Zavrieť

Porady

má to ešte zmysel?

Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
Ďakujem vám všetkým za veľmi dobré rady, poviem úprimne, teraz sa hanbím za svoje rady v téme Panická porucha, lebo niekomu radím a sama som to nedokázala. keby som to vedela vymazať, tak to vymažem. dnes som bola na neurolog. vyčetrení, poslali ma na rontgen krčnej chrbtice, a v piatok idem na CT hlavy. lekárka povedala, že podľa nej je neurologický nález v poriadku, len chce vylúčiť iné možnosti. takže tak. ale vďaka vašim radám som so znova uvedomila, že ak JA nebudem bojovať, že ak JA nespravím niečo pre seba, žiaden lekár a žiaden liek mi nepomôže. bola som dole, stáva sa to, hovorím, že život je ako sínusoida, raz sme hore a potom dole. ste úžasní ľudia, máte záujem o človeka a to je v dnešnej dobe vzácne.
Neboj sa, dostaneš sa z toho, len netreba nad sebou a hlavne nad tým, čo nevieš ovplyvniť, toľko premýšľať. Prajem skoré uzdravenie, a držím prsty.
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Myslela som že sem pridám pár riadkov, ale po zhliadnutí videa o Nickovi Vujicicovi sú všetky slová zbytočné.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Milá gymka, tak už si na dobrej ceste. Páči sa mi to, že si si to uvedomila...to JA ..tak to má byť veru, bo ak TY pre to nič neurobíš, tak ani lieky ani tie cenné rady nebudú stáť za nič. Nemáš sa za čo hanbiť, tou sínusoidou prechádzame všetci, len niekedy sa toho nazbiera trošku viac a nezabúdaj, že aj choroby sú psychosomatického pôvodu. Neprivolaj si ešte aj iné choroby. Daj si vylúčiť lekármi čo sa len dá a potom pracuj na sebe...život je krátky, aby sme si ho mohli dovoliť odbabrať. Píš a vylievaj si srdce....to veľmi pomôže...Držím ti palce!!! Drž sa !!!
12 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

gymka Pozri príspevok
Ďakujem vám všetkým za veľmi dobré rady, poviem úprimne, teraz sa hanbím za svoje rady v téme Panická porucha, lebo niekomu radím a sama som to nedokázala. keby som to vedela vymazať, tak to vymažem. dnes som bola na neurolog. vyčetrení, poslali ma na rontgen krčnej chrbtice, a v piatok idem na CT hlavy. lekárka povedala, že podľa nej je neurologický nález v poriadku, len chce vylúčiť iné možnosti. takže tak. ale vďaka vašim radám som so znova uvedomila, že ak JA nebudem bojovať, že ak JA nespravím niečo pre seba, žiaden lekár a žiaden liek mi nepomôže. bola som dole, stáva sa to, hovorím, že život je ako sínusoida, raz sme hore a potom dole. ste úžasní ľudia, máte záujem o človeka a to je v dnešnej dobe vzácne.
Gymka, teším sa, že dnes si už hore . To znamená, že rady pomohli a úsilie všetkých prispievateľov do tejto témy nebolo zbytočné. Všetko dobré prajem a iba pozitívne myslenie.
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Vďakapánubohu za tú "sínusoidu" - veď ako inak by sme vedeli rozlíšiť, že práve TERAZ sme šťastní a spokojní, keby sme si nepamätali, aké to v živote OBČAS dokáže byť na ho...figu?

...akurát že - aj ja sama som si pred x-rokmi uvedomila, že keď mi bolo dobre, brala som to ako samozrejmosť, ale keď mi bolo nanič, dookola som si v hlave opakovala "kur...nik, ako mi je zle, zle, zle"...
Až kým som sa nerozhodla robiť to naopak - a tak si dávam pozor na to, kedy sa cítim (v podstate) fajn, a aj si to s vnútorným úsmevom opakujem - "jejdanenky, ale mi je teraz dobre, dobre, dobre"...!

(Aj na bolesti zubov - hlavy - čohokoľvek - je pre mňa najkrajšia tá predstava, ako mi bude fantasticky, keď bolesť (hoci aj po tabletke) pominie...)
9 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

gymka
ale vďaka vašim radám som so znova uvedomila, že ak JA nebudem bojovať, že ak JA nespravím niečo pre seba, žiaden lekár a žiaden liek mi nepomôže.
No konečne ti to zaplo - ty sama si si strojcom svojho šťastia a pohody - dochtor len kontroluje (aj tak prd zistí ), ale ako sa budeš cítiť, záleží na Tebe - keď je pekne, vylez von (písal som, aby si nahodila "kamufláž" a "háby" a vycapila si sa niekde na kafčo) a čum po ostatných. Zabudneš na svoje problémy, keď uvidíš iných, ako sa rehlia od ucha k uchu (keby uši nemali, tak možno i okolo celej hlavy ) - hneď sa ti bude život zdať krajší a zmysluplnejší.
7 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ja som to vedela aj predtým, len ked sa človek, čo aj na chvíľu ocitne dole, tak chodia len čierne myšlienky. pritom už od praveku sa človek snažil len o jedno - prežiť!!!! dlho som sa motala v múdrych knihách o ezoterike, prečítala som celého Coelho, ale potom sa príde na to, že svet je slzavé údolie, aký má zmysel, načo som tu, akú úlohu plním...... bla, bla, bla. možno to aj nemá zmysel, no a čo. ja vravím, že ľudia sa delia na dve skupiny: jedny si to tu prišli užiť ( nad ničím sa netrápia, život je gombička) a druhí si to tu prišli odtrpieť ( to je tá skupina: načo som tu, aký to má zmysel - to sú asi tí chorí.:-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gymka Pozri príspevok
ja som to vedela aj predtým, len ked sa človek, čo aj na chvíľu ocitne dole, tak chodia len čierne myšlienky. pritom už od praveku sa človek snažil len o jedno - prežiť!!!! dlho som sa motala v múdrych knihách o ezoterike, prečítala som celého Coelho, ale potom sa príde na to, že svet je slzavé údolie, aký má zmysel, načo som tu, akú úlohu plním...... bla, bla, bla. možno to aj nemá zmysel, no a čo. ja vravím, že ľudia sa delia na dve skupiny: jedny si to tu prišli užiť ( nad ničím sa netrápia, život je gombička) a druhí si to tu prišli odtrpieť ( to je tá skupina: načo som tu, aký to má zmysel - to sú asi tí chorí.:-)
Toto ma terazky napadlo.
http://www.bomba.cz/video/jana-kocia...ahod-starosti/
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...a tretí si užívajú, keď sa užívať dá, a trpia, keď trpieť treba...
...a štvrtí si užívajú, aj keď sa nedá, a piati trpia, aj keď keď trpieť netreba...
...a šiesti...
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ľubka, trafila si klinec po hlavičke....veru, veru výhovorky sa nájdu vždy....teraz preto,lebo to, to a ono a čo ja viem čo ešte ....
Vždy je to o tom čo si človek pripúšťa...
2 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Gymka držte sa
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
...má to ešte zmysel ? Odpoviem v duchu ...áno má .
Treba sa obklopiť rodinou ,priateľmi a dobrými ľuďmi, určite to pomôže. Hlavne odohnať čierne myšlienky, ktorými si môžete navodiť nepríjemný stav PP ba až záchvat.Ak niekto trpí PP a myslí si , že z toho je už von sa mýli.Stačí náznak možných problémov, stačí príchod zdravotného problému, nejaké rodinné,osobné či pracovné nezrovnalosti, opäť sa to môže vrátiť. Treba sa naučiť tieto situácie zvládať a život bude hneď krajší.Treba, aby človek pomáhal sám sebe .....a nie ponárať sa do úzkosti ,depresie a strachu ...nedovoliť aby Vás tieto zlé stavy ovládali .

Želám Vám veľa síl a veľa pozitívneho myslenia .Viem, že sa to vždy nedá, ale i napriek tomu snažte sa a žite život na plno.Je krásny , hoci si to niekedy nechcete pripustiť.
Naposledy upravil Zita5 : 16.05.12 at 19:15
8 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

Gymka, Vy už teraz máte ten najdôležitejší a najväčší zmysel života, ktorý je aj najkrajší a to Vaše šikovné deti :-) .
Veď žena a matka - aký krajší dar v živote si môže priať ako túžobne čakať na vlastné vnúčatká, keď máte dcérku vydatú, čo Vám úprimne prajem! Vy nie ste sama a ani nebudete :-)
A aké povznášajúce do budúcna a zmysluplné vo Vašom živote je vidieť výsledok Vašej obetavej výchovy, keď budete sedieť v aule a tešiť sa ako Vášmu synovi odovzdávajú diplom do jeho rúk o úspešnom skončení štúdia, a potom čakať na založenie si jeho vlastnej rodinky :-)
Vaše deti sú Vaším vynikajúcim vysvedčením, že ste úžasná matka, ktorá dennodenne zodpovedne vychovala svoje deti !
A k tomu Vám treba gratulovať a priať veľa síl, aby ste sa vedela úprimne a len tak obyčajne tešiť z Vašich detí, hoci oni tiež (ako aj Vy či my v ich veku) si budú hľadať svoju vlastnú cestu, ale vždy sú tu pre Vás a vy pre nich.
Nič nie je tak zmysluplné ako Vaša krásna rodinka,ktorej prajem pevné zdravie a optimistickú myseľ!
Ehm, hoci aj bobáčiky treba, ale tie nikdy šťastnú rodinu nenahradia, skôr vyháňajú rodinnú súdržnosť a spolupatričnosť , bohužiaľ.... nie každý deň ruže kvitnú ..., ale je nádej v nás, že opäť rozkvitnú :-)
6 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

Nedá mi, aby som nepoukázala na blog Adriany Markovičovej - téma rozchodologia http://markovicova.blog.sme.sk/c/125960/nadpis.html, a na 13. komnatu Jany Šulcovej - ak mám pocit, že tápam, tak si to pozriem.
Môj odišiel za psychiatričkou, takže týmto odborníkom žiaľ neverím.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

gymka Pozri príspevok
A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.

prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie.
Gymka, prešla som si celú tému, všetky rady. Prechádzam teraz starosťami pre dvoch koňov, štyri voly a niekoľko záprahov. Mám o nejaký týždeň viac, ako Ty. Tiež občas padnem na kolená, ale veľmi rýchlo vyskočím. Chcem sa Ti však poďakovať, najviac mi pomohli Tvoje slová - ako to nikdy nebudem robiť. Neklesnem na duchu. Zatiaľ sa mi to darí, a Tebe rovnako, len o tom ešte nevieš, či nechceš vedieť. Aj do zrkadla si ma prinútila pozrieť. Som úžasná, nádherná, štíhla, okatá, taká akurát./ Dúfam, že to tu nebude čítať môj najúžasnejší manžel na svete/. Takže kúp nové zrkadlo. Čo viac by som Ti vlastne mohla poradiť? Si úžasná, si taká, aká si.
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zadovazit si psika a hned budu aj priatelia- psickari, zmysel zivota, netreba k tomu vela, staci zajst do utulku a zobrat si jedneho malickeho, ktory vela nepozerie.Panicka porucha bude hned prec., ale k tomu ti tu nikto nedopomoze, to musis ty sama.

Ja mam za sebou takych 5 rokov, ktore by mozno ini ludia nezvladli. Uz som bola uplne dole a sama som si povedala, dost! lebo mi naozaj preskoci z problemov. A boli to existencne problemy, nehovoriac o zdravi celej rodiny!

Otrepala som sa sama, nikto ti v tom nepomoze to mi ver. Najdi zm,ysel zivota a venuj sa mu.

Ini ludia bojuju o kazdy den zivota naviac a ten boj je urcite velmi tazky!! Clovek nema pravo sam ten boj skoncit!!
6 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

psíka mám, úžasného z útulku, je neskutočne milý a vďačný. odkedy je u mňa veľmi zmúdrel a stal sa " pánom domu". psíčkari to poznajú: na gauči má prednosť on, ráno vstávam podľa neho, všade ma kontroluje, či robím veci správne, alebo náhodou, či sa mu neujde nejaká mňamka.... proste malý zázrak.
zajtra idem na ct hlavy, trochu sa bojím, nie vyšetrenie, ale výsledkov...
a rozhodla som sa založiť novú tému: Proti depke
2 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Gymka, konečne čítam vo Vašich príspevkoch pozitívno
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

gymka Pozri príspevok
psíka mám, úžasného z útulku, je neskutočne milý a vďačný. odkedy je u mňa veľmi zmúdrel a stal sa " pánom domu". psíčkari to poznajú: na gauči má prednosť on, ráno vstávam podľa neho, všade ma kontroluje, či robím veci správne, alebo náhodou, či sa mu neujde nejaká mňamka.... proste malý zázrak.
zajtra idem na ct hlavy, trochu sa bojím, nie vyšetrenie, ale výsledkov...
a rozhodla som sa založiť novú tému: Proti depke
Tak , ako mozes byt sama, ked mas psika? Ved ho chodis vencit nie? Tam sa psickari stretavaju, rozpravaju,tesia zo psov. Moja rada- nezakladaj nove temy o depke, chod radsej von so psom, hoci aj 8 krat denne! Je to lepsi liek na depku, ako nova tema.
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
žiť život akýkoľvek má vždy zmysel , nie vždy je to tak ako by sme chceli
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať