Zavrieť

Porady

bezpečnosť úspor

Dobrý deň,
som živnostník a mám nejaké úspory v banke v eurách. Chcel by som ich ale zmeniť na nejakú bezpečnejsiu menu - dolár, švaj.frank, japonský jen. Pravdepodobne by som to zmenil asi na am. doláre, alebo je lepšie investovať do kúpy zlata či striebra? Má s tým niekto skúsenosti? Ak by som nakúpil cuziu menu, kam to potom uložiť. Ide mi o bezpečnosť banky, mala by to byť asi banka s neeurópskymi vlastníkmi. Nejaká mimoeurópska banka s tradíciou a stabilným zázemím.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

mattto Pozri príspevok
máš pravdu, bohužiaľ je pre veľa ľudí najdôležitejšia cena a preto kvalita potravín na Slovensku vyzerá tak, ako vyzerá
Nielen potravín, ale všetkého...

Lenže s tou kvalitou v pomere k cene na Slovensku , podľa hesla

čím drahší prenájom obchodu platí obchodník -tým kvalitnejší tovar predáva
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jozo0205 Pozri príspevok
Jediný, kto mi odpovedal priamo na moju otazku, je člen pivko. Do zloteho som investoval, ale neviem ako sa bude zloty spravat pod vplyvom krízy v EU, je to európska krajina. Skôr by ma zaujímala mena neeuropskej stabilnej krajiny, ktorá má nerastné bohatstvo alebo iný potenciál zhodnocovania meny. Čo sa týka kúpy zlata alebo striebra, špekulanti sú všade a každý kto niečo predáva, chce aj na tom zarobiť. Skôr ma trápi jeho likvidita. Prosím o názor niekoho, kto má už s kupovaním zlata alebo striebra nejaké "dobré" skúsenosti. No a tiež ma zaujíma aj tá inštitúcia, kde by som to mal ako tak v bezpečí. Viem, že nejaká banka mala ako produkt, nejaký rastový účet, asi termiňák alebo čo to bolo, kde sa tá cudzia mena aj zhodnovala, úročila.

ak chceš kupovať investičné zlato:

nekúpiš ho za trhovú cenu, ktorú si pozrieš na burze. Banka/predajca investičného zlata si zoberie pár percent ako odmenu.

reálne zlato, by si mal mať uložené v bankovom sejfe kvôli likvidite (banka si účtuje poplatky, takže o svoj "zisk" sa podelíš s ňou)

ak si povieš, že nebudeš živiť banku, môžeš si zobrať zlato k sebe domov, ale potom pri predaji musíš dokladovať rýdzosť zlata a za skúšky si pekne priplatíš

pri predaji si znova banka/predajca investičného zlata vypýta pár percent ako odmenu

takže svojim zhodnotením peňazí na kúpe/predaji investičného zlata si nakŕmil akurát tak banku/predajcu/štát na daniach/puncový úrad atď. Ak si myslíš, že sa to oplatí, choď do toho

zlato ako komodita na burze sa rozoberala v iných vláknach

záverom: všetky odporúčania o investovaní, ktoré sa masovo posúvajú laikom, sú iba háčiky na hlúpe ovce, ktoré tým nakŕmia všetky zúčastnené subjekty na "investovaní" a ovečkám zostane (v lepších prípadoch) iba toľko, koľko do toho nazačiatku vložili.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tazko odpovedat,teraz je vplyv krizy globalny-mozno dolar,jen alebo juan,ale skor lukrativne pozemky a pitna voda su perspektivna investicia/ceny potravin a vody maju velku tendenciu narastu hodnoty z dlhodobeho hladiska/
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

Sulíkov názor je zaujímavý. Napadlo mi, že takou menou by mohla byť nórska koruna... Ropy majú požehnane, kráľovstvo je stabilné, pravda, je to európska krajina. ....má to jeden háčik: pozrite si grafický priebeh vývoja kurzu NOK voči EUR.

Ach jo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať