Zavrieť

Porady

plánované rušenie dohod- co vy na to?

Ahojte, chcem sa spytat na vas nazor tykajuci sa ficovho rusenia dohod- nechcem tu otvorit nejaku diskusiu plnu vulgarizmom, hoci by aj bola namieste- ale vas nazor na to, co sa chysta urobit. Nejde mi totiz do hlavy, akou formou sa potom budu jednotlive prac. ukony (ako napr. jednorazove) vykonavat, co tym ludom z tej niekedy smiesnej vyplaty za "dohodu" zostane...Zrejme dostane zelenu praca nacierno...Kedy si myslite, ze by k ruseniu dohod mohlo prist- verim, ze to do septembra nestihnu a hlavne, ze tam urobia nejake vynimky- nielen studenstke brigady do 26 rokov. Zaujima ma to aj preto, ze ako mamicka na rodicovskej mam mesacny prijem 200 eur a tak si musim privyrabat dohodou z domu- bez tejto prace by sme boli v keli s nasim rodinnym rozpoctom. Co ale ked to ti nasi pani schvalia? Aka bude cesta k privyrobeniu si? dakujem za vase nazory!
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SilMar Group Pozri príspevok
ty brdo, tak to je naozaj sila... z celého článku mi vychádza to, že urobme niečo veľmi rýchlo, aby sa zvýšili príjmy do rozpočtu bez ohľadu na to, aký to bude mať reálny dopad. Dlhodobú koncepciu nepotrebujeme...

človeku až rozum zostáva stáť nad takýmito odborníkmi
stačí kuknúť kde robí a pod kým
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SilMar Group Pozri príspevok
ty brdo, tak to je naozaj sila... z celého článku mi vychádza to, že urobme niečo veľmi rýchlo, aby sa zvýšili príjmy do rozpočtu bez ohľadu na to, aký to bude mať reálny dopad. Dlhodobú koncepciu nepotrebujeme...

človeku až rozum zostáva stáť nad takýmito odborníkmi
V podobnom duchu sa niesli aj odpovede ministra financii v diskusnej relácii Pod Lampou.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

veronikasad Pozri príspevok
V podobnom duchu sa niesli aj odpovede ministra financii v diskusnej relácii Pod Lampou.
človeku sa ani pracovať nechce, keď ich počúva...
Len by k sebe hrabali. Hlavne, že prvé, čo vláda schválila, bolo zvýšenie ich platov, vrátane prezidentovi, aby mali zicher, že im to prejde...
fuj, hamba im !!!

a to som si povedala, že sa už nad nimi nebudem rozčuľovať
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

robila som v škole krúžok s deťmi. Moja mesačná odmena bola niekde okolo 24€ (za 8 hodín mesačne) Škola takto platila všetkých vedúcich krúžkov. No neviem, ako to budú riešiť ďalej

Iný prípad - lesné spoločenstvá a brigády napríklad pri sadení stromčekov, čistení lesa...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SilMar Group Pozri príspevok
človeku sa ani pracovať nechce, keď ich počúva...
Len by k sebe hrabali. Hlavne, že prvé, čo vláda schválila, bolo zvýšenie ich platov, vrátane prezidentovi, aby mali zicher, že im to prejde...
fuj, hamba im !!!

a to som si povedala, že sa už nad nimi nebudem rozčuľovať
ja sa na tom už len bavím - kasa prázdna - ktovie prečo - najčastejšia odpoveď "to oni" - čo sa budeme zaťažovať - klopneme všetkých malých cez kríže - šak nejako bude. a je jedno či tam je smer, sas, sdkú, ....
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

veronikasad Pozri príspevok
Len je na tom smutné, že kým v predch.vláde niektoré "blbosti" p. ministra práce stopla p. premierka - teraz to nebude mať kto urobiť.

Nedávno som pozerala diskusnú reláciu Pod Lampou a zo súčasného ministra financii som nemala dobrý dojem a návrh tých opatrení je z dielne ministerstva financii.
Vtedy stopla pani premiérka, teraz by sme mohli stopnúť všetci. No ale kedy to stíhať, keď účtovníci majú kumulované funkcie so strážcami:

Dnes 10:44
veronikasad

PoraďákČlenom od23.12.06MiestoPrievidzaPríspevky25,876Súhlasov :
14,358pochváliť

Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo II.


Pôvodca textu príspevku: srska
večne v strate - poznám to



nemusí to byť zrovna strata, stačí ustriehnuť si základ dane do výšky NČZD. Mám živnostníka, ktorý podniká viac ako 15 rokov a nezaplatil ešte ani cent (predtým SK) dane.

P.S. Ja nemám dobrý dojem z mnohých účtovníkov, no a samozrejme ani z pána ministra financií.






užitočné (0) neužitočné

0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pikoška, neviem čo si citáciou mojich príspevkov chcela povedať a medzi akých účtovníkov si ma zaradila.

Tomuto klientovi robím účtovníctvo pravidelne mesačne a základ dane si "striehne" na konci roka sám.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dáša_ Pozri príspevok
robila som v škole krúžok s deťmi. Moja mesačná odmena bola niekde okolo 24€ (za 8 hodín mesačne) Škola takto platila všetkých vedúcich krúžkov. No neviem, ako to budú riešiť ďalej

Iný prípad - lesné spoločenstvá a brigády napríklad pri sadení stromčekov, čistení lesa...
A som zvedavá, kto zamestná na plný uväzok členov volebných komisií pri voľbách Na jeden deň. Pokiaľ budeme mať pracovný pomer, tak budem trvať na preplatení všetkých hodín - niekedy sme robili aj 24 hodín v kuse. Takže nie nejakých 30 €
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Mne to vychádza stále len a len rovnako. Žiaľ. Vytiahnuť drobným ľudkom, ktorí doteraz mali možnosť si trochu privyrobiť peniažky z vrecka. A prípadne firmám, ktoré sa uchýlia k nelegálnej práci vyrúbiť slušné pokuty. Pokutovanie je najľahšia forma rýchleho príjmu do rozpočtu. Celé mi to pripadá ako v Kocúrkove.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

wagner Pozri príspevok
A som zvedavá, kto zamestná na plný uväzok členov volebných komisií pri voľbách Na jeden deň. Pokiaľ budeme mať pracovný pomer, tak budem trvať na preplatení všetkých hodín - niekedy sme robili aj 24 hodín v kuse. Takže nie nejakých 30 €
možno to je forma, ako naučiť pracovať mladých - všade a na všetky takéto práce sa budú zamestnávať iba študenti a tak budú mať riadne pracovné návyky, keď školu skončia
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

veronikasad Pozri príspevok
Pikoška, neviem čo si citáciou mojich príspevkov chcela povedať a medzi akých účtovníkov si ma zaradila.

Tomuto klientovi robím účtovníctvo pravidelne mesačne a základ dane si "striehne" na konci roka sám.
Teba som nezaradila medzi žiadnych účtovníkov. Svojou prácou sa Ty niekde radíš. Len som takýto príspevok vnímala ako návod na to, že pri "optimalizácii" daňového základu už netreba cesťáky dva ale jeden. Načo strata, keď stačí " optimalizovaný " základ dane. Nuž, a ak vieš, že si to striehne on, je mi to ešte úsmevnejšie. Ja som myslela, že ON si zakladá účtovné doklady priebežne a na konci obdobia na základe účtovníctva Tebou spracovaného získa verný a pravdivý obraz o svojom hospodárení. Dnes viem, že sa to volá teda obraz "ustriehnutý". No a ak si každý ustriehne ZD tak, že nie je čo štátu poslať, tak štát vtedy vystaví účet. Nad ktorým tu horekujeme v každej téme. Tak len toľko som tým citovaným príspevkom chcela povedať. A keďže bol v kaviarni, budem ho vnímať tak, že bol len na odľahčenie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danilka, si úplne vedľa - živnostník nepoužíva auto na podnikanie. A hodnoť prosím moje príspevky v téme, v ktorej boli zadané.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Tak povedzme si na rovinu - podnikatelia sú všelijakí - aj tí, čo "optimalizujú" až na doraz, aj tí poctiví - ťažko ich hádzať do jedného vreca. Mám strašne zlatú klientku - živnostníčku - ktorej obľúbená fráza je "Chcem platiť veľké dane. To znamená, že veľa zarábam". Keby všetci boli takí poctiví ako ona...
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

veronikasad Pozri príspevok
Danilka, si úplne vedľa - živnostník nepoužíva auto na podnikanie. A hodnoť prosím moje príspevky v téme, v ktorej boli zadané.
No dobre Veronika, ak inak nedáš, tak nedá dvakrát faktúru od kamoša za opravu tlačiarne. Ja neúčtujem živnostníkov, skôr s.r.o. a akciovky. A tí tam majú aut nespočet, tak mi prepáč moju totálnu nevedomosť. V kaviarni sa mi nezdá veľmi náležité rozoberať účto, tak som si to dovolila tu. Z celého srdca sa Ti ospravedlňujem. A dala si mi motiváciu, ako užitočne stráviť tento večer. Lebo s tým používaním auta u živnostníkov si ma zaskočila, tak si to okamžite idem preveriť.Vieš, ja nemám problém s tým, aby som priznala: viem, že nič neviem. Spokojná?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja budem stručná ...nech žije "ozdravný balíček vlády"......
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Nuž čo, po prečítaní toho, čo sa na nás chystá už môžeme ozaj čakať zriadenie dane za vzduch. Naša neziskovka využíva DOPČ. Robíme napríklad hobby kurzy trvajúce 1-2 hodiny. V jednom mesiaci má lektor niekedy odpracovaných 0 hodín, inokedy 2 hodiny. Teraz nám stačí prihlásiť dohodára do SP a po ukončení spolupráce ho odhlásiť. Neviem si predstaviť, ako by nám narástla administratíva a aký úväzok by sme lektorovi vlastne dali.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

martinaj Pozri príspevok
Nuž čo, po prečítaní toho, čo sa na nás chystá už môžeme ozaj čakať zriadenie dane za vzduch. Naša neziskovka využíva DOPČ. Robíme napríklad hobby kurzy trvajúce 1-2 hodiny. V jednom mesiaci má lektor niekedy odpracovaných 0 hodín, inokedy 2 hodiny. Teraz nám stačí prihlásiť dohodára do SP a po ukončení spolupráce ho odhlásiť. Neviem si predstaviť, ako by nám narástla administratíva a aký úväzok by sme lektorovi vlastne dali.
... a o koľko by napríklad vzrástla cena kurzov, ak sa nerozhodnete to robiť zadarmo. Ovšem, ak by to chcel lektor robiť zadarmo, ktovie, či by to nebola rovno nelegálna práca s mastnými pokutami
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ja by som to povedala takto:
Ak zákon neumožní pracovať ľuďom (nielen študentom) na "nejakú pracovnú zmluvu" keď dohody zaniknú, tak veru neviem, kto bude vykonávať odborné krátkodobé práce, kt. vykonávajú na pár hodiniek. Zaujímalo by ma, či môže moja rodina len tak bezodplatne robiť napr. na stavbe, alebo poskytnúť kurz...či prípadná kontrola by to nebrala ako čiernu prácu..?
Prečo sa dohody berú ako obchádzanie zákona? Veď keď to tak berú, tak nech sprísnia podmienky, ok, ale nech umožnia ľuďom si privyrábať..
Takisto vidím možnosti iných príjmov do štátneho rozpočtu, ako v prípadoch, kt. navrhuje momentálna vláda. Ja neviem, ale fakt si štát myslí, že ak zvýši dane, odvody, že vyberie viac?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

grammatika Pozri príspevok
...1. Prečo sa dohody berú ako obchádzanie zákona? Veď keď to tak berú, tak nech sprísnia podmienky, ok, ale nech umožnia ľuďom si privyrábať..
2. Takisto vidím možnosti iných príjmov do štátneho rozpočtu, ako v prípadoch, kt. navrhuje momentálna vláda. Ja neviem, ale fakt si štát myslí, že ak zvýši dane, odvody, že vyberie viac?
1. Verejné tajomstvo - lebo sa nimi nezriedka zákon skutočne obchádza.

2. Ja tiež - kde je napr. to sľubované zníženie počtu poslancov zo 150 na 100? To zníženie, kvôli čomu istá strana robila petíciu? A odstupné/odchodné alebo čo to dostávajú, keď im vyprší funkčné obdobie, si už zrušili? Ktorý zamestnanec má nárok na odstupné, ak mu vyprší pracovný pomer na dobu určitú? Oni sú v tej funkcii tiež len na dobu učitú, ak nie sú predčasné voľby a ani vtedy by nemali nič dostať, nahrabú si dosť!
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

k prísp. č. 55

Danilka, prepáč moju trúfalosť, že som si dovolila pár príspevkov v tejto téme. Účtovníctvo živnostníkov robím 20 rokov, urobila som stovky daňových priznaní a napriek mnohým daňovým kontrolám nepotrebovala som využiť poistenie účtovníkov. Môžem ťa ubezpečiť, že som neurobila ani jednu knihu jázd, ani tú vlastnú - napriek pomerne vysokým príjmom mám paušálne výdavky.
Ver mi, že účtovníctvo živnostníkov je oveľa zaujímavejšia práca ako práca pod tlakom vo veľkej firme s pohľadom na nepríjemného unudeného šéfa. Vyskúšala som si 27 rokov aj tkúto prácu a napriek tomu, že účtovníctvo bolo a je mojim koníčkom, vo firme som komplexné spracovanie PU vrátane daní nerobila. Po prechode na živnosť som mala dostatok zákazníkov, tak sa PU nevenujem. Preto v mojom profile nenájdeš "samostatný účtovník".
0 0
Načítať ďalšie