Zavrieť

Porady

Neplatca DPH - vystavenie faktúry do Česka

Pekný deň,

vystavil som už dve faktúry do Česka no napadlo ma, že to možno nejde len tak jednoducho.

Je tam s niečím problém, na čo by som si mal dávať pozor?

Môžem tie faktúry vôbec takto vystavovať?

Ďakujem,
Daniel.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielhutnan Pozri príspevok
No a ešte, ako ja môžem tú službu ktorú som už vykonal podať vo výkaze keď už prebehla. Bude jasné že som tú službu vykonal skôr ako som žiadal o registráciu tým pádom som nedodržal zákon či nie?

Ak je to tak a zbytočne sa už budem registrovať pretože tú druhu faktúru tiež nezachránim, tak už sa na to môžem vykašľať ak viac nebudem vystavovať faktúry do zahraničia nie?
Neviem či tá druhá faktúra sa dá zachrániť.
Výkaz sa podáva spätne za predch. kal. štvrťrok - za II. štrťrok do 20.7.
Len registráciu si mal urobiť pred fakturáciou.
0 0
danielhutnan danielhutnan

danielhutnan je offline (nepripojený) danielhutnan

No ja chápem, a keď som registráciu nespravil pred fakturáciou má zmysel ju robiť ak túto faktúru nezachránim a viac nebudem co CZ vystavovať faktúry?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielhutnan Pozri príspevok
No ja chápem, a keď som registráciu nespravil pred fakturáciou má zmysel ju robiť ak túto faktúru nezachránim a viac nebudem co CZ vystavovať faktúry?
Za každý nepodaný SV je samostatná pokuta a dve sú viac ako jedna ...
Či je aj nejaká pokuta za neskorú registráciu - neviem.
0 0
danielhutnan danielhutnan

danielhutnan je offline (nepripojený) danielhutnan

Ok Pôjdem sa spýtať na daňový úrad. Spomínať im faktúru vystaenú skôr ako žiadam o registráciu asi nie je dobrý nápad čo?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielhutnan Pozri príspevok
Ok Pôjdem sa spýtať na daňový úrad. Spomínať im faktúru vystaenú skôr ako žiadam o registráciu asi nie je dobrý nápad čo?
O vystavených faktúrach pri registrácii nehovor, ale ak je registrácia potrebná v každom prípade by som SV za II. štvrťrok podala.
1 0
danielhutnan danielhutnan

danielhutnan je offline (nepripojený) danielhutnan

Dobre, pôjdem to spraviť. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Treba vyplniť časť so všeobecnými údajmi a časť, ktorá sa týka registrácie podľa §7a.
Choď v pondelok na DU za svojím správcom dane a požiadaj ho o pomoc. Ak je to len trochu človek, tak ti s tým pomôže. Je to záležitosť pár minút. Daňový úrad je povinný do 7 dní ťa zaregistrovať. A ako správne podotkla veronikasad - nezabudni si hneď vybaviť aj elektronické podávanie dokumentov, bez toho SV nepošleš.

Výkaz budeš podávať za 2. kvartál do 20.7. Len pozor na dátumy - do súhrnného výkazu sa dávajú faktúry podľa dátumu dodania služby, nie podľa dátumu vystavenia. Ak vystavíš faktúru napr. 1.7 s dátumom dodania služby 30.6, tak faktúra ide do SV za 2. kvartál, nie 3.

Nezabudni si pozrieť aj §73 - čo všetko má taká faktúra obsahovať, aby si na niečo nezabudol a vyhol sa zbytočným problémom.
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SilMar Group Pozri príspevok
Treba vyplniť časť so všeobecnými údajmi a časť, ktorá sa týka registrácie podľa §7a.
Choď v pondelok na DU za svojím správcom dane a požiadaj ho o pomoc. Ak je to len trochu človek, tak ti s tým pomôže. Je to záležitosť pár minút. Daňový úrad je povinný do 7 dní ťa zaregistrovať. A ako správne podotkla veronikasad - nezabudni si hneď vybaviť aj elektronické podávanie dokumentov, bez toho SV nepošleš.

Výkaz budeš podávať za 2. kvartál do 20.7. Len pozor na dátumy - do súhrnného výkazu sa dávajú faktúry podľa dátumu dodania služby, nie podľa dátumu vystavenia. Ak vystavíš faktúru napr. 1.7 s dátumom dodania služby 30.6, tak faktúra ide do SV za 2. kvartál, nie 3.

Nezabudni si pozrieť aj §73 - čo všetko má taká faktúra obsahovať, aby si na niečo nezabudol a vyhol sa zbytočným problémom.
Silvia, vieš prosím posúdiť či tejto služby sa týka registrácia podľa § 7a - fakturácia do ČR (aby som neporadila zle)

"Za služby. Robím weby."
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

veronikasad Pozri príspevok
Silvia, vieš prosím posúdiť či tejto služby sa týka registrácia podľa § 7a - fakturácia do ČR (aby som neporadila zle)

"Za služby. Robím weby."
Ak sú to webové stránky robené pre zanitelnú osobu v ČR, tak by som povedala, že je to klasická služba podľa §15/1 - teda ide do súhrnného výkazu.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SilMar Group Pozri príspevok
Ak sú to webové stránky robené pre zanitelnú osobu v ČR, tak by som povedala, že je to klasická služba podľa §15/1 - teda ide do súhrnného výkazu.
Skús mu prosím ešte bližšie vysvetliť pojem "zdanitelná osoba v ČR".
0 0
danielhutnan danielhutnan

danielhutnan je offline (nepripojený) danielhutnan

Veronika, volal som na to finančné a popísal som jej čo robím. Povedala, že som povinný.

Tu je o tom viac: http://www.pp.sk/7982/Povinnosti-oso...DUPP40270.aspx
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

veronikasad Pozri príspevok
Skús mu prosím ešte bližšie vysvetliť pojem "zdanitelná osoba v ČR".
Podnikateľ, nie súkromná osoba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielhutnan Pozri príspevok
Veronika, volal som na to finančné a popísal som jej čo robím. Povedala, že som povinný.

Tu je o tom viac: http://www.pp.sk/7982/Povinnosti-oso...DUPP40270.aspx
Tak si posťahuj potrebné doklady k elektronickej registrácii z odkazu, ktorý som ti priložila a choď pondelok na DU.


0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielhutnan Pozri príspevok
Napadlo ma ešte jedno. Úhradu za faktúru ktorú teraz riešíme som ešte nedostal, dostal som len úhradu za zálohovú faktúru. Je možné aby som vrátil človeku z CZ úhradu za zálohu ktorú mi zaplatil a dohodli sa riešiť úhradu celkových služieb mimo faktúry? Môžem mu zaslať späť úhradu za zálohu a v účtovníctve to dať ako storno alebo podobne?

Napadlo ma to, pretože ja vysstavujem faktúry do zahraničia tak 2 za celý rok. (po týchto info ktoré som sa dnes dozvedel sa na to vykašlem, takže už nebudem spolupracovať s CZ). Je teda možné vrátiť úhradu za zálohu a riešiť to "mimo" aby som predišiel problémom s oneskorením registrácie a podobne...?
ETIKETA PORADY :

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
0 0
danielhutnan danielhutnan

danielhutnan je offline (nepripojený) danielhutnan

Ok tak sa teda chcem opýtať, či je možné vrátiť sumu za zálohu človeku či firme späť ak som zistil, že je to potrebné. Dá sa to v účtovníctve stornovať ak som spravil chybu a chcem sumu vrátiť zákazníkovi späť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielhutnan Pozri príspevok
Ok tak sa teda chcem opýtať, či je možné vrátiť sumu za zálohu človeku či firme späť ak som zistil, že je to potrebné. Dá sa to v účtovníctve stornovať ak som spravil chybu a chcem sumu vrátiť zákazníkovi späť?
Ak príp. daňovú kontrolu presvedčíš, že tie peniaze si dostal "omylom", si povinný ich vrátiť.
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

Prosím Vás, ak szčo (živnosť na svk) - vodič kamionu robí pre českú firmu na ich kamione prepravu, je povinný sa zaregistrovať pre DPH podľa par. 7a?
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

Prosím, viete mi poradiť ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

duhi Pozri príspevok
Prosím Vás, ak szčo (živnosť na svk) - vodič kamionu robí pre českú firmu na ich kamione prepravu, je povinný sa zaregistrovať pre DPH podľa par. 7a?
Áno.
0 0
duhi duhi

duhi je offline (nepripojený) duhi

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať