Zavrieť

Porady

Predaj auta bez DPH.

22.12.2009 kúpila naša SRO, (v tom čase neplatca DPH) jazdené AUTO bez DPH od občana, nepodnikateľa, neplatcu DPH, predávame ho v roku 2012 už ako platcovia DPH inej SRO s DPH alebo bez DPH?
Usporiadat
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Katka_M Pozri príspevok
a este jedna otazka. ak je zostatkova cena auta vyssia ako suma, za ktoru ho predavame, rozdiel ide do N a je pripocitatelna polozka?
nie - §19/3b - len pozor na zostatkovú cenu účtovnú a daňovú...
0 0
Katka_M Katka_M

Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

co to presne znamena? nam sa uctovne odpisy rovnaju danovym.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Katka_M Pozri príspevok
co to presne znamena? nam sa uctovne odpisy rovnaju danovym.
ak sa účtovné a daňové odpisy rovnajú a nerobili ste prerušenie odpisovania, tak sa rovnajú aj zostatková cena daňová a účtovná, potom nemusíš nemusíš upravovať neúčtovne daňové priznanie z titulu rozdielu ZC daňovej a účtovnej.

Takže zostatková cena je plne odpočítateľná.
0 0
Katka_M Katka_M

Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

dakujem pekne za odpoved.
0 0
bgkredit bgkredit

bgkredit je offline (nepripojený) bgkredit

chcela som sa len k tejto téme opýtať, či nie je rozdiel či sro má živnosť na nákup a predaj ojazdených automobilov. Potom sa DPH nepočíta podľa osobitnej úpravy, t.j. len z rozdielu?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

bgkredit Pozri príspevok
chcela som sa len k tejto téme opýtať, či nie je rozdiel či sro má živnosť na nákup a predaj ojazdených automobilov. Potom sa DPH nepočíta podľa osobitnej úpravy, t.j. len z rozdielu?
ak sa jedná o nákup a predaj ojazdených automobilov, tak sa postupuje §66.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

A ako to bude ak mám jeden taký prípad:
FO-podnikateľ platca DPH kúpil niekedy v r.2008 od v.o.s (platca DPH) ojazdené osobné auto, kde v.o.s mu vystavila Fa bez DPH (keďže ona vtedy nemala nárok na uplat.odpočtu z osob.vozidiel). Teraz táto FO predala toto auto za ZC s.r.o., má vystaviť FA s dph slebo bez??? Ďakujem
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

janapill Pozri príspevok
A ako to bude ak mám jeden taký prípad:
FO-podnikateľ platca DPH kúpil niekedy v r.2008 od v.o.s (platca DPH) ojazdené osobné auto, kde v.o.s mu vystavila Fa bez DPH (keďže ona vtedy nemala nárok na uplat.odpočtu z osob.vozidiel). Teraz táto FO predala toto auto za ZC s.r.o., má vystaviť FA s dph slebo bez??? Ďakujem
Prosím neviete mi to odsúhlasiť? Lebo potrebujem vystaviť FA. Ďakujeeem
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

janapill Pozri príspevok
A ako to bude ak mám jeden taký prípad:
FO-podnikateľ platca DPH kúpil niekedy v r.2008 od v.o.s (platca DPH) ojazdené osobné auto, kde v.o.s mu vystavila Fa bez DPH (keďže ona vtedy nemala nárok na uplat.odpočtu z osob.vozidiel). Teraz táto FO predala toto auto za ZC s.r.o., má vystaviť FA s dph slebo bez??? Ďakujem
Ja by som k tomu tu DPH dala, pretože to nespadá pod výnimky pri dodaní §85/i/2 - Dodanie osobného automobilu registrovaného v kategórii M1 je oslobodené od dane, ak pri jeho nadobudnutí bolo vylúčené odpočítanie dane podľa §49/7/a v znení účinnom do 31.12.2009. Keďže vy ste to auto kupili bez DPH, pri nadobudnutí sme nemohli vylúčiť odpočítanie dane.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janapill Pozri príspevok
Prosím neviete mi to odsúhlasiť? Lebo potrebujem vystaviť FA. Ďakujeeem
Fa s dph.
0 0
cicus cicus

cicus je offline (nepripojený) cicus

Ahojte,
prosím potvrdte moju úvahu. Slovenský platiteľ dph kúpil v r.2011 auto v Taliansku od občana. To nepolo predmetom dane, preto sme neuvádzali ani vo výkaze dph. Teraz chceme predať auto na Slovensku pre plátcu dph.(ani nie je dôležité, či je kupujúci plátca) Podľa mňa treba vystaviť faktúru s dph, pretože to auto nebolo "oslobodené" ale nebolo predmetom dane. Neuplatňujem teda §42a vystavujem faktúru s dph. ďakujem
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

cicus Pozri príspevok
Ahojte,
prosím potvrdte moju úvahu. Slovenský platiteľ dph kúpil v r.2011 auto v Taliansku od občana. To nepolo predmetom dane, preto sme neuvádzali ani vo výkaze dph. Teraz chceme predať auto na Slovensku pre plátcu dph.(ani nie je dôležité, či je kupujúci plátca) Podľa mňa treba vystaviť faktúru s dph, pretože to auto nebolo "oslobodené" ale nebolo predmetom dane. Neuplatňujem teda §42a vystavujem faktúru s dph. ďakujem
uvazuješ správne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať