Zavrieť

Porady

Chcem byt alebo dom, kam sa mam zapisat ?

Samuel
Dobry den,

Som ochotny sa vzdat slovenskej narodnosti v prospej romskej aby som ziskal byt/dom zadarmo.

Na aky urad mam ist, kedy dostanem aj ja svoj byt/dom?

Este poprosim, mozem ziskat prispevok na architekta ? Chcem naozaj atypicky byt/dom, mal by mat aj bunker, 5-garaz, pre manzelku 3-garaz, zimnoletny bazen, tenisovy kurt, a anglicky travnik.

Kto mi poradi ? Potom vas pozvem na kavicku.

Dakujem
Naposledy upravil Dav : 22.05.12 at 18:03
Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pred chvíľou sa Kaník vyjadroval k úprave dôchodkov. Poriadne opatrenia, ale dali sa očakávať.
Neviem aký politický kapitál si zasa ide vytĺkať z tejto témy.
Kde bol a pod čo sa podpísal, že jeho reforma kolabuje. Pýtam sa, kam on dostal dôchodky ľudí. Teraz sa preukáže zásluhovosť. Urobil A, neurobil B. Môžeme sa mu poďakovať.
Okrem iného som nedávno počula prvýkrát, že peniaze sa v 2. pilieri nevalorizujú. Stoja.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
SamuelSK Pozri príspevok
PS: a tuto temu som zalozil cisto zo zvedavosti, ako daleko sa to dostane a aky maju na toto ludia nazor
No ak tu všetkým vadia cigáni, tak potom nechápem, prečo sa Kotleba nedostal do parlamentu. Prečo volíte tých "osvedčených", ktorí už 20 rokov budujú tento demokratický a právny štát?
Mali ste voliť Kotlebu a ten by už všetko zariadil.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ešte som postrehla v téme pripomienku k tomu, že za pár rokov budú starostami obcí Rómovia.
A prečo by neboli? Zákon im to umožňuje. Keby však zákon dovolil byť starostom ľuďom aspoň s maturitou, už by nimi nemohli byť.
Jednoduché.

Zaujímalo by ma napríklad, ako štát kontroluje využitie sociálnych dávok rizikových skupín? Prečo štát nie je represívny voči úžerníkom. Koľko týchto prostriedkov ide do vreciek úžerníkov a prečo ešte nie sú pozatváraní. Prečo štát namiesto dávok nedáva naturálie, aby deti v osadách neboli hladné?

Neviete?
Lebo neviete ani to, aký je biznis okolo odňatých a opustených detí. Ako sa prelievajú štátne financie na podporu týchto detí medzi rôzne krízové centrá spravované nadáciami a detské domovy.
A zas sa tam nabaľujú určité skupiny ľudí. Pekne krásne sa prelievajú peniažky z jedného vrecka do druhého. Spravovať detský domov, alebo mať neziskovku, ktorá ,,pomáha" opusteným deťom, to je tiež plnka maslová a sú skupiny, ktorým to bude takto vyhovovať.
3 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
kukucka, to nie, avsak to iste sa deje v severnych krajinach, napr finsko.. clovek tam moze prist, a hned poziadat o 1000eur davok.. lebo nema pracu atd.. a potom sa cudujme ze system kolabuje. bol nastavny pre normlanu spolocnost a nie parazitovanie..
aj ja ked by som si kazdy mesaic odlozil 10eur na zle casy a potom to pouzival na blbosti, jasne ze taky system nemoze fungovat..

a toto som hovoril uz v mojom veku 7 rokov, ze dochodkovy system je pyramida ktora nevydrzi dlho a skolabuje.

je to ako Bernard Madoff - ten co oskbal bohatych o cca 100 miliard americkych dolarov v pyramide.. (ponziho schema)..

defacto to iste ako BMG Invest, Horizont a tieto sracky.

dochodkovy system je totozny, az na ten rozdiel, ze neokrada bohatych ale vsetkych.. defacto len chudobnych..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

korela Pozri príspevok
Pred chvíľou sa Kaník vyjadroval k úprave dôchodkov. Poriadne opatrenia, ale dali sa očakávať.
Neviem aký politický kapitál si zasa ide vytĺkať z tejto témy.
Kde bol a pod čo sa podpísal, že jeho reforma kolabuje. Pýtam sa, kam on dostal dôchodky ľudí. Teraz sa preukáže zásluhovosť. Urobil A, neurobil B. Môžeme sa mu poďakovať.
Okrem iného som nedávno počula prvýkrát, že peniaze sa v 2. pilieri nevalorizujú. Stoja.
Úspory v II. pilieri sa naozaj nevalorizujú. Mali by sa zhodnocovať správnym investovaním správcovských spoločností.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
cigáni? mne sa strašne páči po cigansky, že dzsungales- škaredý, takže pre mňa jedine dzsungales
a žiadni cigáni

ináč za malú chvíľu aj v škole sa bude vyučovať cigánčina
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marjankaj
Ale misoft, predstav si, že si sa narodil ako cigán. Už vidím ako sa snažíš zveľaďovať to naše Slovensko. A zamestnávatelia ti to akosi nechcú umožniť. Prečo by mali zamestnať problematického cigána, keď je k dispozícii kopa iných adeptov.
Aby si si nemyslel. Poznám niekoľko Rómov, ktorí majú stredoškolské vzdelanie, ba niektorí aj vysokú školu (na svadbe mi dokonca hral cigán a bol to môj kamarát). Ale: títo sa tam dostali (teda vzdelanostne) preto, lebo to ich rodičia chceli a podporovali - oni totiž pracovali a nikto ich nebral ako cigánov - hodnotili ich za prácu.
Teda, pokiaľ by tí z drevených osád pristúpili k tomu, aby štát financoval (teda mi by sme financovali) vzdelanie ich detí, ony sami by museli snažiť a problém by pomaly mizol - mali by vzdelanie, mali by väčšiu šancu na to, aby získali prácu, "gádžovia" by ich už potom neporovnávali podľa toho, že len pýtajú, ale podľa toho, ako pracujú.
BTW: som bývalý vojak a mal som pod sebou cigánov - pokiaľ ich správne vedieš a ohodnotíš ich prácu, oni ti to oplatia ešte lepším prístupom. Okrem toho - ja som nerobil rozdiely podľa národnosti, rasy, orientácie, povolania, sociálnych pomerov - pretože pre mňa boli všetci oblečení v jednom mundúre (zelenom) a mali rovnaké povinnosti i práva.

Tak isto aj nejaký zamestnávateľ - pokiaľ bude odvádzaná dobrá práca - nebude robiť rozdiely podľa farby pokožky.
Ale pokiaľ si to samotní Rómovia neuvedomia a budú len naďalej sedieť a dlane natŕčať - zostane to stále tak - po starom. Teraz sú na ťahu ONI!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Barbara Pozri príspevok
cigáni? mne sa strašne páči po cigansky, že dzsungales- škaredý, takže pre mňa jedine dzsungales
a žiadni cigáni

ináč za malú chvíľu aj v škole sa bude vyučovať cigánčina
Mangavtut , me phenav ..šukares ,šukares....no me phenav , že ko oda avkephendža ...hááá ...????
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač Pozri príspevok
Mangavtut , me phenav ..šukares ,šukares....no me phenav , že ko oda avkephendža ...hááá ...????
Ani sa nedivím, že máš taký dôchodok. Keď si toto na nich vybalil.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Aby sa téma nezvrtla na rasovo motivovanú, uzamknem ju.
2 3

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať