Zavrieť

Porady

má to ešte zmysel?

Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
mať sa rada- hmm- 23 rokov ma niekto presviedčal, že som tučná, škaredá, bachratá, že by som mala cvičiť, aby som bola štíhla, že smrdím- to bolo asi to najhoršie. a teraz, ked sa pozriem do zrkadla tak vidím to isté.
A prečo si si to nechala pripustiť? Nemáš žiadnu úctu a sebavedomie? Veď píšeš, že si vzdelaná, tomu dosť dobre nerozumiem, aj škaredé, tučné, nevzdelané majú osebe len tú najlepšiu mienku. Rýchlo vymeň zrkadlo, a niečo so sebou urob. Lebo stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou, ak aj ty seba takto vidíš, čo potom tvoje okolie. PS: bola si u obvoďáka, psych., lebo v rubrike zdravie si nepísala?
3 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

lebo som ho milovala-teda aspoň som si to myslela, poukazoval vždy na iné ženy, ktoé majú aj 4 deti a všetko stíhajú. dnes viem, že to nebol zdravý vzťah. ale čo teraz?
rozmýšľam zmeniť prácu, viem, že v dnešnej dobe to je ťažké, ale aspoň vymením jednu školu za druhú, zmením prostredie, nových ľudí...
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
lebo som ho milovala-teda aspoň som si to myslela, poukazoval vždy na iné ženy, ktoé majú aj 4 deti a všetko stíhajú. dnes viem, že to nebol zdravý vzťah. ale čo teraz?
rozmýšľam zmeniť prácu, viem, že v dnešnej dobe to je ťažké, ale aspoň vymením jednu školu za druhú, zmením prostredie, nových ľudí...
No vidíš, to je pozitívne, ak máš možnosť, tak choď do toho, a nemusíš veriť chlapom všetko, čo rozprávajú.
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.
5 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
gymka Pozri príspevok
mať sa rada- hmm- 23 rokov ma niekto presviedčal, že som tučná, škaredá, bachratá, že by som mala cvičiť, aby som bola štíhla, že smrdím- to bolo asi to najhoršie. a teraz, ked sa pozriem do zrkadla tak vidím to isté.
Presviedčaj teraz seba o opaku. Koľko ľudí vyzerá ako topmodelka? Kto chce mať doma topmodelku? Už si videla na nete ako sa vyrába reklamná fotka topmodelky zo "surovej fotky"? Toto je len priemyselný produkt. Utekajú ľudia a kričia hrôzou, keď ťa vidia? Podla toho, ako sa opisuješ, by mali. Keď to nerobia, tak opis asi nesedí. Presviedčame ťa tu o tom, že nemáš dôvod takýmto veciam načúvať. Prečítaj si to nielen očami, zober to za svoje. Ver tomu, ver v seba.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak začni doma pomaličky cvičiť, vyplavia sa hormóny šťastia a hneď Ti bude lepšie. Zmeň svoje stravovacie návyky, ide leto prechádzaj sa rýchlym krokom, nie pomaly, aby si nemala čas rozmýšľať nad sebou. Na nete si pohľadaj, čo by Ti vyhovovalo najviac, cvičenie a aj strava. Daj si záväzok, že do konca školského roka ?-toľko kg. A potom si kúp voňavku, po ktorej si už dlho túžila, aby si si začala hlavne sebe pekne voňať !!!
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.

prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie.
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Tak ja dúfam, že ešte stále rozhoduje to čo je pod obalom. Mňa teda určite áno.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie. [/QUOTE]

A ja si myslím, že každého, kto už vyrástol z puberty...
1 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
gymka Pozri príspevok
A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.

prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie.
Iba som chcela poukázať na to, že aj štíhle ženy sú vystavované v nezdravom vzťahu psychoteroru a ponižovaniu.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Dám ti pozitívny príklad, moja maminka je učiteľka už na dôchodku. Má nadváhu, zdravotné problémy, na titulku by ju asi nefotili. Ale má veľa priateľov, bývalý žiaci ju stále navštevujú a vyhľadávajú, učí cez skype jazyky, aj cudzincov češtinu, vnúčatá ju zbožňujú, moje deti ju majú za dôverníčku. Nám deťom je vždy oporou. A určite to nie je pre jej výzor, ale pre jej vlastnosti - lásku a obetavosť pre druhých, ale aj pre večný optimizmus a vôľu prekonávať ťažkosti. Aj ona občas padá na dno, ale nebojí sa požiadať o pomoc. Blízkych aj lekárov. Aj ona roky užíva serotonín, a hovorí, keď to treba - tak to treba. Ani cukrovkár nezahodí inzulín, aby nebol závislý od lieku. Choroba duše alebo tela - treba ju liečiť. Neuzatvárať sa druhým, to je dôležité. Tak držím palce, skús nejako stráviť naše rady a posuň sa ďalej. Už si sa posunula tým, že o tom diskutuješ, tak len tak ďalej!
4 0
Dzanka08 Dzanka08

Dzanka08 je offline (nepripojený) Dzanka08

Všetko zle sa raz vytratí na to sa spolahnut skus... spieva v jednej piesni Ivan Tasler a je to pravda.. Mas zle obdobie, ale bud silna. Moja mama mala nieco podobne. Mala na krku este dve pubertalne dcery, ktore chodili do skoly a nebolo penazi ... Hlavne sa nevzdavaj.. napr. moja mama je dnes druhy krat vydata a je stastna Skus mysliet pozitívnejšie .. Vela stastia
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
inges Pozri príspevok
Tak ja dúfam, že ešte stále rozhoduje to čo je pod obalom. Mňa teda určite áno.
Myslím, že rozhodne každý uprednostní priateľa, čo pomôže, nezradí a cítite sa s ním dobre, než to, že vyzerá ako filmový herec. Aj v zamestnaní uprednostním fajn kolegyňu alebo prijmem niekoho, kto vie robiť, než kto je síce in, ale tieto vlastnosti nemá...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Najlepší liek je hudba - začni s tím hned teď...


Dělání, dělání

Když máš srdce zjihlé, když máš potíže,
tak dej cihlu k cihle, těsto do díže,
upeč třeba chleba, postav třeba zeď,
žal se krásně vstřebá,
začni s tím hned teď, začni s tím hned teď.

Dělání, dělání, všechny smutky zahání,
dělání, dělání je lék.
Dělání, dělání, to nám úsměv zachrání,
dělání, dělání je lék.

3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Gymka,
vieš koľko nás je tu na Porade takých, čo večne stonáme nad tesnými blúzkami a prešívaním gombíkov na blúzkach?
Odbehni aj do tém o chudnutí a pochopíš, koľko je tam s nami srandy a občas mám pocit, že zo svojej nadváhy dokážeme aj prednosť urobiť.
Poznám X báb s väčšou konfekčnou veľkosťou a žiaria. Aj v práci som zažila, ako si vedeli poradiť s každučkým problémom.
No ešte tak, aby sme aj jesť prestali pre tých chlapov! Ja budem aj pôstiť, aj dohliadať na váhu večne, ale kurnik nedeľných rezňov sa nevzdám!
A nevzdám sa ani bežných radostí zo života. Keď sa mi chce plakať, tak plačem, keď sa potebujem povadiť, tak sa povadím, veď všetko to je život - stále tá krivka raz hore a potom dole sa opakuje.
Nepoznám vo svojom okolí idealizmus.


Maj sa rada a nauč sa povedať NIE.
A medzi nami, chlapom sa až tak nepáčia vychudnuté kostiská. Sú dva druhy chlapov po 50tke.
Jedni sa zadívajú medzi mladé stehná a tak o 10 rokov si budú búchať s hlavou o stenu. Tie ich mladé pipky budú stále mladé a oni im nebudú stíhať, či si snáď myslia, že ich erekcia bude 100percentná do 80tky?
A potom sú tu tí druhí po 50tke, čo im napríklad vzťah skrachoval a vedia, že zrelé ženy majú toľko predností a netreba ich nič učiť. Sú vyrovnané, vedia čo vo vzťahoch už robiť nemajú, aby ten vzťah nemal chyby minulé, svoju váhu už prestali riešiť a začínajú žiť.

Keď som bola mladučká, veľmi som sa bála 40tky. Myslela som si, že už budem stará, že život končí. Bože, koľká hlúposť! Veď ja len teraz začínam žiť a moje priateľky, čo ťahajú k 50tke tiež.
Usporiadala som si priority a tiež som po jednom skrachovanom manželstve našla fantastického človeka, pri ktorom zostárnem a prosím Boha, aby som sa dožila aspoň vitálnej 85tky, aby som toho ešte veľa stihla.
Naposledy upravil danushka : 15.05.12 at 11:25 Dôvod: chybička se vloudila :)
14 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
danushka Pozri príspevok
Bože, koľká hlúposť! Veď ja len teraz začínam žiť a moje priateľky, čo ťahajú k 50tke tiež.
Usporiadala som si priority
a tiež som po jednom skrachovanom manželstve našla fantastického človeka, pri ktorom zostárnem a prosím Boha, aby som sa dožila aspoň vitálnej 85tky, aby som toho ešte veľa stihla.
...he...

...kurnik ...Danuš....Ty si včera - dnes nejaká múdra ...že kde sa to v Tebe berie ...
Niekedy mám pocit , že ja Ti diktujem , čo máš písať ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač Pozri príspevok
...he...

...kurnik ...Danuš....Ty si včera - dnes nejaká múdra ...že kde sa to v Tebe berie ...
Niekedy mám pocit , že ja Ti diktujem , čo máš písať ...
Aj ty prešívaš gombíky?
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

> Aké sme?
>
> Keď si tučná - máš schudnúť
> Keď si chudá - nie je ťa "za čo chytiť"
> Keď si škaredá - zhadzujú ťa
> Keď si pekná - majú na teba dvojzmyselné poznámky
> Keď si mladá - máš mať prax
> Keď máš prax - máš byť mladá
> Keď sa oblečieš seriózne - si karieristka
> Keď sa oblečieš pohodlne - neberú ťa vážne
> Keď sa oblečieš vyzývavo - si štetka
> Keď si škaredá - máš smolu, nie si reprezentatívna
> Keď si pekná - musíš byť hlúpa
> Keď si pekná a máš postavenie - musela si si ho "odležať"
> Keď robíš nadčasy - si zlá matka a neberieš rodinu vážne
> Keď nerobíš nadčasy - si neperspektívna pracovná sila a neberieš prácu vážne
> Keď si mala v posteli veľa mužov - si štetka
> Keď si v posteli veľa mužov nemala - si chorá, frigidna, alebo lesba.
>
> Tak sa teda pýtam vážení:
> Ktorá je to tá normálna žena???
>
> ??ŽIVOT JE LEN JEDEN, A PRETO:
> -porušuj pravidlá
> -odpúšťaj rýchlo
> -bozkávaj pomaly
> -miluj celým srdcom
> -smej sa nekontrolovateľne
> -a NIKDY neľutuj nič, čo ťa rozosmialo....??
>
> takže a teraz to druhé
> JE Z VÁS NIEKTORÁ PRÍLIŠ SKLESLÁ, SPOMEŇTE SI, ŽE ...
> - Sme krásne pohlavie...
> - Nepotrebujeme nosiť kravaty ...
> - Sedieť so skríženými nohami nás nebolí ....
> - Ak sa rozhodneme robiť výhradne mužskú prácu, sme priekopníčky...
> . Ak sa muž rozhodne robiť výhradne ženskú prácu - je gay
> - Naša inteligencia je porovnateľná s inteligenciou akéhokoľvek muža.
> Ale náš vzhľad je krajší ....
> - Náš mozog má rovnakú kapacitu ako ten mužský i napriek tomu, že máme
> o 6 biliónov neurónov menej ..... naše neuróny sú teda výkonnejšie.
> - Sme schopné venovať pozornosť viacerým veciam zároveň....
> - Vždy vieme, kde máme ponožky...
> - Manželka prezidenta sa nazýva "prvá dáma"... manžel prezidentky je
> nula v pozadí...
> - Keď sa vydáme za následníka trónu, budeme kráľovné .....
> . Keď si muž vezme následníčku trónu, stane sa len manželom kráľovnej...
> - Keď sme podvádzané, sme obeťami ... pokiaľ podvádzame my, oni sú paroháči...
> - My se rozhodujeme, koľko budeme mať detí...
> - Cítime, keď sa v nás dieťatko pohybuje...
> - Vždy s určitosťou vieme, že je to naše dieťa...
> - Máme materskú dovolenku ...
> - Gynekologická prehliadka je príjemnejšia, ako vyšetrenie prostaty.
> - Sme monogamné ...napriek tomu potrebujeme vyskúšať niekoľko mužov,
> kým nájdeme toho, kto stojí za to .....
> - Vždy sme pri narodení našich detí...
> - Kojíme...
> - Sme ozdobami svatieb...
> - Každý niekedy počul o inšpirujúcej múze...
> - Žijeme dlhšie...
> - Sme odolnejšie voči bolesti a infekciám...
> - Máme menej srdcových problémov...
> - Menej sa potíme...
> - Máme prednosť pri nástupe do záchranného člnu...
> - Sme citlivejšie...
> - Ženy, ktoré žijú same, sú zdravšie...
> - Máme medzinárodný deň...
>
> TEDA SME OKÚZĽUJÚCE !!!!!!!!
> Prosím pošli toto všetkým okúzľujúcim ženám ktoré poznáš a niečo pekného sa stane:
> POZDVIHNEŠ SEBAVEDOMIE INEJ ŽENE... A MUŽOM, NECH TICHO ZÁVIDIA...
>
> Ahojky, opovaž se to prekaziť - mám jedno veľké prianie.
> Hoď balon ďalej a niečo se Ti možno splní. Veľmi Ti to prajem.
>
> Takže do toho:
>
> Balon je kruh, žiadny začiatok, žiadny koniec.
> Spojuje nás dohromady ako kruh priateľov.
> Ale pokladom v jeho vnútri je poklad priateľstva.
> Ty si ma k sobe pripustil.
> Za to Ti dnes hodím balon priateľstva.
> Hoď ho tiež niekomu, kto pre Teba niečo znamená.
> Áno, toto je test, aby si videl, koľko máš priateľov!!!
> Postup:
> Ihned po obdržaní tohoto listu si požiadaný poslať ho najmenej 5
> ľuďom! Teraz máš balon vo svojich rukách! Neupusť ho!! Nech mají tvoje
> ruky vždy čo robiť, nech je v tvojej peňaženke vždy zopár mincí, nech
> slnko na nebi stále svieti na tvoje okno, nech po každom daždi určite
> nasleduje dúha, nech máš vždy na blízku ruku priateľa, nech Boh naplní
> tvoje srdce radosťou!

Myslím, že je v tomto kus životnej múdrosti...
6 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

buchač Pozri príspevok
...he...

...kurnik ...Danuš....Ty si včera - dnes nejaká múdra ...že kde sa to v Tebe berie ...
Niekedy mám pocit , že ja Ti diktujem , čo máš písať ...
marjankaj Pozri príspevok
Aj ty prešívaš gombíky?

Chlapci, mali ste povedať, že sa Vám páčia všeobecne ženy, čo majú rici aj cici! Vidíte?...bez nás ani neviete, ako treba písať a hovoriť...

Táto téma má byť plná pozitívnych myšlienok.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
danushka Pozri príspevok
Chlapci, mali ste povedať, že sa Vám páčia všeobecne ženy, čo majú rici aj cici! Vidíte?...bez nás ani neviete, ako treba písať a hovoriť...

Táto téma má byť plná pozitívnych myšlienok.
No áno. Ale ty si napísala, že si si prešívala gombíky na blúzke. To sa akože zmenšuješ? Lebo ak nie, tak by nebolo kde prešívať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať