoc odborníka. A cena útechy - 46 dní do letných prázdnin
Neber to ako zľahčovanie tvojho problému, je mi jasné, že to nemáš ľahké, ale na druhej strane si dokázala super poradiť druhým ľuďom, takže netušená sila sa v tebe skrýva, len ju objav a bojuj. Sme s tebou, drž sa!
Aj ja pridám. Neberte život príliš vážne, aj tak z neho nevyviaznete živí.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Gymka, daj sa dokopy a ja budem prvá, čo si budem u Teba platiť hodiny nemčiny po skype. Potrebujem zdokonaliť a nemám čas na jazykovú školu .

Aj ja som si všimla, že si v téme PP radila. Čiže vieš, ako s touto pliagou bojovať a vieš aj to, že tie obdobia sa striedajú. Raz je horšie, potom lepšie a na jar sa vždy tieto choroby ozvú intenzívnejšie.

Tu na Porade existuje aj rubrika inzercie. Možno sa Ti podarí cez Poradu nájsť si virtuálnych žiakov na jazyky. Ak som dobre postrehla, učíš aj angličtinu.

Teba trápi teraz všetko. Vyčerpanosť, prázdnota, strach z existencie, dcéra, chorá mama, veľký barák.
No popravde sa Ti vôbec nedivím, že sa cítiš úzko. Nakopilo sa toho až až. Ako pedagóg si určite už vyčerpaná aj z celého školského roka. Nebudeme si klamať, že učiť dnešné decká nie je to, čo bolo pred 20 rokmi. Ale bol by v tom čert, aby si sa z toho nedostala!
9 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Gymka, daj sa dokopy a ja budem prvá, čo si budem u Teba platiť hodiny nemčiny po skype. Potrebujem zdokonaliť a nemám čas na jazykovú školu .

Aj ja som si všimla, že si v téme PP radila. Čiže vieš, ako s touto pliagou bojovať a vieš aj to, že tie obdobia sa striedajú. Raz je horšie, potom lepšie a na jar sa vždy tieto choroby ozvú intenzívnejšie.

Tu na Porade existuje aj rubrika inzercie. Možno sa Ti podarí cez Poradu nájsť si virtuálnych žiakov na jazyky. Ak som dobre postrehla, učíš aj angličtinu.

Teba trápi teraz všetko. Vyčerpanosť, prázdnota, strach z existencie, dcéra, chorá mama, veľký barák.
No popravde sa Ti vôbec nedivím, že sa cítiš úzko. Nakopilo sa toho až až. Ako pedagóg si určite už vyčerpaná aj z celého školského roka. Nebudeme si klamať, že učiť dnešné decká nie je to, čo bolo pred 20 rokmi. Ale bol by v tom čert, aby si sa z toho nedostala!
Danuš, ak by si chcela,tak po rusky by som ťa vedel zdokonaliť...
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

dnes som nešla do práce, ten strach bol silnejší, vybrala som sa do nemocnice na vyšetrenia, ekg, interné, neurológia, ušné.......
2 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Tak krásne viete radiť iným A zmysel to má Život tvoria maličkosti, ktoré nám ho robia krajším. Pozrite koľko ľudí Vám píše a vlieva pozitívnu energiu do ďalších dní. Už nie ste sama. A verím tomu, že ste nikdy ani nebola.
Koľkým deťom ste venovala svoje vedomosti, čas a trpezlivosť. Koľkým ľuďom poradila.
Strach zažeňte do kúta.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Skús poprosiť o pomoc Boha (či si už kresťan, moslim, žid,...). Sú rôzne komunity, ktoré ťa môžu vytiahnuť opäť hore.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať