Zavrieť

Porady

Prepis s.r.o. a zaokrúhlenie ZI

Chcem vás poprosiť o radu. Idem robiť prepis s.r.o., ktorá má jedného konateľa. Bude zmena: konateľa a zmena názvu. V OR je zapísané základné imanie 6 638,783776 EUR. Je potrebné túto čiastku zaokrúhliť alebo môže ostať zapísaná takto?
V prípade, že je potrebné ju zaokrúhľovať, akou formou sa to robí? Je to navýšenie ZI na 6.639,-? Robí sa zápisnica z val.zhr.? čo je ešte k tomu potrebné?
Ďakujem pekne.
Usporiadat
modrofuzik1 modrofuzik1

modrofuzik1 je offline (nepripojený) modrofuzik1

dakujem velmi pekne. aby mi urobili zapis v orsr, musim najprv v rozhodnuti jed.spol.navysit ZI ako stary spolocnik a az potom v tom istom rozhodnuti jedineho spolocnika uvadzam ostatne zmeny. takze v zmluve o prevode obch. podielu dam stare udaje, iba vysku ZI novu. ci? elektronicky poplatok by som rada vyuzila, bohuzial cela registracia by ma vysla viac ako usetrene peniaze...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
modrofuzik1 Pozri príspevok
dakujem velmi pekne. aby mi urobili zapis v orsr, musim najprv v rozhodnuti jed.spol.navysit ZI ako stary spolocnik a az potom v tom istom rozhodnuti jedineho spolocnika uvadzam ostatne zmeny. takze v zmluve o prevode obch. podielu dam stare udaje, iba vysku ZI novu. ci? elektronicky poplatok by som rada vyuzila, bohuzial cela registracia by ma vysla viac ako usetrene peniaze...
Ak bude ZI navýšené pred prevodom OP, tak v zmluve bude výška tá nová.
Ako to myslíš, že elektronika je drahšia ?
Ja nekážem vybavovať ZEP, ale využiť službu niekoho z nás, kto má ZEP. Vedz, že cena za toto podanie je nižšia ako výška samotného poplatku, ktorú by si uhradila v kolkoch.
Ale rozhodnutie je len a len na tebe. Ja len hovorím o možnostiach.
0 0
kitkas kitkas

kitkas je offline (nepripojený) kitkas

lekár
Tak sa ozývam, "to economic" a ďakujem za všetky užitočné rady. Sme po prevode, ale musela som ponechať dispozičné právo k účtu bývalému majiteľovi a podpísať to na osobitnom papieri pri prevode, inak by k nemu vôbec nedošlo. Takže ideme do banky a disponovať budeme dvaja. Len dúfam v ten internetbanking, že nebol natoľko dotyčný nečestný, aby to vybielil. A tiež dúfam, že to neskončí na súde, lebo podpísal papier, že budeme "činiť na účte len vo dvojici" a po odsúhlasení účtovníkov oboch strán. Takže ešte nie sme za vodou a budem potrebovať držať palce ešte také dva mesiace. Potom sa účet ruší. Zdravím poraďákov a držím palce modrofúzikovi1
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kitkas Pozri príspevok
Tak sa ozývam, "to economic" a ďakujem za všetky užitočné rady. Sme po prevode, ale musela som ponechať dispozičné právo k účtu bývalému majiteľovi a podpísať to na osobitnom papieri pri prevode, inak by k nemu vôbec nedošlo. Takže ideme do banky a disponovať budeme dvaja. Len dúfam v ten internetbanking, že nebol natoľko dotyčný nečestný, aby to vybielil. A tiež dúfam, že to neskončí na súde, lebo podpísal papier, že budeme "činiť na účte len vo dvojici" a po odsúhlasení účtovníkov oboch strán. Takže ešte nie sme za vodou a budem potrebovať držať palce ešte také dva mesiace. Potom sa účet ruší. Zdravím poraďákov a držím palce modrofúzikovi1

Tak ja určite budem držať palce, aby to všetko dopadlo, tak aby ste boli len spokojní a želám všetko dobré a veľa úspechov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať