Zavrieť

Porady

Potrebujem pomoc ohľadom mesačného prehľadu na daňový úrad....

Ahojte poraďáci, účtovníčka mi nečakane odletela a mne zostal na krku mesačný prehľad o príjmoch zo závislej činnosti. Poviem vám živnosť nemám dlho otvorenú a mala som len dohodárov aj to len od 27.marca 2012 do 27. apríla 2012....Poviem vám že som v tom totálne v španielskej dedine....Mala som to už mať dávno odoslané ale účtovníčka mi tvrdila že na to mám ešte čas teraz v máji...dnes som bola na daňovom a zistila som že som za marec mala odovzdať už v apríli...Takže mi hrozí pokuta....čomu som nie veľmi rada Mám vyplnené všetky údaje o dohodároch....ako hovorím robili u nás od 27.3. do 27.4. s tým že odmenu dostali až toho 27.4. ako mi ale dnes tvrdili na daňovom tak mesačný prehľad musím robiť za každý jeden mesiac teda za marec zvlášť aj za apríl zvlášť čo by problém nebol lebo tak som robila aj mesačný výkaz na soc. poisťovňu....Príjem mali povedzme za tých pár dní v mesiaci marec nejakých 16 euro.....tak to mám napísať do riadku 4. príjmy plynúce na základe dohody alebo do riadku 3 - úhrn príjmov, z toho......do riadku 5 sociálne poistenie mám asi napísať odvody do sociálnej poistovne teda to úrazové a garančné čo mi vyšlo na tom mesačnom výkaze.....a teraz neviem tie zrazené preddavky na daň....asi to vypĺňať nemusím keďže mám živnosť len tento rok a minulý rok som nemala žiadny príjem z takejto činnosti ak som to správne pochopila...nedostala som žiadnu povinnosť platiť preddavky....to je všetko čo tam mám vypísať???? alebo je tam ešte niečo....Ďakujem všetkým za pomoc
Usporiadat
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

Neboli zamestnaní nikde inde.... to som si istá...jooj super....tak utekám a dátum tam teda mám dať ten odkedy ich mám aj na dohode hej?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andy_rs Pozri príspevok
Neboli zamestnaní nikde inde.... to som si istá...jooj super....tak utekám a dátum tam teda mám dať ten odkedy ich mám aj na dohode hej?
tak veru ale aj pri podpise nech je dátum ok
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a vymeň účtovníčku
0 0
andy_rs andy_rs

andy_rs je offline (nepripojený) andy_rs

No tak to je isté že účtovníčka pôjde kade ľahšie, hrozný bordel v tom je a už sa to nestalo prvý krát.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andy_rs Pozri príspevok
No tak to je isté že účtovníčka pôjde kade ľahšie, hrozný bordel v tom je a už sa to nestalo prvý krát.
koľko stoja takéto služby?
0 0
evica9 evica9

evica9 je offline (nepripojený) evica9

Treba odovzdávať na danovy úrad aj prehlad ked mam jedneho zamestnanca ktory je na rodicovskom príspevku ???????????
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať