Zavrieť

Porady

plánované rušenie dohod- co vy na to?

Ahojte, chcem sa spytat na vas nazor tykajuci sa ficovho rusenia dohod- nechcem tu otvorit nejaku diskusiu plnu vulgarizmom, hoci by aj bola namieste- ale vas nazor na to, co sa chysta urobit. Nejde mi totiz do hlavy, akou formou sa potom budu jednotlive prac. ukony (ako napr. jednorazove) vykonavat, co tym ludom z tej niekedy smiesnej vyplaty za "dohodu" zostane...Zrejme dostane zelenu praca nacierno...Kedy si myslite, ze by k ruseniu dohod mohlo prist- verim, ze to do septembra nestihnu a hlavne, ze tam urobia nejake vynimky- nielen studenstke brigady do 26 rokov. Zaujima ma to aj preto, ze ako mamicka na rodicovskej mam mesacny prijem 200 eur a tak si musim privyrabat dohodou z domu- bez tejto prace by sme boli v keli s nasim rodinnym rozpoctom. Co ale ked to ti nasi pani schvalia? Aka bude cesta k privyrobeniu si? dakujem za vase nazory!
Usporiadat
danni danni

danni je offline (nepripojený) danni

Hlavne, že konečne dovolili mamičkám pracovať a privirábať si popri materskej. Určite všetky mali dohody. Teraz si nebudu mať ako privyrabať.... Nejaký ten dohodár sa určite nájde v každej firme napr. požiarny technik, upratovačka, učtovnička...

A ohľadom definicie "zavislej prace" ja robim pre zamestnavateľa na živnosť, ale vykonavam klasicku pracu zamestnanca. Nikto ma do toho nedonutil, chcela som to sama, lebo popri praci som začala podnikať a nechcem platiť dvojite odvody. Takže sa tiež budem musieť zamestnať....
0 0
kotalova kotalova

kotalova je offline (nepripojený) kotalova

Dohody sú forma práce, ktorá sa dá robiť počas voľného času- teda po práci, v sobotu, nedeľu. Keď si niekto z nás, chcel privyrobiť a tak udržať na úkor volného času istú životnú úroveň pre seba a svoju rodinu, tak to už skončilo. Naša múdra vláda rozhodne o tom, že prispeješ na to, aby si oni mohli valorizovať platy, resp. rozdávať odmeny - niekto to musí zaplatiť. Asociál, ktorý čaká na podporu, nebude pracovať na dohodu a platiť odvody. Ty z toho budeš mať ... aj keď poctivo platíš zdravotné, nemocenské a pod. doplatky za lieky za posledné mesiace stúpli o 30-50%, banky sa už pripravujú na povinné odvody, ktoré im vláda pripravila a už v tomto mesiaci stúpli poplatky z 13 centov na 15-17 centov, vraj majú zrazu vyššie náklady a to ešte nevieme, čo nás potom čaká. Všetko a všetci valia na tých chudákov čo trošku majú z čoho, a zoberú im aj to málo čo si mohli zarobiť. Prajem pánom, ktorí o týchto veciach rozhodujú veľa zdravého rozumu pri podobných rozhodnutiach, lebo keď stredná vrstva padne, bude im lepšie? Kotalka
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

To veronikasad, téma vôbec nie je o tom, kto koľko a akých príspevkov napísal. Téma je o názoroch a dopadoch na odvodovú a daňovú reformu, ktorá sa dotkne každého. Živnostníka, zamestnanca, štatutára, konateľa, dôchodcu, mamičky s dieťaťom, nezamestnaného, chorého, zdravého, rodiča starajúceho sa o invalidné dieťa, ľudí odkázaných na domovy dôchodcov. Žiadna diskusia problém nevyrieši, my sme si zvolili tých, čo opäť naháňajú peniaze do štátnej pokladnice. Môj názor je ten, že najviac kradnú politici, vysokí štátní úradníci, v spoločnosti je bezbrehá korupcia a tieto nedostatky treba sanovať. Otázne je to, dokedy občania dovolia takéto nešváry, pretože väčšina mlčí. A to všetko je len živná pôda k tomu, aby sa medzi sebou žrali živnostníci, zamestnanci, slobodní podnikatelia, zanechávali si odkazy, kto je viac zdieraní, a pritom zdieraní sú všetci. Politické centrály nie sú ľahostajné k názorom verejnosti a tak vedia, ako, kedy a na akú stranu viac pritlačiť. Najmä pred voľbami. A keďže aj odvodová reforma je minca, ktorá má dve strany, ja som ju otočila na opačnú od tej Tvojej. Takže toľko, ja Tvoje názory len konfrontujem s mojimi, komu najviac ublížia daňové priznania nulové, či stratové. A celkom určite to nebudú goriláci. Prajem Ti pekný deň.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ak teraz student resp dohodar dostal 2 eura na hodinu v cistom,tak podla noveho navrhu bude mat 1,44 v cistom na hodinu a to je dost malo ak ostane dohadar limitovany poctom hodin ktore moze odpracovat,teraz student v markete je limitovany poctom zhruba 80 hod mesacne,tak mu v cistom vyjde nejakych 115 eur za mesiac-spravnejsie by bolo keby sa ponechal strop 150 eur a odvody u dohodarov by sa platili z ciastky ktora presahuje tuto sumu./ono tych cistych 1,44 po odvodoch je este menej prakticky ak odpocitame naklady na dopravu,stravu,napoje ktore dohodar ma a na uhradu ktorych nema narok,zamestnanci napr maju narok na stravne listky/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
grammatika Pozri príspevok
Ja by som to povedala takto:
Ak zákon neumožní pracovať ľuďom (nielen študentom) na "nejakú pracovnú zmluvu" keď dohody zaniknú, tak veru neviem, kto bude vykonávať odborné krátkodobé práce, kt. vykonávajú na pár hodiniek. Zaujímalo by ma, či môže moja rodina len tak bezodplatne robiť napr. na stavbe, alebo poskytnúť kurz...či prípadná kontrola by to nebrala ako čiernu prácu..?
Prečo sa dohody berú ako obchádzanie zákona? Veď keď to tak berú, tak nech sprísnia podmienky, ok, ale nech umožnia ľuďom si privyrábať..
Takisto vidím možnosti iných príjmov do štátneho rozpočtu, ako v prípadoch, kt. navrhuje momentálna vláda. Ja neviem, ale fakt si štát myslí, že ak zvýši dane, odvody, že vyberie viac?
Ja si myslím, že určité skupiny budú za ponechanie Dohôd o vykonaní práce ...budú určite tlaky na vládu.Dohody sa nepoužívali len pre bežných daňovníkov a to si určite uvedomia .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dáša_ Pozri príspevok
možno to je forma, ako naučiť pracovať mladých - všade a na všetky takéto práce sa budú zamestnávať iba študenti a tak budú mať riadne pracovné návyky, keď školu skončia
no neviem ci im tam pojdu robit, ked si z toho mala budu musiet zaplatit ZP a SP, co im zostane. Chapala by som to, keby sa odvody do ZP a SP z dohod platili nad urcitu sumu, ale pri prijmoch do 200 EUR mesacne, ked je to naozaj len privyrobenie a naviac to obmedzovat len na studentov. Som zhrozena zo vsetkeho co sa v tejto republike deje, tych co robia, potrebuju zodrať z koze, len aby mohli naplnit svoje vrecka a rozdat tym, ktorí cely zivot nerobili vobec nic a v konecnom dosledku su na tom lepsie ako vacsina pracujucich s podpriemernou mzdou. V tomto state je v rozpocte dost penazi, len by ich potrebovali nasmerovat spravnych smerom, urcite by sme nemohli vyskakovat ale to by malo hlavne platit pre politikov...Najhorsie je ze co mozeme s tym spravit, k comu toto vedie??????

Na FB som videla foto s napisom : Prepačte, že nedokážeme tak rýchlo zarábať ako vy kradnúť... (bolo to mierene politikom).
Naposledy upravil nika.sum : 21.06.12 at 08:05
6 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danila, ak by si si bola včera prečítala viac mojich príspevkov v poradáckej kaviarni,tak by si zistila, že príspevok ktorý si vytiahla do tejto témy je napísaný v úplne inom kontexte. Bol reakciou na srskou návrh zaviesť minimálnu daň, s ktorým som súhlasila. Potom by sa také prípady živnostníkov, ako som v tom príspevku uviedla - nevyskytovali.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Veronika, ja nemám pocit, že Ty musíš obhajovať Tvoje príspevky. Ja Tvoje príspevky poznám, sú odborne kvalitné a teda občas aj reálne. Reálne z podnikateľského života. Ja chápem celú problematiku v širších súvislostiach, a teda som citlivá na tie stratové firmy, či živnostníkov. Osobne to považujem za zlyhanie najdôležitejšej funkcie štátu a tou je medzi inými funkcia kontrolná. Predstav si žienku s dieťaťom, ktorej manželovi sa zapália lýtka, nájde si zlatokopku a odfrčí z domu. Po rozvode prinesie na stôl sudcovi stratové falzifikáty svojich firiem a žienke sa môže o spravodlivom výživnom len snívať. Čo na tom, že gaunerík si máča nohy aj s novou zlatokopkou v mori, kam si len tak odbehne súkromný lietadlom. Napríklad. Vieš, koľko driny Ti dá preukázať, že to účto je hnus, že pravda je iná a že vďaka tomuto štátu nájsť spravodlivosť je svinsky zložité? Uviedla som len príklad, čo všetko so sebou prináša porušenie zákonov na akejkoľvek úrovni a kýmkoľvek. Myslím, že sme sa pochopili a nie je potrebné ďalej podceňovať všetky aspekty daňovo-odvodovej reformy, či obšírne vysvetľovať náš názor na vec. Môj je taký.
1 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Prudko vzrastie cierna praca. Lebo vela ludi co robi na dohody prilezitostne veci robi za tak male sadzby, ze ak z toho budu musiet zaplatit odvody a plne dane, tak im neostane ani na cestovne naklady sucisiace s prichodom na miesto prace.

A ti ostatni si preregistruju trvaly pobyt do inej krajiny EU.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Keď to takto pôjde ďalej, skončíme v prudkom socializme, kde každý bude robiť a nerobiť a na konci týždňa sa postavíme do radu, natiahneme ruku a dostaneme od štátu "spravodlivú a solidárnu" výplatu. Všetci rovnakú.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

bulharské odhady:

1. Približne 200 tisíc živnostníkov, ktorí platia minimálne odvody, tak zaplatí na budúci rok na odvodoch o 25,75 eur mesačne viac. A za celý rok zaplatia na odvodoch o 309 eur viac, ako v roku 2012. Štát tak získa vyše 60 miliónov eur na úkor zníženia príjmov drobných živnostníkov.

zdroj: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2012...vlade-na-spek/ 10.06.2012

2. V súčasnosti vyše 80% SZČO platí odvody z minimálnych VZ, ktoré generujú nízke dôchodky s doplatkom na dávke v hmotnej núdzi.

zdroj: http://www.porada.sk/t196296-ozdravn....html#_ftnref1 19.06.2012
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

no nie su to úžasné čísla?
Na škole nám hovorieval profesor - malá lož, veľká lož, štatiska...

Ale dobre sa to prezentuje s takými číslami, nie?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SilMar Group Pozri príspevok
no nie su to úžasné čísla?
Na škole nám hovorieval profesor - malá lož, veľká lož, štatiska...

Ale dobre sa to prezentuje s takými číslami, nie?
jeden a ten istý + rozdiel 9 dní

pre info: počet fo v 2011 podľa výročnej správy dr sr za rok 2011 str. 29
Naposledy upravil srska : 22.06.12 at 10:08
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Srska, pocet szco podavajucich danove priznanie nie je zhodny s poctom szco, platiacich zdravotne poistenie a pocet szco platiacich socialne poistenie je este nizsi. Pre Vase info.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Jozef Mihál Pozri príspevok
Srska, pocet szco podavajucich danove priznanie nie je zhodny s poctom szco, platiacich zdravotne poistenie a pocet szco platiacich socialne poistenie je este nizsi. Pre Vase info.
pán mihál, potom ale nie je korektné znenie vety: V súčasnosti vyše 80% SZČO platí odvody z minimálnych VZ, ......
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zasa štát postihuje len tých čo majú záujem pracovať, čo takto už konečne niekoho aj zavrieť a zhabať mu majetok až po vnúčatá???
Prokuratúra by mohla konečne už vytiahnuť nejaký spis zo svojich fijokov ......
3 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Prokuratúra dá skôr zo šuflíka rovno pod koberec, ak už z neho niečo náhodou vytiahne. Teda pokiaľ sa to netýka tých najvrchnejších. A že je kasa poriadne vybrakovaná svedčí aj ten fak, že sociálna poisťovňa sa uchýlila k skutočne poľutovaniahodným krokom. Asi sa potrebuje ešte niekto nabaliť, a niekto vylepšiť dôchodok, lebo práce tu bude priveľa. Keď zdierať, tak poriadne. Všetci, ktorí sa omeškali s odvodmi pre túto skvelú poisťovnu čo len o jediný deň tak im budú vyrúbené penále. A ten pán, čo sa priam hanbil pozerať do kamery pri odpovediach na otázky novinára, ale veď odpovedať ani poriadne nevedel, si trúfol ohraničiť túto nehoráznosť do roku 2004. Takže každý, kto im dal pošmyknutím pri naplnení zákona do bodky a do písmena IM dal zároveň aj možnosť k zdieraniu cestou akýchkoľvek prostriedkov. Dnešná vláda sa skutočne stihla už predstaviť v celej svojej paráde.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pikoška Pozri príspevok
Prokuratúra dá skôr zo šuflíka rovno pod koberec, ak už z neho niečo náhodou vytiahne. Teda pokiaľ sa to netýka tých najvrchnejších. A že je kasa poriadne vybrakovaná svedčí aj ten fak, že sociálna poisťovňa sa uchýlila k skutočne poľutovaniahodným krokom. Asi sa potrebuje ešte niekto nabaliť, a niekto vylepšiť dôchodok, lebo práce tu bude priveľa. Keď zdierať, tak poriadne. Všetci, ktorí sa omeškali s odvodmi pre túto skvelú poisťovnu čo len o jediný deň tak im budú vyrúbené penále. A ten pán, čo sa priam hanbil pozerať do kamery pri odpovediach na otázky novinára, ale veď odpovedať ani poriadne nevedel, si trúfol ohraničiť túto nehoráznosť do roku 2004. Takže každý, kto im dal pošmyknutím pri naplnení zákona do bodky a do písmena IM dal zároveň aj možnosť k zdieraniu cestou akýchkoľvek prostriedkov. Dnešná vláda sa skutočne stihla už predstaviť v celej svojej paráde.
nechcem rýpať ale ty by si odberateľovi nevyrubila penalizačnú faktúru za oneskorenú platbu napr. 140 dní? umožňuje im to zákon a tebe tiež.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
srska Pozri príspevok
pán mihál, potom ale nie je korektné znenie vety: V súčasnosti vyše 80% SZČO platí odvody z minimálnych VZ, ......
... Aby sme si to vyjasnili. "Ozdravny balicek" je text ktory vznikol na ministerstve financii, ja som ho nepisal. To vsak neznamena, ze to cislo nesedi. Treba to chapat tak, ze cca 250 tis. SZCO plati povinne socialne poistenie. Tych 80% z nich plati z minimalneho zakladu. A to je 200 tisic ludi, o ktorych pisem na mojom blogu.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

srska Pozri príspevok
nechcem rýpať ale ty by si odberateľovi nevyrubila penalizačnú faktúru za oneskorenú platbu napr. 140 dní? umožňuje im to zákon a tebe tiež.
Nechcem rýpať srska, ale ty by si vyrubil penalizačnú faktúru odberateľovi, ktorý ti roky platí poctivo a potom sa raz o týždeň pozabudne, uhradí ti bez toho, aby si zdvihol telefón alebo poslal upomienku?

A ešte by si túto penalizačnú faktúru poslal 3 roky po tej oneskorenej úhrade?
2 0
Načítať ďalšie