Zavrieť

Porady

má to ešte zmysel?

Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
Usporiadat
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...kdesi som čítala: "Veď zmyslom života nemusí byť nič významnejšieho než privoňať ku kvetinám, okolo ktorých prechádzame..." A je to naozaj pravda, taká jednoduchá...!
8 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Dobré ráno gymka, ako sa darí? Dnes je krásny deň, konečne ustal ten vietor, úľava neskutočná. Včera pozitívna energia prúdila - naši hokejisti spravili radosť celému národu, hádam aj Tebe sa ušlo! Dnes deň ako vyšitý na prechádzky, zober psíčka a načerpaj teplo , vitamín D a energiu. Držím palce, výsledky nech ti dopadnú čo najlepšie!
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
inges Pozri príspevok
Gymka, konečne čítam vo Vašich príspevkoch pozitívno
"Keď sa jedno krídlo dverí šťastia zatvorí, druhé sa otvára. My sa však často pridlho pozeráme na tú zatvorenú polovicu, a tak nezbadáme, že tá druhá je otvorená." (Helen Keller)
Gymka, teším sa, že si prestala pozerať na tú zatvorenú polovicu. Zatiaľ iba nesmelo poškuľuješ po tej otvorenej, ale si na dobrej ceste uprene na ňu pozerať s naširoko otvorenými, jasnými očami. LTD - len tak dalej!!!
6 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Čítala si?

http://www.vrana.cz/princ/
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jak říká Petr Novotný, každý den se za něco pochvalte, nikdo jiný to za vás neudělá. Nikdo to neudělá tak upřímně jako vy sami.

http://www.nakridlechandelu.cz/rady-...1-pochvalte-se
4 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

tak, minulý týždeň som sa začala pomaly zviechať a potom prišli rany:
- na ct mi zistili nejaké " diskrétne hypodenzné, ischemické ložisko stašieho dáta, bez expanzívneho chovania"--- poteší nie? idem na MR
- v piatok poobede som dostala teploty, silný kašeľ, bolest hrdla, tak som na antibiotikách
ako sa hovorí- na posr...tého aj hajzel spadne
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

gymka Pozri príspevok
tak, minulý týždeň som sa začala pomaly zviechať a potom prišli rany:
- na ct mi zistili nejaké " diskrétne hypodenzné, ischemické ložisko stašieho dáta, bez expanzívneho chovania"--- poteší nie? idem na MR
- v piatok poobede som dostala teploty, silný kašeľ, bolest hrdla, tak som na antibiotikách
ako sa hovorí- na posr...tého aj hajzel spadne
..Gymka, to čo je za negativistický postoj ???? Doteraz sa Ti tu ľudia snažili poradiť, vliať trochu optimizmu, už si bola na správnej ceste a Ty to chceš vzdať ??!!!!
Dokým si nevyliečiš dušu, nebude spokojné ani telo !!! Áno, vraví sa, že na po...ho aj haj...el spadne...ale nie je to celkom tak.... nie si na tom tak zle...sú ľudia, ktorí majú oveľa väčšie problémy, zdravotné, finančné, osobné...... skús si len tak povedať, som teraz chorá, lieky zaberú, vylieči sa mi dušička a všetko bude OK... momentálne i ja riešim nejaké problémy...ale verím, že sa to všetko postupne utrasie...

...toto som počúvala cez víkend, dodalo mi to silu, skús to Gymka, počúvaj, zamysli sa..možno i Tebe to niečo dá....../nemusia to byť práve tieto piesne samozrejme/




Naposledy upravil evuš : 21.05.12 at 07:36 Dôvod: doplnenie
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Gymka, nie si náhodou aprílová, májová, júnová?
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ja som rak a v čínskom horoskope drak
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

gymka Pozri príspevok
ja som rak a v čínskom horoskope drak
gymka, ja som tiež RAK aj DRAK. Netuším, čo viac by sme si mohli želať. Naším poslaním je chrániť rodinu a rod. A navyše máme poriadne tvrdý pancier. Tiež ma včera zmohla moja slinivka, tak som vbehla do sušených byliniek a dnes som už v záhrade, nedostatok svetla a slnka si dopraj k tej liečbe kašľa.
A čo sa týka tých lekárskych nálezov, tak sú veku primerané, ja totiž najradšej vždy čítam tieto lekárske konštatovania na konci správy. Veď aj my sme staršieho dáta, sedemnástka na krku dá zabrať. Prajem Ti pekný deň.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Gymka,
- v 43 rokoch mi zomrela na rakovinu sesternica - zanechala tu manžela a tri deti vo veku 22, 18 a 6 rokov... Nebolo jej dopriate vidieť raz dcéru promovať, zatancovať si so synom na stužkovej a najmladšieho zaviesť v septembri do prvej triedy...
- vlani som sa v nemocnini zoznámila s mladou mamičkou, ktorej operovali zhubný nádor na prsníku - doma ju čakali manžel a deti 6, 4 a 2 roky a ona sa tak tešila na prechádzku v areáli nemocnice, aby videla kvitnúť prvé fialky...
- minulý týždeň kolegyni vyhorel dom a na aute havarovala dcéra s vnučkou...
S ktorou z týchto žien by si si chcela vymeniť svoje miesto v živote?

Máš to, čo mnohí ľudia na svete nemajú - vzdelanie, prácu, deti, bývanie, elektrinu, vodu, zrak, sluch, čuch, ruky, nohy, slobodu, mier, neznámych ľudí tu na nete, ktorým na Tebe záleží,aj keď Ťa osobne nepoznajú... a to, po čom túžia mnohí chorí a nemôžu si to zadovážiť ani kúpiť - čas na život. Tak ho nepremrhaj a ži...
Začni si vážiť tieto "samozrejmosti", pozri sa na belasú oblohu, na večerné hviezdy, prejdi bosá po zelenej tráve, počúvaj šum vetra, spev vtákov, vnímaj vôňu kvetov či bazy...

Verím, že môžu byť chvíle, keď sa Ti nechce vstať z postele, umyť si zuby, ani sa učesať alebo sa obliecť a ísť na nákup, ale... Napriek tomu môžeš byť veľmi bohatý a šťastný človek. Pretože život má zmysel, Tvoj nevynímajúc... Si jedinečná bytosť, ktorá má svoje miesto na tejto zemi... Držím Ti palce, aby si tento svoj zápas sama so sebou vybojovávala každé ráno znova a znova, až kým ho celkom nevyhráš...
Naposledy upravil Oliwa : 21.05.12 at 14:09
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

gymka Pozri príspevok
ja som rak a v čínskom horoskope drak
Rak nastupuje presne o mesiac.
Ide o to, že každý organizmus je vysoko individuálny a človek by mal počúvať signály svojho fyzického tela a neprepínať svoje sily vtedy, keď to nejde, keď je to proti prírode. Prispôsobiť sa možnostiam. Naplánovať si náročnejšie pracovné aktivity, operácie vo vhodnejšom čase. Ak sa dá.
Človek má najmenej energie paradoxne okolo narodenín plus aj mínus cca 6 týždňov i viac, vrchol krivky najvyššej energie je presne o 6 mesiacov po narodeninách. Ako pri sinusoide.
Teraz prichádzaš k najnižšiemu miestu v mínuse, čo sa dá robiť, o pol roka to bude úplne výborné.
Neuviedla by som to tu, ale mám to odsledované na sebe i blízkych. Roky som si nevedela vysvetliť, prečo som nesmierne unavená. Ako som našla odpoveď, tak to chápem, rešpektujem to. Jednoducho čakám, kedy príde surfovacia vlna a zasa naskočím.
Niekto to cíti, niekto nie, ale funguje to i pri ťažkých materialistoch a ateistoch, len by som im to zbytočne vysvetľovala. Stačí, že to vnímam.

Keď zoberiem do úvahy, že máš za sebou náročný školský rok, niet sa čo čudovať, že telo trochu zlyháva. Máš výhodu v tom, že sa zregeneruješ "prirodzene" počas prázdnin. Možno by bolo vhodné doplniť minerály, vitamíny aj doplnkovo. Samozrejme čerstvú, živú stravu, životabudiče. Krvný obraz máš v poriadku? Dala si si robiť niekedy mineralogram?
Ak si náhodou držala jarnú diétu na zníženie hmotnosti, pouvažuj nad tým, ktoré obdobie by pre teba bolo najvhodnejšie.
Mala som v rodine učiteľku, 15 rokov každý rok pred prázdninami hnisavá angína, kým sa nevybrali mandle, plus zlyhanie hlasiviek. V tom čase však na konci šk. roka pedagógov čakali bonboniéry s kyticami rovné množstvu žiakov, aj iné drobné pozornosti od rodičov. To bola taká tichá radosť a zadosťučinenie za celý rok. Výdych. Neviem, aká je situácia dnes...
Vylež poriadne čo máš, uzdrav sa pekne. Všetko ostatné počká. :-)
P.S. Čo mne všetko našli lekári, ako prišlo, tak odišlo. (To je na ďalší príspevok.)

Tento príspevok sem vkladám aj preto, aby sme venovali viac pozornosti v spomínanom období najmä starším príbuzným, tí sú ohrození v tomto období najviac. Fyzicky, čím vyšší vek, pády a tak podobne.
3 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Tak som dnes po dlhom čase počul tak v kľude túto pesničku a nedá mi to sem nehodiť http://www.karaoketexty.sk/texty-pie...vou-mez-161678
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať