Zavrieť

Porady

Predaj tovaru cez internet a následná možná reklamácia

Ahojte poradáci ) , chcel by som sa opýtať , mám objednaný skoro celý PC z obchodu pccko.sk , teraz ho idem predávať jednému môjmu kamarátovi , ide o to že , všetko som si objednával na svoje meno a svoju adresu , Celé PC ( komponenty ) majú záruku , a AK by sa náhodou čosi stalo(dufam že to nebude potrebné) ako sa rieši v tomto prípade reklamácia ??? Ten kto si odomna kúpi PC , zajde do obchodu alebo im pošle tovar + záručný list a oni ho bez opýtania vybavia aj ked ho už vlastní uplne cudzia osoba ? Ide mi o to či nebude mať problémy pri prípadnej reklamácii ... Alebo napísať pripadne splnomocnenie v tom tvare akože mu odovzdávam všetky práva a povinosti ktoré môže s tovarom robiť ?(teda ho aj reklamovať) ... Nebude jeho žiadosť zamietnutá ak príde do obchodu a predloží svoj OP a na faktúre od PC bude iné meno ? nebude mať problém ho reklamovať ? ...

Dakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zarucna doba sa vztahuje na tovar , nie na majitela

    Btw: este pri zidnej reklamacii nepytali odo mna obciansky preukaz. To mas skadial?
    Dolezity je zarucny list a pokl. blok /alebo Fa/

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    scooors Pozri príspevok
    Ahojte poradáci ) , chcel by som sa opýtať , mám objednaný skoro celý PC z obchodu pccko.sk , teraz ho idem predávať jednému môjmu kamarátovi , ide o to že , všetko som si objednával na svoje meno a svoju adresu , Celé PC ( komponenty ) majú záruku , a AK by sa náhodou čosi stalo(dufam že to nebude potrebné) ako sa rieši v tomto prípade reklamácia ??? Ten kto si odomna kúpi PC , zajde do obchodu alebo im pošle tovar + záručný list a oni ho bez opýtania vybavia aj ked ho už vlastní uplne cudzia osoba ? Ide mi o to či nebude mať problémy pri prípadnej reklamácii ... Alebo napísať pripadne splnomocnenie v tom tvare akože mu odovzdávam všetky práva a povinosti ktoré môže s tovarom robiť ?(teda ho aj reklamovať) ... Nebude jeho žiadosť zamietnutá ak príde do obchodu a predloží svoj OP a na faktúre od PC bude iné meno ? nebude mať problém ho reklamovať ? ...

    Dakujem za každú radu
    ....a ako mu ho ideš predávať? Ty budeš oficiálny predávajúci? Máš v ŽL nákup a predaj tovaru v rozsahu voľnej živnosti? Ak áno, tak, Ty mu vystavíš doklady, on je s Tebou v zmluvnom vzťahu, teda on u Teba bude uplatňovať reklamáciu. Ak mu to len dáš len za Tvoju OC, a dáš mu k tomu aj všetky nadobúdacie doklady, a on si to teda nebude dávať do nákladov, resp. výdavkov, ale len na svoju osobnú potrebu, nie je problém, aby prípadnú reklamáciu riešil priamo s dodávateľom on....

    scooors je offline (nepripojený) scooors

    scooors
    Mám dodacie listy , u toho obchodu pccko.sk to platí aj ako záručný list teda malo by . Vdaka veľmi pekne , teda dobre som tomu pochopil , je jedno kto bude reklamovať pokazený tovar , dolezite je mat od toho doklad hej ?

    Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

    Mija33
    Dobrý, mám podobný problém, zákazníčka si kúpila cez e-shop tovar. Vyreklamovala som jej ho pričom zahraničný dodávateľ mi zan vrátil peniaze na účet. Mám teraz vystaviť dobropis k faktúre a vrátiť zákazníčke peniaze na jej účet kedže nemám povinnosť mať reg.pokladnu? ale si môže nakupiť za tu sumu penazí druhý tovar? Dokladovo mi to prosím vysvetlite. Dakujem krásne /vediem JÚ, neplatca DPH/

    mato559 je offline (nepripojený) mato559

    mato559
    Ahojte,

    ja som kúpil alu disky s E-shop http://www.elektrony.sk/alu-disky ,po 2 mesiacoch som reklamoval tovar na základe dodacieho listu a bolo to bez problémov,stačí si uchovať nej.doklad o kúpe.

    Predaj tovaru cez internet a následná možná reklamácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.